Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   129 / 131
(#) SzilCsong hozzászólása Nov 23, 2023 / 1
 
Sziasztok
Ilyet láttatok-e már?
Roll230 vezérlés.
Pengével alányúlva fel lehet pattintani a stab ic-t. a mellette lévő graetz is szintén.
Mivel beázás vagy esetleg túlmelegedés esete kizárt úgy gondolom elcseszték gyárba a forrasztást.
Már erre is oda kell figyelni
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Az előbb nem engedte mellékelni, hátha most
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Egyszer láttam ilyet, egy defibrillátor alaplapjáról kézzel le tudtam söpörni az SMD alkatrészeket. Hozzátenném, az 15+ éves volt, és valószínűleg kapott fertőtlenítőt is a panel. Olyasmi furcsa kinézete volt a szétszedett forrasztásnak, mint a te képeden, és ami furcsa volt, hogy sem az alkatrész, sem a panel nem sérült, egyszerűen mintha két réteg között szét tudtad volna húzni a forrasztást, mint a pilóta kekszet.
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Nekem az a tippem, hogy nem volt meg az ónfürdetéskor a megfelelő hőmérséklet azon a részen, érdekes módon a túloldalon smd triak alatt jó volt
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Nekem az a tippem, hogy beázott, és kicsit megrohadt...
(#) Inhouse hozzászólása Nov 24, 2023 /
 
Ha valakinek hasonló gondja lenne, akkor egy infó...
Egy tanya, Nice A6F kapuvezérlő. Az épület a kaputól kb.150m-re van. Pár évtizeddel ezelőtt, amikor ez épült, a földben elvezettek a kapunyitásra egy 2 eres MZSL vezetéket, ez volt bekötve a vezérlő sorkapcsába, az épületből nyomógombbal lehetett nyitni/csukni. Tökéletesen működött, engem már ez is meglep, bár áram itt nem igazán folyik, de na... Ez a vezeték valamikor megszakadt a földben, gyökerek, betonozás, stb. Sokáig egy 433MHz-es Bestarral volt megoldva, de egy ideje az sem ment, nem volt elég a hatótáv, az erdő túlnőhette magát. Közben kiderült, hogy a kamerák UTP kábelen mennek a másik kapuoszloptól, és csak 3 van, van egy szabad érpár. Erre átkötve újra jól üzemel a kapunyitás bentről. Ha valaki ezen gondolkodna, hogy megy-e, ezzel a vezérlővel simán megy egy ekkora távolság. A zavarvédettségen azért lehet, hogy segít az, hogy földben van, de lehet, hogy ez sem lényeges.
(#) cet hozzászólása Nov 24, 2023 /
 
Üdv!
Adott a képen látható egy régebbi típusú toló kapunyitó vezérlés.Sajnos csak ennyi van ,nincs hozzá távirányító. Az lenne a kérdés hogy milyen kell hozzá valamint a bekötése is érdekelne.
BFT Compat Sr 230 a kapunyitó. A vezérlés Mizar6.
Köszönöm!
(#) 444Tibi válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Normális vezérlőbe minden bemenet optocsatolóval van megoldva.
Abba a led 1,3-1,8 voltnál kezd világítani, azért másfél volt zavar nem jellemző hogy indukálódik a vezetékben.
Áram 10-20mA, ez kilométerre elvihető vékony tyúkbélen.
(#) Inhouse válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Főleg, ha gondoltak esetleg a hosszú, akármilyen vezetékekre és áramgenerátorosan van hajtva a LED az optóban. Egyébként nem tudtam, hogy optósak, köszi.
(#) uniman válasza cet hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Hello! Először talán egy RF vevő kellene bele...a fehér csatlakozóba. Van?
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Nagyon sok beázásos hibával találkoztam, kedvencem a relé alatti via szakadások, de még olyat nem láttam, hogy a forrasztó ónt feloldaná a víz és alámar
(#) mugab válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Bocs, mi az a via szakadás?
(#) proli007 válasza mugab hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Furatgalván.
(#) SzilCsong válasza mugab hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
pl: melléklet

via.jpg
    
(#) SzilCsong hozzászólása Dec 6, 2023 /
 
Sziasztok
Megint beleszaladtam a gardengate vezérlések iszonyatos káoszába.
Mellékeltem a képét, 1 szárnyú vezérlésről lenne szó és a leírása kellene.
A nagyon hasonló swing 230 leírása nem jó, itt 6db dip swich van, azon meg 10.
De ha a 6-ost használom 10-esként, akkor se azt reakciózza, mint a leírásba.
Nyilván a programozás része lenne a lényeg.
(#) bajuszvas válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Ezzel próbáltad már?:
DIP SWITCHES - kapcsolósor (1-6) a kényelmi szolgáltatások beállításához.
A beállítások csak program módban (6) érvényesülnek. A kapcsolók ON állásában az alábbi funkciók aktiválódnak.
1. - áthaladás érzékelés. Feltétele a FOT1 fotocella megléte, és az automata zárás beállítása.
Kiskapu használatakor nyitás közbeni fotocella megszakításra megállítja a kaput, majd 2 másodperc múlva becsukja.
A fotocellát a kapu teljes nyitásakor megszakítva a kapu nyílik tovább, majd a kinyitott állapot elérése után 2 másodperc
múlva illetve teljesen nyitott állapotban megszakítva is 2 másodperc múlva csuk - függetlenül az automata zárástól.
2. - elővillogás, a FLASH kimenet 2 másodperces működése után indul el a kapu nyitása vagy csukása.
3. - társasházi funkció. Feltétele az automata zárás bekapcsolása. Nyitás közben nem fogad el vezérlőimpulzust a
távvezérlőről és a START bemenetekről.
Automata záráskor a nyitott állapot alatt az ezen bemenetekről érkező impulzus hatására az automata zárás ideje újraindul,
zárás közben érkező impulzus hatására a kapu teljesen kinyit.
4. - bekapcsolt állapotban, a távírányító használatára zárás közben nemcsak megáll a kapu, hanem nyit.
5. - megfordítja a végállás bemenetek logikáját. Mágneses végállás kapcsolókkal szerelt motor estén van szükség a
használatára.
6. - program módba lépés. A kapuidők és a SAFETY bemenetek beállításainak módosításához
(#) SzilCsong válasza bajuszvas hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Jó, de kellene a leírás, mert így nem fogok rájönni, hogy kell a menetidőt betanítani, mivel ennél azt nem potméterrel, hanem menüből kell csinálni.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Azért csak próbáld ki...
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Köszi, ezt is olvastam, ha felkapcsolom a 6-ot, a program led nem reagál semmit. ha elindítom, akkor normál nyitás/csukást végez, ez nem tanítás.
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
6-os switch kontakthiba?
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Nincs kontakthiba, lenyomja az 5V-ot, már minden variációt kipróbáltam, volt, hogy addig nyomkurásztam a prog gombot, hogy nagy véletlen elindult és betanult egy hosszt, de ezt nem tudtam reprodukálni.
laírás és csakis a saját leírása nélkül, én 1 perc munkaórát nem tolok bele.
elengedem ezt, szégyen ez a magyar iparra, hogy nem képes egy áttekinthető dokumentációt biztosítani, ezért mindenkit le fogok dumálni erről a márkáról
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
ekkor a prog led virított?
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
nem, csak világít, de semmi logikát nem láttam.
De pl ilyen hülyeségei vannak: alapból az össze off-ba van akkor rajta van a lassítás, de nem csak megálláskor, hanem induláskor is, és ráadásul vár 2 másodpercet
Az 5-ös ON akkor ki van kapcsolva a lassítás, de az is csak akkor érvényes, ha az átkapcsolás után ujraindítom a vezérlést.
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Ez nagyon öreg elektronyika, 166f87x vagy 16f88x pic?
Találtam valami régi firkálmányom, valószínűleg ez az:
dip sw 1 on: infran áthalad utan aut csuk
dip sw 2 on: indulás előtt elővillog
dip sw 3 on: nyitáskor tilt ujabb nyomást
dip sw 4 on: csukáskor tavirányitóra megáll és utána teljes nyit
dip sw 5 on: nincs lassuind
dip sw 6 on: kosütés van
Kapuidő programozás: bekapcs alatt PRG vagy táv nagykapu nyomva !!!
a többit ki kell sakkozniFontos hogy a tanitás kezdetén a kapu ne végállásban legyen, hanem a fenti útmutató szerint félállásban.
A tulaj/telepítő a doksiját miért nem tette el? pl az elektronika dobozába, akkor nem veszik el elköltözéskor sem...
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Ez lesz az.
Jól értem, áram ráadás előtt a prog gomb nyomvatart és úgy indul a tanítás?

Akkor ez már réginek számít?
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
igen
sacc 2005 környéke? majd 20 éves hamarosan? Ha még most is működik, nem mondanám káoszosnak...
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Alapvetően nekem nincs különösebb bajom a gardengatek-al, de az eltérő verziószám miatti külömbségek kiakasztóak. szóval inkább a gyártói dokumentálatlanság a zavaró.
Miért nem lehet a panelra egyértelműen ráírni a tipusát?
Pár hónapja is ide fordultam segítségért sima roll230, mire közösen rájöttünk, hogy lehet eltérő nyomógombokat ráprogamozni. Jó ez, de erre ráment egy napom.
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Szerintem ha nagyon nem megy/régi, és írsz nekik emailt, verziószámot, elküldik a doksit
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2023 / 1
 
Tessék itt vannak a dokuk:
http://www.gardengate.hu/index.php?fomenu=letoltesek
KORÁBBI VERZIÓK - ARCHIVE MANUALS
Kattintson erre a szövegre, ha régebbi készülékeink működési leírását keresi!
Mondjuk 1.24-est nem látok de valószinűleg egyezik előző/következő verziószámmal...
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
A fotód homályos (mért "viber"?), a felső mikrokapcsoló felirata olvashatatlan. Ezek szerint "PROGRAM"(M.1) a felirata? Ha igen, és mégsem működik... Ver.2.00-tól (2004) vannak leírások í neten...
A nyák 2 motoros vezérlőé (Swing 230?)... Írhatsz a GG-nek is, talán van infójuk róla.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2023
Következő: »»   129 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem