Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   9 / 126
(#) sector99 válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Nem tudom, hogy hamis vagy nem, DE:
Nekem ilyenem van:MAX
és teljesen igy néz ki mint ez:AX
.....egyébként a MAX... olcsóbb is !!!
Különben én meg vagyok vele elégedve.
(#) szabax hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Múlt héten rendeltem egy Maxwell MX-25 303 as multit. És ott a boltban a srác a katalógusban amit mutatott annak volt háttérvilágítása, ezzel szemben amit neten találtam leírást ott nincs ez feltüntetve (sőt kicsit másképp is néz ki a cucc) Maxwell oldalán egyezik de ottsincs feltüntetve a világítás túlzottan nem fontos, csak furi a dolog. Szóval most akkor mi az igazság? Előreis köszönöm
(#) sector99 válasza szabax hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Én sem tudom pontosan, de szerintem ennek higgyél.......Ők remélem tudják....
MX-25303
(#) szilva válasza sector99 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Hm. Nemrég vettem egy MX-25303-ast a papámnak, nem egészen úgy néz ki, ahogy ezen a képen!

Ha jól emlékszem, sem a tranzisztor- sem a kondenzátorvizsgáló pontok nem a műszeren voltak kialakítva, hanem egy, a V-mérő hüvelyekbe dugható adapterrel működtek ezek a funkciók. Talán mintha az 5 gomb a kijelző alatt is úgy helyezkedett volna el, hogy 4 egy sorban, az ötödik pedig a jobb szélső alatt (kb. ahol a képen a tranzisztorvizsgáló csati van).

Arra most nem esküszöm meg, de háttérvilágítása mintha lett volna, bár én azt még sosem használtam egyik műszeremen sem. A frekvenciamérése viszont 30MHz-ig működik, és tud kitöltési tényezőt is mérni, amit pedig sehol nem említenek! Szóval szerintem csupán annyi történt, hogy a modellt kicsit felújították idő közben, emiatt kis mértékben a kinézete is megváltozott.

Egyébként az alatt az 1-2 nap alatt, amíg itt volt nálam a műszer, én méricskéltem vele pár dolgot, többek között 12-20MHz-es kvarcoszcikat is, és nagyon kellemes kis cuccnak tűnt. Tervbe is vettem, hogy ha lesz egy kis felesleges pénzem, akkor be fogok magamnak is szerezni egy ilyet.

A kitöltési tényezőt egyébként EZ alapján gondoltam, hogy tudja, mert ezen a fotón látszanak a gombok feliratai. Ha érdekli a népet, akkor majd csináltatok egy fotót a papámmal arról, hogy a valóságban hogy néz ki most az MX25303.

Szerk.: beszéltem a papámmal, azt mondja, hogy háttérvilágítása nincs. Fotót küld majd róla.
(#) Doszpot válasza szilva hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Nekem is ilyen, MX-25 303-as műszerem van. Pont olyan, mint amit leírtál. Külön toldat a hőmérőnek, és a tranzisztoroknak. A kondenzátort hagyományos mérőzsinórral méri. (szórt kapacitásokból eredő pontatlanságokat mérés előtt ki lehet nullázni)
Háttérvilágítása nincs, nem is kell.
A kitöltési tényező mérés nagyon hasznos! (PWM -es dolgoknál nélkülözhetetlen)
Én nagyon nem bántam meg, hogy megvettem. Szuper kis műszer.
Egyetlen furcsasága, hogy a szakadásvizsgálatnál kettőt sípol. egy kis rövidet amikor odaérintem, (a folytonos részhez) majd fél pillanat szünet után folytatja, akkor már szünet nélkül. Nem gyári hiba, másnál is ezt csinálja.
(#) szabax hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat! Nekem ha jól emlékszem (nem vagyok egy nagyon vizuális típus) egy ilyen kép volt a katalógusban. és ezen a képen is úgy látszik mindha lenne háttérvilágítás... Hát nem tudom. Jövő héten megjön majd akkor kiderül
mod: most nézem az oldalon Link hogy itt ha megnézitek a kis képek alatt a leírást akkor a 25303as alatt ott van hogy "4 digits display with backlight" szóval mostmeg már főleg nem tudom mi van... na mindegy!

25303-1.jpg
    
(#) sksewolf hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Én most nézegettem a Maxwell műszereket, egy előttem levő hozzászóló ajánlotta maga által is használt

Maxwell MX-25306 műszert.

Adattovábbítás végett a PC-re megnéztem a

Maxwell MX-25328 műszert.

A két specifikáció itt nézhető meg:

MX-25306

MX-25338

Ezek alapján az induktivitás mérés leszámítva, még mindig többet tud az MX-25328:
-USB adatkábel és PC szoftver
-automatikus méréshatár állítás
-4 digites kijelzés
-measuring data cycle (gőzöm sincs micsoda)

Tudás után nézzük az árakat, az egyik legolcsóbb webkereskedői oldalon. --> ITT

MX-25306: 10 630,-Ft bruttó
MX-25328: 9 511,-Ft bruttó

Tehát ár/tudás alapján egyenlőre a Maxwell termékei közül az MX-25328 típusú a legmegfelelőbb.

Üdv!
(#) szabax válasza szabax hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Megvettem műszert! Hát a háttérvilágítást énsem találom! De a dobozára is rá van nyomva hogy van benne! a mind1! Ahogy méregettem vele jónak tűnik Majd kiderül! Köszönöm mindenkinek aki válszolt a kérdéseimre!
(#) szoker hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni, hogy műszereket hol lehet hitelesíteni, illetve hol tudják pontosra beállítani.
És mennyibe fájna ez egy kis embernek?

Az egyik műszerem nem mér pontosan, például gyári kondit beledobok és kb a 10%-ával többet mutat.
pl. 47mikro helyet 51-et, 100mikro helyet 108-109et.

A másik műszerem meg kiírja azt az értéket, ami "rá van írva" a kondira. Ezt úgy értem, hogy ha rámérek egy 47mikros kondira, aminek már elszált az értéke, még a 30mikrót sem éri el, akkor "kis idő" múlva kiírja, hogy 47.
Ez pont egy MX-25 303.
Ennek mi lehet a gondja?
Minnél nagyobb kondit rakok rá, annál tovább mér.

Valaki tud valami orvosságot rá?
előre is köszönöm
(#) Attila86 válasza szoker hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Üdv.!

Ha elviszed egy ilyen hitelesítő laborba a műszeredet akkor egyrészt rengeteg pénzt kérnek érte. Másrészt olyan nincs hogy ők majd tekergetik a műszeredben a trimmereket hogy hiteles legyen. Hanem megmondják hogy ez a műszer ilyen és olyan szabványoknak megfelel, vagy nem felel meg. (Azokat a szabványokat vizsgálják amikért fizetsz.)
De ők nem fognak neked beállítgatni a műszeren semmit sem.

(Legalábbis én így tudom.)
(#) Norberto válasza szoker hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Másodsorban pedig, ezek a kondik, amiket itt felsoroltál, nagy valószínűséggel ELKO-k voltak. Azok pedig sosem a pontosságukról voltak híresek
(#) Attila86 válasza szoker hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Ez természetes hogy minél nagyobb a kondi annál tovább tart megmérni. Ez a mérés elvéből adódik.
(#) szoker válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Köszi. Azt tudtam, hogy ők nem fogják beállítani nekem.
Azért az nem mindegy, hogy mennyi idő alatt mér meg egy kondit. Az MX-25 303-as egy 10mikros kondival percekig elgörcsöl, még azMY64-esem meg szinte pillanatok alatt mutatja a "pontos" értékét.
(#) szoker válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Az ELKO-k tényleg nem a pontosságukról híresek, de nkem akkor se mutasson 45mikrót egy olyan 47mikrós kondira, ami valójában még a 30-at sem éri el
(#) szoker válasza szoker hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Elfelejtettem "mondani", hogy a MY64-es az aránylag pontos, a másik hasonló típus ami rengeteget csal, a harmadik meg az MX-25 303, ami nagyon lassú.
(#) szilva válasza szoker hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
És honnan tudod, melyik mutat jót?
(#) szoker válasza szilva hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Jogos a kérdés!
Onnan tudom, hogy van 6 műszerem és csak 2 a vicces viselkedésű. Ha ugyan azt a zsír új kondit mérem velük akkor csak az a kettő ami nagyon nem jól mutatja a dolgot, a többi legfeljebb 1 tizeddel tér el egymástól. Ráadásul cimborám műszereivel is ugyan azt a jó értéket kapom ugyan annál a kondinál.
Amúgy a MY64-et csak azért hoztam fel, mert az már egy elég régi darab (kb 10 éve használom) és most már elég olcsó is.
(#) szilva válasza szoker hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Mondjuk első körben meg kellene nézni a specifikációt, hogy mennyit mond a gyártó a kapacitásmérés pontosságára. Második körben meg az elkók "etalonnak" használatát én el is felejteném. Párszáz nF vagy 1-2µF nagyságrendben lehet pontos kondenzátorokat (nem polarizáltat!) kapni, azokkal lenne érdemes inkább megvizsgálni a műszereket.

Az eltérés adódhat esetleg a más és más technikájú mérésből is. Lehet, hogy az egyik feltölt-kisüt és időt mér, a másik meg oszcillátort alkot a kondival és frekit mér. A kondenzátorra kerülő jel nagysága, esetleg polaritása (unipoláris vagy bipoláris jellege) igen nagy eltérést tud okozni a mérési eredményben az elkók esetén.
(#) szoker válasza szilva hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Nem is akartam etelonnak venni az elkókat. Általában azért 10%-os tűréssel szoktam nézni a kondikat, de 45-öt mutatni 30 helyet az már egy kicsit durva.
A végén építek egy labortápot és beleépítem az egyik műszer feszültség kijelzőnek.
(#) szilva válasza szoker hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Elkóknál nem ritka a +80/-20% gyári tűrésadat. A +/-10% már egy rendkívül jó tűrésű kondenzátort feltételez.
(#) szoker válasza szilva hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Jó, elfogadom, de ezt magyarázd meg egy kapcsoló üzemű tápnak, ahol ha az 1000 mikrós kondi az 5 voltnál leesik mondjuk 800 mikróra (ez még mindig csak 20%) akkor nem hajlandó beindulni.
Vagy a táp IC-nél a 47mikrós leesik 40 alá (kevesebb mind 20%) akkor sem hajlandó működni rendesen
(#) szilva válasza szoker hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Az akkor rossz tervezés. Az elkóknál ilyen szűk tűréssel nem lehet számolni.
(#) szoker válasza szilva hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Jó, viszont akkor fel kéne venni a kapcsolatott LG-vel, Humax-al, Atlanta-val, Hyundai-al és még sorolhatnám, hogy kikkel, hogy tervezzék meg máskép a tápjukat!
(#) Dudus válasza szoker hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Ott nem csak a kapacitása változik ( csökken ) a kondinak, hanem az ESR értéke is megváltozik!

-szerintem-
(#) klemo86 hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Hell
Van egy Maxwell 25314-es műszerem, és valahogy a kapacitást nem tudom vele megmérni :/
Nem volt még ilyennel dolgom, leírás szerint nincs tartozéka, csak rá kell akasztani a kondit...
A másik, hogy "elfelejtett" hőmérsékletet mérni, ezt régebben még tudta, tegnap használtam volna, és az alap 25°C-ot ír, ha öngyújtóval kicsit megmelegítem, akkor is )= Vélemény?
(#) szoker válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Hello!

Ennél a műszernél kondit úgy kell mérni, mintha feszkót mérnél. Át állítod kapacitásmérésre, vársz egy kicsit, kiír valamilyen értéket, megnyomod a REL gombot, ilyenkor lenullázódik. A két mérőzsinórra meg ráteszed a kondit. Ez a műszer is egy kicsit lassan mér kondit, úgyhogy jobban jársz, ha krokodil csipesszel akasztod rá.
A hőfok gondot nem tudom, de megnézném, hogy maga a szonda jó e. Mondjuk egy másik műszerrel.
(#) klemo86 válasza szoker hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Bocs, kicsit bannoltak
1., Nincs REL gomb
2., Krokodil csipesszel se mérte meg 20perc után sem...
A hőmérő szondája elvileg jó, ellenállásmérőbe dugva melegítés hatására változik az értéke...
(#) szamóca válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Jó helyre dugtad a mérőzsinórokat?
Kapacitást a mA és V,Ohm,Hz között méri, mint ahogy a hőmérsékletet is.
(#) klemo86 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Na, ne komolytalankodjunk
Ez egy új műszer, és *** van a palacsintában...
(#) szamóca válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Ha nagyon új, akkor csere. Ha meg 3napnál régebbi, akkor bizony szervíz. :yes:
Következő: »»   9 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem