Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1422 / 1672
(#) sonajkniz válasza jocko hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ha igazán tesztelni akarod, teszteld ezzel!
Bővebben: Link
Nekem az ORION HS 500-asaim fél hangerőn majdnem kiüvegezték a lakást tőle.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) jocko válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 26, 2017 / 2
 
https://youtu.be/8zCr-5BQePE
Lenni vagy nem Lenny ,ez itt a kérdés...nagyon várom már a tavaszt,de ez még csak a tél...két poharat tettem ki,koccintsunk ... a gyertyák pedig csonkig égnek...és áldozzunk együtt a tranzisztor oltárán...
)egyébként én most kicsit kiégtem ebben a nagy igyekezetben ,de munkában megfáradni,végig küzdött csatában veszteni nem szégyen...(Lenny Kravitz: Chamber)
egyébként annyira nem jó ez az összeállítás,de ahogy Pelikán elvtárs mondotta volt, "kicsit sárgább,kicsit savanyúbb,de a miénk..." https://youtu.be/h4wjQrV5A1c
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017

whp100.JPG
    
(#) don_peter válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Gratulálok, nagyon ügyes vagy..
Baromi jó projekt.. Csak lesek...
(#) Istvanpisti válasza don_peter hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Zoli_bácsi válasza Melphi hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Azta mindenit. De jól néz ki ez a gép! Nekem kifejezettem tetszik a konstrukció. Nekem is tervben van egy 3,5W-os kék építése. Elsősorban alu előlap; csempe; járólap; kerámia jelölésre gravírozásra szeretném használni.
(#) Karesz 50 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ha maradt még otthon egy kis gyújtósod, ezt érdemes lenne sorozatban gyártanod. Nekem azonnal kéne legalább egy.
(#) Istvanpisti válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ezt a gyújtóst is anyósoméktól kunyeráltam el, de sajnos már elfogyott.
Nem terveztem még egy példány gyártását, de ha van rá igény szívesen megosztom, vagy írok belőle egy cikket.
(#) Karesz 50 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
A cikk jó lenne, ha van kedved hozzá. De aki nem tud ATMEGA-t programozni hová forduljon segítségért? Mint pl. én.
(#) Ge Lee válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 28, 2017 / 1
 
Aki nem tud az tanulja meg. Nem bonyolult ha valaki egyszer elmondja, meg van hozzá egy rém egyszerű hardver meg szoftver. A gond azzal szokott lenni hogy rosszul mondják el, meg olyan hardvereket meg szoftvereket ajánlanak hozzá ami bonyolult. Ha nem sietős akkor nekem van egy félkész, elvben működő párosításom (az elvben azt jelenti hogy másnál már állítólag működik) a hardver is nagyon egyszerű, a szoftverhez sem kell külön iskola mert a kezelőfelülete egyszerű, csak néhány beállítás az egész. És USB-s, szóval nem kell már az öreg LPT-s gépekkel vacakolni vele. Ha lesz végre időm összehozni és kipróbálni majd beszámolok róla. Vagy elküldöm mélben, összedobod, és kiderül a dolog.
(#) Istvanpisti válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Ha nincs eszközöd hozzá, akkor járható lehet az az út, hogy egy hozzád közel lakó fórumtársat megkérsz. Abban az esetben, ha a kódolásra gondolsz, akkor azt meg lehet tanulni hobbi szinten.
2011 elején én azt sem tudtam, hogy létezik ATMEGA, vagy PIC.
(#) Karesz 50 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Oké, köszönöm. Ge Lee úgy tűnik bejött a "zölderdőbe".
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
(#) sooty válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 28, 2017 / 8
 
Jó lenne egy cikk, a neten fellelhető oledes órák mezőnyében is dobogós lenne!
Én egy "buta" órát épitgetek HPDL2416 kijelzővel. Gyujtóst még szereznem kell hozzá...
(#) Gafly válasza sooty hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Idézet:
„Jó lenne egy cikk,”

Igen
Csak ne lenne olyan nehéz itt cikket írni
(#) Dempsey hozzászólása Feb 28, 2017 / 4
 
Építettem egy bináris órát PIC-el. Nem a legszebb de teszi a dolgát. Itt lehet megnézni!
(#) zenetom válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Ez szerintem teljesen rendben van!
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Kicsit sem nehéz. De ha csak ez a probléma, szedd össze az anyagot készre és átrakom. Igazából itt már írni sem kell csak szerkeszteni, mert egy szövegszerkesztőből simán át lehet másolni a kész szöveget.
(#) don_peter válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Bizony jó lett ez nem is kicsit.
Ügyes vagy
(#) reloop hozzászólása Márc 1, 2017 / 13
 
Sziasztok!
Már régóta dolgozom a hangfrekvenciás erősítő és az AVR párosításán. Ennek egyik mellékterméke ez a hiánypótlónak számító teljesítménymérő. A pillanatnyi cél: 2.1 erősítő szub és szatellit csatornái teljesítményarányának a meghatározása.
A készülék végtelenül egyszerű, proli007 csúcsegyenirányító kapcsolásán megy át a kimenőfeszültség és 0R1 söntön figyelem ugyan így az áramot.
A program másfél másodperces mintából gyűjti a feszültség és az áram maximális értékét, valamint a méréspárok szorzatának maximumát (legnagyobb teljesítmény), illetve hányadosuk minimumát (legkisebb hangszóró ellenállás).
A felső sor átkapcsolható kivezérlésjelzésre, melynek 40dB az átfogása, 20mW-tól 200W-ig 32 lépésben látható a pillanatnyi érték.
A LED-ek túlfeszültségre, túláramra és 2ohm-nál kisebb terhelőellenállás esetén rövidzárra figyelmeztetnek.
Mivel nálam minden erősítő és hangsugárzó 6,3-as jack csatlakozós, ez került a készülék hátára is.
Szerk.: még nem tudom hogyan kéne plexi előlapot fotózni
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) varttina válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Nagyon ötletes kis műszer.
(#) csatti2 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2017 / 1
 
Polárszűrővel (cirkulár) csökkenthetőek a nem kívánt reflexiók.
(#) Attila86 hozzászólása Márc 2, 2017 / 12
 
Készítettem egy kis fejlesztőmodult, úgynevezett "click board"-ot az eddigiek (Bővebben: Link) mellé. Ez most egy Quectel M66-os GSM modul köré készült. Van rajta egy SMA csatis GSM antenna, normál méretű SIM-kártya foglalat, egy 3,5-es jack csati amihez headsetet csatlakoztatva rendesen telefonálni is lehet vele, illetve külön ki van vezetve a modul UART-ja, így akár egy egyszerű USB-UART átalakítóval is lehet a modullal beszélgetni, nem feltétlen kell hozzá mikrovezérlő. A kis modulban van bluetooth is, de a bluetooth antenna sajnos már nem fért rá a kis panelra.

Hívást indítani/fogadni, illeztve SMS-t fogadni/küldeni már sikerült, már csak a mobilnetezés van hátra.

Sajnos a modulon a feliratok nem szeretik az aromás hígítót amivel le szoktam mosni a paneljaimat, ezért eléggé elmosódtak. Borzasztóan zavar, úgyhogy nyomtatok majd rá egy másikat. Még jó hogy az IMEI számot (mely rá volt írva a modulra) ki lehet olvasni belőle.

Van még néhány ilyen kis panelom ha érdekel esetleg valakit.
(#) Abukodonozo válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Akár le is törölhetnéd egészen az írást a modulról, hogy ha az ellenség kezébe kerül akkor ne tudják használni.
(#) dk1 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Nagyon klassz.
Akkor a már Tőled megszokott gyorsasággal és profizmussal légyszíves prezentálj is egy új operációs rendszert dsPIC alá az új telefonodhoz
Viccet félretéve, nagyon profi.
(#) zolek hozzászólása Márc 3, 2017 / 7
 
Üdv. Bizonyos alkatrészek bontottak , hát igen kicsit csúnyácska na de szépen szól.
(#) Mircsof válasza zolek hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Utóbbi a lényeg nem?
Egyébként az a "biztosíték" nem vagyok biztos benne, hogy a jelenlegi formájában megfelelően el tudja látni a feladatát....
(#) szebee válasza sooty hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Nagyon szuper! Gratula!!!!
(#) nyuszis2 hozzászólása Márc 5, 2017 / 4
 
Sziasztok!
Készítettem egy mp3 lejátszót, hogy tesztelni tudjam az elkészült erősítőimet. Eddig az első teszt egy régebbi mobiltelefonnal történt, de mindig benne volt, hogy valamit nagyon elkötök és akkor akár ki is nyírhatom a telefont. A lejátszó micro SD kártyáról és USB -ről játszik le MP3-at. Tudok előre és vissza lépni és megállítani, a többi gomb nekem nem kell a teszthez ezért azokat nem terveztem rá. Direkt van DIP átalakítóra téve az IC (GPD2856C), ha netán valami elkötés történne az erősítőn, le tudjam tesztelni, hogy még működik-e.
A 3. képen egy TPA3116D2 dual BTL D osztályú erősítővan, ami szintén most készült el.
(#) mrkatona válasza nyuszis2 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Jól néz ki, gratulálok!
A D osztályú erősítő milyen lett?
Zúgás, gerjedés vagy valami?
Mennyire állítottad az ic erősítését?
Nekem a gyári 36dB-t erősített, vissza kellett vegyem 30 alá, ott már nem zajol annyira.
(#) nyuszis2 válasza mrkatona hozzászólására (») Márc 5, 2017 / 1
 
Kösz.
Hát igen, sajnos azért sem arra tettem a hangsúlyt, mert nem lett túl jó, van egy sistergés amit nyomozok, de lehet a nyák az oka, mert sajnos gyatra minőség volt. Szoktam kínából rendelni 7x10 cm-es nyákot, amik változó minőség, de általában rendben van, de ez egy 10x15 -ös volt, ílyet egyszer rendeltem és nagyon rossz minőségűt kaptam. Ugyanúgy vasaltam rá mint máskor és mégis ledobta a festéket (igaz a toner is a végét járja) és maratáskor össze vissza szakadozott a vonal. De lehet az a gond, hogy a BTL-t nem szinkronizáltam, vagy a föld nem megfelelő. Van olyan TPA3116-om amit szintén én terveztem/gyártottam le és nagyon szépen szól. Szeretem ezt az IC családot.
Az erősítést a trimmer potikkal tudom állítani, én is lentebb állítom, mert akkor kevesebb a zaj, de a legtöbbet a BT-vel szívtam, ott mindenképp van zaj.
(#) mrkatona válasza nyuszis2 hozzászólására (») Márc 5, 2017 1 / 1
 
Szerintem is jók ezek a TPA 3116-ok, ha van képed a másikról is tedd fel azt is.
Én nem álltam neki építeni, készen vettem a 2X100-as verziót, de meg vagyok elégedve vele.
Következő: »»   1422 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem