Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   207 / 288
(#) KKobra hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Elkészült a harmadik példány is. Az alkatrészekhez igazítom a nyákot közben optimalizálom az elhelyezést is
(#) deak francis válasza KKobra hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Szia.Szép munka.☺Tetszik.
(#) AM2k hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Sziasztok,

Hozzám is került egy Puli2-es ami nem működik rendesen.
A jelenség, hogy ha ráadom a 12V-ot akkor hallom, hogy dolgozna, de szikra nem jön a szikraköznél.
Illetve a motorindító kondira van kötve egy 470 ohm-os ellenállás ami piszokul melegszik.
A nyákot újra forrasztottam mert katasztrofális állapotban volt. (elég igénytelen munka volt bárki csinálta)
Nem tudom hogy hol keressem tovább a hibát?
Minden féle hasznos infót előre is köszönök!
(#) deak francis válasza AM2k hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Szia.Ragaszd ki az ellenállást,mérj feszt a kondin.
(#) AM2k válasza deak francis hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Bocsi, a ragaszd ki alatt azt érted, hogy kössem ki a körből?
(érdekes módon ott szikrát húz ha csak pár mm-re távolítom el)
(#) KKobra válasza AM2k hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Úgy tűnik a gyújtó trafó nem ad szikrát. Én egy törött vezeték miatt nem kaptam szikrát
Nem olyan sok lehetőség van a nagy fesz oldalon
1 Töltödik e tirisztort vezérlő kondi
2 Tirisztor hibás
3 A nagy kondi rossz vagy a gyujtótrafó
De ha nagyon rossz állapotban van én nem javítgatnám megépíteném újra vagy ennek az elemeit felhasználva egy másikat.
(#) Bender válasza erdgab hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Szereztem két ilyet. Talán trabanté lehetett. "12V 8352,3/08 DDR-GDR-RDA" van az aljára írva. Ez jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2016

DSC_8161.jpg
    
(#) KKobra hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Miért ne lenne jó? Az a kérdés mennyire erős mekkora a huzal hossza amit feszültség alá kéne helyezni.
(#) AM2k válasza KKobra hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Gyújtó trafót hogy tudom kimérni?
szikraköznél rámérve 17 Ohm-ot mérek, tudok még vmit nézni?
Vezetékeket mégegyszer meglesem.

Egyébként nagy valószínűséggel új épités lesz, csak időhiányban szenvedek.
(#) Bender válasza KKobra hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Kb 17 méter a pipiudvar kerülete és akkor két vagy három helyen venném körbe.
(#) KKobra válasza AM2k hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Én a nyák készítéssel dobozolással együtt egy délután megoldottam. Persze ehhez a fiókba kell lennie mindennek ami kell hozzá.
Még az is belefért hogy módosítottam a nyákot az adott alkatrészekhez. Egy ilyen alacsony költségvetésű valamit nem érdemes javítgatni. Tovább tart a hibakeresés mint az új építése. A kondik jók? Az inverter trafón mekkora a feszültség? Legalább 250V legyen az egyenirányítás még nyom rajta egy kicsit.
(#) KKobra válasza Bender hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Ahhoz tökéletesen elég
(#) Bubu54 hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Sziasztok,

tudnátok ajánlani egy kapcsolást amit kb 1-2km-es kerítésre rá tudok tenni és mindegyik ponton ugyan akkora marad az ereje. Szarvasmarhákat szeretnék a kerítésen belül tartani. Egy legegyszerűbb kapcsolás is megfelel.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Bubu54
(#) KKobra hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Csak javasolni tudom már a harmadik példányát építettem meg.
Nem én terveztem csak a panel rajzot módosítottam a saját alkatrészekhez
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2016
(#) Bender válasza KKobra hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Ezt néztem ki én is. De elég egyszerű ahhoz, hogy összedobjam próbanyákon. Elég lehet hozzá 3 db párhuzamos 275V~ kondi?
(#) Bubu54 válasza KKobra hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Okés köszönöm szépen ezt akkor meg is csinálom
(#) erdgab válasza KKobra hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Szépen kivitelezett panel!Csak egy észrevétel,bár nem látom a képen,az a zöld-sárga vezeték csak akkor köthető oda,ha a trafó 15-ös pontja össze van kötve a trafó fém házával,ekkor már használható testvezetéknek.Az inverterben használt trafó (kár,hogy már nem lehet kapni L..ben) tökéletes,a szekunderéből letekerve elérhető vele a kondenzátoron akár a 600V is.Ezzel a kis trafóval + gréc+ 1000µF/25V kondenzátor még a készülék hálózati táplálása is megoldható.Ha ezek tudott dolgok akkor bocs,hogy téptem a számat!
(#) erdgab válasza Bubu54 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Idézet:
„tudnátok ajánlani egy kapcsolást amit kb 1-2km-es kerítésre rá tudok tenni és mindegyik ponton ugyan akkora marad az ereje.”

Ilyen kapcsolás nincs,mert a karám hosszával valamilyen arányban gyengülni fog a pásztor ereje,de kialakítható egy még elfogadható szintű "erő". Az inverteres pásztor (C6=16µF/450V) egy jól megválasztott kondenzátorral,annak sarkain legalább 420V feszültséggel el tudja látni a 2km hosszú karámot jól,precízen kivitelezett karámmal,főleg,ha két párhuzamos szál fut,melyeket 100 méterenként függőlegesen összekötnek (párhuzamosítanak). Az is jó megoldás lehet,ha a vezérlőtől két irányban indul a karám (fele jobbra,fele balra),de a végüket nem összekötni.Ha a karámod végén még legalább 3000 voltot mérsz egy bolti saccolóval az megfelelő lehet.
(#) erdgab válasza Bender hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Ez a trafó tökéletes a céljaidra!Kövesd,vedd figyelembe a Te karámodra írt hozzászólásomat.
(#) erdgab válasza Bender hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Idézet:
„Elég lehet hozzá 3 db párhuzamos 275V~ kondi?”

Hány µF értékűek ezek a kondenzátorok?
A 275V~ kondenzátorra maximum 388 volt egyenfeszültség engedhető meg elvileg,ezt tartsd szem előtt!
(#) Bender válasza erdgab hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Ja az kimaradt 3x1uF
(#) KKobra válasza erdgab hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Köszönöm az elismerést. A dobozban össze van kötve a trafó fém háza és a 15-ös pont
A képen látható darab trafója nincs módosítva a gréc után 384V mérhető.
Az első darab ami készült egy normál 12 voltos táppal üzemel (egy 12V trafó +egy gréc nincsen puffer kond)i. Tesztelve a labortáppal volt nyugalmi áram felvétele 85mA a mikor szikra van 120mA ezt bírnia kell egy sima 12V-os tápnak. vagy tévedek? De egy villanypásztor mennyen csak akkuról így mobilis és nem kell aggódni ha éppen nincs áram.
Nekem még van a fiókomban a trafóból vettem belőle egy marékkal 100FT/db áron azthiszem ennél olcsóbban nem lehetett kapni trafót sehol. Én is ott vettem!
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2016
(#) levaitamas válasza erdgab hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Tehát ha 1,5km vezeték végén a saccoló úgy mutat 10kV-ot, hogy közben csattog a benne lévő szikraköz akkor jó a rendszer?
(#) Bender hozzászólása Aug 23, 2016 /
 
Az alábbi kondik közül melyik lenne jó?

5uF,700V
8uF,700V
20uF,700V
22uF,450V
30uF,800V
50uF,800V
60uF,800V
90uF,800V

Mind fóliakondi.
(#) erdgab válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Biztosan. Beszélsz róla?
(#) erdgab válasza Bender hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
8uF,700V elég lehet a 20uF,700V biztosan elég.
(#) kadarist válasza Bender hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Idézet:
„Mind fóliakondi.”

Ebben nem vagyok biztos. Bár ha jól megnézzük, akkor az elektrolitkondenzátorban is van fólia.
(#) Bender válasza kadarist hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Azért kéretik nem hülyének nézni az embert és elhinni, hogy meg tudom különböztetni az elkót a fóliakonditól.

A Vishay gyártmányú 20 µF 700V-osat szereztem be. 2 darabot, úgyhogy 10, 20 és 40 µF is lehet.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2016
(#) Bender válasza KKobra hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Megépítettem ezt az áramkört. Egy helyi elektronikai boltban kitben lehet kapni ugyanezt, megvettem és legalább nem kellett nyákot maratni. A különbség csak annyi, hogy a tranyó helyett IRF840 van és az 555 kb 50%-os 86Hz-re van beállítva (3k, 82k, 100n). Egy 2,4VA-es 12V-os nyáktrafó van benne. Az áramfelvétele 100 mA körüli, de csak 1u nagyfesz kondival sikerül beállítani 1 Hz körüli szikraimpulzusokat. Ha az itteni rajzon lévő 470 és 6k8 ellenállatokat rakom be, akkor 700 Hz körül hajtja meg a trafót, de így még lassabb és gyengébb a szikra és baromi lassan töltődik a kondi. Mit lehet tenni, hogy gyorsabban töltse a még nagyobb kondit?
(#) KKobra válasza Bender hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ne kevergessük a dolgokat inverteres villanypásztorról beszélünk. Ha kicsi a szikra, sok az idö, akkor elsö nekifutásból meg kellene nézni mekkora a trafón a feszültség.Nem a meghalytás kell piszkatyulni. Azert lassú a töltés és kicsi a szikra mert nincs meg a 300V körüli feszültség a trafón.
Mérd meg!!
Ha kevés a 20k potin próbálj állítani
A trafón sok múlik a 230V is oldalon legalább a 220V meg kell legyen
A12V is olldalon meg kell legyen a 12V.
Következő: »»   207 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem