Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   402 / 489
(#) Mircsof válasza slogan hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Szia!
Kicsit tedd félre a picket.
Fogd a multit, és a GNd és a TSOP picre menő lábát csekkold le, miközben a távon nyomsz egy gombot (mind egy melyiket) ekkor a pic lábán mocorognia kellene a feszültségnek. Ha ez így van akkor a tsop jó.
Majd a motor áramkörét is teszteld. Nem tudom mi kapcsolja a motorod, de gyanítom hogy egy FET. Ennek is keresd meg a pic x lábára menö vezetékét. Majd oda bekötve egy 1K ellenállattal tápra (5V) majd GND re húzd a fet gate lábát. ekkor a motor elindul/megáll.
Ha nem így van akkor a fet cserés.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Nehéz eset vagyok tudom! Türelmed kérem, de te vagy a szakértő!
Tehát akkor konkrétan ez jó az órához? Bővebben: Link
(#) slogan válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Idézet:
„Fogd a multit, és a GNd és a TSOP pikre menő lábát csekkold le, miközben a távon nyomsz egy gombot (mind egy melyiket) ekkor a pik lábán mocorognia kellene a feszültségnek. Ha ez így van akkor a tsop jó”

Ez így van !
Idézet:
„Majd a motor áramkörét is teszteld. Nem tudom mi kapcsolja a motorod, de gyanítom hogy egy FET. Ennek is keresd meg a pic x lábára menö vezetékét. Majd oda bekötve egy 1K ellenállattal tápra (5V) majd GND re húzd a fet gate lábát. ekkor a motor elindul/megáll.”


A motor folyamatosan megy (ha GND, ha táp) ,csak a labortápon látok 200mA és 2,7A közti különbséget. De ebben van egy LM2941 is !
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2017
(#) Mircsof válasza slogan hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Na valami haladás!
Az LM 2. lába az ON/OFF láb ha ezt húztad GND és 5V tápra és ekkor nem volt hajlandó a motor megállni akkor ez lm kuka vagy nem jut el a 2. lábára a jel.
A 2A áramot nem értem az sok. Lehet a videófej Fetjét húztad akkor tápra amit ne csinálj, mert kinyuvad a videofejben a primer tekercs. Áramkorlátot állítsd be pl: 600mA értékre.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Van ott olcsóbb is.
Igen elvileg jó de várj még ezzel lehet tudok olcsóbban .
(#) slogan válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 

Hát én eddig nem tudtam , hogy az LM az FET Én az IRL530 at cseszegettem
Na... Ha az LM2. lábát tápra kötöm , akkor leáll a motor, de csakis addig ,amíg tápon van.
GND-re nem csinál semmit
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Hát én eddig ilyen 500/1000 forintos darabonkénti árral néztem szóval nekem ez is már most "olcsó"...
De akkor takarékra teszem magam!
(#) Mircsof válasza slogan hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Idézet:
„Hát én eddig nem tudtam , hogy az LM az FET”

ÁÁ dehogy nem az nem is azt akartam írni, csak a képen nem tudtam eldönteni, hogy mi van a nyákon. Én azt néztem, hogy 3 lába van aztán gondoltam fet...

Idézet:
„Na... Ha az LM2. lábát tápra kötöm , akkor leáll a motor, de csakis addig ,amíg tápon van.”

Adatlapból azt nézem, hogy ez így jó Magas szint (5V) a kimenete alacsony (motor megáll). Alacsony szint (GND)/log a levegőben a láb akkor forogni kezd ismét a motor.
Idézet:
„GND-re nem csinál semmit”

De igen forog tovább.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2017
(#) slogan válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Ezt én értem ,de akkor mit lőttem el ?
1. Lehet, hogy patexati féle pic-et(annak valamelyik lábát) kivégeztem, a pickit ugyan felismeri ,de lehet hibás...
2. A cikkeknél vicsys féle hex meg nem jó nekem, esetleg nem működik vele ?

Lényeg a lényeg, ami változott,hogy power led nem világít és nem tudom ki/be kapcsolni.
(#) Mircsof válasza slogan hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Hát most tesztelted az összes részt. kivétel a ledet kapcsoló tranyó, de azt mondod az jó mert valami pogival próbáltad. Egyébként az 1k ellenállattal azt is tudod tesztelni tápra ill gnd-re húzva a tranyó bázisát.

Mi változott?! Fene tudja... Vagy a pic nyúlt ki, vagy a benne levő állomány nem azt a parancsot várja amit a táv küld neki.
Lehet hogy egyszerűen csak mikor tápot kap akkor rögtön indítja a motrot, és a videofej tekercsét. Azt még mindég nem mérted meg, hogy miután indul magától/te indítod, hogy ekkor a forgórészen van-e feszültség a tegnap bejelölt 2 ponton...
(#) slogan válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Idézet:
„Azt még mindég nem mérted meg, hogy miután indul magától/te indítod, hogy ekkor a forgórészen van-e feszültség a tegnap bejelölt 2 ponton...”


Szeretnék ott tartani ,de mint egy autista ,most a bázist szeretném visszaállítani hibátlan állapotba
Nektek nincs meg ennek a hex-e ?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2017
(#) attika válasza slogan hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Keresd meg azt, hogy a Pic melyik lába megy az Lm engedélyező lábára.
De ha tudsz írni ledvillogtató programot rá akkor csak azon az egy lábon villogtasd a ledet amelyik az Lm engedélyező lábára megy.
Ha a Pic azon portja állandó magas szinten van akkor a Pic halott.
Legalább is nekem a 2550-es Pic-nél pont az a láb volt állandó magas szinten és ezért indult táp ráadásra rögtön.
(#) slogan válasza attika hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
patexati pic-jét (ami lehet,hogy hibás) nem akartam átírni, így egy új pic be írtam villogtatót....
Ebbe az új picbe töltöttem vicsys hex-ét is (ami lehet,hogy nem jó nekem)....
Áldozzam fel led villogtatásra az"eredeti" pic-et,annak tartalmát ? (a mentésben nem hiszek)
(#) Mircsof válasza slogan hozzászólására (») Jan 30, 2017 / 1
 
Pedig a mentés létező dolog!
Egyébként ha a másik picbe beletöltöd a hexet ami vagy jó neked vagy nem, és azzal nem indul el egyből akkor is választ kapsz a kérdésedre nem?
(#) slogan válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
De azzal is egyből indul (a módosított és a gyárival is)
(#) attika válasza slogan hozzászólására (») Jan 30, 2017 / 1
 
Na de ha most te egy teljesen más Hex-et töltesz a pic-be aminek semmi köze a kapcsolási rajzhoz akkor azzal is el tudod rontani az új pic-et is.
Akkor azért villogott neked a led meg azért vélted jónak a tranyót is mert egy teljesen szűz pic-el próbálkoztál.
Szerintem akkor most hagyd egy kicsit és ha van másik pic-ed ami tuti jó akkor konzultálj Patexatival, hogy küldje el neked a tartalmat és azt a hex-et töltsd rá a pic-re és próba.
(#) slogan válasza attika hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Igen, valószínű így lesz !Már csak a kései óra okán is
Köszönet nektek !
(#) KKobra válasza attika hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Most már annyi mindent mondtatok szegény óra tulajdonosnak hogy én már nem mondok semmit.
Pedig szinte biztos vagyok benne hogy az alap hiba egy apróság amihez nem kellett volna ennyire mélyen belenyúlni. Nálam is volt rejtélyes leállás (csak forgott nem csinált semmit) a Hall szenzor halt meg.
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Na igen, de ha olvastad az elejét (már pedig olvastad). Akkor tudod, hogy úgy kezdődött, hogy mérje meg a rotor 2 bizonyos pontjá a feszültséget. Ez nem történt meg, mert ráhúzta a bázist a FÉM csipeszre, és ott valamit összezárt a csipi. Ezután értelemszerűen ellenőrizni érdemes a bázist, mivel írta is, hogy eddig működött valahogy most meg működik másképp mint eddig.

És igen a rotoron még mindég fogalmunk nincs, hogy volt-e feszültség alaphelyzetben vagy sem.
Nyilván ha van akkor a hallt érdemes ellenőrizni (rámérni a kimenetére) vagy a kis fet drain sorce lábát összekötni a full fényerő érdekében (ahogy patex is írta). Csak hát a fránya csipesz közbeszólt...
(#) Mircsof hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Hát ez kemény menet lesz, de nem lehetetlen....
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
[sub][/sub]Így óriási a kockázat a zárlatra!!! Ha nem jó lenyalni és új led ..Inkább egyesével valamivel csak a padra egy kis pasztát!!Sorban ellenőrizd a ledeket és a meghajtó padjáról mert utólagosan cserélni szívás!!Ha zárlat van valahol akkor erős melegítés hegyes pákával a led mind a négy kivezetésére egyenként talán "összekapja" magát! Az a baj ha valami dernegés lesz akkor az csúnyákat mutat..
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) patexati hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Slogan órája megy..
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Igen rajta vagyok az ügyön HP szerencsére rengessen kiképezett hibakeresés ügyben...
Eddig 0 zárlat, de nem egyszerű majd megmutatom a technológiát ha kész lesz a panel teljesen.

Beállítási hiba volt az eredeti probléma, vagy vezeték szakadás?
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Én anno pasztasablonnal raktam 25 dekádban úgy nem volt egy sem zárlatos..Rosszak a tapasztalataim a csíkban húzott pasztázással. Bár lehet itt beválik..Paszta hőmérséklete és a nyák hőmérséklete is jelentősen befolyásolja a dolgokat..
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Nagyon figyelj a ledek közti távolságra és arra is hogy egy vonalban legyenek ne, csavarodjanak .
Nagyon nagyon fontos a két lapát szimmetriája. Ha valami elcsúszik nem lesz rendes fedés és csúnya lesz forgás közben. Szóval megéri időt áldozni rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Nem csinálták meg a stencilt? Küldtem dxf ez is.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Nehéz.. Több nyomást végeztem anno de a nyomtató is csúsztat szinte lehetetlen olyat kinyomni mi teljesen méretarányos . Persze van rá technologia de az én laserjaet 6l nem képes rá viszont ezzel lehet normális vaslatot nyomtatni mert olyan a tonerben a por mi jól laminálható..Darabolva el lehet csúszni,kicsi sablon elég..Fotóeljárással is kétoldalasan kellene marni de tökéletes fedésnek ell lennie a két oldal közt..Nekem van gyári a 67 ledeshez nem tudom legyártani zt a minőséget soha a hazai nyomtatókkal..
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Még nem használtam ilyet, de jók a tapasztalatok olyanok mint a kis mágnesek a pad konkrétan odarántja a ledet ahova kell.
Ez alól egy kivétel van csak mikor túl sok a paszta akkor van hogy ferdén van a led, de 2 hete vettem egy számomra igen jó folyatószert Attilától, ezzel és egy lapos végű pákával majdnem az összes ón lejön. Ezt ismét felmelegítve teljesen rálapulnak a ledek a nyákra.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Kevés paszta utána pákával rámenni ez a technika jó ha nincs sablon..
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Másrészt ha könnyű lenne, mindenki csinálna egyet
Következő: »»   402 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem