Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1395 / 1672
(#) Attila86 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 7, 2016 / 1
 
Persze, ugyan úgy Microchip termék mindkettő.
(#) almaf1231 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Mostmár.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
(#) Bakman hozzászólása Szept 10, 2016 / 21
 
Nagyot!

Nextion HMI kijelzővel szerelt, GPS alapú sebesség- és magasságmérő, pár extrával.
(#) gabi20 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2016 / 1
 
Nagyon szép, igényes gratulálok... most megjött a kedvem, hogy én is építsek valami hasonlót
(#) csavarkulcs válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Jól néz ki, és használhatónak tűnik, grat!
(#) jethro válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ügyes,gyártani kéne.
(#) kistee hozzászólása Szept 10, 2016 / 12
 
Én ezt a sokoldalú kis vizsgálóműszert fejeztem be ma. Sokmindent tud, többek közt: logikai szintjelző, voltmérő (5V-ig), diódavizsgáló, kapacitás- és induktivitásmérő, számláló, frekvenciamérő, R/C szervó teszter és még egy csomó minden, amit sosem fogok használni. 16F873-as kontrollert használtam (mert az volt itthon), a biztonság kedvéért újrafordítottam a programot, de lehet, hogy nem is kellett volna.

Az eredeti leírást itt találtam. Lyukraszteres lemezre építettem meg, gondoltam, így egyszerűbb lesz... tévedtem.
(#) Norberto válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Igényes, ügyes vagy!

Ha már ilyen sokat tud és ilyen szép, esetleg olyan funkciót rárakhatsz majd a jövőben, hogy az országban telepített seb. mérő állomásokat betáplálod az agyába, s amikor közelébe érsz 1 km-re vagy 500 méterre ezeknek, akkor valahogyan jelez, csipog-villog-rezeg-harsog-bármi...
(#) vargaf válasza Norberto hozzászólására (») Szept 10, 2016 / 1
 
Erre a célra készítettek már műszert:
Így előzd meg a büntetést
(#) Bakman válasza Norberto hozzászólására (») Szept 10, 2016 / 3
 
Ezt nem tervezem beleépíteni, de egy általad beállított sebesség felett sípol és jelez a kijelzőn. Agyonbonyolítani sem akarom, nem az volt a cél. A munkám miatt van szükség elsősorban a magasságadatokra, a többi csak kiegészítés (és tesztelés, mit bír egy ilyen kijelző hosszútávon, autóban).
(#) Norberto válasza vargaf hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Igen, olvastam. Pont onnan jött az "ötlet" továbbadása.
(#) zolika60 válasza kistee hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Elég jól néz ki az előregyártott panel ellenére. Gratulálok hozzá.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Szép munka. Gratulálok. Egyébként a magasság nem mindegy?
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Jó példa a jövő elektronikai hobbi formájára ez amit itt csináltál. Lassan kiszorulnak a tranzisztorok, ellenállások stb. alapelemek, helyettük "okos", programozható modulokból lesznek összeállítva egyre bonyolultabb, intelligensebb akármik.
Gratula.
(#) mate_x hozzászólása Szept 10, 2016 / 15
 
Sziasztok!
Én ezt a kis órát raktam ma össze.
(#) Gafly válasza mate_x hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Szép. De nem félted a TIL-eket, hogy túlmelegszenek?
(#) varttina válasza kistee hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Egy igazán sokoldalú műszert raktál össze. Gratulálok!
(#) mate_x válasza Gafly hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Ez csak hasonlít a TIL-re, a típusa hp5082-7340. Egy kijelzőre jut kb. 0,325 W, az nem hiszem, hogy túl veszélyes lenne. Egyébként is az a dolga, hogy világítson.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Ez érdekes. Mindenki a TIL 311 melegedését szokta emlegetni, de a MÁV-nál 24 óra üzemben, nem klimatizált helyen nem volt vele semmi baj. Nekem 1986 óta mentek a tápegységemben és most sem a TIL miatt cseréltem le, hanem az ellenállások pontatlansága miatt "kóválygott" a mérés, nem volt pontos. A TIL-ek még jók. Mind a 6db.
(#) Alkotó válasza mate_x hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Igazi "retro" számforma, nagyon vonzó.
Saját tapasztalatom alapján. általában jobban használható eszköz születik, ha a kijelzők az alkatrészekkel ellentétes oldalon vannak. Így is elég az 1 oldalas panel, csak másképpen kell azt megtervezni. Általában még helyet is nyer a konstrüktőr, de a funkcionalitás számomra erősen javulna. Pl. így.
(#) sooty válasza mate_x hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Pedig ezek is rendesen melegednek. A blanking lábukkal érdemes pwm-mel szabályozni a fényerejüket.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) mate_x válasza sooty hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Ahogy észrevettem főként a logika fogyaszt, a ledek hozzá képest nem túl sok áramot vesznek fel.
(#) wbt válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Szerencséd van. Sok-sok darab telefonközpont kezelő, sok száz darab kijelző csere anno....
Amikor ezek kifutottak, csőszámra ajándékoztuk ezeket az amatőröknek
Iszonyat mennyiség volt cserélve a púposodás/kiégés miatt.
(#) kameleon2 válasza wbt hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Olyannyira szerencsém van, hogy arra gondoltam - gyártom. Már írtam korábban
(#) mate_x válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 12, 2016 / 3
 
A magyarázat az alkatrészek elrendezésére.

1.jpg
    
(#) cua válasza mate_x hozzászólására (») Szept 12, 2016 / 2
 
Sose ertettem miert nem a 'dekoracios' kabeleken at taplaljatok Az USB kabel sokat ront az osszkepen
Attol eltekintve teljesen rendben.
(#) mate_x válasza cua hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
A dekorációs kábel utólag jutott eszembe, ez most már ilyen marad.
(#) zsoltee0001 válasza mate_x hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Ezek a TIL-ek még mindig olyan giga drágák, vagy sikerült valami olcsóbb forrást szerezni?
Üdv
(#) Buvarruha válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Miért gerjed mindeki ezekre a tilekre? Randák mint a bűn, ráadásul még megbízhatatlanok is...
(#) proli007 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Mert kinek a pap, kinek a papné. De írta, hogy nem TIL, hanem HP..
Következő: »»   1395 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem