Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7250 Végerősítő
 
Témaindító: szabi83, idő: Nov 4, 2006
Lapozás: OK   3 / 13
(#) Nikon86 válasza cimopata hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Sztem édes mind1 , hogy hídba kötöd vagy sztereóban hajtod (éppen ez a lényege a tda7294-nek nem kell hozzá nyákot tervezgetni , mert jó ha van a penaelen összesen 10 alkatrész nameg próbanykkal együtt egy kezdő is megépítheti szóól és nem is rossz [asszonyom méyládáját is ilyen hajtja bár igaz nem 250 watt de egy somogyis 25 centist azért megtud hajtani em is olyan kicsit )a két mélyet subról vann szó aminek aztán nem kell 18000 hz-en tisztán szólnia viszont ha a hagzássra megyünk rá akkor építsétek meg a 8 tranzisztoros változatot oldalanként 2 pr tranyóval szebb hangja van mint a natúr változatnak bár csak 60 watt sinus 4 ohm de megéri

Tranyó elszálás után összes kondi csere vagy mérd ki ha sikerül
Náálam is volt ilyen: tranyók zárlat új tranyók és torzan szólt :S összes elkó és fóliakondi kerámiakondi csere és láss csoda megy szépen. Na ok 600 ft volt a kondicsere de megérte

Ma nekem már jócskán nem a mute funkció adta fel a leckét
szimetrikus tépágak tökéletesen szimetrikusak század voltra dc-ben a panelen viszont már korántsem :S más más dc értékeket muttat tranyópáronként naaa ez sux rendesen erre valakinek ötlete van?

Jelenség hogy a porcelánellenállások (5W) melegednek ha a végtranyók bevannak kötve.

(ismét regényt írtam megoldókulcs nincsen aki rejtvényfejtésben jó annak menni fog )
(#) cimopata hozzászólása Júl 8, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Köbzolié a pont, betettem 150pF helyett 1nF-t és most jó.

Bár azt még mindig nem értem, hogy a végfok másik fele akkor miért hajlandó működni 150pF-al?

Köszi köbzoli!
(#) jandark hozzászólása Okt 7, 2008 /
 
sziasztok!
van e már valakinek a tda7250es kapcsihoz nyákrajza?
vannak alkatrészeim és megépiteném pihenés képpen,,
köszi előre is
(#) cimopata válasza jandark hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Üdv, igen van.
Délutánra felteszem mert azt hiszem 1-2 átkötés még hiányzik.
Amúgy hangfalvédővel 1be van építve. Tehát nagyon kis kompakt.
(#) jandark válasza cimopata hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
köszönöm szépen előre is és várom
további szép napot
(#) cimopata válasza jandark hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Hali
Panelterv + 1-2 kép hogy tudjad kb. mi hova megy.
A hangszóróvédelem egy Reflex-RX500 nevezetű végfok védelme.

Íme:
(#) cimopata hozzászólása Okt 7, 2008 /
 
mégegy

IM000295.JPG
    
(#) jandark válasza cimopata hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
nagyon szép darab :yes: le a kalappal és köszönöm az információt
(#) husi6669 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Sziasztok valaki segítene fel tenne nekem ide fórumba fóliarajzot beültetési rajzot és alkatrész szedetett?nagy szükségem lenne rá!!!!elöre is köszönöm
(#) lapose válasza husi6669 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia!

Tessék!

tda7250p.zip
    
(#) husi6669 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm jövök eggyel!
(#) cimopata hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Üdv mindenkinek, itt egy javított verzió a nyáktervről a fenti nyákterv helyett. Abban 1-2 átkötés nincsen benne, és nincsenek az alkatrészek kommentezve.

TDA7250.LAY
    
(#) lapose válasza cimopata hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia!
Feltehetted volna még jpg-be, vagy pdf-be is! :yes:
(#) sirály12 hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Sziasztok.

Épp most készülök megépíteni ezt az erősítőt, de lenne egy kérdésem.

Az ic datasheet-jében a 6. és a 9. oldalon is van egy-egy kapcsolási rajz. Gondolom a 9. oldalon lévő valamiért jobb, miért? Szebb a hangja? Érdemes azt építeni?
(#) szabi83 válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia


6.old - darlington tranyó pl tip142/tip147
9.old - két tranyó van a darlingtonba "kötve"

6. oldali a jobb, vagyis nekem az volt megépítve.. tda7294nél jobb, de ez még mindig nem, azaz igazi tranyós vég arra ott a B5 vagy az ST151

Üdv
(#) sirály12 válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Akkor hangzásban semmi különbség nincs köztük?

A tip-es lehet azért nem lesz nekem jó, mivel 4 és 8 Ohm-os hangfalak is lesznek rajta. És a táblázatban, csak a 8 Ohm-os részhez voltak a tip-esek írva.

Egyébként egy 5.1 vagy 6.1-es cuccban lesz, és nem szívesen építenék/élesztenék 6 tranyós erősítőt. Ezt könnyebb éleszteni.
(#) lapose válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia!

A 9. oldalon Sziklai vége van az erősítőnek, audiofil körökben kedvelik, de hogy itt mennyit változik tőle az erősítő hangja, azt nem tudom!
(#) Szegedi Sándor válasza lapose hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szia
Ehhez az erősítőhöz a végtranyók elé mekkora teljesítményű ellenállás kell?
(#) szabi83 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szia!

5W-s
(#) Szegedi Sándor válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Köszi.
És a standby lábát hova kössem hogy állandóan szóljon?
Vagy hogy működik ez?
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Valaki tudja a választ a kérdésemre?
Az IC(TDA7250) 5-ös lábát hova kössem és mennyi feszültséget kössek rá hogy állandóan szóljon?
Ha nem kötöm sehová akkor mi történik?
(#) cimopata válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Hagyjad szabadon és akkor szólni fog!
(#) gulyi88 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
A - Ut hez képest az 5 ös láb feszöltsége:
0-0,8V -> stand by
1,6-2,2V -> mute
3,8-12V ->play

csá
lógni hagyni nem a legjobb, nagy impedanciájú bemenet! ...
(#) Szegedi Sándor válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát.
(#) cseffo hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
hello valakinek nincson olyan rajza tda7250 el ahol bdx33/34 es tranzisztor párral van 2x50W?
elöre is köszi
(#) cimopata válasza cseffo hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Cső!

Nem kell ahhoz külön rajz, egyszerűen a végtranyók helyére beteszed a BDX23/34-et.
Amúgy 2x50W kicsit sok. Szerintem 35-40W a max ezekkel a tarnyókkal.

Ha nagyobb teljesítményt akarsz használj TIP142/147 et
(#) Vajas Gergő hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok! Megépítettem ezt a kapcsolást és azt szeretném kérdezni hogy van egy +-48V-os trafóf és ha arról használnám akkor kibírná e a kapcsolás?Még eddig nem mertem kipróbálni mert félek hogy elfüstöl az egész más trafóm meg nincs.
A másik kérdésem meg az lenne hogy 2 helyen jelölve van a -Us most akkor oda mind2 helyre kössem be a táp minuszát vagy az hogy lenne?Bocs ha nagy hülyeséget kérdeztem még tanulok
(#) zacc válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Az ic tuti nem birna ki mert adatlap szerint +/- 45 voltig. Igen ahol -Us van a kapcsrajzon oda be kell kotni a tap minuszat
(#) papask1 válasza cseffo hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
nekem ez van megépítve és jól működik. 2x+/-23V-ot kap 4A-ral. legelőször 2x+/-30V volt de máig ismeretlen hiba miatt 3-szor szállt el az ic a végfokokkal együtt. 2x70w-os 4Ohmos dobozok mennek róla és probléma nélkül elég volt valamikor 7 éve amikor tinidiszkókat csináltunk vele 20x30méteres teremben. persze sokat számít milyen doboz van rá kötve.
(#) Vajas Gergő hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat, még annyi kérdésem lenne hogy valahogy nem lehetne megoldani hogy a +\- 48V helyett olyan 43 voltot adjon le mert a trafóból nem lehet letekerni mert össze van hegesztve. Nincs valami megoldás erre?
Következő: »»   3 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem