Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tuchel-RCA átalakító
 
Témaindító: Bártfai Ferenc, idő: Márc 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Sziasztok!
Olyan Problémám van, hogy egy régi Modulátorról szeretném lecserélni a tuchel csatlakozót, de nemigazán tudom meik lába mi, ha valaki tudna segíteni az nagyon jó lenne. valahogy így szeretném megoldani: tuchel helyett:1RCA=video 2RCA= Audio L 3RCA=Audio R
A legjobb valami ábra lenne a tuchel csatlakotóról amin rajta van meik lába mi.
Előre is köszi a segítségeket
(#) Medve válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Márc 14, 2008 / 4
 
Hello, lehetne megtámogatni, valami fotóval? Erre szerintem nincs szabvány, eseti lesz az a bekötés. Általában, ha csak ki, vagy bemenet a tuchel 2. és 5. lába a két csatorna. (Sztereó modulátor? Ilyenről még nem hallottam! Monósítva lesz az belül nem?)
(#) Medve válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Vagy esetleg egy ilyenről van szó?

Én Ilyenről beszéltem de látom, a számozások eltérőek lehetnek, itt a két csatorna a 3. és az 5. a test pedig a 2.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Én már nem tom, valaki azt mondja, hogy az DIN csati... Én már nem tom miféle, de az ajzatról keresek képet
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Ezt szeretném kicserélni RCA-ra. A Modulátoron ezen az egy csatin megy be az AUDIO és a VIDEO-is

aljzat.jpg
    
(#) Medve válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Stimmel, akkor a (#195498) az érvényes, de az a tiszta, hogyha belenézel, s a kapcsolásból saccolod meg, hogy mi micsoda, mert a video az homályos nekem! Amúgy mely pólusok vannak beforrasztva? (Igaz, hívják DIN csatinak is)

De van egy ötletem, kapcsold be, keresd meg a TV-n a képet, ami jel nélkül sötét, majd lépj rá a videojelel mindegyik pólusra. lesz nyilván valamelyiken kép....a hangal ugyanígy. Nem lesz probléma, ha véletlen felcseréled a kettőt. Ha esetleg letesteled a video kimenetet....szerintem kibírja...
(#) Bártfai Ferenc válasza Medve hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Passzolom megmondom őszintén, még a Modulátort nem szedtem szét, egy Gyári átalakítóval megy most, de a sok átalakítgatásal sok a veszteség, és szemcsés a kép. A Video-jelnek lehet nem is RCA-t kéne használni hanem BNC-t erről mit gondoltok?
(#) Medve válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Kétség kívül korrektebb lenne RCA-val, de akkor meg lápázd ki a meglévő kábelt!!
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Azért érdekelne az 5 pólusú DIN csatlakozó szabvány bekötése, Ha valakinek van valamien ábra azt megköszönném
(#) Sword hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Lehet kapni átalakítót fillérekért.
Anno egy bulihoz vettem énis jack-DIN átalakítót fillérekért. egy ősrégi erőlködőhöz. Ha nincs is RCA-s, csak jack, akkor fogod levágod a jack végét, az árnyékoló eret kétfele veszed+ a két oldal jelvezetékét bekötöd 1-1RCA-ba és csókolom.
Sz.tem ennyi.
(#) Janika. válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ebben a mellékletben találsz leírást a csatlakozó bekötéséhez. Talán közte van az is amit keresel.
(#) Bártfai Ferenc válasza Sword hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Igen, értem én, de nekem az a gáz, hogy valameik a VIDEO-is csak nem tom meik
(#) Sword hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Nem vagyok benne biztos, de nagy valószínűséggel ezek úgy lettek anno kialakítva, mint a Scart csatik. Tehát attól függően, hogy milyen célra kell, annyi lába van bekötve.
Nekem 5 pólusú van, ezen valszeg videójel is mászkál, viszont nyilván csak azok az érintkezők vannak kivezetve, amik a sztereó audió jelhez kellenek. A többi érintkező "vak".

Jah most kapcsolok, neked kell a videó jel is...
Gondolom, hogy a sztereó hanghoz kell 3 ér, maradt 2. kettőből v.melyik egy videójel a másik meg egy GND lesz.
(#) Sword hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Egy ilyetTaláltam neked, igaz ez csak audio. De szétnézek még.
(#) titi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Régi Videoton tévéken volt ilyen csatlakozó, ahol a hang és a videó jel is rajta volt.
Egy ilyen Tv-n kéne utánnanézni a bekötésnek.
Persze kérdés, hogy ez szabvány-e?
Majd megpróbálok utánnanézni...
(#) kiszebra hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy tuchel csatlakozóm. Azt szeretném megkérdezni hogy egy régi erősítő phono ajzatára sztereóba hogy kéne bekötni?

DSC00103.JPG
    
(#) Janika. válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Szia!
A 195712 hsz. mellékletében megtalálod a bekötését. :yes:
(#) kiszebra hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Azt én is látam de nem nagyon értem
Mert hát ne nagyon magyar
(#) Mzolee válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Hello!
Találtam neked magyart.
Minden egyértelmű még az aljat is le van rajzolva.
Minden jót!
(#) kiszebra hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Köszi, ezt már értem még valami rá tudtam kötni de túl erős neki az rca, mekkora ellenállás kéne elé?
(#) Mzolee válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Hát oda egy feszültségosztó és egy RC-tag kombinációja kell ugyanis a Phono bemenetek (gondolom mágneses PU-hoz) korrekciót is tartalmaznak és elég érzékenyek (5-10 mV). Valamelyik RT évkönyvben volt egy kis kapcsolás pár ellenállás meg kondi, az kéne neked elé. Ha még mindig kell majd lehet, hogy utánanézek.
(#) kiszebra hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
SZóval egy ellenállás nem elég?
(#) Mzolee válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Szerintem nem.
Ittvan a kapcsolás.
Két páldányban építsd meg ha stereót akarsz.
(#) kiszebra hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Köszi!
Elég kezdő vagyok de talán ez sikerülni fog
(#) idlob válasza kiszebra hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Igen tényleg kellenek a RC tagok, ez valósítja meg a fordított RIAA korrekciót.
(#) kiszebra hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Sehogy se akar működni.
(#) Mzolee válasza kiszebra hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Próbálom nem megkérdőjelezni azt, hogy azon az erősítőn nincs-e nagyobb szintű bemenet mondjuk (magno), de ha már mindenáron a PHONO bemenetre akarod rákötni és tételezzük fel hogy mindent jól csináltál akkor próbáld meg lemezjátszóval!!
(ha nincs szerezz be, ja és minden adott mostmár a bekötés is)
(#) kiszebra hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Az erősítőn van két tape bemenet csak hát azok már használatban vannak, na mindeggy valami elósztót gyártok. Köszi a segítséget!
(#) Sa_fi hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
Itt van egy kép, amin egy átalakító látható. Méghozzá olyan, ami rca-ból csinál 6 tűs din csatlakozást. Tehát építeni szeretnék egy ilyet házilag. Az egészet úgy szeretném megoldani, hogy rca lenne a bemenet, 6 pin-es din pedig a kimenet, ami a tv-re menne rá. Kerestem már tv service manualt a(z) all/data sheeeten meg a google-val, de nem találtam megfelelő kapcsolást. Esetleg tudnátok linkelni kapcsolási rajzot? Tippeiteket előre is köszönöm.
(#) kobold válasza Sa_fi hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 
Nem tudom, ilyenre gondoltál-e, ezen az oldalon a
Idézet:
„Monitor connector Sony (Audio/Video)”
című résznél van valami hasonló.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem