Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   72 / 130
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Értem. Jól hangzik.
Az a baj, már megvettem az spirál fűtőszálat hozzá. A régi elektronika jó lenne hozzá?
Mindenesetre mielőtt megvenném jó lenne tudni a méreteket. Van esetleg erről infód?
Ha 100%, hogy jó, akkor hajlanék a cserére, de amíg nem tudom a méreteket, addig...
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Az 1 db csőbe belefér a hőfokszabályozó és a korlátozó érzékelője is.
(#) kadarist válasza diamik hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Az egy csőbe belefér mindkét szonda, a hosszabb feljebb megy, a rövidebb meg alul marad.
(#) diamik válasza kadarist hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Akkor már csak a csavarkiosztást és a méreteit kellene megtudnom valahonnan.
És elnézést kérek, ha kicsit körülményes vagyok, csak biztos akarok lenni a dologban.
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Mint írtam 40 éve egyforma, cserélhető, csereszabatos, 6 db csavar rögzíti a tartályhoz, 170 mm az átmérője.
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Megvannak a méretei az új lemeznek: lemezátmérő 170mm, két szomszédos csavar távolsága kb. 75mm, csavartávolság átlósan kb 150mm. Az eladó Hölgyet hívtam fel, ő mérte meg körülbelül.

Már csak az a kérdés, hogy stimmelnek-e a számok az enyémmel. Délután kiderül! Bízom benne, hogy igen.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Mivel a csavartávolság átlósan 150 mm, a 6 db csavar hatszöget alkot, ez feldarabolva cikkekre 6 db egyoldalú háromszög, így jön ki a 75 mm-es két szomszédos csavartávolság is.
Egy kis mértan.
A szabályos hatszög oldalhossza megegyezik a köré írható kör sugarával.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Tegnap nekiestem. Természetesen nem jó hozzá az általad említett alkatrész, szóval mondhatom: Nem minden hajdú bojler azonos alaplemezzel készült. Itt most a régebbi típusra gondolok. Ehhez alaplemez NINCS!
Egyébként 8 csavar fogja fel az alaplemezt felszorító lemezt.

Még megpróbálom megmenteni, ha nem sikerül újat veszek. Természetesen hajdút, mert nagyon bevált. Ez a modell 1970-es évek óta szolgálta a családot. Ráadásul legutóbbi években anód nélkül működött, és még így is tette a dolgát. Good work.
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
A régi TATRAMAT bojlernek volt 8 csavaros zárólemeze, de ilyet is lehet kapni .
Bővebben: Link
Tehát VAN, létezik 8 csavaros, de az nem Hajdú bojler.
Amikor legelőször feltetted a kérdést, más is írta egy fénykép mindig jól jönne.....
A csavarok számát csak meg tudtad volna számolni, mielőtt megveszed :. ??
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a többi alkatrész miért ne lehetne hajdú.
Ha 1970 óta van használatban, azóta már többször lehetett javítva átalakítva.
46 év nagy idő egy bojlernél...
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Nem vonom kétségbe, hogy nem lenne jó. Igen, lehet, hogy igazad van. De ez is majdnem 8 ezer forint. A másik dolog, hogy a fotón úgy tűnik, ehhez nem jó a spirál fűtőszál. Ergo akkor új fűtőszálat is kellene vennem.
Amennyi időt rászántam erre a bojlerre, előbb utóbb meg cserélni kellene az egész eszközt.

Úgy döntött az otthoni tanács, hogy újat veszünk. Én ragaszkodtam a Hajdúhoz, még ha egy kicsit több pénzbe is kerül.
Az a baj, hogy nem igen látok akciót rá, pedig kapóra jönne ez a black friday.

Amúgy hálás vagyok a segítségedért.
(#) diamik hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Ha már itt vagyok...
A bojler hidegvizes csatlakozója és a túlnyomás szelep közé kell egy csatlakozó cső (ami ugye fixen tartja (a bojlerra merőlegesen) a szelepet). Azt hogy kell kérnem a boltban?

Remélem lehet kapni ilyet gyárilag.
(#) zolika60 válasza diamik hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Toldóra gondolsz? Nem feltétlen kell, közvetlenül a bojler csövére is teheted a szelepet.
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Melyikre gondolsz, mert a bojlerre a biztonsági szelep egyenesen megy rá, mint a képen
Én egy 50 mm-es réz toldó idomot szoktam betenni a könnyebb szerelés végett.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2016
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Akkor így lesz.
Köszönöm a jótanácsot!
(#) diamik hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Felkerült az új bojler. Mindent bekötöttem, tömítettem.

Minden okés. Viszont van egy apróka dolog. Ha megnyitom a bojler előtti hidegvizes elzáró csapot (ami ugye a hálózat felöli oldalt zárja el), enyhe periodikus zörgés jön a bojlerből. Nagyon nagyon halk. Mint ha egy rugót megpöckölnék és rezegne. Ez baj, vagy csak ahogy a víz áramlik a bojlerben? Lehet, hogy még ennyire új?
(#) granpa válasza diamik hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
A túlnyomásszelep (visszaáramlás gátló) membránja rezeg. Majd abbahagyja.
(#) Tityi hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Hajdú 120 literes gázos bojlerem tartálya kilyukadt. Most egy Quadriga 120 literes,gázos,használt bojlert kínáltak használtan. Állítólag 6 éves,de csak 4 évet használták belőle. A készülék házon belül volt felszerelve. Gyanús volt,hogy az égőfej alatti burkolat kis nyílása már kívülről is egy kicsit rozsdás,belülről pedig láthatóan víz nyomára bukkantam. Az égőfej sem volt valami tiszta...A tartály tetején szintén vízfolyás nyomát láttam a kis kémény mellett. Az eladó szerint csak a kondenzvíz nyomai ezek... Én viszont tartok tőle,hogy a tartály lyukas. 30 000Ft-ért drága kísérlet lenne...
Mi a véleményetek?
Köszönöm a hozzászólásotokat!
Üdv: Tityi
(#) gyuszo válasza Tityi hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Hajdú 120 literes elektromos lenne a jobb választás, akár lehet használt is.
(#) diamik válasza Tityi hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Igazat kell adjak a felettem szólónak. Nem ismerem a pénzügyi helyzeted, de ha már 30000-et kifizetnél, akkor már dobj hozzá kicsit és legyen új Hajdú. Néhány napja vettünk mi is, visszaolvashatod miért. A cserélt darab a 70-es évekből való! Úgyhogy tudom javasolni!
(#) Tityi válasza diamik hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Csak az a baj,hogy a 70-es években még tartós fogyasztási cikkeket gyártottak,de ma már nem....
(#) diamik válasza Tityi hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Hmm.. Lehet benne igazság. De még mindig jobban bízok a Hajdúban, mint más bojlerekben.

Ugyan nem idevág, de én a Tiszával jártam így.
(#) Ge Lee válasza Tityi hozzászólására (») Dec 2, 2016 / 4
 
Úgy ahogy írod. És tökmindegy hogy hajdu vagy valami más. Nekem kényszerből kellett váltanom mert lezárják a kéményt, és hát azóta tekeredik a villanyóra rendesen. Ha tehetném nem használnék villanybojlert, de nem tehetem. Még nem számoltam ki pontosan, de nagyjából az látszik ami várható is volt, kétszer - háromszor annyiba fog kerülni a melegvíz mint eddig.
Helyszűke miatt egy Bosch-t vettem, és ha nem spórolták volna ki belőle a szigetelést akkor még meg is lennék elégedve vele. De 2 centi van benne ha jól emlékszem, és 25 fokos kívül a palást felső része ami elég durva hőveszteség.
Ha lenne időm meg energiám akkor hegesztetnék saválló lemezből egy szögletes tartályt, körbevenném jó vastagon szigeteléssel, az aljába meg tennék egy gyári belsőt, és akkor valóban örökös lenne a bojler. Itt tartunk, hogy lassan bojlert is sajátot kell gyártani ha jót akar magának az ember.
(#) Tityi válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Ez már bizony a fogyasztói társadalom barátaim!
(#) czeni hozzászólása Dec 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy 10 l-es 6 éves hajdu bojlerem, vizkötelenitve lett 1 hete, minden jol müködött mig.....
Történet: a vizesek csináltak valamit az utcában és elzárták a vizet ezért kiürült a tartály és nem tudott vizet felszivni a tartályba, áramtalanitottuk.
Mikor végeztek visszakapcsoltuk, bekapcsolt, égett a piros lámpa is kb 2 percig és kikapcsolt, de a tartályban nem volt viz, mint kiderült és ugy melegitett 2 percig!
Ezután már nem kapcsolt be a piros lámpa sem ég!
Mi lehet a baja?
Köszi szépen a választ!
Sziasztok.
(#) qtrica válasza czeni hozzászólására (») Dec 26, 2016 / 1
 
(#) diamik válasza czeni hozzászólására (») Dec 26, 2016 / 1
 
Szia!

Valószínűleg túlmelegedett. Ha régebbi a bojelred Hőbiztosíték-t keress. A két fekete kis gombot kell benyomni, és azzal állítod vissza alaphelyzetbe.
Ha újabb hőbiztosíték lenne benne, akkor ilyet keress: Hőbiztosíték_új. Itt a pirosat kell megnyomnod. Az újabbakban már csak a fázis van megszakítva, azért van csak egy kapcsoló.

Ja igen, a legfontosabb: KIKAPCSOLT állapotban nyúlj csak bele! Illetve, lehet, hogy azonnal nem fog bekapcsolni, mert "éjszakai" hálózaton van.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2016
(#) gyuszo válasza czeni hozzászólására (») Dec 26, 2016 / 1
 
Az átfolyós vízmelegítőben egy hőbiztosíték van, ami kiolvad. Ezt cserélni kell. Az értéke 105 Celsius fok, a 10 literesé, 96 Celsius fok az 5 literesé.
Az előbb közölt képen a piros szilikon cső alatt lapul ez az alkatrész.
Nemrég cseréltem egy ilyet, annak a képét tettem fel.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2016
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Amit leírtál, az igaz, de nagyobb űrtartalmú bojlerekre vonatkozik és az hőkorlátozó. amit vissza lehet kapcsolni.
Az átfolyós 10 literes vízmelegítő nem "éjszakai" vezérelt hálózaton van , elég a villásdugót kihúzni a konnektorból.
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Igen, elolvastam. Valóban igazad van!
Következő: »»   72 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem