Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   135 / 316
(#) urh hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
Újabb problémám van, nekem kellene egy telefon elektronikája bizonyos célokra, de akkumulátort nem szeretnék használni hozzá hanem állandó áramról szeretném működtetni. Na most a tápellátás 3.7V-5V (igény függő) lenne USB csatlakozóról. A kérdés a következő, hogyan tudnám az akkumulátorok harmadik tűjével ami az elektronikán is megvan elhitetni, hogy márpedig az akkumulátor rendben van és 100%? Ugyanis közvetlen áramról is azt írja 1% és kikapcsol egy adott X Timeout után az elektronika, hogy átkapcsoljon töltésre.
(#) Kovidivi válasza urh hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
A telefon rövid időkre több A-t is felvesz, ezért nem fog működni USB-ről.
(#) nsanyi77 hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
Sziasztok,
b0AAOSwgZ1Xtp6K" target="_blank" rel="nofollow" >Ehhez csak védelem nélküli 18650-est érdemes kötni mivel tartalmaz védelmet és töltés szabályozást?
Köszi!
(#) urh válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Csak a fejlesztés idejére kellene így megoldani később egy akkumulátor látná el ami 3.7V os akkumulátor mint egy telefon akkumulátor de a probléma akkor is ugyanaz a telefon azt is 1%- nak látja mert nincs meg a harmadik tű.
(#) Kovidivi válasza urh hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
A harmadik tű a hőmérsékletet közli, sima NTC vagy PTC van bekötve. Ettől függetlenül sok áramot igényel egy telefon csúcsokban.
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Már nem azért, de miért nem akarsz odatenni egy akkumulátort? Ha közepes feszültségű tápot adsz, az élettartam gyakorlatiag nem használódik el.
(#) Kovidivi válasza nsanyi77 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
"töltés szabályozást?" - ezt nem hiszem, hogy tartalmazza, maximum túltöltés védelmet.
(#) nsanyi77 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
van amelyiket töltés szabályozással hírdetik, de nem látok nagy különbséget köztük. Pl ez úgy van hírdetve.
(#) Kovidivi válasza nsanyi77 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Melyik sorból gondolod, hogy ez a töltést is elintézi?
(#) nsanyi77 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
a leírás szövegéből..de valójában csak a címben van feltűntetve a "charging"..
(#) Kovidivi válasza nsanyi77 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Arra gondoltam, hogy bemásolod a részt. De itt is csak védelem van. Charger Protection - vagyis a töltő után levő védelem. Rendes töltés szabályzónál lenni kellene egy balanszer áramkörnek is, ami üzemszerű körülmények között hőt fejleszt, tehát ezt el is kell vezetni valahova, ami a képen nem látszik.
(#) nsanyi77 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
valóban, erre nem is figyeltem. Viszont még mindig nem tudom hogy csak védelem nélküli aksiba érdemes befektetni, vagy mindenképp külön védelemmel ellátottat
(#) Kovidivi válasza nsanyi77 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
A védelemmel ellátott akksi áramkorlátja lehet alacsonyabb értéken (áramkorlát, feszültség) megvédi a cellát, ekkor sosem fog működésbe lépni az ebay-es védelmi áramkör.
(#) every válasza every hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Na fejlődés van teló ügyben! Le szedtem az akksi csatlakozóját az alaplapról és láss csodát elindul a teló, egyszer a boot logo a samsung felirat is megjelent a kijelzőn. Máskor meg csak az akksi jelet mutattja villogva. Volt amikor a piros led is világított folyamatosan. Tehát akkor elméletileg a kijelző jó.
(#) urh válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
ZTE BLADE GEN 2 telefonról van szó amúgy. Egyébként ha csak egy hőmérséklet értéket képviselne a telefon miért nem képes kimutatni a töltést és miért nem töli a ráhelyezett 2 tűs akkumulátort?
(#) Kovidivi válasza urh hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Rakj fel képet, miről táplálod a telefont, és hogy hogyan van megoldva a telefon és a táp összeköttetése. Ezután megmondom a véleményem.
(#) urh válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Most jelenleg sikerült megoldanom azt írja 100% Méghozzá egy külső akkumulátor USB portjára kötöttem a telefon akkumulátor +/- ágát és így nem kapcsol ki akármit csinálok rajta. Ellenben a kérdés a következő, mennyire egézséges ez az elektronikának?
(#) nsanyi77 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
köszi a segítséget!
(#) villanyipi hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Üdv!
Volna egy tablet-em főképp az akkuja, amit nem akarok mindig kibe pakolni a készülékbe mert forrasztva van, de szeretnék mellé zsúfolni egy töltő elektronikát, mivel előző gondos gazdija kiszakította az usb-t oly mesteri módon hogy a vezetősávok is eltűntek.
Van ugyan benne egy töltő csatlakozó is ami valamiért kontakt hibás és ha elengedem nem tölti, de az usb helyére betudok ragasztani egy új csatlakozót rá az elektronikát rá az akkut, és vissza a gépbe.Akár egy ebayről rendelhető kész kapcsolás is érdekel de minél kisebb annál jobb.
Végül egy fotó az akkupakkról!
Tisztelettel ipi!
(#) RoliNyh válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Ez mind szép és jó, de amúgy mi a kérdés?

Ha esetleg töltő áramkört keresel, keress rá a TP4056 kifejezésre, szerintem az kell neked...

1cell Li charger...
(#) rockersrac hozzászólása Dec 20, 2016 /
 
Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy kellene egy olyan mobil akkubank, ami tud stabilan dc12V 5A-t, és 15V 2A-t leadni. Van egy akkubankom, ami 2x2 cellás: 2cella sorba, 2 ilyen soros cella van párhuzamba kötve. A cellák darabonként 1600mAh kapacitásúak. Kellene hozzá egy dc-dc konverter, ami rendelkezik védelemmel is, és tudja a 12V 5A-t. Ha párhuzamosan kötöm a cellákat, akkor elképzelhető hogy tartósan működjön a dolog az akkuk károsodása nélkül? Vagy jobban járok, ha inkább sorosan kötöm az akkukat? Telekommunikációs hálózat építőként dolgozok, és néhol(pl felújítás alatt lévő helyszínen, vagy épp pl lépcsőházban a ,,tápfejnél", ahol a telefonvonalak bejönnek a lépcsőházba, és mennek tovább a lakásokhoz, vagy pl az utcai elosztóknál is az új telepítésű optikai végfokos elosztókat kivéve) nincs rendelkezésre álló hálózat és roppant szükségem lenne ilyenre, mert múltkor is úgy jártunk kollegámmal, hogy a lépcsőházban a gtw szépen összeállt 50 megára, de a lakásban a 30 megát is alig akart összejönni. Ebben kérnék segítséget tőletek! Bár lehet kapni gyárilag ilyeneket, azok sem tudnak ekkora áramot. 5A nem kell folyamatosan, ami eddig volt eszköz az 12V 2,5A volt, csak így ha esetleg settopbox is kerül felszerelésre az ügyfélnél(iptv) az is működhessen ugyan ezen akkuról! Remélem kellően érthető voltam, és tudtok érdemben segíteni! Előre is köszönöm a segítséget! Azt nem tudom hogy li ion vagy li po akkuról van szó, de remélem tud valaki segíteni!
(#) Thowra hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Üdv!
Van egy 2 cellás Yoku akkum aminek az adatlapja nem világos. Az akku Így néz ki
Lithium ion polymernek írja alista de van külön polymer kategória is a listán. a típusa: 4743178 (listán ezzel van) A lista ITT található. Milyen akku lehet ez? A töltőm tud ion és polymer cellákat is tölteni (Imax B8), ion vagy polymer állásba töltsem? Előre is köszönöm.
(#) Zsolt 73 válasza Thowra hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Szia !

Polymer akkumulátorod van !
(#) Thowra válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Köszönöm a megerősítést.
(#) urh hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Van egy ilyen akkumulátorom amit csatoltam a képen, miért csak 4,03V-ig tölti fel ez a töltő?
Bővebben: Töltő
Nem 4,2 a max töltöttség? Az akkumulátorok gyáriak és frissek.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016

DSC_0051.JPG
    
(#) weend válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Idézet:
„Az akkumulátorok gyáriak és frissek.”

Sajnos ez nem minden esetben van így. Esetleg egy másik áramkörrel kipróbálhatnád, lehet az a ludas.
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
A TP4056 a beállított áram tizedére csökkenéskor tekinti befejezettnek a töltést. Állíts be kisebb áramot, és tovább fog tölteni.
(#) urh válasza weend hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Rendben. Ellenben akkor helyesen várom el, hogy 4,2V legyen? (Tegyük fel az akkumulátorok rendben vannak)
(#) urh válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Hogyan állítsak neki kisebb áramot?
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) weend válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
A kettes lábon lévő ellenállással, adatlapban megtalálod az értékeket.
Gyárilag 1,2 Kohm van bent, és 1 Amper a töltőáramod.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016

TP4056_42.pdf
    
Következő: »»   135 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem