Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   19 / 50
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Idézet:
„akkor van baj, amikor ráépítesz egy project-et... aztán 3 hónap múlva rá kell döbbenni, hogy úgy vacak az egész ahogy van”
Én az ilyet egyszerűen úgy oldom meg, hogy megveszek egy darab alkatrészt és kipróbálom, tesztelem. Ha hozza az elvárt dolgokat, felhasználom a munkához. Ha nem, keresek másikat. Nem építek rá projektet addig, amíg megbizonyosdtam arról, hogy az eszköz alkalmas-e vagy sem.

Kb. minden gyártó túloz/ferdít az adatlapokban, ezen azért a mai világban nem kell csodálkozni.
(#) wbt válasza helektro hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Köszi!!! Nem bántódok meg, csak pár hétig teljesen mással kellett foglalkozni.
(csak egész embert kívánna csak a HMI rész...főleg amikor 0-ról kell mindent újraácsolni)
Az editorban ha beírom a TXT mező szövegét, enter után a szöveg után megjelenik egy kis téglalap karakter. Minden kijelölés/enter után +1 tégla íródik utána, ezek valós karakterek, mert amint meghaladja a beállított MAX értéket, szól, hogy túl hosszú a szöveg. Teljes újraírás után kezdi elölről, csak 1 téglát dob utána. No, az ilyenek miatt szeretem az upgrade-eket, más eddig nem derült ki.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
100%-ban tesztelni sajnos nincs idő Felhasználás közben buknak ki cuccok, nem csak ennél, fordítóprogramnál is cimbora olyan hibákat szúrt ki anno, hogy szerintem csak nála/úgy jött elő, szerencsétlenségére, ezt javította is a gyártó, viszont Ő meg úszott 4 napot. Nem könnyű megmagyarázni a főnöknek/megrendelőnek, mit szöszöl (látható eredmény nélkül) az ember.
(#) helektro válasza wbt hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Fura. Nekem ilyen jellegű hibát nem csinál.
Ha indítasz egy teljesen új projektet csak próba kedvéért, amin csak egy szöveg mező van, azzal is jelentkezik a hiba?
(#) wbt válasza helektro hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Nem olyan zavaró, majd megszokom, de új projectnél és más típusú kijelzőnél is ezt csinálja, tehát nem függ ezektől. A furi, hogy bele is számolja, nem csak a képernyőn van.

kiskockak.jpg
    
(#) helektro válasza wbt hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Ez nem normális. Valami ott nálad nem működik megfelelően.
Lehet érdemes lenne az editort leszedni és a legújabbat visszarakni.
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Üdvözletem!

Kipróbálnám én is ezt az eszközt, csak épp nekem valamiért nem indul el a fejlesztőkörnyezet.
Bejön a kezdőkép és keresi az új verziót, aztán egy sima "Stopped working" hibával szépen leáll...

Ui.: Kompatibilitási módban se megy...

Windows 7 Sp1 64 bit...
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) wbt válasza helektro hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Arra van ötleted, hogy mi az a 0+3660-as határ? Már hogy fordításkor az első szám a lapszám, a következő meg (gondolom) az objektummemória...valamiben. Ha eléri ezt a határt, hibajelzés keletkezik. Alig pakoltam fel 132 objektumot...
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Admin-ként futtatod a programot? Csak egy kósza ötlet, hátha.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Láthatjuk a 132 ojjektumot? El nem tudom képzelni, mitől ennyi az annyi.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Persze próbáltam úgy is, ugyanúgy leáll...
(#) helektro válasza wbt hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Az első szám a globális változók memória mérete, a második az adott lap memória mérete (RAM, byte-ban).
A standard verziónak kb. ennyi a max. RAM határa.

Mondjuk nekem is soknak tűnik 132 objektumra a 3660 byte. Nekem van olyan lap, ahol kb. 200 objektum van, de annak a lapnak a mérete sincs 2000 byte.

Érdemes pl. a text objektumok szöveg hosszát a korlátozni. Pl. ha egy text változóba 2 karakternél több nem lesz a működés során, akkor a max. hosz érdemes lejjebb venni, mert alapból 10kar. a max hossz. Íg pl. 8 byte-ot meg lehet spórolni.
(#) wbt válasza helektro hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Köszönöm, világosodik a dolog. Hogy-hogyan is jött össze?
10 időponthoz (hossz+visszaszámláló) 10-10 kimenet, aminek a "kockája" tartalmazza a kimenet címét/bitjét, minden időpont tiltható/engedélyezhető röptében (kétállapotú gombok), egy Slider függőlegesen, ami mászik, hogy melyik időpont sornál tartunk (színe is változik, hogy normál vagy átmeneti időszakban van-e), Run/Pause/Stop gomb...kb ennyi a visszabutított verzió. Az adatokat egy uC tölti fel egy eszköztábla alapján az EEPROMjából (tehát változik, nem statikus szövegek). Igazából meg akartam spórolni a külön szerkesztő-lapot, ott van minden egy lapon és lehet röptében szerkeszteni. Aztán jött az említett túlcsordulás, így mégis csak kellett egy szerkesztő gomb és egy másik lap a paraméterek átírásához. Ez a hama-hama verzió úgy is ki lesz dobva, de jó, hogy kiderült, ésszel kell lenni a sok cucc feldobálásával. (ez a legnagyobb, 7"-os verzió, valahogy csak a 16M flash-re koncentráltam, enhanced verzióval már nem is próbáltam) Igen, szedtem vissza a TextBox-ok max hosszát és láttam, hogy csökken, de sajnos le kellett szedni objektumokat, mire megjavult, ott centizgettem ki, mi a határ. Csak ugye nekem ez a szám nem sokat mondott így.
(#) helektro válasza wbt hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Elindítod a projektedet, akkor a szerkesztő legalján ott van a kiválasztott kijelző típusa, a használható flash, ram, kijelző mérete.

A kétállapotú gombokra kiírsz szöveget?
Alapállapotban egy kétállapotú gomb 29 byte. Ez 100 gombnál (10x10) már 2900byte.
Alapállapotban úgy jön létre egy gomb, hogy azon 10kar. hosszú szöveget jeleníthet meg.

Ha a gombokra nem írsz ki szöveget (mert pl. képek vannak beállítva), vagy rövidebb, mint 10 karaktert jelenítesz meg, akkor érdemes lejjebb venni a txt_maxl értéket. Minden egyes karakter szám csökkentés 100 gomb esetén 100byte-al csökkenti a felhasznált memória méretét!
(#) attika hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Sziasztok.
Hogy tudok egy HMI kiterjesztésű fájl-ból TFT kiterjesztést csinálni, hogy Sd kártyáról tudjam feltölteni a kijelzőre?
Ha a kész programot mentem akkor csak HMI-be tudom menteni és csak USB-TTL átalakítóval tudom a kijelzőre küldeni a Nextion editor programból.
(#) Elektro.on válasza attika hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Ment az tft-t is.
Ebben a mappában keresd:
c:\Users\***ez a te mappád***\AppData\Roaming\Nextion Editor\bianyi\
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) attika válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
De,hogy?? Mert ha mentem nekem valamiért csak HMI-be menti el.
(#) Elektro.on válasza attika hozzászólására (») Máj 8, 2017 / 1
 
Írtam fent az egyik megoldást, a másikat a csatolt képen láthatod.
(#) attika válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Köszönöm szépen, működik
Tényleg menti tft-be is csak nem abba a mappába amit én meg adtam neki és azért nem találtam meg.
Sokkal gyorsabb sd-n feltölteni rá a programot mint editorból.
A módosított hozzászólásodat meg nem vettem észre és azért kérdeztem vissza.
Még 1x köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) helektro válasza attika hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
TFT fájl csak akkor generálódik, ha a Compile vagy a Debug gombra rányomsz.
Ha a grafikus felületen módosítasz valami és elmented HMI-be, attól a változások nem lesznek benne a TFT fájlba, csak akkor ha a fenti két gomb valamelyikét is megnyomod.
(#) molnarp hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Kinőttem a 2,4-es Nextionomat és rendeltem egy 3,5-öset.
Sajnos az eredetinek hirdetett Nextion HMI helyett a kínai TJC verziót küldték.
A Nextion Editor soros feltöltéskor Invalid Device-t ír, SD-ről pedig Model does not match-ot.
Kis utánajárás után nagy nehezen letöltöttem az USART HMI-t amivel megy a feltöltés, de eléggé kínai a nyelv, illetve nem engedi megnyitni a Nextion Editorral készített hmi fájlokat.
Van itt valaki TJC-t használ?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) attika válasza helektro hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Köszönöm, erre közben már rájöttem, de ha csinálsz rajta valami felületet akkor úgy is rányomsz valamelyikre a kettő közül.
Csak ugye az nem mindegy, hogy egy nagyobb programot usb-ttl-el editorból percekig tolja rá, míg ugyan az sd-röl nincs egy perc sem.
(#) dara válasza molnarp hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Én is igy jártam,Nextionnak hirdetett TJC lett belöle.De én nem találtam semmit amivel rá lehetne eröszakolni a tft fájlt.Be tudnád linkelni a programot?Végü is rendeltem másikat odafigyelve hogy tényleg az legyen.A két kijelzö egymással nem kompatibilisek még a szerkesztö programjuk sem.Legfeljebb várunk mig valaki nem angolositja.
(#) Gabó hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Pont mostanában kezdtem el gondolkozni, hogy rendelek ilyen kijelzőt, de most molnarp írása kicsit elbizonytalanított. Azon kívül, hogy rákérdezek az eladónál, hogy melyik verziójú a kijelző, amit árul, van más azonosításra szolgáló dolog, hogy kiderítsem a feltett kép alapján, hogy melyik fajta?
(#) molnarp válasza dara hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Innen tudod letölteni az USART HMI-t.
A szervere elég rossz, nekem kb 40-ikre jött le a 0.46-os , ha nem sikerül feltöltöm valahova.
A 0.47-est még nem sikerült letölteni, mindig megszakad.
Itt próbálkoznak uarton feltöltéssel parancssorból, de sajnos az enyémmel (TJC4832T035_011) nem működik egyik hmi.exe sem.

Az eladó megtévesztő képeket tett fel, ahol Nextion Editoros screenshotok vannak, arra pedig nem figyeltem, hogy a PCB-n TJC-vel kezdődik nem NX-el.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) Elektro.on válasza molnarp hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Honnan rendeltél? A gyártótól kell, soha nem ebay -ról.
Korábban már írtam valakinek.
A Kínaiak már a Kínait is hamisítják!
(#) Elektro.on válasza Gabó hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Ne ebayról rendeld hanem a gyártótól! !
(#) dara válasza molnarp hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Köszi megprobálom ha nem megy szolok.
(#) molnarp válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Hát képzeld a 2.4-est is ebayen rendeltem és az eredeti. Doboz, garancia, sorozatszám...
Ehhez meg még dobozt se adtak.
(#) Elektro.on válasza molnarp hozzászólására (») Máj 8, 2017 / 1
 
Szerntem ebay -en attól függ milyen eladót fogsz ki. A gyártó meg a sajátját adja.
Következő: »»   19 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem