Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   97 / 489
(#) janocsi válasza troyan hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia Troyan!
Ugyan azzal a gombbal kellene viszzatérni, amelyikkel kiíratod a szöveget. Ha nem igy működik, akkor tüzetesen át kellene nézni a Keys.asm programod, és átírni a megfelelő funkciókat. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Örülök, hogy megtaláltad a hibát. A *16F886 az megegyezik mindenben az *F876A bekötésével, vagy vannak eltérések amit módosítani kell? Szia.
(#) troyan válasza janocsi hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia!

Hát nem tér vissza... Milyen hibát kell keresni kb.?
(#) vicsys válasza troyan hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia
Ha távszabályzót is építetted, azon nincs demo off gomb. Ha gondolod, feláldozhatsz egy másik gombot erre a célra vagy URC-set használsz. Itt a topicban van mindkettőre leírás.
(#) troyan válasza vicsys hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia!

Nem lehet valahogy +1 gombot beletenni a távirányítóba, ami a demo off lenne?
Vagy úgy megcsinálni, mint pl. a piros szegély ki/be kapcsolás, hogy ugyan azzal a gombbal?
(#) janocsi válasza troyan hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia Troyan!
Kétféle szövegmód kiíratás van a programban, a TEXT és a DEMO mód. A TEXT módot használd, onnan vissza tudsz lépni ugyanazzal a gombbal. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Türelem, a demo mód a demo gomb hatására ki - be kapcsol. De a hatása csak később jelentkezik.
Demo módban a szöveg a legközelebbi percváltáskor indul. A szöveg végénél automatikusan visszatér az időre.
Probléma akkor van, ha a szöveg túl hosszú, a lejátszási ideje eléri a percet.
Megoldás:
- A szöveg rövidítése,
- A Scroll - speed állítása.

A demo-t bekapcsolhatjuk egy gombnyomásra, és ki is kapcsolhatjuk egy gombnyomásra.
A kikapcsolás után a szöveg még végig fut, de utána az idő marad a kijelzőn.

A programban nincs Demo-off funkció, Csak a demo váltása: ToggleDemo.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia!

Megegyezik!!

- Most jött egy ötlet, hogy RESET-kor a Calibration láb beolvasásával a motor forgásirányát a program tudomására lehetne hozni. A továbbiakban úgyis kimenet lesz a fel/lehúzó ellenállás (5-10k) nem érdekes.

Nem kellene a forgásirány miatt újrafordítani a programot.

Szia.
(#) troyan válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia!

A scroll speed hol található a programban? (nem nagyon értek hozzá).
(#) Hp41C válasza troyan hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia!

Az általam módosított 2.22 verizióban van rá távirányító parancs, 4 féle sebesség állítható be.

Egyébként a kiemelt sorban kialakuló 0xff éték határozza meg a sebességet.

  1. MainLoop
  2.                 btfsc   RC5_DataReady   ;
  3.                 call    ProcessRC5              ;
  4.  
  5.                 btfss   fScrollOn               ;
  6.                 goto    NoScrolling             ;
  7.                 movf    TmrScroll,w             ;
  8.                 btfss   STATUS,Z                ;
  9.                 goto    NoScrolling             ;
  10. [b]             decf    TmrScroll,f             ; TmrScroll-- => 0 - 1 = 0xFF[/b]
  11.                 call    ScrollText              ;


Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Szia!

A 16F876(A) - 16F886- os verzió fejlődőtt az elmúlt időben - csak a legújabb funkciók:
- Függetlenül kapcsolható analóg mutatók,
- Távirányítóval állítható dátumformátum,
- Pontszerű / vonalas percmutató (elsétál a digitális kijelzés fölött),
- Távirányítóval állítható szimpla / dupla óraosztás a 12 óránál,
- A hét napja nevének kijelzése 16 nyelven (sajnos a kódolást rögziti: 1 = Hétfő),
- 24 / 12 órás digitális kijelzés,

És egy teljesen szokatlan forma (bár láttam már ilyen karórát):

- 12 / 24 órás analóg kijelzés. (A 24 órás módban óramutató 24 óra alatt egy kört tesz meg. ld. 3. kép).

ps. Ez a program sincs még 4K...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Nagyon komoly fejlesztéseket alkalmaztál az új órában. Csak gratulálni tudok ismételten ehez a nagyszerű munkádhoz. Szia.
(#) Peti.Janka válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia Hp41c Nagyon komoly lett ez az óra. Lassan én is neki fogok állni. Egy olyan kérdésem lenne, hogy DCF77 Vevőn nem gondolkodtál még? Az szuper lenne ha még be is tudná magát állítani!
Üdv Janka Péter
(#) Hp41C válasza Peti.Janka hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia!

Most a távirányító bővítése következik...

(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Én is csak gratulálni tudok! Tényleg lenyűgöző ez a sok fejlesztés! Kíváncsian várom a fejleményeket...
(#) pet válasza Peti.Janka hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Grat egyre jobb lesz csak.

De ha lesz benne DCF77 vevő elsőként építem meg nyilvánossága után. Na jó azért nem...
(#) Hp41C válasza pet hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia!

Két apró probléma van a DCF vétellel:
- Elfogytak a kivezetések, nincs szabad láb.
- A forgó propelleren nem egyszerű a vétel.

Az eredeti bázis programban volt egy kis utalás a DCF77 vételére. A vett adatokat az infra LED segítségével vitte volna fel a propellerre. Szerintem nem biztosított, hogy a propeller mindig úgy álljon meg, hogy a fotodióda az infra LED fölött legyen.

A beépített RTC elég jól számolja az időt akkor is, amikor nincs táp.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia!
Működik a bővített távirányító (16C84):
- Felkerült az RA4 lábra egy nyomógomb. Ha ezt nyomva tartva nyomnak le egyet a 16-os mátrixon, a cím alsó 4 bitje a gomb kódjára vált.
- Egy másik gomb az RB7-et húzza földre. Ő a lapozó gomb - minden lenyomása léptet egyet a kiválasztott lapon.
Az RA1-en egy látható LED-en a lapszámnak megfelelő számú villanás jelzi a kiválasztást.
Jelenleg 3 lap van - 48 parancs küldése lehetséges.
(A 4. lap kialakítható.)

A mátrixot is lehet növelni, két új sor kezelhető a RA2 és RA3 port bittel.

A bővítések nyugalomban nem fogyasztanak áramot...
Szia

RC5.JPG
    
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Átnéztem, kitünő az új távirányítód. Ehez már csak a hozzávaló programja, és a Keys.asm kell. Használható a régi, vagy ez már az új propeller clockhoz jó?
Megépítem újból, a lehetséges bővítések figyelembe vételével. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia!

Most nézem, hogy a megépített példányomon a mátrixban minden nyomógombhoz van egy-egy dióda is...
Módosítom a rajzot..

Szia.
(#) troyan hozzászólása Máj 17, 2009 /
 
Sziasztok! Valaki nem tudna küldeni olyan távirányító programot, amelyiknél vissza lehet lépni a demo szöveg kiíratása után az órához?
Már többen írtátok, hogy mit kell átírni, de nem értek hozzá...
(#) janocsi válasza troyan hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia Troyan!
Kell legyen olyan gomb a távidon, amely nem a DEMO módot kapcsolja. Neked a TEXT módot kellene használnod, az ugyanazt eredményezi, és onnan azonnal visszaléphetsz az órához a szövegkiírásból. Nézd át a gombok funkcióit. Szia.
(#) Hp41C válasza troyan hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia!

Lehet, hogy csak várni kell egy kicsit.....de ezt már írtam.
Ha be tudtad kapcsolni a Demo módot, akkor azzal a gombbal tudod ki is tudod kapcsolni. A hatása csak a szöveg végén és percváltáskor van!
Csak egyszer nyomd meg az indításhoz és csak egyszer a leállításhoz. Nézd meg mit csinál, amikor a másodperc nullázódik (egy másik órán lehet figyelni). Le kell állnia.

A szöveg úgy rövidíthető, hogy a 0x00 kódot elöbbre hozod, néhány karakter kitörlésével. Az adat eeprom külön is írható.
(#) ABU hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Gratulálok én is a sikeres fejlesztésekhez.

Csak egy javaslat, de nekem így is jó, ahogy van

A visszajelző LED helyett belehet tenni mondjuk egy komparátort 4 db LED-el, és akkor nem villogna, hanem az aktuális lapnak megfelelő LED világítana.

Ha majd növelni szeretném a mátrixot, akkor csak elég lesz berakni a 8db nyomógombot, és akkor működik, vagy a programban is kell változtatni valamit?
(#) c27 hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Remélem vagytok páran akik értenek a HDD motorokhoz. Nemrég szereztem egy nagyon régi vinyót tényleg őskövület, de a lényeg, hogy a motorja és a vezérlője megvan és elvileg működniük kéne. A motort most újítom fel(csapágycsere) a vezérlő lenne a lényeg: külön van a motor vezérlőpanelje és segítséget kérnék a beüzemeléséhez. Pár képet felteszek a vezérlőről.
(#) c27 hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Ismét én. Már nézegetem egy ideje amúgy a dolgot, de sajnos elakadtam addig eljutottam, hogy 6 db tranzisztor vezérli a motort és van 3 ic 2 közepes és egy kicsi (lásd. képek) és van egy kapcsolószerűség talán feszültségérzékelő (0004. kép) sajnos eléggé belebonyolódtam az előző írásomhoz csatoltam képeket a 0008-as képen látszik 2db fehér csatlakozó a kisebbikbe megy a motor a nagyobbikba kapná az áramot: annyit kiderítettem, hogy (a 0008 képet nézve balról számozva a lábakat) 1. 2. 4. és 8. láb belemegy a két külön álló tranzisztorba amik nem tudom milyen célt szolgálnak a 3. láb a motorhoz tartozó 6 tranyóba megy az 5. 6. 7. 11. és 12. kivezetés össze van kötve és szintén a 6 db tranyóba megy a 8. 9. a kicsi ic-be.
Itt akadtam el és nem sok infót találtam eddig.
(#) papa22 hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Sziasztok nemrégiben látam egy videot eröl a szerkezetröl és nagyon megtetszet és el is keztem kiszedni egy videomagno fejet ahogy azt a videon látam ott abol volt készie.
Egyik kérdésem az lene hogy a fej felpörgetéséhez kell valamien meghajto elektronika vagy csak egyenáram? Mert a motor része ugye ojan mint a pc ventilátoroké de hiába datam rá áramot az általam kiszemel vezetékekre nem indult el igy probálgatva haladtam a vezetékeken az egyiknél nem tetszet neki mert a rajta lévö ic melegedet és szerintem ez jó ötlet hisz it van az az átvezetö rész bene amin a fej tekercsei kapcsolodnak az álorészhez ez bisztositaná az áram ellátást a propellernek. És egy utolso kérdés hogy valakinek nincs ez meg AVR-es változatba mert videon látam már ijen verziot és én AVR-t keztem nemrégibe tanulgatni és igy egyszerüb lene mert ha elkezdeném PIC-el akor csak bezavarodnák
elöre is köszönöm szépen a segitséget és elnézést hogy ijen hoszura sikeredetÉs a video amin látam a video fejes megoldást
(#) papa22 hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
ja és elfelejtetem hogy RGB ledekel szertném megvalositani majd de az még mese áll.
(#) c27 válasza papa22 hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Helló. Én még nem jutottam el igazán avr programozásig, egy picit értek a videofej motorokhoz. A lényeg keresd meg a földet általában vagy sok láb van összeforrasztva vagy egy lemez lóg ki a vezérő ic-ről (a hűtés miatt) ezt multiméterrel keresd ki, hogy a föld melyik kivezetéshez tartozik aztán jön a neheze talán egy kép a videomociról segítene(az ic melegedés pedig nem használt neki biztos, az első videomotorom sajnos a hasonló próbálkozások során megfőtt )
(#) c27 hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Sziasztok remélem sokan tudnak majd segíteni nekem, mert én már nem tudok előrébb lépni ezzel a vinyómotor vezérlővel. Felteszek még 2 képet hátha ismerős valakinek. A motort a NIDEC készítette de tényleg nincs sok infó róla.
Következő: »»   97 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem