Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vattacukor gép házilag
 
Témaindító: marci91, idő: Máj 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 17
(#) NémethhJános hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Köbzoli , megkérhetlek nekem is elküldenéd a rajzot ? Nagyon megköszönném ! Németh János
(#) kemenygolya válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
szia
el tudnád privbe küldeni a fej rajzát, v megkérhetnélek h felrakd a fórumba?
előre is köszi
(#) Ktulu hozzászólása Júl 13, 2008 / 1
 
(#) szamóca válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Very primitive !:eek2:
(#) Muri válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Én egy nagyon hasonlót csináltam 10 évesen, csak fűtése nem volt. Kifúrtam egy befőttesüveg tetejét 1 mm-es fúróval egyenletesen körben, és ezt forgattam. Egyszerűen beleöntöttem a megolvasztott cukrot.
Sikerült a konyhát egy csíkban egyenletesen cukorpöttyökkel beborítani. De nagyon kevés vattacukrot egyszer tudtam csinálni vele.
(#) Skyline hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem van vattacukorgéphez fejem csak azt nem tudom h milyen fordulatszámmal kell h forogjon és h honnan tudnék beszerezni olyan gázégőt amitnek szabályozhatom a lángját?
(#) kemenygolya válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
köszi a rajzot
(#) marci91 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Valahogy a gázpalackos megoldás még mindig nem fekszik nekem. Elektromos hőlégfúvóval nem lehetne megoldani a melegítést?

Ja és köszi a rajzot
(#) rockersrac válasza szamóca hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
330,000 mostmár ez a qva gép... ennyiből simán megcsinálok 6 gépet is(ha nem többet)
(#) elekto válasza marci91 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
sziasztok!!!!
egyszerű a speciális cukor :
1 tasak bolero italpor
1kg kristálycukor
1kg-ból kb.: 20-25 adag cottoncandy jön ki?
(#) rockersrac hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
egy ilyen fej mennyibe kerülhet kb? mármint az anyaga...
(#) AMD hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Valahogy kedvet kaptam egy ilyen gépet csinálni. Össze is dobok valamelyik nap eggyet. Így olcsóbb lesz a vattacukor.
(#) rockersrac válasza AMD hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
én is erre vetemedek v szeg(ha lesz pénzem anyagot venni) amúgy nekem 230 ról fog menni a cucc mivel hogy nem rég sikeredett hozzájutnom(pontosabban kiberhelnem) egy páraelszívó mocihoz.két fokozatú,105 wattos aszinkron mocim van már csak azt remélem h működik is...
(#) AMD válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Még csak prototipus lesz de ha működik akkor csinálok egy komolyabbat.
(#) rockersrac válasza AMD hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
nembaj az XD
(#) roland507 hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Hali nekem van 1 gépem de még soha nem próbáltam ki!
(#) roland507 hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Íme a gép!
(#) írógépes válasza roland507 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Sziasztok ! Nekem van egy "gyári" de kizárólag otthonra való mini gépem. A teljesítményével nem vagyok elégedett, ezért tovább fejleszteném. Szétszedtem a fejrészt, hogy megnézzem hogyan is keletkezik a vattacukor Belül találtam egy terelő lapot, ami csak az olvadt cukrot engedi át elméletileg. Az általatok eddig vázolt fejekben nem láttam ilyesmit ! Belül ezek tök üresek ?????
Előre is köszi !
(#) dpeti hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
na lassan ideje lesz átiratkoznom a SOTE fogorvosi szakra, ha itt ennyien építenek ilyen gépet :p
(#) írógépes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Sziasztok ! Nekem már nincs egyetlen fogam sem, azért gondoltam, hogy puha vattacukorral rágás nélkül is hozzájutok a szükséges napi energiamennyiségemhez sört iszok hozzá, biztos ami biztos !
Annyi értelme azért van szerintem annak a lapnak, hogy gyakorlatilag nem távozik kristályos állapotú cukor, amit az általatok vázolt és lefényképezett fejeknél nehezen tudok elképzelni. Pont azért mert a centrifugális erő egyből a szélére tapasztja a cukrot.
Vagy a Ti gépeiteknek nem párhuzamosak a belső falai ?????? Mi tartja kristályosan az alsó, olvadtan a palást felső szélen az alapanyagot ?
(#) NémethhJános hozzászólása Aug 10, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget! A fejet,sikerült megcsinálnom, rozsdamentes 89-es csőböl,de még a gép nincs kész,ha készlessz, megírom nektek, hogy hogy működik. Rakok fel majd videót is róla,mikor teljessen kész lessz! Helósztok
(#) fegyverzoltan hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Énis probálkoztam meg építeni egyet töbé-kevésbé sikeresen!? kb 1-éve de ha rá találok ere az oldara még tökéleteseb let volna most nem használom de majd újra előveszem és tökéletesitem majd képek is lesznek ha valakit érdekel .
(#) fegyverzoltan hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
JA csak teszek egy pár képet ha tedszik irjatok és meg beszéljük üdv: zoli
(#) kemenygolya válasza fegyverzoltan hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
nemrossz
(#) marci91 válasza fegyverzoltan hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Egész jó, bár ahogy látom a méretekben elég nagy adagokra tervezted a gépet Dehát az a jó. Jólenne már nekem is hozzálátni, de jelenleg sok dolgom van. Azért mindenesetre örülök hogy ilyen népszerű lett a téma
(#) kemenygolya válasza marci91 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
nyugi még éns e kezdtem el
van még pár évem az életembe, besűrítem vhova
(#) matyi34 hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is csináltam egy gépet a faterommal.Nagyon jól néz ki jön is rajta néha a cucc de valahogy a melegítési hőt nem tudjuk rajta belőni .Ha valaki tudna ez ügy érdekében segíteni kérem írjon.Kb. hány fok az ideális?
Előre is köszönöm!
(#) matyi34 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Én is így csináltam amikor már kicsit füstöl akkor leveszem a gázt és elindul de a vattacukornak nagyon égettcukor íze lesz, ha meg kisebb lángon csinálom akkor még 10perc után sem történik semmi és két kanál cukorból lesz egy tök kicsi vattacukor.
(#) dewid hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Hy. Valaki megtudja nekem mondani hogy ami a videón van kisebb vattacukor készítő gép hogy ahhoz milyen kismotor kell. Mert az elektronikai boltból elküldtek a Hobby és Modell boltba és ott van motor csak 6V 7.6V 8.4V-osak vannak, pont-9V os nincs, meg mondták hogy nem mindegy hogy milyen a motor. Tudni kell kb a forgatónyomatékot meg a fordulatszámot meg ilyesmi. Én meg nemnagyon értek ehhez. Ha valaki tudna segíten azt megköszönném mert már minden kész csak a motor hiányzik. Köszönöm szépen.
Következő: »»   2 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem