Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   58 / 71
(#) pipi válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Hali!
Itt 4 bitesen van vezérelve a kijelző, a Te képeden meg mindegyik csatin van madzag ?
Ugyanaz a szoftver van besütve?
(#) jacsoj válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
A pic tápfeszen 100n smd volt, most raktam mellé 100n keramikus kondit, az lcd panelra raktam 100n keramikus kondit. Nem volt változás. Mind a kettőnél a pozitív 4,97-ot egy-egy 220 ohmos ellenálláson vezettem be, a kondik maradtak. A pic 4.8V körül, az lcd 4.7V körül működik, de már a gombokra nem reagál, és csak a felső sorban van kijelzés, ami kb. másodpercenként 2-3 plusz értelmetlen karaktert beír, illetve töröl. Ez ciklusosan ismétlődik.
Majd délután foglalkozom a szalagkábel problémájával.
(#) jacsoj válasza pipi hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ez is 4 bites, a d0-1-2-3 testre van kötve, és a rajzon is úgy van. A pic működő panelban ki lett próbálva.
(#) nagym6 válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szkóppal meg lehetne nézni a jelszinteket az lcd lábakon.
(#) _BiG_ hozzászólása Nov 27, 2017 / 1
 
Találtam leírást az Ericcson R380 kijelzőhöz, ide teszem.
(#) Skori válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ezt a lehetséges szalagkábel problémát már több helyen olvastam, esetedben saját tapasztalat? Azért kérdem mert egyszer szükségem volt rá, hogy hosszabb szalagkábellel kössek be egy kijelzőt (kb. 30cm). Mivel tartottam tőle hogy gond lehet, ezért kísérletképpen elkezdtem egyre hosszabb szalagkábel darabokat betoldani, a kijelző és a uC közé, hogy lássam meddig bírja. Kb. 3 méternél hagytam abba, mert még mindig működött, és nem volt hosszabb szalagkábelem. Akkor csak szerencsém volt?
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Az ilyen kijelzők élvezérelt eszközök. Akkor szokott gond lenni a hosszú kábellel, vezetékekkel, ha az "aktiváló" él gyorsabban jelenik meg, mint ahogy a lábakon stabilizálódnának a megfelelő jelszintek.
(#) nagym6 válasza Skori hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Volt eset, hogy a kb. 20-25cm szalagkábellel nem működött rendesen időnként bezavarodott. Más esetben más áramkörnél működött. Ezek "deszkamodell" kivitelek voltak, végleges áramkörnél legrövidebb nyákvezekékezéssel csinálom, proci az lcd mellett. Én arra tippelek, hogy az áramkör többi digitális részének hatása, kisugárzása a hosszabb lcd vezetékben indukálhat annyi feszültséget, hogy kódhiba lehet. Az áramkör többi része is deszkamodell, esetenként hosszabb vezetékezéssel. Tehát tippem szerint az idetartozó másik áramköri részek kivitelétől, ezáltali zavarásától is függhet az lcd vezetékhossz hatása.
Olyan is volt 4x20 lcd-nél, hogy nem inicializált, a kb. 15cm 8 db. nem szalagkábel adatvezetéket megbolygattam, vezérlőjelek vezetékeit távolabb húztam tőlük, ezután jó lett. De más digitális áramköri részek is voltak itt, egy tápról, azoknál is helyenként kb. 10cm vezetékek. Lehet, ha másik áramköri rész vezetékeit húzom odébb, akkor is jó lett volna, nem tudom.
(#) jacsoj válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Kicseréltem az lcd-t, közvetlenül a csatlakozóra dugtam rá. Semmi változás.
Szkóppal mit lehetne látni? Max 10 megás szkópom van.
(#) nagym6 válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
A 10Megás szkóp elég ide. Szkóppal a négy adatvezetéken és a két vezérlő vezetéken 0-tól +táp-ig digitális jeleknek kell lenni, általában hosszú szünet, rövid jelek. 4, 6 vezérlőláb, 7,8,9,10 adatlábak.
(#) dokidoki válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Valamelyik adatlábad zárlatos, vagy nem érintkezik. Nagy baj nem lehet.
(#) pbalazs válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Az a fura, hogy ilyen karakterek nincsenek az ASCII kódtáblában...
(#) kissi válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia!
Az annyira nem fura, mert a gyártók feltöltik az ASCII kód felett álló 128 byte-os részt is karakterekkel, valamint az alsó 0...7-es kóddal egyénileg definiált karaktereket jelenít meg a HD44780 protokoll szerinti LCD...
szerk.: persze lehet hibás is !
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) nagym6 válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
A PIC órajel freki jó lehet?
(#) pbalazs válasza kissi hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Igen, ezt tudom, de nem hiszem, hogy egy frekimérőhöz kellene spéci karakter. Én legalábbis nem használnék
Másrészt meg a zöld kijelzőn mások voltak ezek a fura karakterek, szóval szerintem ezek nem egyéniek.
Na, szóval fura...
Tényleg kellene egy szkópos mérés.
(#) jacsoj válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ezek a jelek a keypad gombjainak nyomogatásaira, illetve encoder tekergetésére változnak.
(#) jacsoj válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Már többször átmértem őket, de holnap este újra átfogom mérni célirányosan.
(#) wbt válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Most hasonlóképp jártam, duplájára emeltem az órajelet de a programban nem írtam át. Nagyon hasonló lett a jelenség, nálam 3 vonalas karakterek jelentek meg. Időzítéseid jók?
(#) jacsoj válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Úgy gondolom, hogy a 16f628a-nak van belső rc oszcillátora, és ez szabályozza a dds panelből kijövő frekit. Az általam látott működő példánynál a dds panel nélkül is helyes volt a kiírás a bejelentkezési képen. Felteszem a közismert kapcs. rajzot is, a megértés végett, az eltérés annyi, hogy a dds panel is 5V-ról megy.

dds new.gif
    
(#) jacsoj válasza wbt hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
A pic programozását nem ismerem, kész megoldást próbáltam megépíteni, és legalább 2 távoli ismerősömnél elsőre indult. A program, panel, alkatrészek ugyanaz, mint az övéké, a pic-ben is egyforma programok vannak.
(#) nagym6 válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Bocs, elrontottam itt. Hibásan írtam az adatlábakat "4, 6 vezérlőláb, 7,8,9,10 adatlábak.", helyesen 4, 6 vezérlőláb, 11,12,13,14 adatlábak.
Szkóppal kellene megnézni a jelszinteket fenti lcd lábakon, mások is vannak az lcd adatlábakon, azok is bezavarhatnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) jacsoj válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Kösz, lehet, hogy csak késő délután lesz időm vele foglalkozni, majd jelentkezem ,hogy mit mértem.
(#) nagym6 válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Esetleg próbára lekötni a dds panelt. Ha nem lesz jó, akkor még a keypad is kiiktatható, ha egyszerűen megoldható. Szkópmérésnél az alsó és felső jelszint ami érdekes lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) Massawa válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Valoszinüleg az adatlabak keveredtek ill a control bemenetek rosszak ( idözitések). Amit a panelen látsz azok a különleges jelek, azaz rossz a cimzés vagy az adat.
(#) nagym6 válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Ezek nagy valószínüséggel a 0-7 felhasználó által definiálható karakterek, amik bekapcsolás után véletlenszerű akármilyen alakzatok, addig maradnak, amíg nem írjuk felül saját karakterekkel.
(#) kissi válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Az lehet, hogy azok az alakzatok, de ezeknek nem szabadna megjelenniük, csak valamilyen hiba következményeként / hibás időzítések, címzés, stb. / !
(#) pbalazs válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Úgy van, az lehet.
(#) jacsoj válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Megmértem a lábakat szkóppal. A 4 es lábon RS nincs jel, a 6-os lábon E 0,01V-os állás, és 5 millisec idő.
D4: 5V-5millisec
D5: 5V-2millisec
D6: 5V-0,5 millisec
D7: 5V-0,5 millisec
Szerintem a d6-d7 egyforma.
Elég rosszak a képek, mert, ha nem adtam fényerőt, akkor a pontok nem nagyon látszódtak.
(#) jacsoj válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
DDS kihúzva, keypad kihúzva, encoder kihúzva ugyanaz.
(#) Bakman válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
A folyasztószer maradványokat lemostad a panelről? Ha ez a kapcsolás másnál működik, akkor nálad a gond. Lehet, hogy nem elég stabil a tápfeszültség.

Az oszcilloszkópos mérések így használhatatlanok, egymáshoz kellene viszonyítani a lábakon megjelenő jeleket, leginkább valamilyen logikai analizátorral. A megfelelő feszültségszintek csak egy alapvető dolog, a lényeg az időzítéseken áll vagy bukik.
Következő: »»   58 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem