Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop LCD
 
Témaindító: ZLED, idő: Ápr 19, 2007
Lapozás: OK   14 / 15
(#) Dante hozzászólása Júl 9, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Dell Inspiron 3520 notebookban van egy BOE HB156WX1-100 típusú kijelzőm. Magával a képmegjelenítéssel nincs probléma, viszont LED-es háttérvilágítása van, amely a kijelző bekapcsolását követően (akár a gépet kapcsolom be, akár a gép "fedelét" nyitom fel, akár a kijelző belső csatlakozóját dugom be) 1-2 másodperc elteltével visszaesik (ld. mellékelt képek). Olyan mintha minden második LED kialudna vagy a LED-ek világítási szöge csökkenne, esetleg az áramuk esik vissza. Hardverhibának gondolom, mert már BIOS-ban is fennáll a probléma, pedig a fényerő maximálisra van állítva. (Lehet megpróbálok még egy BIOS frissítést, de ha minden jól megy, a hétvégén le tudom tesztelni egy hasonló Dell géppel, hogy valóban kijelző hiba-e.) Magát a kijelzőpanelt még nem bontottam meg (így nem méregettem még semmit, egyébként is igen aprók az érintkezők), de én arra tippelek, hogy a panel hátulján lévő elektronika LED-meghajtó részével lesz probléma (elfelejtettem azt is lefotózni, de ha segít, igény esetén szívesen pótolom). Szerintetek mi lehet a gond, hol keressem hibát? Érdemes egyáltalán hozzányúlni vagy inkább kompletten cseréljek benne kijelzőt? (Sajnálnám ennyi miatt drága pénzért leselejtezni, mert úgy tűnik, hogy a LED-ek jók, de nappal csak éppen-éppen elég az a fényerő, amit most produkál és a felső foltok is elég zavaróak).
(#) Dante válasza Dante hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Lefotóztam a kijelzőpanel hátulján lévő áramkört is, hátha segít (balra megy ki a háttérvilágítás szalagkábele).
(#) Bearni74 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
A samsung TN156AT02 kijelző érdekelne.

Tudom hogy lehet hogy nagy alat, de ha jól olvastam a datasetjét, akkor i2c vel hajtható, mert emleget valami i2c-t. Csak a műszaki angolom nem a legjobb. Meg a meghajtó elektronika a panelon van, csak az adatokat kell neki átküldeni.

datasheet link:
http://www.beyondinfinite.com/lcd/Libra ... 56AT02.pdf

A vezetékes csatlakozója 30 lábas. De a csatlakozó gyárilag 40 szálas a datasheet alapján. Valamint van rajta egy Locing Conector csatlakozó is, ami eredetileg sehova nem volt bekötve.

Laptopban volt valamikor, de laptop már az enyészeté. Magát a kijelzőt úgy mentettem meg a szekrény aljából selejtezéskor. Működik, mert ugyanolyan asus laptopra csatlakoztatva lett és ment. Sínhiba nincs, ha jól láttam elsőre pixel hiba sincs. Csak maga a panel, burkolat nélkül.

Mivel lehetne hajtani? nem laptopra gondolok. Más megoldásokra. Arduino, pi, vagy saját áramkör építése hozzá.
(#) bbalazs_ válasza Dante hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Nezd meg, hogy nem forro-e nagyon valamelyik alkatresz (pl. azok a szettaposott feketek).
Utana merj ra a csatijara, hogy esetleg a fenyeroszabalyzo jel csokken-e le.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) bbalazs_ válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Nincs rajta I2C, meg is lepett volna. Mibol gondoltad?
A DDC Data es clk azok a sima lekerdezesek egy picike NVRAMbol, hogy mik a display parameterei.
(#) david10 válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
A link sérült. Véletlenül nem LTN156AT02?
(#) D_Zsolt hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy hp Pavilion TX2500-ból származó LCD-m. Felhasználható ez valahogy a továbbiakban? Egy RPi-hez vagy HDMIvel csatlakoztatható mondjuk a laptopomhoz másodkijelzőként? Egyáltalán hogyan keressek valami infót róla?
Köszönöm
(#) pipi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Hali!
A hátulján lévő tipusszámból indulj ki, vagy méricskéld meg a tápfesz/föld a csati melyik oldalán van.
Fontos még a felbontás is.
Az MT6820 vagy V29, V59 vezérlőpanelok jó eséllyel meghajtják (ebay,ali,banggood), ezekhez a kártyához adott kábel bekötése valószinűleg nem lesz jó, pl a bangoodon kell keresni
(#) maksidavid001 hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Sziasztok! Nemrég sajnos elromlott a régi laptopom, és a kijelzőjét, mivel hogy a neten már rengeteget láttam ilyet, gondoltam, hogy megcsinálom egy másodlagos monitorrá, esetleg TV-vé (Egy adapterrel).
De mivel ugye a laptopba van szerelve az LCD vezérlője, elkezdtem nézelődni a neten. Több találatot is összeválogattam, de nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb választás.
Az LCD Típusa: LP156WHB (TP) (A1)
Amiket találtam hozzá:
Az egyik
És a másik

|×Előre is köszönöm: Dávid×|
(#) bbalazs_ válasza maksidavid001 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
En az elsot vinnem, mert ott kifejezetten a te kijelzodhoz ajanljak. A masodik inkabb univerzalis. Amugy valoszinuleg mindketto jo.
Egyebkent ha elromlott a laptopod, nem lehet, hogy a kijelzot is magaval vitte?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) maksidavid001 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Sajnos nem tudom letesztelni a kijelzőt, de mivel beázásos meghibásodás volt (a kakaó, és a tesó), szerintem ez a probléma nem állhat fent. Mondjuk igazából mivel egy házi barkácsolgatás a cél, talán egy kicsit drága, mondjuk így egy kicsit nagyobb a kockázat. Esetleg tudsz valami tesztet arra, hogyan lehetne letesztelni a kijelzőt?
(#) david10 válasza maksidavid001 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
A másodikat mindenképp felejtsd el, mert csak sz*pás van vele.
Ha tv-nek szeretnéd használni, akkor vásárolj egy V56-os vezérlőt.
A v56-osra vezérlőre tudol hdmi-t, vga-t ,analog/digitális tv-t, kompozit videöt, usbt rákötni. Ami a legfontosabb, usb-vel egy adathordozórol tudol firmwaret frissiteni. Usb-ről tudol filmet lejátszani ,képet nézni, zenét hallgatni.
Irj privátot vagy válaszolj erre a hozzászolásomra és este küldök linket is. Az egész kb 20-25 dollárból kifog jönni.
Ha "csak" víz ment a laptopba, akkor s kijelzőnek semmi baja.
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Előkerültem...
A teljes csomag 36 dollár.

A vezérlő külön 17,50 dollár.
Az inverter külön 4,50 dollár.
A gomb panel külön 4,80 dollár.
Külön 26 dollárból kijön. Ha akarsz, akkor kereshetel olcsóbb v56-os vezérlőt, invertert, gomb panelt, de amielőtt megvennéd kérdezz meg, hogy jók lesznek-e.
12V 4A-es tápod gondolom van.
(#) maksidavid001 válasza david10 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Köszi!
Én amennyire szerencsés vagyok, pont a múlt héten romlott el a tápom, és azóta még nem tudtam szerezni.
Egy olyan kérdés lenne, hogy ha megveszem ezt a csomagot, akkor honnan lehet hozzá firmware-t telepíteni/frissíteni?
És még egy: A rossz laptopból megmaradt (természetesen) az azt tartó "keret" is.(amit felhajtasz.)
A kérdés az lenne, hogy szerinted lehet-e azt a keretet használni, a régi zsanérjaival együtt, vagy inkább kreáljak neki egy másik keretet/dobozt/tárolót?
(#) maksidavid001 válasza maksidavid001 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Szerintem külön-külön fogom megvenni, mert:
1. Olcsóbb
2. A vezérlő mellé adnak egy ilyen fém "táblát"(Olyan mint az alaplapoknál)-->Szebben lehet megformálni a házat a vezérlőnek(mivel kéne neki egy )
(#) david10 válasza maksidavid001 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Szívesen!
Ami az egészben a legjobb, hogy egy adathordozóról tudol firmware-t telepiteni.
0. Letöltöd az összes firmware-t (adok holnap linket is), kicsomagolod.
1. Megnyittod pl. a TUNER840_PNL_141XF_L05_1024X768_SI6L_3V_5KEY_EXTERN_LOGO_IR_KW_G32_LL140916_LAMV29 mappát, ezt csak példának írtam, holnap megnézem, hogy melyik kell a Te képernyődhöz
2. Rámásolod az adathordozóra tsumv56.bin-t.
3. Tápot adol a vezérlőnek, a led elkezd villogni, amikor folyamatosan ég, a tápot megszakítód.
4. Kihuzod az adathordozót
5. Rákötöd képernyődöt.
6. Bekapcsolod és ha szerencséd van, akkor van kép, ha nincs, akkor szolsz és mondom, hogy melyiket másikat kell felírd. (Ugyanazokkal a jellemzőkkel több firmware is van.)

Másik tápot is tudol töllük vásárolni, kb. 10 dolcsi a 4 amperes 12 voltos táp.

Szerintem ha már adják mellé azt a védő lemezt, (pc alaplapoknál backplate-nek nevezik), akkor az mellé faraghatnál fából valami szépet. Ez a vezérlő tud olyant is, hogy bekapcsoláskor megjelenjen a boot logo, amit USB-ről tudol kicserélni sajátra. (Mint a tévéknél, hogy induláskor írja, hogy LG, vagy Panasonic vagy akármi)

Holnap nézek olcsóbbakat is, ma csak ennyire futotta.

Ha kérdésed van még, akkor írjál, mert szívesen válaszolok.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) maksidavid001 válasza david10 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Szia! Én is kutattam egy kicsit, de arra a kérdésre jutottam, hogy "nekem miért kell inverter?"
Merthogy a kijelzőn csak egy port van, ugye a 30 pines, ahol a vezérlőből megy a jel. (meg gondolom a háttérvilágítás is.)
A dobozra visszatérve: szerintem mindenképp valami fából, esetleg műanyagból kellene lennie.
Holnap küldök képeket itt a kijelzőről.
Jó éjszakát!
[Jé, mit találtam! Egy 12 v-os táp! Akkor mégis van. ]
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) uniman válasza david10 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Hello! Egy megfelelő 30 pin-es LVDS kábelt is kellene még. Nem valószínű, hogy az eredetit fel lehetne használni...vagy tán mégis?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) maksidavid001 válasza uniman hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Sajnos nem lehetséges. Az újabb technológiák miatt, amiket "annyira szeretünk", a képernyő kábel egybe lett kötve a webkamerával... persze csak a kijelzőig... itt csak az összevont, 30 pin-es csatlakozót kellett kihúzni, és már szabad volt az út. Tehát mindenképp kéne egy LVDS kábel.
(#) uniman válasza maksidavid001 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Ha jól sejtem a LCD panelod háttérvilágítása LED-es...(én azt inkább eladnám és az árából...)
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) maksidavid001 válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Éppen ezért szerettem volna megcsinálni ezt a másodlagos monitort, mert ezzel talán egy fokkal könnyebb ez a dolog.

Ahogy tegnap megígértem, csináltam pár képet:
(#) david10 válasza maksidavid001 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Valóban LEDes.
A következő lépés az volna, hogy számold meg, hogy 40 vagy 30 pines a képernyőn lévő dugasz.
Ez szerint 40 pines.
Ha a laptop tipusád leírod, akkor azzal még előbbre jutnánk.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) uniman válasza david10 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Hello! Nézd meg jobban...xxxx(TP)(A1)
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) david10 válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Igazad van, több szem többet lát.
maksidavid001: Erre az átalakítóra is szükséged lesz.
(#) D_Zsolt hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Csak óvatosan kérdezek, mert nem laptop, csak LCD
Telefonok kijelzője (LCD ) hasznosítható valahogyan? Van itthon néhány, szivesen játszadoznék velük... Van pl LG G3, meg valami Elephone, meg Motorola. Mind nagyfelbontású, jó lenne hasznosítani...
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) pipi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Hali!
Megguglizod, és vagy találsz, vagy nem. A régebbi nokiáknak az lcdvezérlő chip benne volt a kijelzőben, spi szerű módon lehetett piszkálni, volt hozzá doku...
A mostaniak szerintem eléggé reménytelenek, még bekötést sem fogsz találni, és a kontroller chip is valószínűleg a telóban van, nem a kijelzőben, emiatt eléggé bonyolult a meghajtása, kell valami cél chip hozzá
(#) D_Zsolt válasza pipi hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
A G3 service manual-ban van egy rajz. Ez alapján lehetne vele valamit kezdeni? Soha nem foglalkoztam LCD-kkel, illetve a karakteres LCD-n túl nem érdekelt.

kimenet.pdf
    
(#) pipi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Csak "úgy" nem kötheted egy egyszerű mikrovezérlőre, spéci vezérlő IC kell hozzá, vagy olyan komolyabb kontroller amiben benne van a vezérlés(nem ócsójé)
(#) circuit hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Sziasztok !
Unoka lerántotta az asztalról a HP550-es laptopot, kikapcsolt állapotban. Azóta a kijelző a csatolt kép szerinti állapotot mutatja, a háttérben homályosan van kép. . Külső VGA monitorral jó. Kérdésem, mi lehet a hiba: display, szalagkábel, inverter, stb ? Mennyire kell szétszedni a hibakereséshez, javításhoz ?
Megköszönöm a segítséget.
(#) kameleon2 válasza circuit hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Első körben (ha nem garanciális) szét kell szedni elemeire és megnézni, nem csak a monitor csatlakozó rázódott-e le, (esetleg a tápja még) , mert ha nincs törés stb. akkor ez is okozhatja. Nyilván a következő az lenne, hogy egy garantáltan jó kijelzőt rádugni a belső csatira kontrollként. Gondolom nincs másik, így most szerintem ennyi is elég elsőre.
Következő: »»   14 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem