Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   92 / 195
(#) Gery78 válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Húha akkor amit én láttam abban valami nagyon el volt rontva. Egy hatalmas dugattyús kompresszor szolgálta ki azt az állomást, és annyira hangosan süvített, hogy meg lehetett süketülni mellette.
(#) ozpecs válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Ez pont ugy néz ki első ránézésre mint egy sima munkaállomás
(#) rascal válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Hát akkor rakd össze gyorsan, hogy mehessen minél hamarabb az a verkli!
(#) Massawa hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Felkerült a marogépre a fordulatszámmérö meg a Z tengely digitális skálaja..
Még a kábelek nincsenek a végleges helyükön.
Az X tengelyre még ki kell találnom, hogyan szereljem fel a digi skálát.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Köszönöm!

Csak azért mert itt a szomszédban elég jó áron dobálják ezt a márka termékeit!

És van benne egy két olyan szerszám aminek nagy hasznát venném, pláne mert akkus!

Meg igy aztán megépítésre kerül a kis hobbi fűrészasztalom is!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nem tudom hol laksz, de ez a LiDL német listája ami Ausztriában ( meg máshol is) csak alkalmanként érhetö el, és a LIDL külföldre nem is szállit.
(#) granpa válasza Massawa hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A "szomszédban", ld. adatlap, de írta itt is a minap.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Idézet:
„Eddig egy használhatatlan gépet láttam tőlük, az elemes forrasztópákát.”


Egy kicsit visszakanyarodok, ha nem gond.
Ilyen pákám nekem is van és elég sokszor használom, ha nincs kedvem megvárni, hogy felmelegedjen a hálózatról üzemelő pákám. Én elégedett vagyok vele. Te miért nem vagy?
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Nem szállít abban igazad van!
Amúgy Bázelba lakom. És 10 percre van tőlem egy német DHL csomagautómata! Eddig ment jol az odarendelés, de most van egy kis bajom vele! Pont ezért keresek egy Németbe lakó forumtársat, infóért!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) Electricboy hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Tapasztalatok Dremel 3000-ről? Gondolkodom rajta mert most itt (és nem reklámozni akarom) ennyiért szerintem nagyon megéri ez a készlet, pár hete használtan láttam ennyiért.
(#) qvasz2 válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Szerintem vedd meg! Nekem 300-am van, de sokkal jobb, mint a legtöbb noname izé. Volt pl egy handy nevezetű, azzal semmit nem lehetett csinálni annyira ütöttek a patronok, berezonált, rázott, rángatott.
(#) Electricboy válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Nekem egy Lidl-s parkside-ot váltana, azt igazából szeretem, de fúrni vágni nem nagyon lehet vele mert ahhoz nagyon gyengusz az a pár wattos motor. Köszi!
(#) Gabó válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia!
Megrendelted? Ha meg is kaptad, tapasztalat?
Bár ahogy nézem, ez más tartozékokkal van, mint a dremel oldalán lévő box.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2018
(#) Electricboy válasza Gabó hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Szia, megkaptam, holnap viszem vissza, nekem csalódás volt, alsó fokozatokon nulla nyomaték, a sebesség szabályzó kapcsolója sem volt a helyzet magaslatán, 2-3as fokozaton volt hogy el sem indult. Megfordult fejemben hogy hamisítvány lehet, mert én azért többet vártam a Dremeltől. Linkelek videót is majd ha feltölti.
(#) Gabó válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Azért arra kíváncsi lennék, hogy vajon tényleg hamisítvány-e. Valahogy szerintem ki lehet sztem deríteni.
Én hasonlóan egy más márkával jártam_(Lidlis) .
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Electricboy válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Itt a videó ami a gyenge nyomatékot és a nem túl üzembiztos kapcsolót mutatja be. Bővebben: Link
(#) nagym6 válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Ennyiért Proxxon-t is lehet venni, annál nem tudok problémáról, kiváló gép.
(#) Bakman válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Kár, hogy nem láttam előbb a kérdésed, lebeszéltelek volna a Dremel-ről. Nekem is van hasonló, én sem vagyok elájulva tőle. Működik viszonylag rendesen de inkább barkács kategória.
(#) Massawa válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Nem tudom, lehet, hogy csak peched van, vagy tényleg már ilyen vackot gyárt a Bosch. Mindjárt elö is vettem a legujabb Dremelemet (4000) mert még ki sem probáltam - az hibátlanul müködik.
A régi (15 éves) Dremel 395 viszont eddig hibátlan, habár a kapcsolo elsö fokozata már bizonytalan. Tavaly vettem is egy uj kapcsolot, de még nem épitettem be, mert nagyon ritkán használom az elsö fokozatot, arra ott vannak a kisfeszültségü gépek. (proxxon & Co).
(#) kiborg válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Szia!

Szerintem ezt küldd vissza. Első fokozatban(és másodikban) el KELL indulnia, nem ilyen lagymatagon.
Ez a konkrét példány konkrétan hibás. Csere! Nem rossz cucc a Dremel, sokszor húzott már ki a csávából.
(#) Massawa válasza kiborg hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Szerintem is el kell indulnia. Az eredeti 300-s sorozaton 10000-37000 rpm tartomány van megadva, azaz az elsö fokozaton is 10000-t kellene fordulnia.
(#) Gabó válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Érdekes, de ezt mindenképp küldd vissza, mert ez nem jó. A lidlis ugyan ez volt nálam, hogy első 3 fokozat kb semmi (mint nálad) vissza is vittem, kipróbáltunk másikat, az is ugyan ez, és kértem vissza a pénzt. Ami nekem van itthon dremel, az jó 1-2-3 fokozatba is. Igaz ezeken nem nagy ereje van, de 3asba már azért éreztem az újaimon, hogy szorítani kell.
(#) Electricboy válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Köszönöm mindenki, válaszát, tanácsát, ma visszavittem a boltba. Éltem az elállási jogommal. Kérdezték hogy miért hoztam vissza, elmondtam mi a helyzet, rögtön meg is néztük és láss csodát kb 10x próbálva mindig elsőre jól elindult, égett is a fejem, de mutattam neki a frissen készített videót amit linkeltem és mondta hogy elküldik a gyártóhoz kivizsgálásra. Nekem meg vissza utalják a pénzt jövőhéten, remélem úgy is lesz.
(#) Gafly hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Makita DCM500Z.
(#) BarnaPili válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Hiánypótló szerszámgép. Már jeleztem a főnököm felé a szervizautók felszerelésének kibővítésének igényét.
(#) elektroncso hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok.
Egy kis javításban kérném a segítségeteket. Hozzájutottunk egy hibás NAREX nagyflexhez. Megforgatva a tengelyét fura impulzusszerű kattogást hallottam a szénkefék felől. Mondom, meg is van a hiba, pedig még szét sem szedtem. Ezek után persze szétkaptam és amit láttam attól lehidaltam. Ilyet még nem tapasztaltam. Kinyílt két szelet a kommutátorból. Szerintetek mi okozhatta? Gyártási hiba vagy valamilyen külső behatás? Az új forgórész 60€ amit még bele is tennénk a javításba, ha más hibája nincs. Mechanikailag rendben van, csapágyak nincsenek kikopva. Esztétikailag nincs jó állapotban, de használni kell nem nézegetni. Szerintetek megpróbáljam reszelővel eltávolítani a kihajolt részt, majd lecsiszolni, a kommutátor szeletek közti rést kitakarítani hátha "jó lesz"? Persze nem használni akarom így, mert a tekercsvégződések ponthegesztéséről is le van töredezve a műgyanta (gondolom a rázkódás miatt letöredezett), csak kipróbálni, hogy az állórész jó-e. Meg merjem próbálni?
Persze a kefetartó sem úszta meg az akciót, de az legalább könnyen javítható.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) KTobi válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Egy próbát biztos megér. Úgy tűnik meglehetősen új. Ha jó és tudsz venni bele új forgórészt, meg megéri neked, akkor nyugodtan alhatsz. Poros környezetben (építőipar) nagyon gyorsan fogy a kommutátor, oda szerintem megreszelve is jó. Az okára egyetlen ötlet, hogy valami beleeshetett.
(#) Gabó válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Itt elnézve menetzárlat is van. Azért égett ki a kommutátor szelete. Ha meg is reszeled, és beindítod, sokat nem adok neki, és szét fog menni.
(#) elektroncso válasza KTobi hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Holnap szerintem megpróbálom. Üzemelni hosszútávon így biztosan nem lehet. A tekercsvégeket fixáló műgyanta teljesen ki van töredezve, kézzel mozgathatóak a drótok, hamar bedobná a törülközőt (meg a tekercselődrótot).
(#) elektroncso válasza Gabó hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Nem tűnik menetzárlatosnak, bár mérni még nem mértem (mindjárt megpróbálom, van itthon percíz ellenállásmérőm, amivel ki tudom kompenzálni a zsinór által bevitt hibát, hátha látok valamit). Fekete műgyantát használtak a kiöntéshez, attól látszik feketének a drót. Használni semmiképp nem akarom így csak kipróbálni, hogy állórészt kell-e venni. Egy fúróval már jártunk úgy, hogy kicseréltük a leégett állórészt, összerakás után tűzgyűrű, és rendelhettünk forgórészt is. Kétszeres posta Csehországból. Itt ezt, ha lehet elkerülném. Viszont a fúró azóta is tökéletesen működik.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
Következő: »»   92 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem