Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   772 / 1152
(#) gerenk válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
1 KHz-es üvegbúrás kvarc rezonátor. Egy kincs van a kezedben.
(#) kadarist válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
De van nyoma, olvass vissza.
(#) elektroncso válasza ujfalusi hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Ez egy 3300µF-os 100V-os TESLA (Csehszlovák) elektrolit kondenzátor, mort néztem meg a katalógban. A piros drót lesz a pozitív. Egyáltalán nem gyári a vezetékezés, nem szállították drótokkal. A piros drót amelyik lábára van forrasztva, az mellett kell lennie egy kis plusz jelnek beleöntve a műanyagba, nem látszik tökéletesen. Itt van előttem egy TC925, abba bele van öntve. A különbség a TC926 és a TC925 között csak annyi, hogy utóbbi 63V-os. Sajnos a virtuális TESLA katalóg megint nem elérhető valamiért.
(#) elektroncso válasza Sebi hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Használtak azért "mű"-t, csak a 1000µF feletti kondenzátorokat már mF-el jelölték. TC937
U.i.: De láttam már ellenpéldát is: TC937. A fene tudja, mi alapján választottak előtagot.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2016
(#) dobanandras hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
Sziasztok! Szeretnem megtudni a pirossal bekeretezett alkatreszek nevet illetve hol kaphatok?
Egy kinai oszcilloszkopban talaltam. ST16A Kapcsolasi rajzom nincs.Koszonom.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Na, ma sikerült elérnek a virtuális TESLA katalógot (néha van, hogy a szerver nem elérhető).
Itt az adatlapja a kondenzátorodnak:TE926.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2016
(#) kadarist válasza dobanandras hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Szia!
Úgy néznek ki, mint a vékonyréteg-integrált áramkörök, esetleg hibrid-IC-k. Mi van a szöveges felület túloldalán?
(#) elektroncso válasza dobanandras hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Jó volna egy kép a másik oldalukról is. Vagy az amit Kadarist mond, vagy esetleg fémgőzölt lézerrel trimerelt precíziós ellenállások lehetnek.
(#) dobanandras hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Az alaplapon ellenalaskent van megjelolve.Elso kep=R8 es 3 kijovetele van. A masodikon a VOLT/Div kapcsoloval van osszekapcsolva a 6 kijovetele.Itt mar J1-el van jelolve.
Itt a kep.mindkettonek egyforma a masik oldala.
(#) elektroncso válasza dobanandras hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Akkor biztosan lézer trimerelt ellenállások:Bővebben: Link.
Miért akarod őket cserélni? Az ami J1-el van jelölve, az meg az oszcilloszkóp bemeneti frekvencia kompenzált osztója lesz. Azon az ellenállások mellett kondenzátorok is vannak, azért nem R-el van jelölve.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) dobanandras hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Akartam beszerezni egy-egyett tartaleknak.Lehet-e vasarolni valahonnet?Koszonom.
(#) elektroncso válasza dobanandras hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Szerintem maximum a gyártótól tudnál ilyet beszerezni. Ezek mind adott készülékbe lettek gyártatva, kereskedelembe (főleg kiskereskedelembe) nem hozott alkatrészek a leggyakrabban.
(#) dobanandras hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Csak anyit tudok rola hogy Kinaban van gyartva,a tipusa ST16A-10MHz-es oszcilloszkop.Nincs mas adatom es a netten sem kaptam.Koszonom.
(#) dobanandras hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Koszonom mindenkinek a hozzaszolasat.
(#) vision61 hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Van-e esetleg valakinél olyan katalógus, adatlap, amiben benne vannak a régi NSZK, NDK, stb. országokban gyártott IC-k adatai.
Nevezetesen egy TFK M113D (DIP14) adatlapja érdekelne. (Telefunken gyártotta?)
Az akkoriban elterjedtebben használt félvezetőket hozza a kereső, de ezt nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) Hp41C válasza vision61 hozzászólására (») Dec 18, 2016 / 1
 
Ezekre gondoltál?
Bitsavers
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) Ktulu válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Szép gyüjtemény. Compaq Contura 430cx régi laptophoz esetleg nem tudnál rajzot?
(#) Hp41C válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Egy service manual nem tenné meg helyette?
(#) vision61 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm, az első megvan több forrásból is, a másodikat nem ismertem.
M113 néven van is egy modul, de nem ez az IC az.
(#) vision61 válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Szia
Én is őrzöm a kis múzeumomban a 430C-t. A trackball kissé akadozik, egyébként tökéletes műszaki és esztétikai állapotban van. Jogtiszta Win95 hasít rajta 16 MB memóriával.
(#) SkodALF hozzászólása Dec 19, 2016 /
 
Üdv!

Nemrégiben hozzájutottam egy régi műszerhez, de nem találtam sem rajta, sem a gyártó alapján típust.
A gyártó emblémánál a szöveg:
VEB
M.-W. Schlotheim

Ez egy földelési ellenállás-, szigetelési ellenállás- és vezetékmérő (lefordított szavak alapján).
Külső karral tekerve állítható elő a mérőfeszültség.
Belekukkantottam a belsejébe, kiderítettem, hogy a karhoz tartozó egy, vagy több bakelit (vagy más anyagú) fogaskerék fogai ledaráltak.
Ha esetleg valakinek lenne fölösben elfekvő fogaskerekek hozzá, örülnék, ha meg tudnánk egyezni vele, hogy ne csak a helyet foglalja nálam, hanem működőképes is legyen.
(#) samba hozzászólása Dec 19, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítségeteket kérném egy alkatrész beazonosítására.

Adott egy új, Honda Optimate 3 - automatikus akkumulátor karbantartó és töltő. Kínából rendelték, gyári selejtnek mondanám, mert nem működik. Szétszedtem és van benne egy IC, ami "törött". Kráter formában ki van törve belőle egy darab - azonosító száma részben hiányzik. A kitört darab nem volt a készülékházon belül, ezért úgy gondol a gyártósoron ezt a csorba IC-t szerelte a robot.
Ha valaki tudna segíteni a beazonosításában, vagy van rajza hozzá, akkor kérem segítsen.
Fotót mellékelek.
Köszönöm.
(#) kowi válasza samba hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
A lábakból és a kivágásokból ítélve lehet hogy opto csatoló... Az egész panelt fényképezd inkább le alulról felülről.
(#) dokidoki válasza kowi hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Az a kapcsolóüzemű táp ic lesz az, olyasmi mint a Viper22, csak annál a tokozás nem lábhiányos. Most csak ez a típus jutott eszembe, pedig élőben is láttam 7 lábú dip 8 tokozású Táp integrált áramkört.
(#) kadarist válasza samba hozzászólására (») Dec 19, 2016 / 3
 
(#) morgo válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Lehet, hogy igazad van, mert pl. a TNY267 így néz ki. Annak is a 6. lába hiányzik.
(#) granpa válasza SkodALF hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
A fogaskerék részről tegyél fel képet, valamint átmérők, modul. Épp a minap leltem egy egy ilyesmi fogaskerékcsoportot a lomjaim közt.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Gondolom a kúszóutak miatt van a hiányzó láb és a nyák marása...
(#) SkodALF válasza granpa hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Egyetlen bakelit, vagy milyen fogaskerék van, kb. 36-38 mm átmérőjű, a többi fém, és ép állapotú. A fém fogaskerekek kb. 36, 20-25, 10-15 mm átmérőjűek. Ha ennél is pontosabb méretek kellenek, holnap (vagyis ma ) szét tudom jobban szedni, és darabonként lefényképezni.
(#) granpa válasza SkodALF hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
A bakelitkerék a szigetelés része, csináltatni kell. Az enyémben fémkerekek vannak, és ránézésre kisebb modulúak ennél.
Következő: »»   772 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem