Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 85
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 

Te hogy tudtad feltenni a manualt? Nekem nem engedte...
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Igaz. C61 a célpont.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Kinyomtattam az asztalra a 7. oldalt.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Ki akartam vágni belőle a tartalomjegyzéket, de a szerkesztése jelszóval védett.
Ez meg eszembe sem jutott... pedig kézenfekvő. Jó ötlet.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Így készült:
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
A technikai része megvan, meg pdf -be is tudok nyomtatni egyből, nekem is fent van a Foxit. Csak nem jutott az eszembe, hogy kinyomtassam...
Több pdf egybeillesztésére, oldalak kihagyására pedig ott van az ingyenes PDFTK Builder.
(#) Amigos70 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Nagyon köszönöm nektek a segítséget. Hétfőn mindent átnézek amiket javasoltatok és megírom a fejleményeket. Remélem sikerül megjavítanom , mert nagyon szép a hangja.
(#) Musicface hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Kellene nekem egy kis help!
Sehol sem találok rá sem gyári adatokra, illetve hozzá megfelelőre.
Kellene mind a 2ből 2-2db új.
Erről kettő kondiról lenne szó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) Longa György válasza Musicface hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Szia.Nézd meg az apróhirdetést, vagy hirdesd, hogy keresel ilyet.Biztos segítenek.
(#) Near hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy kontárkodás végeredménye.
Jó magam is hobbista vagyok de ez elég hardcore.
Na szóval Adott egy JVC DX-MX77TN erősítő. Előéletéről tömören. Ventillátor kábel elvágva (nem tudom miért kelett külső tápról járatni.) A hangfal védelmi relé pár kapcsoló lábainál a pcb szarrá lett égetve pillanat pákával így kénytelen voltam őket instant bekapcsolás gyanánt a kis tápkörre ráhúzni. Előlapon a Toshiba led vezérlő ic döglött világít minden led.
Ami viszont fura. A relék bekapcsolása után nincs hang az egyik oldalon a másikon pedig 50hz es zúgás mint amikor hibás a végfok. Na most ez dupla stk 4122ii ic vel van megoldva két normál hangfalhoz 1 és a mélyekhez is 1.
Egyszerre megdögölhettek? Netalán máshol lehet a hiba? Sajnos tápra nem tudok rámérni mert olyan "kommersz" valami hogy csak egybe kapcsol be egyébként csak készenléti 2v ot küld a pufferelésre automata relé kapcsolja be a cuccot az előlapi mikrokapcsolóról.

(Megj.: Tudom védelmet nem kapcsolunk be manuálisan de mivel a pcb halott ott más megoldás híján ideiglenesen jó lesz így aztán majd megoldom.)

Minden választ előre is köszönök.
(#) zenebolond válasza Iwory hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Szia!

Sikerült rajzot szerezned? Ha igen közzétennéd? Nekem is kellene.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) tiborjan hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy régebbi Wharfedale Powercube 8-as kis mélyládát, ami az előző gazdájánál egy viszonylag nagyobb szobában szépen is szólt. Itthon a kisebb szobában meghallottam, hogy a hangszóróból purcogó-zizegő-torz kombinációjú mellékhang is morajlik ha éppen "basszus van". A másik, hogy a fázisváltó kapcsolója kapcsoláskor recseg, mintha "kontaktos" lenne. És átkapcsolt állapotban (180 fokra) a purcogás mégdurvább. Ez jelen van szinte minden mély hangfrekvencián 30-85Hz-ig kb. A hangszórónak látszólag semmi baja. <- kipróbálom majd másik erősítővel. Cserélgettem az input kábeleket, de mindegyikkel ugyanaz.
Magában az erősítőben B817-es tranyóból van 4 db + 2-2 között 1 kisebb valami, ha valakinek esetleg ez mond valamit. Az egyik pufferkondi lehet haldoklik vagy kiszáradt. (olyan mintha be lenne horpadva az oldalán alul :/ ) A többi kis elkó látszólag épp.
Kérdés az, hogy okozhat-e ilyen jelenséget mondjuk az elkók elöregedése vagy potméter ill. kapcsoló kontakthiba?
Hogyan álljak neki a továbbiaknak, ha a hangszóró másik erősítővel jól viselkedik?

Köszönöm!
(#) tiborjan válasza tiborjan hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Nos másik hangszórókkal is produkálja a "cirregést" a basszussal párhuzamban sajnos. Egy fórumtársnak is lehet hasonló volt a problémája itt, de az megoldódott Bővebben: Link
Én is kicseréltem a pufferkondikat, illetve kapott kis kontakt sprayt pár kapcsoló és poti de a helyzet még mindig fent áll.
Alapzaj, brumm nem hallatszik csak ha bementi jel nélküli üres RCA lóg ki.
A trafója picit búg de alig hallani.
Mi lehet a ludas a koppanásgátló relé? Esetleg az aktív hangváltó vagy maga a végfok?
Az előző tulaj házimozis, már váltott kimenetről hajtotta és ott elvileg nem volt ilyen baj, nekem ezt egyelőre nincs lehetőségem kipróbálni.
(#) Morvay hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Segítségetek kérem!
Somogyi SAL 20 kapcsolási rajzra lenne szükségem!
Ha valaki tud kérem segítsen!
(#) Oraculum hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Támadt egy kis problémám az erősítőmmel.
Egy Onkyo A-9155 típusú készülékről van szó, aminek a stand-by lámpája egy szép reggelen bekapcsolás után pirosan kezdett világítani. Úgy néz ki valahogy készenlétbe került, de fogalmam sincs hogyan mert távirányítóm nem volt hozzá. Vettem egy felprogramozott távirányítót is de arra sem reagál.
Valaki tudna segíteni, hogy mi a fene baja lehet?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) djcaveman hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok.
Elektro Voice P1200 javitásában vagyok. Mindkét oldal totálkárban a végtranzisztorok, a meghajtások, a védelem tranzisztorai. Minden csere, kimérés, 100W izzó beköt sorba. Bekepcsolás, izzó elhalványul, mindkét oldalt dc mérés, max 30-40mV... Gépkönyv szerint nyugalmi állitás. Itt nem az emitter ellenállásokon kell mérni, hanem erre kiképzett hely van amire 4ohm ellenállást kell kötni. Ezen az ellenálláson 5mV a beállítandó érték. Mérővezetékek a helyén, ismét bekapcs. Mért érték, 7mV. Semmi gond lejjebb veszem kicsit. Izzó még mindig bent van a primerrel sorba. Megmozdul a trimmer, abban a pillanatban izzó teljes fényerővel világit. Kikapcs, az egyik oldalon minden végtranzisztor zárlatos lesz. Kérdés, hogy miért, hiszen az izzó bent volt. Az elsö ami a kapcsolási rajzon szembeötlik, hogy a trimmer nem a nyugalmit beállító tranzisztor bázis emmitterében, hanem a bázis kollektor körben pihen. Ok, hogy ha itt kontakt hiba áll fenn, ami én okoztam a megmozditásával, akkot itt bizony kinyithatnak a végtranzisztorok, és vége. Viszont az izzó, ami itt 100W os volt, nem tud ebben az esetben védelemként funkcionálni? A tápfesz míg nem nyúltam a trimmerhez, a 2X 95V helyett 2X75V volt. Esetleg egy egy 22ohm 0,5W sorba a táppal megvédte volna végeket? Erre az esetre van egy jól használható beállitási sorrend? Vagy ti mit tanácsolnátok?
Előre is köszönöm a segitséget.
(#) Massawa válasza djcaveman hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Valoszinü, hogy a feszültség ölte meg a tranyokat s nem az áram, ami ellen az izzo véd. De már az is gyanus, hogy miért vesztel 20 V-t a külsö izzoval. Azt kéne tisztáznod. Valoszinü, hogy egyenáramu visszacsatolás ment tönkre és billen át minden érintésre,
Nem ismerem a konkrét erölködöt, de sok olyannal volt gond ami sima egyenáramu visszacsatolást használ - volt egy kor amikor ez nagy divat volt.
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Szia! A puffer-kondi és az erősítő közé az élesztés során feltétlen ellenállást kell iktass. 10ohm-ot szoktam ajánlani. Bővebben: Link
A kondenzátorban tárolt energia pont elég a tranyók kinyírásához.
Az égő arra kell, hogy zárlatos kapcsolásnál eleve fel se álljon a táp.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
A trimmer kontakthibája okozhatta a problémát?
Holnap újra nekiülök... Minden ki van cserélve, a nyugalmi trimmer helyzete a minimális áramot adó helyzetben van. Sajnos ilyen hibával még nem kerültem szembe... Természetesen használni fogok 10 Ohm 0,5W os ellenállásokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Pontos választ visszarajzolt kapcsolás alapján adhatnék. Az azért általánosságban elmondható, hogy a konstruktőrök különösen hanyagul szokták ezt az áramköri elemet megtervezni.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Itt a részlet a nyugalmi beállításának.
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Ez egészen elfogadható nyugalmi áram állító.
Ez viszont neked is szól Bővebben: Link
Ez is ide illik Bővebben: Link. Neked végtranzisztor nélkül egy párnak a bázis emitterét 100-100ohm-mal át kell kötnöd.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Sajnos nagyon körülményes a hozzáférés, és nem is lehet összekábelezni kiépítve... a gond az, hogy bár ez a kisebbik baj, hogy már beültettem a hibás oldal tranyóit, amit ki tudok szedni, viszont annyita tré az egész konstrukció, hogy a dobozon kívül nem lehet összekábelezni.... szalagkábelek, amik épen elérnek... teljes a káosz...
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Természetesen együtt érzek veled, a felsorolt ötleteket a lehetőségekhez mérten alkalmazd.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Így is köszönök minden tanácsot, és próbálok minden lehetőséget kihasználni. Remélhetőleg megoldódik a dolog.
(#) steelbird válasza djcaveman hozzászólására (») Jan 22, 2017 / 1
 
A nyugalmui áram állító kört ne hagyd így, ahogy most van. Mint ahogy neked is előfordult, kontakt hibás trimmer esetén elég egy kis mozdítás a trimmeren és annyi a végfoknak.
Ez olyan ordas hiba, amire sokszor nem gondolnak az áramkörök tervezői.
(#) Szenti80 hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Sziasztok. Tudnátok nekem segíteni? Lenne egy kérdésem. Valaki találkozott már warwick profet 5.2 basszer erősítővel? Az lenne a kérdésem hogy merre induljak el ha a végfokozata jó az önmagában szól is, de az eq/előerősítő része nem reagál semmire sem. Köszi.
(#) steelbird válasza Szenti80 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szia. Először az előfok tápfeszültségeit ellenőrizd, utána pedig a némító áramkört.
Rajzot csatoltam.
(#) Szenti80 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Köszönöm. Azt hiszem akkor most nekiállok méregetni.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Üdv reloop. Ismét elinditottam az erősítőt, most 2db 22ohm 0,5W ellenállással +izzó. Nos az ellenálláson 2,28V esik ami 103,6mA. Kimeneti fesz mindkét oldalt 2-4mV körüli. Jól gondolom, hogy már védelem nélkül is el lehet inditani? Esetleg így próbáljak meg nyugalmi áramot állitani?
Következő: »»   62 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem