Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1106 / 1124
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Igen, értem mire gondolsz.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 30, 2024 /
 
Ilyenkor mi van? Linux 17 mint.
(#) pittti válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 30, 2024 / 1
 
Nem tudja csatolni a kötetet - akármi lehet.
Én megnézném azt a merevlemezt, direktben SATA portra téve...
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Linux Mint nem szereti az exFAT partíció típust... "unknown filesystem type exfat" a hibaüzenet. Bővebben: Link
(#) jani1987 válasza pittti hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
A Windows 8.1 zokszó nélkül felismeri.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Szia!
Érdemes lenne frissíteni azt a régi 17-es verzót valami jóval újabbra. Ezen kívül nagy merevlemezeket NTFS-be vagy ext4-be kellene formázni, az exfat a flash meghajtókhoz jó.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 31, 2024 /
 
Windows 10 Pro rendszer, rendszerindításkor zavaróan hosszú időt tölt el az "üdvözöljük" képernyőn, mire sikerül bejutnia az asztalra, ez idővel vált ilyenné.
Mit tehetnék a bejelentkezés visszagyorsításához?
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Azt ugye te is tudod, hogy erre a kérdésre végtelen számú válasz létezik annak függvényében, hogy mi van telepítve a gépeden?

Meg kellene szüntetned a lassító tényezőt, vagyis eltávolítani azt a programot ami lassít, pl. ESET Security.
(#) Gabó válasza img hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Évek óta esetet használok, és nem lassít semmit, ha nem valami ezer éves vas van alatta....
Normálisabb c2d procis gépen is vígan elvan.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2024
(#) img válasza Gabó hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Pár hete még 13 másodperc alatt bootolt asztalra a gépem. Most a legújabb, 17.0.16.0 ESET Internet Security van fent, amióta feltelepült azóta úgy megnőtt a tálca ikonjainak a betöltési sebessége, hogy az egész asztal betöltődése több, mint 1 percig tart (pedig RAM drive-ot használ a gép, ami az SSD-nél nagyságrendileg gyorsabb).

Szerk.: Gondolom a C2D gépeden nem ez a verzió fut. Korábbival nekem sem volt problémám.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2024
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
?
Százas nagyságrendben használjuk ügyfeleink gépein az ESET termékeket és sem én nem tapasztaltam hasonlót, sem a kollégáim nem jelezték eddig.
(#) Gabó válasza img hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Érdekes, mert nekem is erre frissült, és semmi változást nem vettem észre.
NVME ssd, és vagy 1 éves win... Igaz nem időmérőzöm a betöltést, de semmi kiugró változást eddig nem vettem észre.
Normális win ms oldalról leszedve, semmi buhera nincs benne. (aktivátor és társaira gondolok)
De az egyik notin, igaz az nem c2d hanem valami 2genes i5, azon sincs bajom vele. Bár azon még nem frissítettem. De az asztali az jóval erősebb.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Idézet:
„Mit tehetnék a bejelentkezés visszagyorsításához?”
A Windows Performance Toolkit használatával elemezd, hogy miért tart annyi ideig a belépés, majd utána az eredmények ismeretében találd ki, hogy mit tehetnél.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Avast, amit használok, nem Eset. Az indítási listában csupa olyan van, amikre szükség van, tehát nem tilthatom le őket. Viszont van a listában egy ikon nélküli bejegyzés "program" névvel, melynél nem nyitható meg a fájl helye (opció kiszürkítve), nem lehet tudni, hogy vajon mi lehet ez. Eddig nem mertem letiltani, de most megtettem, majd holnap meglátjuk, hogy ez volt-e a lassító tényező (kétlem).

indítás.png
    
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Az Avast az.
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
A Garfield.htm-nek meg fwcustom-nak miért kell gépindításnál futnia?
Én a két edge-t is kilőném
(#) cua válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Ugy altalaban azon csodalkozom miert van szukseg a napi boot-olasra? En szeretem ott folytatni a munkat, ahol abbahagytam, ehhez pedig nem kapcsolom ki a gepet. Van mikor hibernalom (ez ritkabb), de tobbnyire csak elkuldom aludni. Ez regebben a freebsd/linux gepekre is igaz volt es mostansag a Mac-re is. (Fogyasztast sosem mertem, de bizonyara feltunne ha sok lenne a villanyszamla)
Csak odaulok, rarakom az ujjam az ujjlenyomat olvasora a billentyuzeten es maris ott van minden elottem, zero varakozas.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2024
(#) kadarist válasza cua hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
A frissítések telepítéséhez nem árt néha egy hidegindítás, plusz a memóriatartalmat sem árt időnként nullázni.
(#) Doky586 válasza cua hozzászólására (») Feb 2, 2024 / 1
 
Ugyanígy vagyok a zuhanyzással is. Minek zárjam el, holnap úgyis újra kelleni fog..
(#) Epu2 válasza img hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
AVAST-ot használtam amióta létezett. Még W10-nél is egy kis ideig. Soha semennyit nem lassította a rendszereket.
(#) cua válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
En azt irtam ugyanott folytatom Ez kb 5-15 megnyitott ablakot jelent, esetenket akar plusz feltucat ssh csatlakozassal.
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Az első egy egyedi offline oldal, ami mindig lekéri és megjeleníti a napi legfrissebb képsort. A második pedig a Redragon billentyűzetem programja, csak nincs normális névvel ellátva. Az Edge-t nem mertem tiltani, nehogy valami rendszerdolgot érintsen.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
A java Update scheduler-t is simán letilthatod. Annak se sok értelme van folyton ellenőrizgetni van e frissítés.

A Free download manager-t szintén gyomlálnám. Mivel gondolom nem 0-24 -ben megy a letöltés.

A HP update-jét is fölösleges futtatni. Az Imaging Monitor meg szerintem (legalább is nekem úgy rémlik) hogy az is elindul ha a szkenneren ráböksz a szkennelés vagy másolás gombra, tehát az is mehet aludni. Bár ebben az utolsóban nem vagyok biztos, de ki kell próbálni. Vagy ha szkennelni akarsz, legfeljebb készítesz egy parancsikont neki, és úgy nem kell folyton a háttérben futtatni.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2024
(#) xxxyyy válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Ez most milyen konfiguráció? Az SSD típusa is érdekelne.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Zsombi!

Csináld meg szépen, amit írtam és az a program majd megmondja neked, hogy melyik alkalmazás mennyi ideig indul be, mi fogja meg a géped, mitől lassú a belépés. A sok szemét, ami elindul, biztosan nem segít, de azokon kívül is van még élet, simán lehet olyan folyamat is, ami azok között nincs felsorolva.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
A helyedben megnézném, hogy a BootRacer mit mond róla.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Régi motoros ‒ "Free Download Manager" nem lehet tudni, hogy mikor jöhet jól, egyszerre több szálon tud letölteni, ami látványosan gyorsabb tud lenni ‒ csak akkor aktív, ha odaadok neki egy letöltést, amúgy a háttérben inaktív (ikonja a tálcán). A Java frissítőjét inkább nem tiltanám le, nem szeretném, ha idővel elavulttá válna a Java verzióm.
Viszont letiltsam-e a két Edge bejegyzést? Zavarna-e bármit is a letiltásuk?
xxxyyy ‒ Kizárólag HDD-t használok, semmi mást, nincs SSD.
bbb ‒ Megnéztem már a linkedet, egy Microsoft féle íráshoz vezet, kissé bonyolultnak tűnt, ezért nem próbáltam meg.
img ‒ Ezt a programot megpróbálom és vissza fogok jelezni ‒ tud magyarul is, így könnyebb lehet.
(#) xxxyyy válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Valahogy sejtettem a választ...
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
FDM elindul magától, ha bármilyen letöltést elindítasz, feltéve ha az van beállítva alapértelmezett letöltés kezelőnek, tehát fölösleges háttérben futtatni. A java félelmedet nem értem, de hát lelked rajta,
tégy belátásod szerint. Ahogy pipi már írta, az edge-k is mehetnek a levesbe.
Egyébként a registryben is lehet pár automatikusan induló sallang.

Viszont ha még valóban HDD-n vagy (az lesz ott a fő gond), szerintem ne nagyon számíts túl nagy gyorsulásra.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Idézet:
„Viszont ha még valóban HDD-n vagy, szerintem ne nagyon számíts túl nagy gyorsulásra.”
Ha nem (kis túlzással) nagyjából legalább tíz percet toporogna az "üdvözöljük" képernyőn, az jó lenne.
A "BootRacer" tesztjének futtatása igényel-e gép újraindítást vagy sem? Olyankor szeretném futtatni, mikor nem zavarna egy esetleges újraindítás.
Következő: »»   1106 / 1124
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem