Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   30 / 45
(#) rokko99 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Még egy kérdésem lenne: Ha a 33n-os kondira párhuzamosan kapcsolok 22n-osat az ugye már 55. Az nem baj, ha ennyivel több? Sajnos nincs 47nanos kondim. Vagy kössek 2 100-aat sorba, és akkor az is 50. Melyik lenne jobb választás?
(#) reloop válasza rokko99 hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 1
 
A 33nF-dal párhuzamos 22nF-ra szavazok.
Minél nagyobb ez a kapacitás annál mélyebb hangok felé tolódik a kiemelés. Próbálgasd!
(#) rokko99 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Jelenleg egy 10nF-osat raktam rá ph-osan, és az ellenállás módosításokat csináltam meg, meglepően jobb hangja van. Köszönök mindent!
(#) zenebolond hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van nekem egy ST151 erősítőm. Van hozzá egy OPA 2134 IC-s előerősítő., kellene hozzá egy hangszínszabályozó, ami akár 2x12V-ról vagy 2x15V-ról is mehet. Lehetőleg nagy emeléssel rendelkezzen. Ami kritérium az az hogy NE5532, vagy szintén OPA2134 IC-vel legyen építve, és a szabályozó potik értéke 100k/lin. Sajnos amit építettem az csak 9V-ról működik, és nem duplatápos. És ezek a főalkatrészek vannak nekem. A tápegységem már így is kusza a sok plusz ilyen vagy olyan táptól.

A fájlmelléklet felhasználói kérésre törölve.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Szia! Nézd csak, kettőt kell visszalapoznod: Bővebben: Link.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Köszi Reloop. Ha hiszed ha nem eljutottam az elejétől a 25. oldalig és feladtam.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A képmelléklet csak 4 oldal, az Új hozzászólás gomb melletti legördülő menüben találod.
(#) zenebolond hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Egy kérdésem volna, ez így alapban meg tud hajtani egy ST151-es erősítőt, normál bemenő jel esetén? Tehát egy CD, vagy netán magnó bemenő jel esetén? Vagy be kell iktassam az előerősítőt is?
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A kapcsolás elején található erősítésszabályzó bármely médiaeszközhöz képes alkalmazkodni. Az R5, R6 csökkentésével akár csillapítani is tud.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Tehát ez kb akár 1V kimenetet is tud produkálni ami az ST-nek kell?
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Tápnak ±12V-ot választva a kimenő jel amplitúdója 10V-ig terjed egy átlagos műveleti erősítőnél. Ez 7Vrms-t jelent, tehát bőséges tartalékod is marad.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Köszönöm a kimerítő választ. Így már bátran megépítem.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Az előerősítő részen a Gain/PRE az előerősítést állítja? Azt akár kiválthatom egy trimmer potival is oldalanként?
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Igen lehet trimmer az erősítés állító. Érdemes megfontolni a tervezés során ezen trimmerek készülékház bontás nélküli elérhetőségét, például a hátlap irányából. Ha egy új készülék kerül a rendszerbe hagy maradjon a hangerőpoti a megszokott állásban
(#) Primary hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Ismertek olyan hangszínszabályzó IC-t, ami azt a funkcionalitást látja el, mint az LM1036, csak valami buszon keresztül lehet vezérelni (pl.: I2C, SPI)? Eddig csak olyat találtam, amit kb. lehetetlen beszerezni, vagy csak nevetségesen drágán.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Oké, értem, de nem nagyon akarom én ezt állítgatni. Még egy kérdés, mennyire más az hogy az IC invertáló vagy nem invertáló bemenete van használva. A hangszín kapcsolást ne nézd mert ezeket én megváltoztattam a Videoton erősítőben használt alkatrészekre.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Az neminvertáló bemenetű kapcsolással magasabb bementi impedanciát érünk/érhetünk el. Ennél az áramkörnél ennek csekély a jelentősége.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Köszi az infót, még egy kérdés, a bemeneten lévő kondi polaritása jól van ebben? Vagy ez számít a nem invertáló bemenet miatt?
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Az elkó polaritás szimmetrikus tápnál nem lényeges, mert csak pár mV a feszültség rajtuk.
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Na, elkészült a panelrajz.

"előerősítős sztereó hangszínszabályozó OPA IC-vel.lay6" a felhasználó kérésére törölve.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
A csatoló kondik a bemenet helyett testen vannak.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Óóóó én balga, tényleg. Pedig """jól átnéztem""". Na de több szem többet lát. Köszi reloop.

Felhasználói kérésre a fájlmelléklet törölve.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
A 100uF, 100nF tápszűrőknek nem "kilóra" kell meglenni a panelen, hanem a bejövő táp és test először ezen kondenzátorok lábaival kell találkozzon, majd a kondi lábról induló vezetősáv mehet az IC tápláb és a test felé. A test természetes kapjon csillagpontos elrendezést! Enélkül jó eséllyel lesz egy kis búgásod, zümmögésed.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Húúú, feladtad a leckét, mert a panel mérete adott, így elég nehéz lesz átalakítani, hogy ezen kritériumoknak megfeleljen. A pozitív és a negatív betápot még meg tudom oldani, de az egyik 100 n kondit azt nem igazán tudtam jól elhelyezni, de nem adom fel.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Na, ettől jobban nem sikerült kialakítanom. Remélem jó lesz, nem fog gerjedni, meg egyebek.

előerősítős sztereó hangszínszabályozó OPA IC-vel..lay6 a felhasználó kérésére törölve.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) mrkatona hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Sziasztok,

Az alábbi hangszín szabályozókról vélemény?
Melyikkel érdemes megvenni?

Bővebben: Link1Bővebben: Link2
(#) pjg válasza mrkatona hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Az elsőre szavazok. De igazából egyiket sem. Gondban lennék a dobozolással.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
(#) olahtamas válasza mrkatona hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Nekem van az elsőből 1. Használom is. Kicsit keveseltem benne a mélykiemelést, illetve oda kell figyelni az árnyékolásra, ha ez megvan nagyon szépen, és alapzaj nélkül dolgozik.
(#) at22 hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Sziasztok! A képen látható hangszínszabályzót szeretném bekötni. Nem tudom hol van a bemenet meg a kimenet. Hogy tudnám meg?
(#) zenebolond válasza at22 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Legalább két tranyó van rajta? Mert ha nem akkor kellesz hozzá előerősítő is.
Következő: »»   30 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem