Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   398 / 399
(#) reloop válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Idézet:
„akkor se tiszta a feszültség”

Ez a piszok, jó piszok
(#) szendi001 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 29, 2024 / 1
 
Gondolom meging valami szuper tiktos kereskedelmi termek miatt lett leveve minden melleklet. Aki nem akar hobbizni, menjen iparba dolgozni...
(#) Alkotó válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Tévedsz. Az igazi ok az elavultság.
Attól mert hobbi, még változhatnak, fejlődhetnek a tervek. Az nem baj ha a hobbiság ellenére is próbálnak egyre jobbá válni.
(#) szendi001 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 29, 2024 / 1
 
Valahol ertem, valahol nem. Sajnos ezek a tervek felkerultek PCB way re is. Az a problema, ha az eredeti tervezo osztana meg, kapna jutalekot a rendelesbol es tiszta ugy lenne az utanepithetoseg is. Ha viszont az ok az elavultsag, felkerülhetne a helyes megoldas, es nem a melleklet tunne el, csak kicserelve lenne a helyesre. Egyebkent nem tudom mi volt ott, csak a torolt linkeket lattam.
(#) Beringer 600 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Nagyon köszi,igazán rendes tőled
(#) gabesz2011 hozzászólása Feb 13, 2024 /
 
Sziasztok!
Nincs meg valakinek ennek a Quad 405nek a rajza és nyákterve? Neten eddig nem találom. A panel alján annyi van hogy b.j 2000
(#) kistee válasza gabesz2011 hozzászólására (») Feb 13, 2024 /
 
Szerintem ez lesz az. Rajzot nem találtam.
(#) gabesz2011 válasza kistee hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Igen ezt megtaláltam én is. Az 1ik már működik, viszont a másik szivat. Multival mérve a kimenet szépen be áll 0ra,de ha hangszórót teszek rá akkor zúg olyan 80hz körül és a soros izzó is világít a 230as oldalon. Szkóp nincs, de szerintem gerjedés lesz csak nem tudom mi okozza.
(#) reloop válasza gabesz2011 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Szia! A mellékelt rajzon bekarikáztam azt a kondenzátort amelyiket 120 pF-nak vélek. Ennek elhangolódása tipikusan gerjedést okoz. A kerámia kivitelnek meg van erre a hajlandósága.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2024

Gerjedés.gif
    
(#) gabesz2011 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Majd hollnap kimegyek és kicserélem. Úgy is rendelnem kell pár dolgot,mert próbának csak 2wattos volt a 0,1 ohm ellenálásbol illetve 22ohm is kell mert csak 22,6 ohm 1% van itthon.
A másik oldal elsőre ment az alapján raktam ezt is össze, az általam csatolt kép még az az állapot volt ahogy hozzám kerültek.
(#) reloop válasza gabesz2011 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
A tekercsekkel párhuzamos 22 Ohm értéke nem kényes.
(#) gabesz2011 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Az mkt1826 jelölésű kondi elvileg 470nf a rajzon viszon 100nf szerepel ezt sem értettem mint ahogy az r30,31 rajz szerint 510ohm ezekben viszont 470 ohm
A kondira nem szóltam,ott a tetején a 10j..
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2024
(#) Cinema válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Tegyél be oda fóliakondenzátort, jobb, mint a kerámia és legalább 100V-os legyen.
Az 5100Ohm vagy 470Ohm az alkalmazott tápfeszültségtől függ, kisebb táp, kisebb ellenállás.
A 0,1Ohm 2W elég.Esetleg 2db. párhuzamosan kötött 0,22Ohm/2W bőven megfelel.
Bemeneti csatolókondenzátornak pedig 6,8uF, vagy méginkább 10µF javasolt, a jó mélyátvitelhez.
Forrasztások tökéletesek legyenek!
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2024
(#) mcsubika hozzászólása Ápr 30, 2024 /
 
Sziasztok! A mellékletben szereplő Quadhoz hol találok nyák tervet? Ezt a topikot nagyrészt átböngésztem. Lehet figyelmetlen voltam?
(#) mcsubika válasza rectamas hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Köszönöm, ezt megtaláltam. Viszont a 99. oldalon található szimpla végtranzisztorost szeretném megépíteni.
(#) mcsubika válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Helló Alkotó! Szeretnék kérni paneltervet ehhez a verzióhoz, ha esetleg még elérhető.
(#) Alkotó válasza mcsubika hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
A képen lévőhöz képest mire lenne szükséged?
(#) mcsubika válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Pdf formátumból nyomtatható rajzra, amit vasalós technikával fel tudok vinni a nyáklapra.
(#) szendi001 válasza mcsubika hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Szuper titkos fileok. Rajzold at Sprintbe, es kisebbek lesznek a kozepso pottyok es nem mar ala. Egyebkent jo terv, csak a forrasfile nem publikus.
(#) Alkotó válasza mcsubika hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Azt nem tudom milyen irányból milyen tükrözés lenne az ideális (mert nem mondtad meg), ezért találomra generáltam egy képet.
Nézd meg ezt keresed-e, mert van ebből több változat.
A furatokat kisebbre vettem mert így könnyebb a fúróval pozicionálni.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2024

Q1-v3.pdf
    
(#) Alkotó válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Pdf-et kért, ami nem forrásfájl. És jól tudod, én nem osztok meg munkafájlokat.
(#) Hutty válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Ebből a pdf-ből már meg kell tudni házilag csinálni.

A jó minőségű és profi megjelenésű paneledet is megvehetné, ha éppen van feleslegben. Emlékeimben korrekt árat kértél érte.
(#) Alkotó válasza Hutty hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Ez a lehetőség nem került szóba.
(#) mcsubika válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Köszönöm! Erre gondoltam. Ennek az erősítőnek 775mV a bemeneti érzékenysége?
(#) Alkotó válasza mcsubika hozzászólására (») Máj 1, 2024 / 1
 
Nem tudom, elő kellene hozzá keresni a kapcsolást (ez nem az eredeti QUAD405 kapcsolás).
Egy nagyon halvány emlékem van, mintha ennek 2 V lenne a bemeneti érzékenysége.
(#) Gránátalma hozzászólása Sze, 17:47 /
 
Sziasztok Quadosok!

A napokban lettem figyelmes egy érdekes jelenségre a Quad405-ömmel kapcsolatban.
Mégpedig, hogy 200Hz-en zúg, hangerő állásától függetlenül, földre zárt bemenet mellett is, mindkét oldal egyforma hangerőn.
Urbán féle korszerűsített iss4-es panelem van, megvan már vagy 20éve. Ez a zaj eddig is megvolt -szerintem-, csak nem volt annyira hallható, mert kevésbé érzékeny hangfalaim voltak, de most Dalira váltottam, ami jóval érzékenyebb hangfal szett és így egészen zavaró számomra.

Minden puffert kicseréltem, (oldalanként 2x10.000uF, plusz GND felé 100nF, plusz a 100Volt közé 450nF)
Minden elkót kicseréltem a paneleken. Minden egyéb segédtápot lekötöttem, csak a fő toroid van. Csillagpontos a földelés, nem az okozza a brummot, illetve újra is kábeleztem az egészet, mikor felfedeztem a zajt. Gyári service manual szerint ha ilyesfajta zúgás jelentkezik, az A osztály bázisán lévő RC tag C eleme (100u elkó) szokott a gond lenni. Hát nálam nem vált be
Szerk.: hidegre-melegre nem változik, illetve ne5534-van mindkét oldalon.


Találkozott már esetleg valaki hasonlóval? Ötletek?

Készítettem róla egy felvételt mérőmikrofonnal, 30dB erősítéssel:
Bővebben: Link

Illetve itt van a mérés logicból:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Sze, 17:52
(#) szendi001 válasza Gránátalma hozzászólására (») Csü, 14:57 /
 
Mas taprol, labortaprol probaltad? Elegge tapegyseg felhang a 200 Hz. A greatz egyik eleme nem lehet serult?
(#) dB_Thunder válasza Gránátalma hozzászólására (») Csü, 15:10 /
 
Idézet:
„Találkozott már esetleg valaki hasonlóval? Ötletek?”

Szívtam ilyesmivel, a graetz AC lábaira kötött pár nanos kondi oldotta meg!
Talán 6,8nF fólia 100V-os volt....
Ha jó a készülék, akkor abból zajnak nem szabad jönnie, ezt azt jelenti, hogy gyakorlatilag fülesként kell használni a hangfalat, hogy halld!
(#) Gránátalma válasza dB_Thunder hozzászólására (») Csü, 19:21 /
 
Köszi mindkettőtöknek a tippet.
Nincs most itthon nagy labortápom, ami P-M-osz, így maradt a saját tápja, nekem is a tápból eredeztethetőnek tűnik egyelőre.

Tettem be egy EMI filtert a trafó primerbe, illetve 22nF fólia volt a legkisebb, amit találtam, azt az AC-AC közé, de egyelőre ugyan úgy ott van.
Holnap veszek kisebb kondikat és kipróbálom. A Greatz jónak tűnik kimértem, illetve szépen tartja az 52Volt DC-t, meg se rezzen.

Amúgy szkóppal, 16 Ohm műterheléssel 10x-szorzót kell raknom a bemenetre, hogy lássam, hogy ott van a kimeneten a 200Hz plusz némi rámodulálódott nagyfrekis zaj. Sima 1x-es bemenet legkisebb osztással sem látható. Lehet a hangfalak túl érzékenyek már szegény Quadnak.
Következő: »»   398 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem