Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   76 / 93
(#) blasz válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
És igy mit mérsz az emitereknél ahol nincs tranzisztor?
Rendesen müködött előtte 2 pár véggel? Nem kapott zárlatot,nem futott meg a nyugalmi?
Van e valami előélete a hibának?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) martin96 válasza blasz hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Ezeken a pontokon mértem feszültségeket.
Először működött minden jól, be is állítottam a nyugalmi áramot. Majd 2 héttel később bedugtam, és kint volt a negatív tápfesz. Kiszedtem a végtranzisztorokat, kimértem, azok jók voltak. Végtranzisztorok nélkül rendesen 0V volt a kimeneten. Mihelyst beraktam a tranzisztorokat, meg is jelent a negatív tápfesz. Nyugalmi áram változatlan, csak melegedett az MJE350-es tranzisztor. Próbálgattam minden variációt, de csak az vált be, ami a képen is van.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) blasz válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
T14? Diódák?D10?
(#) martin96 válasza blasz hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Minden alkatrész jó, zárlat sincs.
Bár most nézem az egyik BD249 átment szakadásba közben. Ez lehetett hiba? Akkor is kint volt a negatív tápfesz, mikor még jó volt.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) blasz válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 / 1
 
És ha átrakod az üres helyekre a bent levő végtranzisztorokat akkor jön a negativ táp a kimeneten?
Persze hibás végtranzisztornál tápfesz van a kimeneten.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) zotya1983 válasza blasz hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Bingó, vagy mégis fordítva tette be őket véletlenül..
(#) blasz válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Csak nem....
(#) Karesz 50 válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Forraszd ki D8 egyik lábát. Ellenállás mérésben nézd meg 0.33R-ek értékét. Ha jók, mérj nyugalmi áramot az összes emitter ellenálláson.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Szia! A mért feszültségek ne mutatnak hibás tranzisztort. Az információk összességéből az következik, hogy a végtranzisztorok beforrasztott állapotban T11 bázisra rámegy a negatív táp. Mérj feszültséget R13 lábai között, meglátjuk merre is folyik az áram a nagyjelű erősítőben.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Akkor ez marad jövőre, így hogy kell vennem tranzisztort.
(#) blasz hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Sziasztok,miért kellene kivenni a C4 kondit 2x80v felett?
A leírásában ezt ajánlják.
Kicsit káosz van a bekötéseknél de próbának megteszi.Most hallgatom először zenével is,eddig csak a müteher muzsikált a végén.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2018
(#) Alkotó válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Milyen előnyt látsz a sorozatkapocs belsejének használatában a vezeték odaforrasztásával szemben?
Az én szememnek egyáltalán nem tetszik. Nagy és csúnya, nincs kötési biztonságot fokozó hatása, a mérete miatt növeli a hozzáérési kockázatot kockázatot növel, és a csavarhúzónak nagy helyigénye van ha hozzá kell nyúlni.
(#) blasz válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Szia, Ha egyszer találok dobozt hozzá minden forrasztva lesz rajta.Ez igy csak a próbák miatt van igy hogy ne kelljen állandóan le-fel forrasztani mindent.
De nem hiszem hogy így rosszabb mint a csúszósarus megoldás.Nehéz forrasztani a 4mm vezetéket.De mint mondtam minden forrasztva lesz,csak nincs doboz,mert abból nagyon nagy kell.Csak a panel mérete 300x450mm.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Ez most komoly, 45x30cm? Nekem van egy hasonló kaliberű erősítőm a GF400 (VF2 mod) amiben 4 pár FET van oldalanként, +/-92V a tápfesz. Nincs most kedvem szétbontani, de a 2 végfok a bordával együtt sem foglal 19x14cm-nél több helyet a dobozban. Ehhez még hozzájön úgy 3-4cm mert a ventilátor a borda mellett áll, hosszában tolja át rajta a levegőt.
A forrasztásos dologhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy a nyákon érdemes mindjárt az elején direktbe beforrasztani az összes kábelt. A másik (pl. táp felől lévő) végére meg ráhagyni néhány centit, és akkor az sem lesz gond ha a végső beépítés előtt 328-szor kell fel-le forrasztani vagy kötögetni sorkapocsba a kábelt.
(#) Alkotó válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
A kábelkorbács miatt véglegesnek gondoltam.
(#) blasz válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Úgy van méretezve hogy ha bekerül a dobozába majd akkor csak oldani kell a csatlakozókat és mehet neki a forrasztás.A kábelek a végleges helyén vannak.
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Gondolom nem TO3 tokozású a panel.Elsőre jó ötletnek tünt,volt elképzelésem a dobozba épitéséről,de az már nem aktuális.De megoldható igy is biztosan.A nagyobb gondot inkább a 200mm 2Kw-os toroid adja,de erre is lesz megoldás biztosan.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Mondjuk az enyémben a táp is kapcsolóüzemű, talán 17x14cm de nem vagyok benne biztos. Éppen befért egy gyári dobozba a végfokok mellé.
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Úgy más az tény,én annak idején mikor csináltam akkor a doboz tetejére terveztem zsanérral felhajthatósra,alá pedig a toroid puffer meg minden ami kell még.Azért lett a vezetékelés is igy megoldva egy oldalon minden.De akkor ami dobozt kinéztem elkelt sajna.
De a feltett kérdésemre nem jött még válaszKérdés
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2018
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Szia! Merre találom ezt a leírást?
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Persze hogy nem, az az infó hogy C4 nekem, és gondolom másnak sem mond semmit. Legalább valami rajzot csatoltál volna hozzá, amin szerepel az adott kondi az adott pozícióban.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Bocsánat van egy dokumentum az st. ről ott olvastam.

ST151.docx
    
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Inkább maradjon az C4. Stabilabb vele az áramkör, ha kapacitív terhelés éri, mondjuk a hangváltó által.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Köszönöm,bent van a helyén.Mekkora nyugalmit ajánlasz 80 voltra? Az emitteren mérve most 5mV van beállitva, és jéghideg minden,pedig órák óta hallgatom.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
A keresztezési torzítás hangját felismered? Azt kell elnyomni és kész is vagy.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Semmi rendellenest nem hallok rajta alacsony hangerőn,és feljebb sem.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Az elégtelen nyugalmi áram annál jobban érzékelhető, minél halkabb az erősítő. Vedd le a hangerőt olyan kicsire amin még éppen ki tudod venni, hogy szól egyáltalán. Ha kevés az áram, tipikus kásás, hang fogad. Szkópon is látható.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Levettem addig mig már szinte nem is hallom,de nem hallok semmi kásás elmosodást. De szkóppal megmérem holnap,teszek rá sinust, műterhet, és megnézem a fülemet mit hall a szkóphoz képest.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Ha nem hallod, az bőven elegendő.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Két éve csak hevert a polcon a végfok,néha elővettem méricskéltem,megterheltem müteherrel,korrigáltam a kimenő egyenfeszt,és a nyugalmit,figyelgettem mennyire melegszik.És ez az 5mV maradt meg rajta az emittereken mérve.Ma kapott először hangsugárzókat,meg zenei jelet,és már sok sok órája hallgatom de elégedett vagyok vele.Semmi zaj,semmi hő. Sőt túlzottan hüvös ezért kérdeztem.Pedig 4 ohmosak a hangsugárzók,és délután megtekertem a hangerőt,de még csak langyos is alig volt.
Következő: »»   76 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem