Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 76
(#) lelkes amatőr válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Hogyan nem jeleniti meg? Nullát ír vagy csak az előjelet nem rakja ki?
(#) proba válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Az össze vissza mutat, mit takar, lehet csak a váltókapcsoló lemezkéit tették be rosszul. Elő szokott fordulni, hogy az IC referencia feszültségét leterheli valamelyik IC ( bár akkor talán ki szokott akadni, vagy mér de rosszul) Aztán volt olyan, hogy eldörzsölte a programváltó kapcsoló az egyik fólia csíkot,. és az IC csak a levegőt mérte.
(#) devergo74 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Nem rakja ki az előjelet.
(#) lelkes amatőr válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Ha a számérték jó csak az előjel hibázik akkor az azt meghajtó SN7407 (vagy SN7406) körül kell keresgélni.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) devergo74 hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Hát már mindent megpróbáltam, amit itt informaciót kaptam a multiméterrel kapcsolatban, de a javulás után megint rossz a helyzet. Most +12V helyett 11V, -12V helyett pedig -9V-van. Szerintem kuka lesz.
(#) belfi2 hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy DT9205a tip műszert. Hát elég sok gondom van vele. Az egyik az hogy nem áll be , 000-ra, vagy csak nagyon lassan . Ellenállást szinte lehetetlen vele mérni, mert folyamatosan számol valamilyen neki tetsző értékről vissza , és megáll egy tetszőleges értéknél . Pl 200ohm méréshatárnál, 10ohm ellenállást mérve , 3,8ohm-ig visszaszámol. Teszi ezt úgy is hogy nem mérek semmit csak a mérő zsinórt rövidre zárom. Egy hetes a készülék piacon lett véve , tehát nem biztos hogy kicserélik. Szerintetek javítható?
(#) kalmi.kalmi válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Szedd szét és tisztítsd meg a labirintust.
(#) belfi2 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Megtörtént , de semmi változás .
(#) kalmi.kalmi válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Csak tipp volt.
(#) papao hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
T. Fórumtársak! Elöljáróban annyit, én szinte nem is írok, hanem inkább olvasom a hozzászólásokat, mert ha felmerül valamilyen problémám, pár oldal 'átszörfözése után' nagyon sok, számomra hasznos hozzáértő információt kapok Tőletek, s ez jó! Mostanában viszont "elakadtam"! Hogyan olvassam, értelmezzem egy multiméter kapcsolási rajzát?! Itt van egy UT70A rajza. ( Remélem sikerül belinkelnem). PL. hogyan jutok el a processzorig, 2mH-is kapcsolóállásnál, pl. egy 150uH-s induktivitás vizsgálatánál? ( A mérővezetékek természetesen a megfelelő helyre vannak csatlakoztatva). Gondolom, a fekete sávok, meg a fehér kockák a nyákon kiképzett érintkezőfelületeket jelölik, a tárcsa-érintkezők meg valahol ott vannak. Zárójelben annyit: az erősáramú áramutas rajzokat olvasom, a gyengeáramú jelölésekkel tisztában vagyok. Kérem hozzáértő segítségeteket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) Cinema válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Nekem is volt ilyen műszerem, meg hibám.
Kár mérgelődni, venni kell másik, jobb multimétert, mert ezt nem éri meg javítani, többféle hiba van benne, ami nem éri már meg a munkát és utána sem lesz 100%-os.

Üdv!
(#) didyman hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Szervusztok és Kellemes Húsvétot!
Egy TR1667-es műszerem van javításon, LD110-es lelkű. A gondom az vele, hogy ellenállásmérésben nem csordul túl, ha nincs rajta ellenállás, hanem pl. a 200 Ohmos határ beáll 96 Ohmra (a 2k és a 20 k meg 60 ohm körül mutat). Egyébként pontosan mér, csak mintha valami terhelné a mérőkört állandóan, még a mérőhíd előtt. Szétszedtem, kipucoltam, az isostatokat megáztattam Kontakt 60-nal.- Száradás után össze, ötvenkétszer átmozgattam, kapcsoltam (rendszeres használatban van amúgy, nem hiszem, hogy olyan nagyon KH-s lenne). Néztem a rajzot, de az ellenállásmérés meghajtását nem annyira látom át (és bevallom, kicsit lusta is vagyok nagyon belebonyolódni). Hol keressem a hiba forrását?
(#) fecameca válasza didyman hozzászólására (») Ápr 16, 2017 / 1
 
Üdv. Nekem az életben nem sok dolgom volt ilyennel. Tápfeszültségeket ellenőrizted? Mert nálam ilyesmi akkor van, ha már erősen lemerült teleppel próbálkozom, ugyanez egy hálózati táppal ellátott műszerre átültetve, előfordulhat, hogy ki vannak száradva a pufferelkók, nem mai gyerek az már. Az elektrotanyán megtaláltam a service manualt, abban is azzal kezdi, hogy a tápfeszültségeket le kell ellenőrizni. Ha azok rendben vannak, esetleg valaki feszültséget akart mérni ohm állásban? Lenne nálam a következő irány, nem ismerve, hogy azt a műszert ki használta?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) didyman válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Én használom. A tápfeszültségek rendben vannak. Ezek miatt a kondik méréséig nem is jutottam, nincs jelentős zaj, elégtelen pufferelés a feszültségeken, de párat kimérek majd.
(#) Tarzy52 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy TEC tipusú Multiméterem, leejtettem, és olyan szerencsétlenül esett, hogy a benne lévő 9 V-os elem eltört egy ellenállásnak kinéző lapos fekete alkatrészt amin 9M felirat van.
Azóta nem mér semmilyen feszültséget, a kijelző épp, szakadást, ellenállást mér!
Valaki tudna segíteni, hol lehet ilyen, feltehetően ellenállást beszerezni, vagy a műszert javíttatni?
(#) stevepapa válasza Tarzy52 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Egy kép a készülékről hatalmasat lendítene a dolgon Főleg a törött részről.
(#) Tarzy52 válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia!
Kép holnap....a műszer tipusa TES 2014 , az alkatrészen a felirat 9M, alatta USI 9016
(#) stevepapa válasza Tarzy52 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ok, meglessük
(#) Tarzy52 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Megcsináltam még ma:
(#) proli007 válasza Tarzy52 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Hello! Ez egy precíziós nagyfeszültségű ellenállás. Félő hogy jobban jársz, ha veszel egy másik műszert helyette..
(#) Gafly válasza Tarzy52 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Első tippem ez lenne.
Tudom, nem szögletes és nem akkora és nem is hasonlít...
Az eredeti nem véletlenül akkora "batár", hiszen meglehetősen nagy feszültséget kell elviselnie. Ha több darabból rakod össze (mondjuk 4x2M2), akkor olcsóbban is megúszhatod. Illetve mások is árulják, nem pont a legdrágább helyen kell megvenni.

Az viszont jó kérdés, hogy más méréshatáron miért nem mér feszültséget, hiszen ez lenne elvileg az előtét ellenállás lánc legfelső (1000V-os tagja). A kisebbeknek mennie kellene Szóval lehet ott még valami...
(#) Ge Lee válasza Tarzy52 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Megnézem holnap hogy az enyémben is van-e, nekem 2012 van. Nagy kár lenne ezt nem megjavítani, mert az árához képest az egyik legjobb műszerem ami valaha volt. Ha az egy ellenállás, akkor simán össze lehet rakni több darabból, van ott hely bőven. Az egésznek 1kV-nál többet úgysem kell tudnia, az meg összejön pár db SMD-vel is.
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Holnap végigpróbálom a méréshatárokat.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
"Az viszont jó kérdés, hogy más méréshatáron miért nem mér feszültséget"
Mert ez az osztó legfelső tagja. Minden feszültség ezen megy be, csak a 200mV lenne ez alól a kivétel. Abban mérnie kellene, ha a műszer jó.
(#) Tarzy52 válasza Tarzy52 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Próbáltam most, se egyen, se váltóban nem mér semmit!
Az eséstől mi sérülhetett még? Nem látok más sérülést, a leeséskor nem volt mért feszültség alatt, csak bekapcsolva volt!
Az a Conrad-os még megérné!
(#) Tarzy52 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Erre a 200mv-ra rámérek mégegyszer......
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Én jellegében ilyen elvű mérőkörre gondoltam...
(#) Gafly válasza Tarzy52 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Próbaként tegyél be bármi jó nagy ellenállást. Abból minden kiderül...
Aztán ha úgy mutat életjelet, akkor lehet gondolkozni a helyettesítésen/kiváltáson.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ez analóg műszerhez való (de még ott sem ez van). Látható az osztó.
100ohm-900ohm-9k-90k-900k-9M. Ezek osztáspontjai között kapcsolgat a műszer.
(#) Tarzy52 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Rákapcsoltam a 200mV-ra a műszert, ha megfogom a mérőcsúcsokat ugrálnak a számok egyen feszre kapcsolva, váltónál először kiugrik a bal első érték 1-re, majd ott is ugrálnak a számok!
Következő: »»   53 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem