Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színes LCD + PIC
 
Témaindító: pici, idő: Feb 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 46
(#) pipi hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy nokia 6101 mobilt bontásra, a zsanér törött, a kijelzőhöz átmenő kábelből több szakadt, az lcdken csak a háttérfény megy. Az előző oldalakon megtaláltam a kapcsi rajzot, a kérdésem az hogy az LCD-k parancskészletéről van-e valakinek infója, esetleg példaprogi valamilyen procira. Ez kis külső+nagy belső kijelzős, a kijelzők protokollja parancskészlete azonos?
Köszi
(#) pici hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Megbírkoztam egy újabb kijelzővel. Nem volt egyszerű menet.
Az alany: SonyEricsson R380
LCD: 360x120x4 + touchscreen.
Nehezebb képrebírni mint egy Nokia LCD-t.
A vezérlőpanel (ehhez már az is kellett) bonyi, főleg a 2db 35x05 csatlakozó miatt. Az LCD-nek többfajta feszkóra van szüksége. És minimum +-10V. Ezeken a szinteken még nekem is kell állítani, hogy ne csikozzon.
Egész gyors az LCD, csak legyen proci ami elbírja (17 addressbit, 16 databit, 6 vezérlőbit)
Kellet 1 nap amíg hajlandó volt "hangyák háborúját" játszani. Onnan már könnyű volt az út.
A memóriája olvasható, így nem kell hozzá külön "videó" memória, persze címezni, olvasni majd írni sem egyszerű megoldás.
A touchscreent még nem programoztam fel, de az LCD jelszintek finomhangolása után megbírkozom vele.

Közben megrendeltem egy GPS modult... már várom
(#) garylaci hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek!

Találtam egy oldalt ami ide illik : Link

További szép napot!
(#) _ampervadasz_ válasza pici hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Üdv, pici!
Hát ez nem semmi, egyszerűnen gratula! Nem tudsz valami linket, vagy tippet adni, hogy hol lehetne ennyire megtanulni, az ilyen szintű programozást?
Nekem is van egy, de egyszerűen az még soká lessz mire én ezt az LCD-t meg tudom hajtani.
Egyrészt azért mert nem értek hozzá, másodszor meg eléggé macerás lehet megoldan az áramkört.
Itt van egy infó rólla. Ja és ez is touchscreen-es.
Van azért egy másik is. de zn több az infó .
(#) pici hozzászólása Ápr 4, 2008 /
 
Tegnap összegyüjtöttem a színes LCD-ket és egy részét (amit sikerült megoldani eddig) csináltam egy kis tesztet.
Többnyire NOKIA LCD-k, mert azokhoz van csati és némi leírás. (96x64, 130x130, 130x160)
A TFT-k nagyon szépek, korrekt színek és meglepően gyorsak. Néha azthittem, hogy nem rajzolja újra a dolgokat, hanem benne maradt reset után a kép.
folytköv...
(#) pici válasza pici hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
...
Hátra van még a 320x240-es sorozat és a többi márka (SonyEricsson, Motorola és egy Alkatel)
Ezeket is megpróbálom majd megfejteni, de megérkezett a GPS modulom, és nem tudom merre kapkodjak
Megpróbáltam megúszni az R232-t eddig... úgy látom rá kell vennem magam, pedig alap dolog.
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Már megint nagyot alkottál
Gratula
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
A TFT-ket, elegendő frekivel vezérled(mekkorával?)? Vagy ezeknek belül megvan a vezérlő elektronikájuk, csak memóriát töltögetsz?
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Szia
A TFT-sek is vezérlőICsek.
3,3V de nem eszi meg őket az 5V sem és ezek még sorosan vezérelhetőek ezért időzítés nem számít.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Akkor miért olyan csíkos-ronda mind?
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Mert túl jól fotóztam
Makró objektív és nagyít... Ha az LCD monitorod fotóznám le az is ilyen lenne.
Pixelhatárokat látod. Na meg a PhotoShop kicsinyítése miatt a raszterek torzulnak.
A cSTN kijelzők mosódnak picit és haloványabbak.
A TFT-k egzaktabbak, élénkebbek, szinesebbek, de pixelhatárossak.
De a kedvedért megcsináltam N3220 1:1 arányossan.
Az én 19" monitoromon most akkora a kép, mint a kijelző... nem módisítottam a képen, csak lekicsinyítettem!
(amúgy élőben nem ronda)
(#) pipi válasza pici hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
szia! érdekelne a 6101 külső és belső lcd protokolja,
tudsz infót küldeni?
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Nagyon off leszek, de muszáj leírnom, hogy miért írtam neked, hogy randák a képek. Nos itthon megnéztem a samsung S-PVA moncsimon, és itthon nem rondák, csak pixelesek, ami normális. A benti monitorom egy DELL szutyok, ott interferáltak a színek és a vonalak! Na erről ennyit!

Egyébként kirpóbáltam a fényképezést, ilyen lett a háttérképem közepe:
(#) Skyline hozzászólása Ápr 4, 2008 /
 
üdv!!
Lenne egy kérdésem,Samsung E-250 kijelzőjét szerintetek meg lehetne csinálni valami PIC-es megoldással kivezérlésjelzönek?
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Watt
Ma én is láttam a képeket egy laptopon. Kicsi képernyőn összenyomja a képet és ronda lesz, de ha rákattintasz (explorer) akkor szépen nagyban láthatod

Skyline
Három dolog kell a sikerhez:
1 csatlakozó kiosztás
2 protokoll
3 kitartás,programozás,szerelés, azaz Te magad
Sajnos egyikben sem tudok segíteni.

Pipi
A 6101-es külső - belső LCD csatija más:
Vout GND
VDDi GND
VDD /CS
/RES SCLK
GND SDA

VLED VLED
VDD VDDi
GND GND
RDX WRX
DCX D0
D1 GND
D3 D2
GND D4
D5 D6
D7 CSX
TE RESX

Ebből következik a protokoll is más.
A kicsi 96x64, a nagy 130x160
(#) pipi válasza pici hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
igen a 6101 csati bekötést láttam a szervízdoksiból, csak a kérdés a protokoll. mindkettőben PCF8833 van mint a 6100-ban?
a schematikon a nagy lcdn csak sda/scl párost látok, D* adatvezetékek nincsenek jelölve
Köszi
(#) tomi1980 hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem van egy hibás LCD monitorom vakószínű h a vezérlőchip szált el. a kijelzője jó 15 colos ha valakit érdekel írjon
(#) wik hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Mindenkinek ajánlanám ezt a kijelzőt...
A lényegi mondanivalóm a képeken van...
(#) wik hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Játszos kedvemben...

DSCN3635.JPG
    
(#) Pulyka hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
Üdv!

Minap jártam a Nokiaprogramok oldalon,és egy Nokia 6600 kapcsolási rajzára akadtam.
Igazság szerint,szerintem ide nem nagyon illik a kapcsolási rajz,de mivel PICi kolléga szereti a nokia kijelzőket,ezért ide gondoltam
Csatolva pdf-ben

Tomi
(#) ecostar hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni egy 3310-es kijelző meghajtásában valamiért, nem akar menni, de egyszerűen nem tudok rájönni miért? Légy szíves valaki nézzen már rá a csatolt forrásra.

3310.ASM
    
(#) kobold válasza ecostar hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
A küldött parancsokat nem néztem végig, remélhetően jók, a progi viszont nem annyira. Egyrészt, én tennék egy késleltetést az LCD reset-ének befejezése után is (legalábbis nekem stabilabban megy az összes kijelző, ha hagyom rendesen feléledni). Másrészt, ami a nagyobb baj, a MAIN főprogramot egyszer végrehajtja, elugrik a FINISH címkére, ahol meg visszaküldöd a START-ra; magyarul, periodikusan reset-elgeted a kijelzőt, újrainicializálod, küldesz neki valamit, de mire kijelezné, már megint jött egy reset. Cseréld ki a MAIN végén a GOTO FINISH utasítást egy NOP-ra és egy GOTO $-1 -re, végtelen ciklusba téve a procit. Ha ekkor működik, lehet tovább dolgozni.
(#) ecostar válasza kobold hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Megcsináltam amit mondtál de így se akar menni , nem tudsz te, vagy bárki egy olyan forrást mutatni ami biztos megy?

3310.ASM
    
(#) kobold válasza ecostar hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
3310-eshez nincs adatlapom, forrás is csak C-ben, de a logika visszakövethető. Estleg meg lehetne nézni, hogy az SSPCON-ban a CKP bitnek valóban 1-ben kell-e állnia, vagyis a nyugalmi órajel-szint a magas-e (lehet, hogy az SPI miatt akad el az egész). A kijelző CE (vagy CS) vonala, amivel engedélyezed a parancsok fogadását, testre kell, hogy legyen kötve, azt is meg lehetne nézni.

3310_lcd.c
    
(#) pipi válasza ecostar hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
(#) ecostar válasza pipi hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Igen ezeket láttam már, az utolsó linken a hőmérőt ki is próbáltam megy is de ott csak a hex fájl van a forrás nincs, a többin meg csak olyanokat találtam ami vagy c-ben vagy valami másban íródott nem asm.-ben, vetnél 1 pillantást a forráskódomra hogy mi lehet a baja?
(#) kobold válasza ecostar hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Nézz szét itt is, hátha találsz valamit.
A leírás szerint PCD8544-es vezérlő van benne, ugyanez van a 3210-nél is; arra már írtam asm-ben programot, egy "teljes képernyős" órára, működött is szépen. A kommunikációt viszont nem az SPI támogatásával csináltam, hanem megírtam a kiléptető rutint külön. Szóval nem olyan, mint amit szeretnél, de ha esetleg érdekel, előkeresem, és felteszem.
(#) ecostar válasza kobold hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Tehát akkor te megírtad az SPI protokolt hozzá? ha megtalánád szívesen megnézném!
(#) kobold válasza ecostar hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Meg is van. Nem egy gyönyörűség, ez volt az első LCD-s progim, elég kusza... A SEND rutin léptet a kijelző felé, 4 MHz-ről ment a rendszer, kijelzőn a CS láb állandó GND volt. Azt hiszem, üzemképes a kód, de mintha elkezdtem volna bővíteni az időbeállító gombokkal (végül csak átmentettem egy biztos helyre, és úgy maradt).

clock.asm
    
(#) dinokal hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
Üdv. Szert tettem egy 6030-as törött telóra, a kijelzője rendesen működik. A csatija ugyanaz mint a 6100-asé, leírás szerint \"Kijelző pixel 128*128, Színes kijelző cSTN,
Színárnyalatok száma db 65k\".
Ezt mennyiben más programozni? A lábkiosztás megvan, és valami halvány hivatkozások.
Sajnos nagyon kezdő vagyok kijelzők terén, és a neten nemigen találtam róla leírást. Gőzöm sincs hogy induljak el a progizásával. Ha legalább egy karaktert ki tudnék írni, már csak kikinlódnám a továbbiakat. Ehhez kérném a segítséget, előre is köszi.
Következő: »»   5 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem