Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   55 / 114
(#) dzseki1 hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Sziasztok.
Az volna a problémám hogy van egy straus st/wd 201 IV inverteres gépem és állandóan ég rajta a túlmelegedés jelző led. Vagy bekapcsolás után egyből vagy pár perc hegesztés után. A kérdésem az volna hogy mi lehet a baja érdemes vele foglalkozni vagy inkább nézzek másik gépet? Kb 2 éves a szerkezet és csak otthoni használatban üzemelt.
Előre is köszönöm a választ.
(#) hzsiga hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Köszöntök mindenkit a fórumon. Mastro weld inverteres hegesztővel van egy kis problémám. Ha elkezdek hegeszteni, tökéletesen működik majd kis idő múlva nem lehet az ívet sem felvenni. Várok míg vissza hűl majd kikapcsolom, és újra bekapcsolom és megint lehet hegeszteni egy darabig. Van-e benne hőérzékelő és hol. Mert ma délután folyamatosan tudtam hegeszteni. Melegedni nem melegszik semmi. Előre is köszönöm a segítséget. Üdvözlettel: hzsiga.
(#) debrodi hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Sziasztok
egy gerrard mma-250 tipusu inverterrel kapcsolatban lenne kérdésem
zárlatos igbt kel került hozzám mind a négyet cseréltem más hibás alkatrészt mérve nem találtam
most beindul de a kapocsfeszültség 106 v
hegeszteni nem próbáltam vele
van valakinek ötlete hogy mi lehet a baja?
előre is köszönöm a válaszokat üdv debrodi
(#) otvenkilenc válasza hzsiga hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Van olyan invefter ahol a főtrafó tekercsében van a hőmrsékletérzékelő.
(#) otvenkilenc válasza debrodi hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Adatlap mit ír üresjárati feszültségnek? Egy próba hegesztés nem ártana, amúgyis kell majd hegeszteni vele. )
(#) debrodi válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
adatlapot pont erről nem találtam más hasonló tipusnál 67V
ha egy 10K 5W ellenálást teszek a kimenetre ez is 68V on áll

lehet hogy ez igy normális?



ui bocs hogy enyit értetlenkedek de hegesztőt még nem javitottam ez is a sajátom
30 éves pályafutásom alatt tv radio hifi javitásból éltem iparszerüen

ödv Debrodi
(#) otvenkilenc válasza debrodi hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Ha más hasonló típusnál 67 V akkor ez normális. Semmi baj azért vagyunk itt, hogy segítsünk.
(#) Ge Lee válasza debrodi hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Ezek zöménél a szekunder tekercs csúcsfeszültsége 90-100V körül van, a műszer általában annak az effektív értékét méri, ha méri, analóg műszert célszerű használni.
A hegesztőinverter jóval egyszerűbb eszköz egy TV-nél, így a javítása sem akkora feladat.
(#) debrodi válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
nyilván sokkal kevésbé összetett áramkör csak hát nem tudtam milyen kapocsfeszültséggel dolgozik
egyébkent kipróbáltam rendesen müködik

köszi a segitséget üdv debrodi
(#) hzsiga válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Szia. Köszönöm a segítségedet majd meg nézem. Egyébként lehet állítani a kikapcsolási hőmérsékletet és hol?
(#) otvenkilenc válasza hzsiga hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Ha van hőmérsékletérzékelő a főtranszformátorban, akkor annak a vezetékeit kövesd végig, hogy hová vezetnek. Nagyvalószínűséggel ott van a szabályzóáramkör. Ha az alkatrészek értékein változtatsz, (ellenállás, stb) akkor átállithatod más kikapcsolási hőmérsékletre. De nem ajánlott. A transzformátor maghőmérsékletét a tervező kiszámolta és nem célszerű főlé menni. A hűtést kell intenzivebbé tenni, pl több levegőt szállító ventilátorral. Ezt az adatot a ventilátorok adati között lehet megtalálni.
(#) Pepu hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy ZX7-140-es (sárga) hegesztő javításához szeretnék tanácsot kérni.
A probléma, hogy bekapcsolást követően azonnal kigyullad a túlmelegedést jelző LED az előlapon. Egy net-en talált használati utasítás (www.eikseng.com/product_images/M-ZX7.pdf) azt javasolta (10. oldal), hogy ilyen esetben húzzam le a fő trafót a meghajtó panelről (ezt meg is tettem, mint ahogy a mellékelt képen is látszik) és így kapcsoljam be a készüléket.
A LED továbbra is világít, szóval a leírás alapján megmértem a meghajtó FET-ket és a teljesítmény diódákat, de egyik sem zárlatos. A panelok kiszerelése nélkül egyelőre nem látok sehol sem megégett alkatrészt.
Mit javasoltok, mi lenne a következő dolog, amit ellenőriznem kellene?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2017

ZX7_140.jpg
    
(#) otvenkilenc válasza Pepu hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
A hőmérsekletet figyelő áramkört célszerű megvizsgálni. A jeldó környékét. A ventilátor gondolom működik a bekapcsoláskor vagy azt is ez kapcsolgatja?
(#) kaszagabi hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy EPS Fidaty 1400 típusú inverteres hegesztőkészülék. A probléma, hogy egyáltalán nem kapcsol be. Két ellenállás a kapcsolás elején, a lágyindító relé előtt, teljesen szétégett.
Ezzel a problémával került hozzám. Előtte tökéletesen üzemelt.
Pótoltam a két ellenállást, egyből szétdurrantak azok is.
A relét, az egyenirányítót, a pufferkondikat kiszereltem, teszteltem.
Csatoltam egy alkatrészoldali rajzot róla, sajnos kapcsolási rajzot nem találtam.
Mi lehet a probléma?

Névtelen.jpg
    
(#) Chipmunk1960 válasza Pepu hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Szia, Nézd meg a forrasztásokat, esetleg forraszd újra, főleg a kispanelon, + annak a lábait.
(#) Chipmunk1960 válasza kaszagabi hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Szia, Keressél zárlatot valahol, IGBT/FET -ek környékén minden rendben?
(#) kaszagabi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Ránézek holnap. Meg csinálok majd pár fotót is a szerkezetről. (A FET-zárlatra nem is gondoltam ezzel kapcsolatban... )
(#) elektroby hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
Sziasztok!
A topikot átolvasva felbátorodtam és elkezdtem javítani egy GYSMI-161 típusú inverteres hegesztőt. Ismerősöm kapta már hibásan, „ajándékba”. Az előéletéről annyit tudni, hogy pukkant és kijött belőle a füst.
A képeken látszik is, hogy honnan jött ki a füst.
A neten való keresgetés után reméltem, hogy csak a távtartó-átvezető adta meg magát. Sajnos a mérések szerint a hálózati egyenirányító 2 diódája is zárlatos lett.
Na innen kellene egy kis segítség a tapasztaltabb kollégáktól.
1. Érdemes-e foglalkozni vele?
2. Okozhatott-e a két dióda halála (zárlata) további hibát,
3. Hogyan tudom (mit) kimérni,
4. Hogyan érdemes a borda panelján lévő alkatrészeket (teljesítmény kör) ellenőrizni (mert ugye kiforrasztani elég mókás lenne),
5. A hűtőbordás panel nélkül, egy greatz-et közvezlenül a vezérlőpanelra kötve lehet-e (érdemes-e) bekapcsolni és pl. a meghajtó kört ellenőrizni?
(#) Tomy666 hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy Extol Premium IW 140A hegesztőt javításra vagyis hogy nézzem meg, meg lehet-e javítani. Hibajelenég a következő: bekapcsoláskor egyből világít a hibajelző led, mivel nem tudom hogy csak hőérzékelőre van-e kötve így feltételezem hogy zárlatot is jelez. Kiforrasztottam a 8 db K2837-es tranyót és ha így bekapcsoltam megszűnt a hibajelzés. Gondoltam hogy akkor csak ennyi volt a baj és tettem helyettük újakat de a hűtőbordára nem rögzítettem mert csak ki akartam próbálni hogy sikerült-e a javítás és hővezető pasztám sem volt itthon. Bekapcsoltam tökéletesen működött hegesztettem is vele, és örültem hogy jó lett. Vettem hővezető pasztát és teljesen összeszereltem, de amikor újból bekapcsoltam ismételten világított a hibajelző led
Szerintetek mi lehet a probléma? Ismét elszálltak a tranyók, ha igen mitől?
(#) otvenkilenc válasza Tomy666 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szigetelés.
(#) Tomy666 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Mármint a szigeteléstől mentek ki a tranyók?
Mert utána levettem a hűtőbordáról és ugyan úgy nem megy.
(#) otvenkilenc válasza Tomy666 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Ha előtte működött hibátlanul s miután a hűtőbordára tetted mér nem, akkor nyilván a bajt az okozta , hogy a hűtőbordára került. Mi baj lehet egy ilyen esetben? Szigetelés gond rövidzárlat. mert amíg a "levegőben működött" nem volt probléma. Maradandó károsodás lehet ( tönkrement valamelyik), ha nem működik amikor újra levetted a hűtőbordáról. De ha nem volt elégséges a hűtés akkor a hőterhelés miatt ment tönkre. Írtad nem rögízitetted a hűtőbordán pasztát sem használtál. nem volt hová elvezetnie a keletkezett hőt. Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) Tomy666 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Valószínű hogy rövidzár, és nem túlmelegedés mert próbahegesztés után még működött, nem hegesztés közben ment tönkre. Ki lehet mérni hogy melyik tranyó a rossz úgy hogy nem veszem ki a panelből?
(#) otvenkilenc válasza Tomy666 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Ki, de célszerű a bázisellenállást kivenni hogy a szabadon maradjon. Vagy cssak fel kell emelni a tranzisztor bázis lábat a panelról ha SMD, ha nem akkor csak az egyik lábat kell kiforrasztani a bázis ellenállásnak. A lényeg a bázis vagy kapu szabadon legyen. .
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) Bubu54 válasza elektroby hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szia,

Szoktam ilyen típúsú Inverterek javítani, hellyel közzel meg tudom javítani őket. A Bordás panelt hőlégfúvóval szoktam forrasztani. A hűtőbordáról le lehet szedni egy sniccerrel széppen le pattan utána könnyebb a forrasztása. Elvileg minden alkatrész beszerezhető hozzá itthon a Hqelektronikánál pl...
(#) Tomy666 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) hzsiga hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Köszöntök mindenkit a fórumon. Újra jelentkezem a mastro weld inverteres hegesztővel kapcsolatba. Most már ha bekapcsolom és nem hegesztek akkor is letilt. Viszont ha bekapcsolom és hegesztek vele gond nélkül hegeszt viszont most már elég hamar letilt. Vagy nem tudom mi történik mert látszólag nem melegszik semmi. Van a felső panelon 2db piros led azok sem világítanak, bár nem tudom mi a feladatuk. Van két trimmerpoti is de nem tudom mit lehet állítani velük. Lehet, hogy csak a fettekkel van valamelyikkel gond? A fettek helyet lehetne esetleg IGBT rakni? A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) otvenkilenc válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A két piros LED fölött lévő nyolc lábú Ic-nek mi a tipúsa?
(#) elektroby válasza Bubu54 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Köszi a biztatást!
Kicsit vizsgálgattam az egyenirányítót. A két "negatív dióda" lett zárlatos, ez zárta rövidre a bemenetet teljesen szétégetve a nyákot. Mivel a "pozitív ág diódái" épek, elvileg a panelra nem jutott fordított tápfesz.
Rendelek diódát és meglátom.
Mivel elég macerás a 20 tüskés csati forrasztása, ezért érdekelne az 5-ös kérdés megvalósíthatósága. (A rendelésnél a posta több mint az alkatrész. Nem szeretnék egyesével alkatrészt rendelgetni)
Jól értem, hogy lepattintod a nyákot az alu bordáról és úgy forrasztod? Hogyan (mivel) rakod vissza a bordára?
Én ezt és ezt a módszert találtam. Őszintén szólva nem túl szimpatikusak.
(#) papplaszlone hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit a fórumon!
Korábban már feletettem a fórumra egy Weco 140 discovery típusú hegesztő rajzát /52. oldal/ ,már addig eljutottam,hogy kicseréltem az IGB-ket nem melegedik semmi a vezérlő jeleket néztem minden jónak tűnik . Az IGB.-k langyosodnak egy kicsit hűtőborda nélkül! Egy 100w-os ízzó sorba van még kötve. Az a kérdésem hozzátok hogy ,bekapcsolás után a tápfesz led és a hőfok led világít, majd a relé meghuzása után a hőfok led kialszik.Eddig rendbe is van ,de az ízzó bekapcsolás pillanatában felvillan /feltöltődnek a kondik/ ez is jó ,de a relé meghúzása után olyan fél fénnyel világit!!!! Mekkora az alap áram felvétele ennek a masinának rá köthetem direktbe a 220-at vagy van még valami gond vele ? Az IGB.-k folyamatosan kapnak vezérlést?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Papp László.
Következő: »»   55 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem