Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 181
(#) proli007 válasza titi hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Hello!

Régen voltak 30, sőt 15-12perces kazettáim is. Ha már ismert a hosszuk, akkor viszont elég pontos módszer lehet az eljárás. (Még a nyávogást és a szalagfeszítés hibáit is integrálja)

üdv! proli007
(#) pepe62 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Na annyira szerintem nem olajos, hogy csússzon...
Előbb megpucolok mindent, oszt állítgatok, ha kell!
Köszönöm nektek az értékes és gyors segítséget, holnap beszámolok mindenről!
(#) titi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Volt nekem is valami gagyi, kb 10 perces kazim.
Valami reklámszöveg, vagy mifene volt rajta, azt használtam, a már korábban írt módszerrel. (rámondás)
Annakidején, a szalagos korszakban sokat segített...jónéhány deck-et állítottam vele.
Üdv!
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
A kis motor fenekén emlékszem,van egy kis lyuk, amit kis gumi lamellák takarnak.Nem látok csavart. Abba csak dugjak be egy kis csavarhúzót, és ott lesz?
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Á kösz,hogy mondod, hogy ne, mert áram alatt gondoltam az állítást. Úgy hallani rögtön. akkor ki-be kapcsolgatás. Értem!
A motor hátulja felől nézve jobbra, vagy ahogy a deck velem szemben van, úgy jobbra?
(#) titi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
...én mindíg áram alatt csináltam...
...csak a trafó előtti rész kerülendő...
Lejátszás közben rögtön ki is derül, hogy jó-e az irány.
(#) Sebi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Erre (is) való a hangolópálca, az műanyagból van...
(#) titi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Én így még nem jártam, max. egy pillanatra hirtelen gyorsabb, vagy lassabb lett.
De ez kiküszöbölhető szigetelt csavarhúzóval (amelyiknek csak épphogy kilóg a vége), vagy hangolópálcával, amint Sebi is írta.
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Halihó! Nincs, se csont, se műanyag hangolópálcám!
(#) pepe62 hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Viszont belőttem a hangmagasságot! Eleinte kissé kivert az ideg, mert sehogyse találtam a csavart. A lukba akárhogy próbáltam nem láttam be,túl mélyen volt. Na gondoltam kicsit túl széles a csavihúzó lapja, ezért tűreszelővel kiéleztem+keskenyebbre is reszeltem, és láss csodát rögtön éreztem, hogy mélyre hatoltam a lukba! Úgyhogy egy bitfejből barkácsoltam egy hangoló célszerszámot.... Ki-be kapcsolgattam a gépet, nehogy kisüssem a motort, de azé egy kicsit természetesen belenyúltam a 220ba. nemgond 380-ig hitelesítve vagyok!
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Köszi, jól esik profitól a dicséret!
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Minden jól műx,viszont felfedeztem még valami hibát, hogy ne legyen minden gömbölyű.
Mechanikai történet lehet szvsz. Van úgy,hogy ha gyorstekercselésből rögtön lejátszásra kapcsolok, a felvétel indul el. Ha stoppokat nyomok funkcióváltás közben, nincs ez a jelenség,meg ha ugye ki van törve a kazin a pöcök,akkor se. Mi a macska lehet ez? Üdv
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Hát, bizony.... Épp a motor hátuljára esett a tekintetem, és a kis cédulán a gyártási idő: 1982!
Ezek szerint ez nem hibajelenség? Üdv.
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Jaja, ezt a kis "kényelmetlenséget" leszámítva. Most épp a házból kilógó rca kábelek helyett, megcsinálom beépített csatikra. A fúrás-faragáson túl vagyok,most jönnek a forrasztások. :awink:
(#) pepe62 hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Na megvan,most má ollan mint egy profi magnó. Lógó tyúkbelek helyett 4 db. rca virít a hátuljában! Bajlódtam a forrasztással,és egy kicsit elolvasztottam az egyik rca aljzatban a szigetelést, mert elég sz*r öreg a pákám, de megmértem,nem zárlatos. Lejátszás,felvétel, műxik minden rendesen!
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Köszönöm Zoli! Egyelőre nincs más kütyüm javítani, de azért benézek ide többször,mert jó a társaság!
(#) titi válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Idézet:
„de azért benézek ide többször,mert jó a társaság!”


...aztán majd függő leszel mint mi...
...de nincs ellenszer...
(#) Sebi válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Az olvadás sokunknak okoz gondot csatlakozók forrasztásánál.
Én pl mindig beledugok egy ellendarabot, hogy legalább ne deformálódjon.
(#) pepe62 hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek a baráti fogadtatást, és a jó ötleteket! Ma nemsokára indulnom kell,megyek szerepelni, zenekarral, de ezeket a fellépéseket nem naon csipázom, (esküvő, céges parti..), mert igazán a szinpadi előadás az igazi!De már elindultam ebbe az irányba! :awink: Már nem esik jól egybe 6-8 órát játszani...
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Na csak összejött még egy kérdés......Említettem, hogy megolajoztam a tengelyt, de csak hátul a kis műanyag "csapágynál",ahová beilleszkedik a lendkerék. A hosszabb, szalag felé benyúló részt nem,ami a szalagot továbbítja (pedig szerelésnél elég jól kicsúszik). Szerintetek érdemes ezért megint szétszednem?
(#) proli007 válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hello!

Hát, ez a foszforbronz "szinter" csapágy, a kis műanyagnak csak támasztó szerepe szokott lenni. Viszont az olajozással óvatosan kell bánni, mert itt a szalag és a görgő is olajos tud lenni! (Ha csak kihúztad, vagy hátra csúszott akkor is) A szalag felőli oldalon, egy olajlehúzó műanyag gyűrű is szokott lenni, hogy az olaj ne kússzon fel a tengelyen, valamint tisztításnál, ne mossuk ki a csapágyból az olajat.
Na ettől okosabb nem lettél, legfeljebb tájékozottabb.

üdv! proli007
(#) titi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Idézet:
„Mert egésznap itt vagyok??”

Akárcsak én, és még sokan mások...
(sokszor meg kell harcolnom azért, hogy itt ülhessek a gép előtt...aztán meg persze azon veszem észre magam, hogy alig alszok... )

pepe62! Szerintem ezért mégegyszer ne szedd szét, mert amint proli007 is írta, a szalag felőli oldalnak nem használ. Annyira meg gondolom nem szorul, hogy nyikorogjon, mint a talicska...
Amit még esetleg egy nagyobb karbantartásnál megszokás nézni az az, hogy nem nagyon kottyan-e a tengely. (bár az általában már egyéb jelekből is észrevehető)
Szóval ha sikerült beállítani, és jól szól, akkor használd egészséggel, ne szedd újra szét.
(#) Sebi válasza titi hozzászólására (») Nov 10, 2008 / 4
 
Ha már szóba jött a "kottyan a tengely"...
Ilyen esetben általában szalagvándorlás lép fel, mert a tengely nem párhuzamos a nyomógörgővel. (a szalag lassan felfelé "mászik" a tengelyen). Eleinte csak kissé fodrozza a szalagot, később hallható hibát is okoz.
Egy jó laposfogóval általában elfordítható a persely legalább 100...120fokkal, ekkor már nem a kopott rész tart ellen a görgőnek és ollyan lesz mint az új. Persze görgőnyomás nélül ugyanúgy lötyög, de nem ez számít.
(#) pepe62 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Aha...nemsemmi, hogy honnét tudtok ennyit. Véleményem szerint tankönyvet is írhatnátok, akár ebből a tárgyból is!
Amúgy akkor értem Proli007, hogy miért nem sikerült a szalag felöli részről megolajoznom. Sehogy sem szivárgott be az olaj, úgyhogy takarítottam is ki veszettül a kis alkoholos fülpiszkával.
Nem nyikorog,nincsen hangja, úgyhogy kösz Titi, marad így "nyugodjon békében", most már kijöhet az intenzív osztályról.
A tengely szerintem tökéletes, nem kotyog,nem fodroz, nem is tudom, hogy bírta ki ez a gép a strapát, mert a régi ismerősöm a 80-as években sokat diszkózott vele,és még a házibulikba is ezzel járt. Lehet fejet már cserélt benne, igaz ütött-kopott is egy kicsit,de nagyobb javítás nem látszik rajta,meg ahogy ismerem, sztem nem is vitte szervízbe sose.
A kis motorján a gyártási év:1982. Próbálnánk meg ezt az "életvitelt" a most gyártott készülékekkel végigcsinálni! Valószínű ezeket már 6szor újra kellett volna éleszteni,nem csak egy hajtószíjcsere, ugyebár...
(#) pepe62 hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Na, elkiabáltam!
Bedöglött szegény... egyszercsak lejátszás közben hirtelen elkezdett lassulni a motor (szépen az énekesnek egyre jobban basszus hangja lett, és jó muzsikusok lévén vele mélyült a zenekar is! ), kicsit pihentettem, újra bekapcs, kicsit még agonizált a motor, oszt már csak kézzel tudom belendíteni a forgást, de akkor is csak a basszushangú zenei produkció hallatszik!
A motor kampec-dolóresz?! Csákány mindenkinek!
(#) pepe62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Köszi! Hát nem tudom, érdemes-e erre már költeni... de ha netán rászánom magam, hogyan szedem le,és rakom vissza a rossz motor tengelyéről a szíjhajtó tárcsát?
(#) CHZ válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Ha felmelegíted simán lejön .
(#) CHZ válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Sajnos az a motor szétkopott !
Kommutátor beégett , nem érdemes javítgatni , csere .
(#) pepe62 hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Érdekes kísérlet lenne részemről Simpi! Hogyan szedjem szét? le lehet feszegetni a házat,vagy csavaros megoldású?
(#) proli007 válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Hello!

Régebben bagóért utána vágták az embernek.
De vigyázz, bal és jobb forgásirányúak is vannak.
A típusszámban meg szokott jelenni. Óra járással megegyező: CW ellentétes CCW. (A motor hajtó ékszíj felől nézve értendő.)

De előferdül, hogy a kefe elkopott, a kefe lengéscsillapító ragacsa átmászott kefére....

üdv! proli007
Következő: »»   7 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem