Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   94 / 118
(#) xNorbi válasza xNorbi hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Kicseréltem ezeket a diódákat, utána villanykörtével bekapcsolva reményteli volt, mivel már nem világított, viszont pár másodperc után szikrák, fény és füst kíséretében pár ellenállás megfeketedett a magas fesz. részen

Azt hiszem többet nem érdemes foglalkoznom vele :
(
(#) granpa válasza xNorbi hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Ha nem cserélted ki a zárlatos tranzisztorokat, milyen csodát vártál? Így valószínű, hogy teljesen hazavágtad a tápot. Innen szép a győzelem!
(#) llaci80 válasza xNorbi hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Ha a bizti kimegy a primer körben akkor szinte ott minden cserélhető..főleg ,hogy gondolom az izzó kikötése után nem tettél oda biztosítékot ) Sajnos a biztosíték nem az áramkör megvédésére hivatott,nem is úgy méretezik, hanem a tűzesetet akadályozza meg.Nekem pl elfröccsent a TNY176PN lába pedig volt benne biztosíték És a gyártó CHIEFTEC, havertól kaptam miután szétszedte .... Mondtam neki,hogy élettartam garanciás VOLT... Mondjuk pech ,hogy megszűnt a számtech bolt ahol vette...
Ha nem tudod ,hogy mérd ki a meg tirisztorokat nézd meg a youtubon.
Érdemes lenne a primer kondenzátort is ellenőrizni.
Ha azt nézed 1 minőségi táp van 10 15 ezer az olcsóbb 5K neten...szóval 1-2 ezret érdemes alkatrészre költeni ha biztosnak ítéled meg a tudásod a javítására.
(#) Elektro Boy válasza vargaf hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Ne haragudj, tényleg rosszul tettem fel a kérdést. Általában mi szokott benne tönkre menni? Esetleg primer oldali tranzisztorok? Melyek a legérzékenyebb alkatrészek?
(#) vargaf válasza Elektro Boy hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Murphy törvénye szerint „ami elromolhat, az el is romlik”.
Ha figyelmesen elolvastad amit írtam, akkor látod mi a teendőd. Először látható hibákat keresel, ha találsz kijavítod. Ha szemmel nem látható a hiba akkor mérni kell. Minden lehetséges hibát és alkatrészt felsorolni nehéz lenne, de felesleges is. Bontsd ki és néz körül benne. Ebben a topic-ban már biztosan le van írva a javítás módja, csak nem tudunk továbbra sem semmit. Egy jó felbontású kép a belsejéről, a típus megadása segíthet a segítőknek. De a tápegység a Te kezedben van.
(#) Elektro Boy válasza vargaf hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Persze, ez természetesen így van. Látható hiba nincs a tápegységben. Arra gondoltam, hogy először a primer oldalon lévő hűtőbordákra erősített 3 darab tranzisztort vizsgálom meg műszerrel, miután kiforrasztottam őket. Jó felbontású képet nem tudok sajnos küldeni. A primer és szekunder oldalt összekötő sorkimenő trafónál méricsgéltem nem sok sikerrel. Mert ahogy ráérintettem a műszert egyből mutatott valamit, csak aztán el is tűnt az érték..
(#) vargaf válasza Elektro Boy hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Ne haragudj meg, de szeptember 10-től eddig jutottál el? Akkor jobb ha veszel egy 1000-1500 Ft-os működő tápegységet.
(#) Elektro Boy válasza vargaf hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Csupán nem volt időm foglalkozni vele. Viszont minden féle képpen a végére akarok járni a dolognak.
(#) Predator752 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy Cooler Master GX550W RS-550 javítható, nem ad áramot, és lecsapta a biztosítékot. Mi lehet a baja életre lehet kelteni? Köszönöm szépen.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) latyakosa válasza Predator752 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Szia,
Ennyi infó alapján csupán annyit lehet mondani a primer oldalon van hibás alkatrész, pl lehet a diódahíd zárlatos.
Valószínűleg lehet javítani, de javítás költségére nem tudok mondani semmit.
Merre van a hibás táp ?
(#) Predator752 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Tatabánya 10km-re (Vértessomló-on) te megtudnád nézni?
(#) latyakosa válasza Predator752 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Írtam privátot
(#) gsbence hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy Thermaltake SP-650M tápegység ami a következő hibajelenséget produkálja: A zöld vezeték zárása esetén a ventilátor nem indul és a tápegység zúgó hangot ad. (Csatoltam a hangfelvételt a jelentkező zajról.)
Az iTech szervizében járt a táp jó drága bevizsgáláson.
Miután nem kértem a még sokkal drágább javítást, kérésre hajlandóak voltak közölni a bevizsgálás eredményét:
Idézet:
„Tápfesz proci, primer oldali kondenzátorok (érdemes őket egyben cserélni - gyárira - ESR értékek fontosak)
3 -5 - 12 V tranzisztorokkal együtt.”
Az lenne a kérdésem, hogy mi okozhatja a hibát, illetve az, hogy érdemes-e foglalkozni vele, vagy kuka.
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016

hiba.aac
    
(#) latyakosa válasza gsbence hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Ahogy a szerviz is megállapította, a kondenzátorok lehetnek elöregedettek, a cseréjük nem olcsó de javulást hozhat. Esetleg a szekunder oldalon lehet még zárlat valamelyik kimeneten..
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) Mircsof hozzászólása Okt 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Kacérkodok a gondolattal, hogy megjavítok egy PC tápot, hogy átalakítsam labortápnak.
A probléma az, hogy a SB táp sem indul el. Milyen hibák szoktak jelentkezni a SB részen?
(#) Trivium93 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Üdv!
Kondi hiba, ekkor igaz mérsz feszkót csak kevesebbet. Vagy tranzisztor (ha áteresztős), vagy kis táp "ic", egyenirányító dióda.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) Mircsof válasza Trivium93 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Helló!
A varisztor volt a ludas dróttá vált, és a 2 nagy kondi közös pontját átkötötte az AC részhez. Persze ez a zsugorcső miatt amit ráraktak nem látszódott... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) zoli0078 hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Sziasztok,

Adott egy Coolink MTP-4012P típusú táp ami a szokásos hibajelenséggel indult, SB van és még sem indul. Szétszedve a szekunder oldalon a kondik púposak voltak. Az össze kondit kicseréltem a szekunder oldalon valamint az összes kis értékű elkót is. Jelenleg terhelés nélkül szépen elindul, de ha rárakom az alaplapra akkor már csak megmozdul a venti és addig nem indítható amíg le nem áramtalanítom. A nagyfeszültségű pufferkondi nem lett cserélve lehet az a ludas? Vagy esetleg a vezérlő IC is okozhatja? Weltrend IC van benne.
(#) JuniorKill hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Sziasztok. Kérdésem az lenne hogy ez normális kinézet? Fsp mf500ms tipus. 220 oldal fingott ki elvileg.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) Mircsof válasza JuniorKill hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Helló!
Mit kell nézni? Továbbá nem 220V hanem 230V.
(#) JuniorKill válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Tranzisztor nincs a hütő bordán. Még ilyent nem láttam.
(#) JuniorKill hozzászólása Nov 8, 2016 /
 
Az történt, hogy ment a gép. Terhelés alatt nem volt, csak be volt kapcsolva. Mitől hal meg? Biztositék elszált át hidalás esetén rővid zár keletkezik és villany le.
(#) Gede78 hozzászólása Nov 17, 2016 /
 
Sziasztok! Segítségre volna szükségem a következővel kapcsolatban: Van egy kapcsolóüzemű számítógép táp amit átalakítottak egy nagyméretű led kijelző vezérléséhez, ezért jóval nagyobb áramerősséget tud + van egy külön 4-pólusú (számítógépen használt csatlakozó) kimenete ami egy infra távirányító vevőjét táplálja. Elkezdte kiverni a bemeneti oldalon levő üvegbiztit. A panelen a bemeneti Graetz-híd után levő 100µF-os kondi tetején látszik, hogy ki van púposodva, ill. a bizti után közvetlenül egy 8 ohmos termisztor tetejéből hiányzik egy darabka + meg van repedve. Megpróbálom ezeket beszerezni, de attól tartok, hogy ez nem az oka, hanem a következménye a hibának. Mit tudnátok javasolni, hol keressem a hibát, vagy hogy tudom behatárolni? Akár vennénk is új tápegységet, de sajna még a kimeneti feszültségeket sem tudjuk, így elég nehéz, a gyártót meg nem nagyon lehet már elérni.
(#) patkany hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Mielőtt bármibe is fognék, érdeklődnék, hogy minden tápnak van -5V-os feszültsége?
4db tápból csak egynek jelez a teszter -5V-ot. De van olyan amin nem találok a feltüntetett fesz értékek között -5V-ot.
Ez normális, vagy hiba?
(#) RoliNyh válasza patkany hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
A -12V az előfordul hogy az újabb tápoknál hiányzik, mert ez a feszültség kb csak a soros porthoz kellett anno. Újabb alaplapokon amin már soros port sincs, megy -12V nélkül is ez biztos.
De hogy őszinte legyek, a -5V -os feszültségről ezt már nem merném biztosan állítani...

Elvileg elképzelhető, hogy azt is kispórolják, de legegyszerűbben ezt úgy döntheted el, hogy szétszeded a tápot és visszaköveted ha van kivezetése...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
(#) patkany válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Ez kézenfekvő ötlet!
A -12V "hiánya" új információ.
Köszönöm az infót!
(#) Ge Lee válasza patkany hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Amennyire tudom csak a régieknek van, mert az újabb alaplapoknak már nincs szükségük negatív feszültségekre. Szóval ha nem találsz rajta olyat akkor nem véletlenül.
(#) patkany válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Rendben. Újabb típusú tápok, mert satasak. Csak nem volt ez irányú ismeretem, ezért nem tudtam, hogy ez hiba, vagy normális jelenség. De így akkor megnyugodtam!
(#) patkany hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Na és innen vált aktuálissá számomra ez a topik.
Ma több tápom is produkálta a következő jeleséget: teszterrel nézve -egy egyszerű led visszajelzős a megfelelő feszültségbszintekre- minden fesz megvan, azonban alaplapra dugva, nem tud felállni. Elindítja az alaplapit, de le is áll, ill. próbál újra indúlni. Avagy boot loopol az alaplap. A táp hiba egyértelmű, mert találtam egy jó tápot, amivel működik az alaplap. Kondi hiba, hogy nem bírja a terhelést? Nevezetes táp a gépben előbbi indítás előtt jó vokt. Ma indításkor produkálta ezt. A táp nem volt áram alatt, így csak a kobdik szikkadására tudok tippelni.
(#) pittti válasza patkany hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Jól tippelsz. Ha az a táp 3 évnél idősebb, és nem valami komoly gyártótól való darab (amiben hosszú élettartamú márkás kondenzátorok vannak), akkor mérés nélkül nyugodtan cserélheted az összeset. Persze Low ESR típusuakra.
Következő: »»   94 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem