Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EEPROM programozó kérdések
Lapozás: OK   15 / 26
(#) eSDi hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Ismertek olyan alkalmazást amivel 64bit-es Windows alól is tudnék egy 93C66-os EEPROM-ot írni, olvasni? Csatlakozásügyileg csak USB port jöhet szóba, szóval ami rendelkezésemre áll az egy USB-RS232TTL átalakító eredeti FT232R-el és egy CH341A I2C/SPI Flash programozó.
(#) david10 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Építeni vagy vásárolni szeretnél programozót?
Ha vásárolni, akkor egy ilyenre lesz szükséged.
Az USB-Soros átalakítokkal (FT232, CH341) nem fog sikerülni.
Ha építeni szeretnél, akkor egy Arduinora lesz szükséged.
(#) eSDi válasza david10 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Kösz!

Két alkalomra van rá szükségem előreláthatólag, úgyhogy venni biztosan nem. Elvileg FT232-vel megoldható lenne BitBang móddal, de csak PonyProg-al kísérletezett valaki ilyennel pár éve (nem fut 64bit-en). CH341A fizikailag tudná, szerintem csak az adatbázisán kellene változtatni (nem tudok belenyúlni), vagy másik program kellene hozzá. Sajnos ebben sem volt nagyon barátom most a Google.
Persze, ha más nem lesz, akkor építek, de az Arduino-ra nem tudsz rábeszélni. Van itt nekem jó pár PIC-em elfekvőben. USB-to-RS232TTL->PIC->93C66 lesz a felállás végső esetben. De persze ez elég nagy meló a PC szoftverrel együtt egy két alkalomra szóló projekthez.

Ezért is folyamodtam a kérdéssel, a kollektív tudathoz, hátha van valakinek ilyen programja, vagy valami információja.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) david10 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
A Ponyprog 2.08c fut Windows 7 64 biten. Én egy led matrix 24C64-es EEPROMját szettelem vele lassan egy éve.
Ha csak néhány alkalomra kell, akkor nem tudol keríteni egy gépet LPT porttal? Vagy egy LPT portos bővítőkártyát?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) eSDi válasza david10 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Na! Ez a verzió tényleg fut, a hivatalos oldalon ez nem volt linkelve. Gép van másik, bár nem az enyém és nem tudom meddig lesz itt. A notiba meg kártyát nehéz lesz beletuszkolni.
(#) david10 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Amit a Ponyproggal kisérleteztek, azt te megtudod-e most probálni a müködő Ponyprog programmal?
(#) eSDi válasza david10 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Majd kiderül, először vissza kell találnom arra a fórumra.
(#) david10 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Megkérlek szépen, hogy minden eredményről számolj be, mert engemet is érdekel a dolog...
(#) eSDi válasza david10 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Sajnos az van, hogy működik a dolog, de iszonyatosan lassú és ezért nem lett publikálva (Akkor még az FT232BM és FT232R volt). Azóta van már FT232H, azzal lehet szinte bármit:
Single chip USB to UART (RS232, RS422 or RS485)
USB to FIFO
USB to FT1248
USB to JTAG
USB to SPI
USB to I2C
USB to Bit-Bang
USB to Fast Serial Optic Interface
USB to CPU target interface (as memory)

Mivel nekem annyira nem sürgetős és, ha nem lesz valakinek egyéb ötlete, akkor én nekiállok a saját programomnak.
(#) kissi válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia!
A PIC-eket mivel programozod ?
(#) eSDi válasza kissi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Oshonsoft BASIC -> MPLAB IPE -> PICkit3
(#) kissi válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
A PK3 a saját szoftverével tudja a 93C66-ot !

szerk.: Raktam fel képet !
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) eSDi válasza kissi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Nem, csak a PK2-vel és PM3-al lehetne EEPROM írni-olvasni. Egyébként az IPE-ben is benne van.
Illetve a PK3-al is talán, ha pár alkatrészt kiszednék belőle, I2C-hez legalábbis (De ilyet nem csinálok).
(#) kissi válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia!
Bővebben: Link, lap alja ( Nem próbáltam, de PK2-t használtam már EEPROM-hoz!) !
(#) david10 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Az oldal linkjét megtudod osztani, ahol találtad a 93C olvasót?
A Ponyproggal csináltad?
Érdekes módón a 24C64-es olvasóm egy valódi sorosportal sokkal gyorsabban olvas/ír mint a CH340-es fekete dobozú noname átalakítóval.

Most hallok róla először, hogy az FT232H tud I2C-t...
(#) eSDi válasza kissi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Nézd már! Kösz!

Jártam ezen az oldalon, de nem próbáltam, mert nem találtam sehol egyértelmű utalást arra, hogy működik PK3-al is.

Szóval siker!
(#) eSDi válasza david10 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Bocs, kissé félreérthetően fogalmaztam. Azon az oldalon írták, hogy működik. Felesleges belinkelnem, de a ponyprog fórumán írtak róla pár hozzászólást. Nincs róla semmi, kipróbálni nem tudtam, mert nincs róla semmi infó. Ott írták, hogy lassú és ennyibe is maradt a dolog 10 éve.
(#) Andr3wJ válasza eSDi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Lehet semmi értelme hogy beleszólok de a 93Cxx széria nem I2C-n kommunikál hanem
Idézet:
„Microwire”
nevü valamin. 3 wire-nek is olvastam már valamelyik adatlapon.
(#) eSDi válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Nem is mondta senki, hogy nem Microwire-on kommunikál. Ez inkább az SPI-re hasonlít.
(#) attila26 hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Sziasztok.Van egy ilyenem EEPROM DS2431 Számláló elvileg ,és egy adott érték felett letiltja az eszközt.A kérdés valahogy lehet e nullázni?A cél az lenne ,hogy vissza álljon 0 értékre.Van e arra lehetőség ,hogy esetleg valami áramot adni neki és úgy nullázni?Esetleg valami ötlet?A típus leírása.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) eSDi válasza attila26 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Üdv!

Ez nem számláló, hanem memória (Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory ). Az eszköz ebbe mentheti a beállításokat és azt a számot, ami után tiltja a használatot. 1024bit, azaz 128byte adatot tud tárolni, szóval lehet benne bőven egyéb adat is a tiltás számértékén kívül. Ebből kifolyólag nem biztos, hogy jó dolog lenne törölni belőle mindent. Ha nincs meg, hogy mit milyen memóriacímre ment, akkor ciklikusan ki kell belőle olvasni a tartalmát használat közben és összehasonlítgatni a fájlokat, hátha látszik melyik memóriacímeket kell nullázni. Írni-olvasni nem tudom mivel lehetne a legegyszerűbben. Talán így: DS2431 <-> mikrovezérlő <-> RS232 <-> PC. De lehet a PC szoftvert is magadnak kellene megírnod. De keress rá az AVP-2431-re, hátha be tudod valahol szerezni, ezzel elvileg lehet nullázni pár videó szerint.
(#) attila26 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Szia.Köszönöm a gyors választ.Hát ha ennyire nem egyszerű ,nekem legalábbis nem tűnik annak ,akkor marad a többi megoldás.Köszönöm,hogy fáradtál és utána néztél.
(#) Mircsof hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Tv-böl kiszedett 24C02 típusú EEPROM amiről nem tudom eldönteni, hogy üres-e.

Pickit2 ezt olvassa ki belőle: Bővebben: Link
A0 A1 A2 lábak (1.2.3 . láb) lógnak a levegőben WP láb GND-re kötve.
Az 1-2-3 lábakat illetően fogalmam nincs, hogy b kell-e kötni őket, vagy GND-re illetve tápra kell-e húzni valamelyiket.

24.jpg
    
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Nem üres , de akár lehetne az is.Viszont ha üres lenne akkor csupa FF FF FF betűkkel lenne tele az egész lap.
Ha van esetleg egy másik eepromod próbáld ki olvasni azt is , hogy a pickit2 , hogy olvassa ki, kicsit kételkedem benne , hogy jól adja vissza a tartalmát.
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Sejtettem én is, hogy a memóriáknál is az FF jelenti az üreset...
Viszont a másik memoria még a postás bácsinál van, szóval azzal majd csak ha minden jól megy hétfőn tudok foglalkozni.

Idézet:
„ki, kicsit kételkedem benne , hogy jól adja vissza a tartalmát.”

Maga a pickit jó, max az 1,2,3 lábakkal lehet gond.

U.I.:
Connections for 24LC devices
---------------------------------------
PICkit 2 Pin----------24LC Device Pin (DIP)
(2) Vdd-------------> 8 Vcc
(3) GND-------------> 4 Vss
(5) PGC-------------> 6 SCL (driven as push-pull)
(6) AUX-------------> 5 SDA (requires pullup)
7 WP - disabled (GND)
1, 2, 3 Ax pins
Connect to Vdd or GND per datasheet and to set address
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) kissi válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Szia !

A 24LC02-es EEPROM I2C buszos, ahol a címét ( ill. annak alsó bitjeit ) az A2-A1-A0 lábakkal tudod beállítani! Nem jó ha lebegnek, tedd őket pl. GND-re és ennek megfelelően állítsd be a PK2 programjában az A0-A1-A2 értékeket (ha lehet/kell ), mert szerintem így pont a 000 biteket jelzik !
(#) Mircsof válasza kissi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Lekötöttem őket GND-re, de ugyan úgy 00 értéket olvas ki.
Ha ezt a kiolvasott infót változtatás nélkül be akarom programozni akkor végrehajtja. Viszont ha a program megnyitásakor látható üres (FF) lapot akarom beprogramozni akkor hibaüzenetet kapok. Bővebben: Link
(#) kissi válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Először ERASE !
(#) Mircsof válasza kissi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Erre azt írja, hogy a kész, de visszaolvasva továbbra is 00 a teljes lap.
Van rá esély, hogy törölte ugyan, de kiolvasni nem tudja rendesen?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) kissi válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ha WP-t GND-re tetted, akkor nem tudod írni, törölni !

szerk.:
Idézet:
„(5) PGC-------------> 6 SCL (driven as push-pull)
(6) AUX-------------> 5 SDA (requires pullup)”


Figyeltél a felhúzó ellenállásra a 6-os lábon( anélkül is csak '0'-t tudsz olvasni ! ) ?!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
Következő: »»   15 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem