Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3410 / 3555
(#) tufatofu válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
A patentos biciklilánc, a patenttől nem tudna elfordulni a többfogaskerekes, váltós keréken ezért abba nem szoktak patentet rakni.
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
De, szoktunk, és jól elfér.
PÉLDÁUL
Az csak némely gyártó-összeszerelő olcsósítása (mert nekik a szerszám úgyis adott), hogy anélkül préselik össze. Van is csapkiszedőm, de én is használok patentszemet. Azonban
EZT
a fajtát szeretem inkább, mer ezt akár szerszám nélkül is szét tudom szedni.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
De vannak olyan láncok, azonos gyártótól, amelyik patentes és amelyik nem az.
Láncot szeretnék cserélni a biciklimen nem titok.
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Fajtája válogatja....
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Persze, én is vettem láncot, amelyen nincs patentszem. És (mivel az enyémen 3 láncból áll össze), három Sram patentet.

Láncot szeretnél cserélni, oké. Csak ha 3/32-es lánc, akkor ne 1/8-os patenttel rakd össze (mert bár a lukon átbújik, a szamhossz is ugyanaz, de az oldalra tényleg kilógna)

Csapkinyomót vegyél, sokkal egyszerűbb vele láncot kurtítani, mint kiütögetni.
kinyomó
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
A mostani lánc 1/2" x 3/32"-os, 116 tagú. Találtam is egy webáruházban, ami ilyen típusú nem patentszemes.
A számomra az az érdekes, hogy a 7 fogaskerekes racsnira való lánc patentszemes van és az is 116 tagú.
Vagy ilyenkor nem számít a lánchosszúság? Vagyis 6-os és 7-es fokozathoz is ugyanolyan hosszú lánc kell?
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Nem számít. Még kurtítani is kell.
De ilyesmit biciklisboltban veszek, mindben van minden, amit mondtam neked, és olcsóbban is, mint webáruházban.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Bemegyek holnap az itteni boltba. Megkérdezem milyen van, így már tisztábban látok egy kicsit.
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) vision61 válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Szia!

A hátsó váltó lengő karja (kanál) kompenzál bőven ennyit. Ha viszont már láncot kell cserélned, akkor a váltógörgőket is cseréld.
Saját tapasztalat: Én kb. 20 éve taposom a MTB pedált, (kb. 50-50 %-ban erdős hegyi terepen, és aszfalton) az előző bringámba több mint 50 000 ezer km-t hajtottam, 4 láncot használtam el (egyik sem patentos volt), és jóval több görgőt. Kb. 200-300 km után szoktam tisztítani a láncot (nem veszem le a bringáról), görgőket, lánckerekeket sűrített levegővel letisztítom, utána egy ruhára öntött motorolaj "pacniban" átforgatom a láncot, kimegyek teszek pár kört, közben minden fokozatban használom a gépet. Utána szinte szárazra törlöm a láncot, hogy ne tapadjon olyan könnyen rá a por. A mostani is túl van már 15 000 km-en, eddig egyszer cseréltem láncot, háromszor a görgőket. Ennél a leginkább kopó alkatrész a tárcsafék betét.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) sany válasza vision61 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Szia!
A lánc már szemmel láthatóan megnyúlt. A váltó láncfeszítője sincs már a teljes erejében, hiába állítok a hátsó válton még a legnagyobb áttételen is laza a lánc. Tavaly kb. 5000 km ment a bicajba, ez viselte meg. Ez egy áruházi bicikli, semmi nagy márka, 8 éve vettem trekking, de nem kos kormányos. Majd beruházok egy komolyabba is, majd. A fékek itt is kopnak.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Nem csak a lánc tud megnyúlni.
És ha ilyen méretes, akkor kell hozzá "védő" is, hogy ne lépjen rá.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) SALáta hozzászólása Júl 8, 2022 / 7
 
Lassan vége nálunk a műanyag világnak, igaz ez a pad van vagy 100 kg.
Heti termés. Igazából hétfőn takarítottam a tárolót (beférjen az új kézi szalagcsiszoló) bontottam vasat, jött a rönk kedden hegesztettem és megjött a szerszám, szalagcsiszoló és ugye a beszerzési kör ... Szerdán 5x esett + védőnő. Csütörtökön kellett festéké menni, de ott is jól elment az idő. Ma befejeztem. 2 pad és 1 asztal azt hittem megeszem. Áhh gyerek mellett... Lehetetlen. Mindig van valami....
(#) Rosszmáj válasza SALáta hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Gratula, szép munka!
Egyébként milyen fa?
(#) SALáta válasza Rosszmáj hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Köszönöm, vagyis köszönjük. 4 éves kislányom csavarozta ám.
Csomoros nyár lenne. Csak nem annyira csomoros. Pedig kívül.... Nagyon az volt. Barátom vágta fel egy hatalmas géppel. Igazából 2 rönk lett volna, de nem vagyok telhetetlen, egy épp elég, a kisebbik. De nem jó, túl kényelmes . Lesz egy háttámla nélküli is, kicsi a terasz, így is nehéz. Most gondolkodok valami "szállító görgőn" . Muszáj , nehéz lett.
(#) kameleon2 válasza szs hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Csak egy gyors kérdés: Ha két különböző kútnál tankolsz tele, azt ki kéri számon? Nálunk van vagy 10 kút a környéken. Vagy ha leszívod egy hordóba és még egyszer tankolsz? Ki mondja meg, hogy nem elhasználtad? Ezek látszatintézkedések. A többi messzire vezet.
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Gondolkodtam én is rajta, és arra jutottam, magánembernek, aki azonnal fizet -ez járható út.
Én nem teszek így, mert MOL-kártyával tankolok, utólag fizetéssel. Lehet, hogy akkor nem hagynák, hiszen a másik kút is ugyanaz a cég (legalábbis ugyanaz a MOL állítja ki), és számlázáskor látják, hogy ugyanaznap mennyit tankoltam.
De magánember, azonnali fizetéssel tegyen így!

Ja, igen:
Idézet:
„Vagy ha leszívod egy hordóba és még egyszer tankolsz?”

A fentieket pont ezért írtam:
Ki van írva, hogy egy autóba csak naponta egyszer jár a kedvezményes 50l.

A "messzirevezetést" hagyjuk is. Szerintem még az sem volna baj, ha kizárólag magánszemélynek járna a kedvezmény. Forgalmi (elvileg) úgyis kell. Azon látszik, hogy céges vagy magánszemélyé. Csak néhány egyéni vállalkozó úszná meg, de tökéletes úgysem lehet minden, hiába.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Miért lenne látszatintézkedés? Épp tegnap tankoltam meg az autót, sokkal kevesebbet fizettem, mint amennyit a kútfej mutatott.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2022 / 1
 
Másként értette a látszatintézkedést...
(Nem mindenki állja meg, hogy ne közvetítse a politikai nézetét)
(#) vision61 válasza szs hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Idézet:
„Ki van írva, hogy egy autóba csak naponta egyszer jár a kedvezményes 50l.”

A Te eseted nyilván más, de ha magánemberként tankolok, ezt senki nem ellenőrzi. Csak rápillant a kutas a forgalmira, és aktiválja a kedvezményt, nem kerül rögzítésre a rendszám. Van olyan ismerősöm, akinek a hajóba, másiknak a kerti szerszámokba, traktorba kell üzemanyag. Hétvége előtt négyszer tankolt egy nap, különböző kutakon. Az üzemanyag "kitankolása" a nehezebb egy személyautóból.
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2022 1 / 2
 
Mert a kormányzati autókba szerinted melyik tarifájú üzemanyagot tankolják és ki fizeti? Ez az ami messzire vinné már a dolgokat, mert nem ide tartozik. Magánba pedig szívesen leírom, épp kinek a házát fejeztük be, aminek az árát ti fizetitek éppen.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) szs válasza vision61 hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Idézet:
„Az üzemanyag "kitankolása" a nehezebb egy személyautóból.”

Ma pont ezt tettük. Volt a nejem egy munkatársa nálunk fűrészelni. Nejem hozott neki benzint -de úgy, hogy teletankolt, majd velem leszívatott 2litert.
Csak megtakarított így kb 600Ft-ot, tankolnia előbb-utóbb úgyis kellett volna
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Nem politizálunk, úgy szól a szabál'
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Gondolom a korrektség jegyében ti is éppen nullszaldósra hoztátok ki a munkát.
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Privátban kifejtem
(#) sany válasza vision61 hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Itt az egyik kúton "lecsíppantják" a forgalmit, tehát azt a vonalkódot, ami rajta van. Akkor ezért. A nyugtára is rányomják a rendszámot.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) enree hozzászólása Júl 10, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy betonozott udvarunk, van olyan szemcsenagyságú zúzott kő, amivel ezt letudom téríteni és lehet rajta autóval parkolni, hogy ne süllyedjen bele a kocsi? Azt tudom, hogy ha földbe kulé kavicsból csinálok neki alapot, akkor működik, de ha beton van alatta? Arra gondolok, hogy a beton felület ugye sima, nem csúszik szét rajta a kavics? Csinált már ilyet valaki, mi a tapasztalat?
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Betonra nem tudom, de ilyen célra a 0-5 mm (vegyesen kevert) szemcséket szokták, tehát a finom porból is sok van benne, attól áll össze. Nálam is, csak földre lett téve. Azt akartam kihozni, hogy a finom por tartalma lényeges a tömörödéshez, ami kitölti a szemcsék közötti hézagokat.
(#) enree válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
De azon nem áll meg a víz? Nem kellene lefolynia a kavicsok közt?
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Lefolyik azaz leszivárog rajta a víz, tökéletesen nem zár. Viszont így tömörödik keményre, kapu előtt autónk áll, megy rajta, masszív nem megy szét. Betonra nem tudom milyen, nálam földre ment kb.: 10 - 15 cm vastag. Fehér színű kőpor nem tudom mi a neve, mifelénk csak ezt lehet venni.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2022
(#) kameleon2 válasza enree hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
A betonon ha megáll a víz - szét fog fagyni. Érdemes tanulni a római útépítőktől:

romai.jpg
    
Következő: »»   3410 / 3555
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem