Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   488 / 507
(#) erbe válasza Alkatel hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Nem biztos, hogy te tetted tönkre a diódákat. Ha zárlatba kerül, akkor valószínűleg több dióda ment volna ki, esetleg le is ég.
(#) elektrorudi válasza Alkatel hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Idézet:
„Most mar nem adom fel, veszek meg 250 wattnyi napelemet es megcsinalom forgathatora.”
Hozzáértők szerint (napelemes cég) nem gazdaságos forgatni a napelemet. Pláne nem 1 darabot! Jól be kell állítani és kész. Persze hobbyból, időt és pénzt nem számolva, meg lehet csinálni a forgatást is.
(#) gulyi88 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Ha forgatva és döntve is van a tábla, akkor a névleges teljesítményét kb napkeltétől napnyugtáig képes leadni, már ha süt a nap, így 1.5-1.7 szeres energiamennyiséget lehet vele begyűjteni, ahhoz képest mint ha fix lenne.
A baj ott jön, hogy a nagy táblacsoportokhoz bazinagy mechanika kell. De egy táblához otthon is lehet barkácsolni mechanikát. Nagyba nem éri meg, de otthon, ha a lehetőségek adottak, akkor már megfontolható.
(#) gaspa válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 17, 2016 / 1
 
Mivel nem napelemes topik,azért bátorkodom hozzászólni,mert szóba került.Nekem van erről tapasztalatom,a képen lévő forgatóimat én csináltam.Gyárit megvenni ráfizetés,házilagosan komoly mechanikai felkészültség kell.Talán a 1,5 -es szorzót tudja,már ezzel fűtök és arra használom,ha gyenge a tél,mint mostanában,nem forgatom nehogy túl nagy legyen a betáplálás,mert annak ma már nem sok értelme van. Tulajdonképpen a kihívás miatt csináltam.
(#) Alkatel válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Igen. A cegnek az az erdeke, hogy minel tobbet vegyel a kivant energiahoz. Ma mielott elindultam a korhazba, volt idom merni egy kicsit. Adott egy 25 wattos napelem pontosan del fele tajolva.
10 ora: 320 mA
11 ora: 440 mA
12 ora: 540 mA
13 ora: 440 mA
.
.
16 ora: 80 mA
del +- 1 ora es vesztek 20%-ot. Ugyan ez 250 wattos elemmel max 5,4 amper, egy ora mulva cask 4,4 es egesz nem tolt annyit, hogy a 600 Wh-nyi haz vilagitasomat fedezze. En forgatni fogom.
(#) Alkatel válasza erbe hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Toltes szabalyzo kellene?
(#) erbe válasza Alkatel hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Nem. Csak szét kell szedni és ellenőrizni a diódákat.
(#) Alkatel válasza erbe hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Az elso gondolatom nekem is ez volt, de a csavarok le vannak festve. Marad a reklamalas.
(#) erbe válasza Alkatel hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Ha még garanciális, természetesen ezzel kell kezdeni.
(#) palko73 hozzászólása Júl 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Van 1 300 wattos szélkerekem,amit 48 mm-es csőre szeretnék szerelni!
A gond az,hogy a szélkerék csatlakozása 53 mm!
Ha a 48-as csőre ragasztanák körbe gumit,hogy elérjem a kívánt méretet,szerintetek az megfelelne?
Elvileg valami gumi borítót kellene húzni a 48-as csőre,de az sajnos nincsen hozzá!köszönöm a segítséget!előre is!
(#) borzastyuk hozzászólása Júl 11, 2016 /
 
Kedves Fórumozók !

Keresnék generátor építés témában szakirodalmat, kimondottan a lassú járatú generátorok építése érdekel viszonylag nagy teljesítménnyel. (kb.:100KW)
(#) erbe válasza borzastyuk hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Keresd sziriusz néhány évvel ezelőtti hozzászólásait. Összeállított néhány Excel táblát, amivel többféle generátortípus (majdnem) tetszőleges fordulatszámra és teljesítményre méretezhető. A generátorok tekercselésére a "Villanymotorok tekercselése" használható. A 100 kW-os generátor annyiban tér el a 100 W-ostól, hogy nagyobb, a kis fordulatszámú meg még nagyobb.
Kifejezetten generátorokról szóló szakkönyvet még nem találtam eddig.
(#) borzastyuk hozzászólása Júl 11, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) erbe válasza palko73 hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Hegessz rá 53-as csődarabot! A gumi nem sokáig bírná ott a napot.
Esetleg hajlíts rá 2-es lemezből hüvelyt! Alul-felül körbehegesztheted.
Milyen rögzítése van a szerkezetnek? Bilincs vagy rácsúszó cső rögzítőcsavarokkal?
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2016
(#) palko73 válasza erbe hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Alumínium ház amibe bele kell húzni az árboc végét.A ház két félből áll ,és 4 csavarral kell összehúzatni!53-as csövön én is gondolkoztam,csak félek ha meghúzom a csavarokat az alumínium ház elrepedhet!Eredetileg is 48-as csövet ajánlanak árbocnak,és valami gumit kellene a végére húzni,ami sajnos nincs meg!
(#) Stewe válasza palko73 hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Gumi helyett javasolhatom a műgyanta textil kompozitot?
(#) palko73 válasza Stewe hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Szia!
Hol lehet beszerezni a műgyanta textil kompozitot?
(#) Stewe válasza palko73 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Meg lehet csinálni
Ha nincs lehetőséged műgyantát szerezni (venni nem egyszerű, mert sajnos csak ipari felhasználásra vannak nagy kiszerelések) akkor az Uverapid ragasztó, vagy más kétkomponensű tubusos ragasztó megfelel.
Az árboc végét és a bilincs belső felét vékonyan bezsírozod, aztán a bekevert műgyantával átitatott textilcsíkkal (ami egy kicsivel szélesebb mint az alumínium bilincs) megfelelő rétegvastagságban (jó feszesen!) betekered, és a bilincset a megfelelő hézaggal ráhúzod.
Kötés után a bilincs már pontosan illeszkedik a frissen elkészült perselyre, így nem fog meghajolni (ezáltal eltörni) mikor megfeszíted.
Kikeményedés után a bilincset leveszed, és a csövön lévő hengeres perselyt hosszában meghasítod egy vékony fűrészlappal. Ekkor már könnyen lehúzható, és reszelővel le lehet csinosítani.
Ha van esztergályos ismerősöd, akkor egyszerűbb egy műanyagból esztergált 53/48 as cső, amit szintén hosszában meg kell hasítani, és akkor a csőre ráhúzva a bilincs tud szorítani.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016
(#) palko73 válasza Stewe hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Üdvözlet!

Röviden:
Milyen áttételt, és mekkora lapátot kell alkalmazni egy függőleges tengelyű, autógenerátoros szélturbinánál?

Egyéb:
Régóta szeretnék építeni egy turbinát, van hozzá elég sok tengely anyagom, hordóim, meg pvc-u csövem, 150 mm átmérőben.
Most hogy közel a válság, jó lenne megépíteni, hogy függetedjek a hálózattól.

Inkább csak olyan prototípus lehetne, hogy milyen magasra kell tenni, mekkora átmérővel a környékünkön az ilyesmit.
Késöbb aztán egy vízpumpálós szélturbinát is építenék, persze ahogy időm engedi.(szerintem fogja)
Az a legjobb ezekben a turbinákban hogy szemétből is meg lehet építeni, gondolok a régi olajoshordókra, amik itt álnak a kertemben, aztán a lim lom vasakra amiket felhasználhatok, ugyancsak.
Egyedül a fékezőrendszert nem tudom hogy oldjam meg, valamilyen röpsújra gondoltam, de nem hinném hogy ez kivitelezhető lenne a magasban. Esetleg a generátor terhelését lehetne növelni.
Hogyha van valamilyen ötletetek, kérlek osszátok meg velem,
köszi!
(#) Barret válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Autó generátort el lehet felejteni,az nem ide való...Fékezés sem jó megoldás,helyette ki kell fordítani szélből a lapátokat.
(#) csavarkulcs válasza Barret hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Mi a gond a generátorral?
Az hogy kell neki a gerjesztés, és az folyamatosan ha rajta lenne az aksin, és nem fújna a szél, akkor csak merítene? Ezt a problémát úgy szeretném megoldani, hogy egy biciklidinamó adná a generátor gerjesztési feszültségét, amedig a generátor nem lesz öngerjesztő.

Amúgy egy 28 voltos generátorról van szó, nem volt itthon csak egy akksi, de ma leteszteltem:
Amikor rákötötem a 12 voltot a gerjesztésre(ami 24 voltos), leterhelte a forgórészt.
Majd ha megveszem a másik akkumlátort, akkor majd mérek feszütséget is.
(#) weend válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Szia!
Az autó generátornak nagy fordulat kell, amit a mi szélviszonyainkban nem igazán lehet elérni.
Ha megnézel pár videót, ahol autógenerátorral készítenek szélgenerátort, ott legtöbb esetben áttekercselik az állórészt. Egy átlagos 12 Voltos autógenerátorban az állórészen, tizenkétszer négy menet van fázisonként.
(#) csavarkulcs válasza weend hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Ékszíj tárcsás áttétellel szeretném elkészíteni, egy 40cm átmérőjű tárcsám van is itthon.
(#) weend válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Egy autó generátornak legalább 1500-s fordulat kell, hogy használható legyen, mint energiaforrás. Ezt vedd figyelembe, mielőtt áttételezel. Nagy valószínűséggel, kell még pár tárcsa a kellő fordulathoz. Arra készülj, hogy ha nem csak játékszert szeretnél, és nem az a cél, hogy az otthoni lomok térbeli elhelyezkedését akarod megváltoztatni, akkor nagy monstrumot kell építened.
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Ha generátornak 1500-at kell forognia percenként,
és egy szélturbináról akarom meghajtani, aminek kb. 60fordulata percenként,
akkor 25 szoros áttétel kell.

Tehát ha 6cm a generátor tárcsájának "fogközepe"
akkor 150 cm átmérőjű tárcsáról kell meghajtani?

Még nem számoltam ilyesmit, ezért kérdezem.
(#) Barret válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Igen jól számolod. Üresben is kihívás elérni ezt a fordulatot,hát még gerjesztett generátorral úgy,hogy pozitívban jöjjél ki.

Szerezz egy elektromos bicikli agymotort,létezik 36-48V-os is,oda lényegesen kisebb áttétel elég lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) Stewe válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Az ékszíj nem lehetetlen ugyan, de zsákutca. Folyamatosan csúszik, ami a súrlódás miatt energiát is emészt fel. Ráadásul nem csak az áttételezéssel kell számolnod, hanem az is fontos, hogy a kisebb keréken akkora körülfogási szög legyen, hogy jelentős slip nélkül képes legyen a kb fél kilowatt teljesítmény átvitelére. Itt jön az, hogy vagy messze kell őket tenni egymástól, és feszítőkerék is kell...
Másfél méteres tengelytávnál a tapadási hossz még mindig csak 61mm, a másfél méteres hajtó tárcsa kb 25-40 kg (5 méter magasra felvinni, és ott szíjat szerelni mókus nélkül lehetetlen), azt pedig megkérdezni sem merem, hogy hol tudsz hat méteres ékszíjat beszerezni.
A legegyszerűbb egy kiszuperált generátort újratekerni, és állandómágneses forgórésszel összerakni.
Akkor már egy négy- hatszoros áttételű fogasszíjas hajtóművel elkezdhetsz kísérletezni.
Szabályozást nem igényel, mert az egyenirányított feszültséget pufferelni lehet, és onnan bármilyen kapcsolóüzemű megoldással fel lehet dolgozni.
(#) erbe válasza Stewe hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Attól, hogy egy generátort áttekercselsz és állandó mágneseket raksz bele, még nem tud lényegesen magasabb teljesítményt leadni. Alacsonyabb fordulatszámon kezd termelni és megspórolod az egyenáramú gerjesztés energiáját. Ennyi és nem több. A fizikát nem lehet megerőszakolni.
(#) Stewe válasza erbe hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Természetesen igazad van, de áruld el kérlek, ki állította az elkenkezőjét?
Következő: »»   488 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem