Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   56 / 71
(#) mraulajos hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Hali!
Vissza térve ehhez a témához. Ha veszek egy ilyen kijelzőt, akkor nem csak annyi, hogy berakom a másik helyére? Azt újra kell írni/programozi.?
(#) bbalazs_ válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Nem kell, ezeket a mikroproci programozza fel, minden bekapcsolas utan.
Tehat ha veszel egy ugyanolyat, akkor csak siman kicsereled.
(#) nagym6 válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Annyi eltérés lehet közöttük, hogy a háttérvilágítás anód katód (15, 16 kivezetés) nem egységes, fordítva is lehetnek. Jobb olyat venni, ami egyezik, soknál rá van írva a kivezetésekhez A-anód, K-katód. Ha fordítva van, nem világít, akkor egy kis bütyköléssel megfordítható a panelon, de sok kijelzőnél magán a kijelzőn is megfordítható átkötések módosításával.
(#) zenetom válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Nekem olyan is volt már, hogy a háttérvilágítás polaritása fordítva volt jelölve a panelon.
(#) mraulajos hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget.
A mostanin is volt egy kis variáció a 15-16 os ponton. Nem lehetett tüskesorral átvezetni, egy kereszt kötés volt alkalmazva. Jó hogy szóltatok, maj erre figyelek az újnál.
(#) Zoliboli hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok Új vagyok Itt, nézegettem a forumot de nem igazán találtam amit keresek.
Egy bmw e60 kijelzőjéről lenne szó. A tervem az lenne hogy a kijelzőt szeretném kicserélni egy tabletre és szeretném megjeleníteni a gyári kijelző képét is a tableten. A gyári kijelző egy lvds kábelen kapja az infót a képet mellékelem ha sikerül a kérdés az lenne hogyan lehet erről a kábelről levenni a jelet és átalakítani a tablet számára értelmezhető videó jellé. Létezik ehhez valami interfész amivel meg lehet ezt oldani? találtam valamit ezt is mellékelem csak nem tudom alkalmas e a feladatra.
Előre is köszi a segítséget.
(#) uniman válasza Zoliboli hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Üdv! Merész terv! ...bár ez a fórum másféle LCD kijelzőkről szólna.
A fórumcím sajnos többféleképpen is értelmezhető...
(#) Lucifer válasza Zoliboli hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Az, hogy LVDS csak a jelszinteket mondja meg, illetve azt, hogy differenciálisak a jelvezetékek. Van rajz a kocsihoz? Tudni kellene, hogy hány lane-s (hány érpáron mennek a videó jelek), van-e clock-ja illetve mekkora felbontást tolnak ki rajta. A második képen amit linkeltél egy VGA -> LVDS konverter van. Ez tipikusan arra jó, hogy egy VGA kimenetről tudjál laptop kijelzőket meghajtani ami totál a fordítottja annak amit csinálni szeretnél. Neked igazából egy USB-s LVDS grabber kellene, illetve olyan tablet ami tud USB OTG-t. Nagyhiretelen rákeresve csak speciális teszt célra gyártott ilyen eszközöket találtam drágán, de le merem fogadni, hogy valamelyik noname kínai félvezetőgyártónak van ilyen célIC-je.
(#) Zoliboli válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Köszönöm gyors választ, megtaláltam a kábel leírását remélem erre gondoltál. Talaltam még valamit, nem vagyok benne biztos hogy ez jó-e de van rajta vga kimenet ha jol látom. mi a véleményed működhet ezzel a dolog? A felbontást még keresem.

https://www.ebay.co.uk/itm/Laptop-TV-LCD-LED-Test-Tool-Panel-Screen....l4275
(#) Lucifer válasza Zoliboli hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Vagy én nem értem a problémádat vagy te a sajátodat.

Az én olvasatomban egy az autóban lévő LVDS bementű kijelzőt akarsz kicserélni egy tabletre. Tehát neked egy LVDS bemenetű készülék kell amit a tablethez tudsz kapcsolni. Tabletekről általánosan elmondható, hogy videóbemenetnek maximum az USB OTG jó.

Amit linkeltél az egy LVDS kijelző tesztelő eszköz aminek LVDS kimenete van és többféle csatlakozót lehet rágyógyítani. A teszt jelet meg gondolom VGA-n is be lehet neki adni, de ez esetünkben irreleváns.

Neked LVDS bemenetű USB-s grabber kell. Lehetőleg olyan ami USB felől UVC kompatibilis, mert azt támogatják az újabb Androidok alapból.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) Zoliboli válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
bocsi az amatőrségem miatt, tudnál nekem linkelni egy ilyen grabbert légyszi.
(#) Lucifer válasza Zoliboli hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Mint írtam korábban mainstream ilyen cucc nem lesz, csak gyártási teszt célú felhasználásra szántak például:

https://www.unigraf.fi/products/video-test-hardware/ucd-1-qlv

A legjobb esélyed a customer piacról valami DVI vagy HDMI grabber és valami LVDS receiever házasítása. Mindenesetre először mérni kellene, hogy konkrétan milyen jelekkel van hajtva a kijelző, mert akár a nem megfelelő kódolásokon is elbukhat a dolog.
(#) Tys23 hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Sziasztok segítenétek beazonosítani ezt a kijelzőt?
(#) pipi válasza Tys23 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
első kép második sor a tipusszám
a COG a Chip On Glass-t jelenti
(#) Tys23 válasza pipi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Köszi úgy kerestem de winstar kijelzőket dob ki találatként....
ott meg nincs ilyen típusú
még a felbontását sem tudom, tippelném 1412 akkor 140x120 de olyan kijelzőjük nincs....
egyszóval zsákutca
(#) mraulajos válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Hali!
Ismét ehhez a témához kapcsolatban. Kicseréltem a kijelzőt, és a panelen keresztül nem jut oda az áram a háttérvlágításhoz. A főpanelen, az átmenő szegecsen látok problémát, (+) mert ha külön adok rá fesz. akkor működik. Ez a promlémás szegecs a pozitív sarok. Kérdésem, a kettes lábról adhatok áramot egy átkötéssel, a 16-os pontra.? A háttér világítás nélkül is olvashatonak kellenne lennie szövegnek???
(#) mraulajos hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Szívesen elfogadok választ mástól is
!
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Adhat bárhonnan tápot a háttér világításnak. Igen, a karaktereknek a háttér világítás nélkül is látszania kell, helyesen beállított kontraszt mellett.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
(#) nagym6 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Idézet:
„A háttér világítás nélkül is olvashatónak kellenne lennie szövegnek???”
Igen, tökéletesen olvashatónak kell lenni akkor is. Ha nem jó, akkor nagy valószinűséggel kontraszton kell állítani. Ez a beállítás kijelzőnként más lehet, egy trimmerpotival állítható ami a kijelző 3 lábára megy. Valahol közel kell lenni erre egy trimmernek.
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Köszömöm! Már be van forrasztva a helyére. Így, - próbálkozhatok azzal, hogy tápot adok neki, és prólálok kontrasztot állítíni? Az lehet, hogy ahány kijelző, annyi kontraszt beállítás? (érték)
(#) mraulajos válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Szerintem, ami volt kijelző azt beállították potival, aztán egy ellenállásal fixálták.
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Természetesen különböző lehet a kontraszt beállítása. Adj rá tápfeszültséget és állítsd be. De ezt már többször leírtuk Neked!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
(#) mraulajos hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
SIKER!
A karakterek megvannak, totál nullára (-) kell a 3-as pontot huzni. Még csak azt kérdezem ismét, hogy az 1-2 lábat átköthetem e a 15-16 ra?
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Néhány hozzászólással ezelőtt már írtam, hogy igen, adhatsz. Fogadd már meg a tanácsokat, ne kérdezz ötször vissza!
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Renben, köszönöm!
A további probléma az, hogy a panelba visszaszerelve, véleges helyére berakva, csak a fekete kiskocka szimbólumok vannak, nem a várt szöveg. Ez pedig én megírni nem fogom tudni.
(#) nagym6 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Visszább látható karaktereket írtál, azok mikor voltak?
(#) mraulajos válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Elnézést, a kis fekete kockákat írtam karakternek örömömben, hogy végre már látok valamit.
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
A fekete "kockák" azt jelentik, hogy nem kap vezérlest a kijelző. A vezérlést végző eszközön fut a program? Nincs bekötési hiba a vezérlő és az adat lábakon? Az alap probléma már megoldódott, a kijelző ad életjelet. Mi vezérelné a kijelzőt? Kapcsolási rajz, jó felbontású fénykép a bekötésről van?
(#) nagym6 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Valószinűleg a kontraszt beállítás nem jó, ezzel kellene variálni. ugyanis az egyik variáció amikor jó, karakterek vannak, de rossz kontraszt beállítás miatt csak tele kockákat látni.
(#) mraulajos hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Köszönöm a tanácsokat, segítséget!
Egyenlőre nem tudok több ifóval szolgálni, mert nincs a kezemben a probléma.
Holnap...
Nagyon sok gondolatot merítettem Tőletek.
Csinálok képeket, hogy mit kellene kiírnia. Nagyon keveset, egyszerű szöveg.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
Következő: »»   56 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem