Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 5.1-es erősítő
 
Témaindító: jimmy47, idő: Feb 19, 2009
Lapozás: OK   5 / 6
(#) mxy21 hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok.
Szeretnék építeni egy 5.1es erősitőt, amit a számítógép 5.1es hangkártyájára fog csatlakozni.Valószínű valamilyen tda2030-as megoldással,lesz az erösítés és ami érdekelne az az hogy a 6 csatorna együttes hangerő állítását mivel tudnám megvalósítani?A válaszokat előre is köszönöm. Tov. szép napot
(#) szamóca válasza mxy21 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Szoftveresen, vagy 6 pályás potival, ill. IC-s VCR-el.
(#) mxy21 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Köszönöm szépen a gyors segítséget!
(#) Viktor0109 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem is hasonló a problémám. Van egy Akai DV-R4410SS 5.1-es hangrendszer aminek a mély hangszórója csak "búg" elég erőteljesen. Egy barátom hozta hogy nézzem meg miért van ez a jelenség mert egyébként szolt. De sajnos idő közben érte még egy kis horror a nyákot egy esés következtében a mély sugárzó végfok IC (STK404-070) mellet egy hajszálrepedés ként amit elvileg teljesen kijavítottam. A jelenlegi állás az hogy a mély hangszóró csak "bug" de már nem "szol".
Szemmel látható hibát nem találtam.
Attól félek hogy el szált a végfok IC. Hogy állapíthatnám meg?

IC:
(#) djkaos hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Sziasztok!Elnézéseteket kérem,ha rossz topikban próbálkozok segítséget kérni,ha rossz helyen járnék irányítsatok kérlek a megfelelő helyre,köszönöm.A minap vettem egy Dell típ.szám.:ADA 995 (Altec Lansing Media) által készített 5.1-es házimozi erősítőt.Az aux bemenet számomra igen bénán volt megolva 3 darab 3.5mm-es jack apa biztosította.Mivel a jack kábel három vezetékből állt és csak kettőt használtam az üzemeltetésére valószínűleg a földet hagytam el és egy egy erősebb impulzus miatt égett meg a kör. Igazából csak egy aktív mélyre volt szükségem.Ezért a mélyhez tartozó jack-et levágtam és csatlakoztattam a hifimhez.Egy darabig muzsikált is szépen végezte a dolgát.Kis idő múlva úgy gondolta,hogy kiengedné a fáradt (gőzt) füstöt.Mostanra szétszereltem megtisztogattam a megégett nyák lapot és készítettem pár képet,hátha tudnátok segíteni,hogy orvosolható e még a dolog házilag vagy kuka az egész?Válaszotokat előre is köszönöm,a képeket csatoltam.

http://kepfeltoltes.hu/140430/IMG_20140430_105742_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140430/IMG_20140430_105715_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140430/IMG_20140430_105707_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(A nyák-lap topikból irányítottak ide)
(#) eyess válasza djkaos hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Az U6 U7 es végfokok elhaláloztak. Emiatt bármikor be fogod kapcsolni , és mivel zárlat van mindig égni fog a nyák.
Aztán a lentebb lévő valószínű greatz teteje lerepült , ami feltehetően ugyancsak zárlatos .
Ennek az erősítőnek a kimenetén , vagy rosszul voltak a hangfalak kötve , vagy leégett zárlatos hangszóró lett rá kötve , illetve valahol összeértek a hangszóró vezetékei , ami miatt kiütötte a végfokot.Egy párat felsoroltam a hiba lehetőségek közül , ami ide vezethetett.
Mivel a nyáklap szinte teljesen átéget , és vezetni is fog , így valószínű , hogy nem javítható maradék nélkül.
(#) djkaos válasza eyess hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Valószínű vagy biztos?Bocsi,nem kötözködök,reménykedek.Az integrált modulokon külsérelmi nyomot nem látok (égést esetleg arra utaló jelet,hogy nem működne),csak a nyákon ami valóban majdhogynem teljesen átégett.Az általad említett gratz modulon valóban látható a roncsolódás.A hiba valószínűleg abban rejlett,hogy a jack vezetékeket rosszul kötöttem a kimeneti forrásra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) proba válasza djkaos hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Ha a graetz robbant akkor a transzformátorral kezdeném, ha ez jó akkor a panelt szépen lemosod korom mentesre.( az alkatrészek kiszedésével is akár) Az után felderíted, a fóliázat felismerhető e még ( ha egy vezeték kimarad lehet újra elhal az egész). Ez után a panelt addig kaparod míg tiszta, szénmentes nem lesz ( már nem szén színű, akár még lyuk is lehet benne) Ha ez megvan lehet keresni a rossz alkatrészeket, fóliázatot pótolni....
(#) djkaos válasza proba hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
A fóliázat olyan mértékben roncsolódott,hogy a keresztszövés látható közelről a égett részeken így egy ponton nem kivehető az áramkör helye.Multiméterem nincs,mérni nem tudok.Rézhuzallal tudnám pótolni a megszakadt áramköröket illetve a hibás alkatrészeket cserélni.Ha csak úgy megoldható 'vezetőmentesen',hogy az adott ponton a nyákot teljesen újra kell építeni akkor szerintem inkább hagyom az egészet.Én egy szimpla takarításra és rézhuzallal való áthidalásra meg persze a hibás vagy sérült alkatrészek cseréjére gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) eyess válasza djkaos hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
A greatz az biztos .Az u6 - u7 re a képek alapján mondom azt , hogy elhalálozott mindkét végfok az 1 ,2,3 lábainál pukkant .A repedés ennek a mutatója , hogy sajnos eldurrant mind a kettő.
Nem ismerem eme készülék belvilágát tehát csak nagy vonalakban írom le , hogy esetleg mi lehet a célra vezető megoldás.
Ezt a nyák lapot teljesen válaszd le mindentől. Úgy látom erre van egy megoldás egy csatlakozó formájában azt húzd le a nyákról.
És akkor szép sorjában lehet az elejétől kezdve mérni ellenőrizni mindent .Tápegység , biztosítékok , feszültségek stb.Ha a megégett nyáklapig jó minden , akkor górcső alá lehet venni a végfok modult .Tisztítás rossz alkatrészek cseréje stb.Nem tudom ezen erősítő milyen rendszerű 5,1 , vagy 7,1 , de minden külön kimenetnek van végfok modulja , és mivel meglehet , hogy több végfok is eldurrant nem árt a rájuk kötött hangrendszert is átvizsgálni , és ahogy te is írtad azokat a bizonyos kötéseket helyesen bekötni.
Azt mondják a remény hal meg utoljára.kitartás , és akkor működni fog az még.
(#) djkaos válasza eyess hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
5+1 csatornás a rendszer.Sajnos mint írtam mérni nem tudok,itt nincs hozzá multiméterem.Csak a mély végfokja durranhatott el mivel csak aktív mélyként kívántam használni a cuccost és úgy is kötöttem a hifimhez.Tulajdonképp nem is értem akkor miért nem hibásodott meg az első bekapcsolás alkalmával, 3-4 óra használat után gondolta úgy hogy neki elég ebből.
(#) eyess válasza djkaos hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Értem , hátha nem tudsz mérni az nem olyan jó , mert szemre nem nagyon lehet javítani .
Az hogy miért ment tönkre az alapjában véve azért lehetett , mert eddig bírta azokat a nem megfelelő kötözgetéseket elviselni , amíg be nem adta a kulcsot.
Mennyire terhelted le az adott kimenetet stb.
(#) djkaos válasza eyess hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Akkor ez egy patthelyzet úgy érzem.Esetleg másfajta erősítő alaplappal lehet vagy érdemes próbálkozni?
(#) djkaos hozzászólása Máj 1, 2014 /
 
Sziasztok!Hosszas kutakodás után találtam képeket ugyanilyen típusú erősítő ép nyáklapjáról.A rajzolat alapján valóban az u6 és u7 es áramkör sérült.Remélem az IC-k nem,ha szerintetek igen kérlek osszátok meg velem.De,ha józan paraszti ésszel gondolkozok akkor az odáig vezető áramkör megszakadt és remélem a rövidzár odáig nem jutott el.Kezdő vagyok ilyen téren eddig csak hobbiból forrasztgattam hasonlóval még nem volt dolgom.Amire szerintem szükségem lehet a kivett sérült alkatrészek cseréjére. 1 db Graetz-híd 400V / 1A dip-tokos, 1 db tranzisztor ez nem tudom milyen ebben segíthetnétek zöld és az van rajta,hogy 2A104K és 1 db 47µF / 100 V bipoláris elkó.Ha nem ezek vagy nem ezen típusok segítsetek.Köszönöm!Csatolok két képet amit találtam róla.

http://kepfeltoltes.hu/140501/8_18_2012_3_37_26_am_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140501/8_18_2012_3_38_11_am_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(#) eyess válasza djkaos hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A zöld tranzisztor nekem kérdéses nem látom a képen melyik lenne az .Ha kondenzátorra gondolsz , akkor az 100nf .Akkor 2db LM3886T , ami így láthatóan rossz , de ki tudja , hogy nem e szált el még több is, ezt is mérni kellene.És a greatz ami kell .Persze a panel megtisztítása után a többi alkatrészt sem ártana kimérni , ellenállások stb.Lehet egy kettő megégett szintén.
(#) djkaos válasza eyess hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Mint említettem csak aktív mélyként használnám.Ha a többi csatornáról pótolom be az alkatrészeket az nagyon tré?IC-k,stb...?
(#) eyess válasza djkaos hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nem tré de hát , ha már csinálod , akkor inkább célszerű lenne helyre állítani az eredeti állapotot.És nem biztos , hogy a többi alkatrész hibátlan.Mindenféleképpen át kell nézni az egészet.
(#) gery20 válasza djkaos hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia ha egyeznek az ic-k akkor nem. Szemel látható hogy több teljesítményt szerettél volna kivenni mint amit bír. Sajna ezt így tervezték kicsi a hűtése ic-nek ,ha sikerül megcsinálnod csak ésszel hajtsd ,mert megint így jársz. De ahogy elnézem a képeket nem egyforma minden ic.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) djkaos válasza gery20 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Igazad van,csak egy IC egyezik meg a másik kettővel.Létezik olyan cég Budapesten aki korrekt áron,javítási idővel és egyáltalán bevállalja az ilyeneket?Úgy döntöttem nem kísérletezek házilag ilyenekkel.Nem volt túlhajtva.A mély potija minimumon volt a hifin is levettem a mélyet 0-ra,mert veszettül szólt (nem hiába ragaszkodok a cucchoz...) a jack elosztás-bekötésben lehettek gondok úgy merem sejteni.
(#) gery20 válasza djkaos hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Azért ki kellene mérned az ic hogy biztos hogy elszállt e mind kettő. De hogy is volt összekötve a hifivel mert gondolom a hifin nincs subb wofer kimenet.
(#) djkaos válasza gery20 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Nincsen,alapból a mély ahogy általában volt szerelve az erőlködővel,annak 3 jack apa dugója.A mély jack dugóját levágtam és a 3 vezetékből kettőt csatlakoztattam a hifim hangszóró kimenetéhez ami működött is,egy darabig.
(#) gery20 válasza djkaos hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Akkor jól gondoltam túl vezérelted az nagyon sok bemenő jel volt neki sajna. Nincs más módszer csak így be kötni akkor ellenállással le szokták csökkenteni a jelet. Van itt a fórumon sok téma ami a jelszintek illesztésével foglalkozik.
(#) gotenks92 hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Üdv mindenkinek. Nemrég szereztem egy Orion HT728 típusú 5.1 erősítős hangfalszettet de valamiért nem szól csak a 2 első búg a többi néma még a subwoofer is. Pedig a kijelzője tökéletesen működik. Van valakinek valami ötlete mi lehet a probléma? Javítható? Lehet hogy az erősítő részével van valami baj?
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jún 12, 2023 /
 
A "Számítógép hiba, de mi a probléma?" topicban felvetett gondomat itt folytatnám, mivel kiderült, hogy nem a sz.gépben volt a probléma.
Méréssel annyi derült ki, hogy az IC 16-os lábán feltekert hangerőnél 1.2 Volt a maximum ha halkan szól. Időnként magától felmegy 2.6 Voltra, ekkor rendesen szól teljes hangerővel.
A hangerő potméter nem hibás, nem kontaktos.
Mi okozhatja ezt a kiszámíthatatlan változást?

hangerő.jpg
    
(#) img válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Esetleg a "mute" kapcsoló (vagy más) kontakt hibája? Nyák repedés?

Mi van akkor, ha bekötsz fix 2.6 voltot arra a lábra?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2023
(#) lelkes amatőr válasza img hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Mute kapcsoló nincs, kontakt hibára gondolok én is, a panelon minden fóliát átforrasztottam már ami ehhez a részhez tartozik.
A fix 2.6 Volt esetén szólna rendesen, viszont elvész a szabályozás lehetősége.
(#) kistee válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Mivel más nem nagyon van, ami beleszólhat, én még a VCCV pontra kapcsolódó "R" ellenállást és a 47µF-os kondit vizsgálnám meg. Főleg a kondit, azt kicserélném. Úgy látom, az értéke nem kritikus 47-100µF bármi jó lehet. Egy próbát megér.
(#) lelkes amatőr válasza kistee hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Kicseréltem a 47 µF-os kondenzátort (kép), annyi változás, hogy most gyakrabban kapcsolgat fel-le.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2023
(#) pittti válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Ha jól mér a műszered, akkor ilyen ESR értékkel és szivárgó árammal az a kondenzátor használhatatlan!
(#) lelkes amatőr válasza pittti hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Ki is cseréltem egy hibátlanra. Nem javult.
Most beforrasztok a panelra közvetlen 10K-s potit, meglátom, mit eredményez.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2023
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem