Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EEPROM programozó kérdések
Lapozás: OK   16 / 26
(#) Mircsof válasza kissi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Akkor van itt még pár hiba...
A WP GND-n van ezt ne kössem végül is sehova sem?

Idézet:
„Figyeltél a felhúzó ellenállásra ( anélkül is csak '0'-t tudsz olvasni ! ) ?!”

Nem figyeltem. Viszont megmondom őszintén nem akar ez nekem összeállni fejben sem...
Leírnád kérlek, hogy akkor hova is kellene ellenállat? Közben a WP-t lekötöm GND-röl.
(#) Kovidivi válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Az is érdekes lehet, ha az eepromot 000-s címre állítod, az olvasó meg másik címen levőt olvas ki. Ha mondjuk nincs is kétirányú kommunikáció, akkor eeprom nélkül is azonos eredményt kapnál, mint hibás című eeprommal. A törlés is lehet hasonló, csak kiadja az égető a megfelelő adatsort a lábain, vissza már nem kérdez semmit, neked pedig jelzi, hogy kész a törlés, csak nem a megfelelő című eepromot törölted.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Másról beszélt... Bővebben: Link
(#) Mircsof válasza kissi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Lerajzoltam, hogy biztos legyen a dolog.
Remélem jól értelmezem a szavaidat.
Közben sikerült megkevernetek, hogy melyik lábat hova, de majd most kiderül talán.

ics.jpg
    
(#) rolie válasza kissi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Olvasd el kérlek a kérdező (általad hárommal efölötti hozzászólásodban is belinkelt) első hozzászólásában linkelt adatlap 2. oldalát. 2 helyen is leírja, hogy normál írás/olvasáshoz a WP lábat GND-re kell kötni.

Mircsof:
Felhúzó ellenállásnak a FastI2C (400kHz) specifikációja 2,2 kOhmot ajánl, 100kHz-ig pedig 4,7 kOhmot. Tapasztalatom szerint 2,2kOhm mindkét üzemmódban használható.
(#) kissi válasza rolie hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Bocs, igazad van, közben mást csinálok és elnéztem ! Megpróbálom töröltetni a modikkal, nehogy másnak is rossz infót adjon !!

Mircsof igaza van rolie kollégának, a WP-t hagyd GND-n !!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) Hp41C válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Ha nincs meg a felhúzó ellenállás az AUX vonalon, minden kiolvasott adat 0x00. Ha megvan a felúzó ellenállás és a cím beállítás nem jó, hibajelzést kapunk: "I2C bus error (No Acknownledge) - Aborted". Ha a címbeállítás is jó, akkor a tartalmat lehet kiolvasni.

A törölt hozzászólásomban idézett bekezdés szóról szóra megtalálható az ST gyártmányú 24C01, 24C02, 24C04, 24C08 és 24C16 adatlapjában.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) Mircsof válasza kissi hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Azt hiszem végre összejött...
Aux lábat 2k ellenálattal Vdd-re kötve törölni és írni/olvasni is lehet. Legalább is a helyére visszarakva (üresen) majd nyomkodva egy két dolgot a TV-n az ekkor kiolvasott érték már 1-2 helyen nem volt üres.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Akkor ezek szerint jó volt a tippem , hogy jó az az eeprom.
(#) kissi válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
(#) doberman hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Lehet, hogy nem jó helyre keveredtem: de tudja valaki hol tudnék beszerezni ATMLH412 EEPROM-ot? /magyar forgalmazót nem találtam, kínai 60 nap alatt küldené, gyorsabb megoldás kellene/
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) rolie válasza doberman hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia!
Gyorsan rákeresve egy orosz oldalon ezt jelölték helyettesítőnek, gyorsan belepillantva az adatlapba jó lehet. Farnellnél, Mousernél biztosan kapható.
(#) doberman válasza rolie hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Köszönöm szépen a választ! (hamarabb jött mint kiléptem volna a HE oldaláról!)
Na így már el tudok indulni, gyanítottam, hogy az a AMTLH jelölés az valami régi tipust jelöl, és ezért nincs rá találat - viszont az általad linkeltre bizony van nem kevés)
Még egyszer köszönöm!
Egyébként egy amatőr meteorológiai állomás adatgyüjtőjében leltem rá ami szerintem hibás.
(#) jdani hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Üdv. Mindegyik 24c04es eepromban van wire protect funkció?
(7es láb a 8ra)
(#) david10 válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Igen, mindegyikben van.
(#) jdani válasza david10 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Egy ECUban cseréltem eepromot, immo off miatt. Az autó ment 1-2 napot, és újra nem indult. Kiolvastam az eepromot, más volt benne, mint amit beleégettem. Újra visszaégettem amivel ment, a nyákon a 7es lábat átvágtam, eepromot beforrasztottam, 7es és 8as lábat összekötöttem, de az autó igy nem is indult...
Mi lehet a gond?
(#) david10 válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Az immo off miatt miért kellett eepromot cserélni? Az eredetivel mi a gond? Egyáltalán miért kellet immo off-ot csinálni? Ecu csere? Immo hiba?
Az, hogy az eeprom tartalma menetközben megváltozik az normális.
(#) jdani válasza david10 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Immo hiba. Ajánlott mást használni, mint az eredeti ami benne van.
(#) david10 válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Milyen fajta autó? Hányas kiadás?
(#) jdani válasza david10 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Opel Zafira.
EDC15M
(#) david10 válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Töltsd fel az eredeti ECU tartalmat.
A kulcsban tönkrement a transponder vagy mi a baja az autó gyári immobiliserének?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2017
(#) somi16v hozzászólása Márc 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Hátha valaki tud segiteni, Samsung K9f5608UOC IC-hez keresek programozót! Tudnátok ajánlani eszközt hozzá?
köszi előre is!

Attila
(#) eSDi válasza somi16v hozzászólására (») Márc 10, 2017 / 1
 
Üdv!

Ez egy NAND-Flash memória, teljesen más mint egy EEPROM. Nem is szokták közvetlenül adattal feltölteni őket. Ezt inkább a hozzá kapcsolt CPU szokta végezni egy speciális módban (bootloader, download mód, stb.), általában USB, vagy RS232 kapcsolaton keresztül. Ebből kiindulva, nagyon kicsi az esély arra, hogy lesz hozzá programozó hardver.
(#) somi16v válasza eSDi hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Igen azt tapasztaltam, ami eddig szóba jöhet az a TNM2000 elvileg ez vinné!
Sajnos ezt az IC-t nem valami sok élettartammal látták el, 10 év körül felejti az adatokat és ez néha gondot okoz!
Szóval jó lenne ha tudnám újra programozni őket!
(#) binarix hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
üdv mindenkinek. nem tudok beazonosítani 2 ( vélhetően soros eepromot ). Se a gyártóját, se a kapacitását. Hatlábú SMD. Az egyiken az van írva, hogy " 45 2001 " míg a másikon " 2F 1001 ". Egy 144 byte-os adatot szeretnék bele írni. Ha tud valaki segíteni, azt megköszönöm.
(#) etibor hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Sziasztok,

szeretnék egy kis segítséget kérni(nem ingyen).
Van egy gyári rádióm amiben a nyomógombok vezérlését egy
ST6285 tipusú MCU végzi.Nincs hozzá hardverem tudna valaki segíteni benne hogy kiolvassa nekem az EEPROM tartalmát?
Debrecen,Nyíregyháza közelében?

mcu.png
    
(#) Hp41C válasza etibor hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Idézet a ST6285 adatlapjából:
Idézet:
„1.3.2.2 Program Memory Protection
The Program Memory in OTP or EPROM devices can be protected against external readout of memory by selecting the READOUT PROTECTION option in the option byte. In the EPROM parts, READOUT PROTECTION option can be disactivated only by U.V. erasure that also results into the whole EPROM context erasure.
Note:
Once the Readout Protection is activated, it is no longer possible, even for STMicroelectronics, to gain access to the Program memory contents. Returned parts with a protection set can therefore not be accepted.”
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) etibor válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget!Lenne valamilyen más módszer akkor megfejteni hogy miylen protokolt használna a Blaupunkt a távirányító bemenethez?Tudom hogy ellenálásokkal operál a nyomógomb de a hangerő az potis azt még egyedül is ki tudnám vitelezni de jobb lenne a Rem Control bementeten megoldani
(#) bbalazs_ hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Urak, segitseget kernek - ha lehet, Szeged es kornyeke.
Rakenyszeritettem egy VIDEO panelre (V56) egy V59 firmware-et, azota nem tud belepni a sajat programozas uzemmodba. Ugy lattam, egy 25q32 - es serial eeprom tarolja a programot.
Az eredeti .bin megvan, vissza szeretnem irni.
Lehetseges-e ez PICKIT3-al (esetleg PICKIT2-vel)?

Vagy ha van esetleg valaki, akinek ez rutinszeruen megy, kerem ertesitsen.
Vegso esetben anyagi raforditastol sem riadok vissza
(#) eSDi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Üdv!

Sajnos PK2-vel, PK3-al nem lehet megoldani. Én ilyen esetekre beszereztem egy CH341A típusú programozót. Nem egy nagy befektetés, csak várni kell rá Kínából. De szerintem nálunk is beszerezhető. Én a notim BIOS-át állítottam helyre vele, abban is az egyik felét pont ilyen fajtába kellett vissza írni.
Következő: »»   16 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem