Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » URH mikrofon készítés
 
Témaindító: roland9, idő: Nov 8, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) bitorlo hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Valaki igazán méltathatna egy válaszra!
(#) bbatka válasza bitorlo hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Azért nem válaszolt senki, mert teljesen kompatibilisek. A lábkiosztásukat, azért hasonlítsd össze.
(#) bitorlo válasza bbatka hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Azért ez nem igaz,összehasonlítottam az adatlapjaikat,és a kettő közt akad néhány eltérő paraméter,nem a semmiért kérdeztem meg hogy jó lehet e a mikrofonba.
Mindegy,megépítem,behangolom,azt kiderült,ha mégse,repül a kukába.
(#) bbatka válasza bitorlo hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Jelentős különbségek nincsenek. Ismerem és használtam őket mind.
(#) bitorlo válasza bbatka hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Utolsó kérdésem ezzel kapcsolatban,0.2 es huzal helyett jó lesz a 0.35-38-as?
Ha igen,kell e módosítani valamit,menetszám,átmérőstb..
(#) bbatka válasza bitorlo hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
0,2mm-es huzal? Ennyire vékony? Általában 0,5mm a minimum. A 0,2mm helyett jó a 0,35-0,38mm. A menetszám marad.
(#) bitorlo válasza bbatka hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Ok,kösz.
Én is vékonynak találtam a 0.2-est,ilyen kicsi átmérő mellett elég necces "légmagos" tekercset csinálni.
(#) bbatka válasza bitorlo hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Ha jónak találtad a behangolást, akkor a tekercsbe végül helyezz egy szövet csíkot és csepegtess rá gyertyát. Ezzel a módszerrel lehet jól rögzíteni.
(#) bitorlo válasza bbatka hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Na végre,hosszas próbálkozás után sikerült "fixálni" egy frekit,Fehérvár rádiót már sikeresen elnyomom vele,ahogy belerakom az elemet bekussol a rádió,
(#) bbatka válasza bitorlo hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Szuper. Gratulálok.
(#) iPutyu hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy hol tudok urh vevőhöz való teleszkópos antennát venni. Egy konkrét boltot keresnék.
A neten nem találtam ilyet.
Előre is köszönöm nektek!
(#) pucuka válasza iPutyu hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Üdv!
Autós boltban nézz körül, valamilyen kihúzható teleszkópos antenna csak van.
(#) iPutyu hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Köszönöm!
Az a gond, hogy azokat nem tudom rögzíteni. Itt egy "előlapra" kellene föltenni az antennát.
Lehetne akár fix "huzal" is de azt meg hogyan rögzítem...
Nem tudtok olyan elektronikai boltot ahol van ilyesmi?
Tulajdonképpen olyasmi kellene mint a rádióké...
(#) iPutyu hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
A frekvencia 196MHz... Kb. 50 cm-es kellene.
(#) pucuka válasza iPutyu hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Üdv!

GOOGLE a barátod.
1.
2.
3.
De Te is keresheszt.
(#) Novak válasza pucuka hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Én mindig a HQVideo-ban veszem az antennát, viszonylag sokféle van nekik, elfogadható áron.
(#) David.zsombor hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Hali segítségeteket kérném a FM sávban működő lehallgató készülék-kel kapcsolatban a cx elektrolit kondenzátornak mi a típusszáma?

előre is kösz

fm.gif
    
(#) lgyk válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 8, 2009 / 1
 
Hi!

A Cx kondi csak a tápfesz szűréséhez kell, kb. 10 µF és legalább 15 V-os elektrolitkondenzátor jó lesz.

A készítő weboldala szerint:

"There used to be a 1n0 5mm cap for supply decoupling, but after a cange of component supplier (manufacturer?) there developed some form of RF instability when the gain of the PA transistor was a little above normal. Replacing the 1n0 to an electrolytic capacitor of 22uf cured this problem totally. Any "radial" (the leads both come out of the same end) type electrolytic capacitor from 0.47uf upwards cures the problem. The finished unit draws about 30mA which should vary as you touch the tuned circuit, a good test that the unit is oscillating. You should remove the 4K7 resistor if you use a dynamic microphone."

Eredetileg 1 nF-os kondenzátort használt a táp szűrésére, de 22 µF-os kondival biztonságosabban megy; bármilyen radiális elektrolitkondenzátor jó 0,47 µF fölött.

Egyébként itt találsz hozzá nyáktervet, a tekercs a nyák fóliájából már ki van alakítva.
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
van egy 100-as az jó?
(#) David.zsombor válasza lgyk hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
köszi van nyáktervem.
(#) David.zsombor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
az egyik azt írja 0,48 fölött a másik 1000 fölött de azért kösz
(#) Novak válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Az ilyen URH mikiket ritkán üzemeltetik tápokról, arról nem is beszélve, hogy egy ilyen áramkörbe hiába teszel bele 2200 vagy 4700 µF-ot, az még messze nem fogja kiszűrni a 100 Hz-es brummot. Ahhoz ezek túl érzékeny áramkörök.
(#) David.zsombor válasza Novak hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
van egy 10ľF-es és 100v-os kondim ezt használhatom vagy szerezzek újat engem az aggaszt leginkább hogy a képen látható kondi zöld szögletes az enyém meg kicsi hengeres a boltban meg nem túl segítőkészek :no:
(#) David.zsombor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Ha jól értelmezem minnél magasabb az érték annál jobb?
(#) lgyk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 9, 2009 / 1
 
Hát, azért a nagyobb kondiknak nagyobb a szivárgási árama, és nem mindegy, hogy mennyi ideig bírja a 9V-os laposelem... Kisebb kapacitások amúgy is jobban szűrik a nagyfrekis zajt.

Én leginkább 22 µF-ra szavazok, ezzel ért el jó eredményeket "SM0VPO" is...

David.zsombor:

A 10 µF-os kondi tökéletes lesz oda. Amikor régebben megépítettem ezt a kapcsolást, csak véletlenszerűen raktam rá kondenzátort, ami éppen kéznél volt, tökéletesen működik vele.

A képen még valószínűleg az eredetileg tervezett 1 nF-os kerámia van.
(#) David.zsombor válasza lgyk hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
köszi
(#) Novak válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Távol áll tőlem, hogy bárkit is összezavarjak. Csupán azt próbáltam jelezni, hogy az említett kondenzátor messzemenően nem tápfeszültség szűrésére lett betervezve, inkább hidegítő szerepe van, a gerjedés megakadályozása a célja. Innen fogva pedig értelmetlen, haszontalan és felesleges több ezer µF-os kondenzátort belerakni. Csak a méretet növeli, de gyakorlati haszna alig van. Meg persze árban is többszöröse egy 10 µF-osnak.
Hidegíteni tökéletes egy 1-47 µF közötti elkó. De én is építettem már meg nem egyszer ezt a kapcsolást, pár darabtól eltekintve mindig 100 nF-os kerámia kondit raktam Cx helyére, sosem volt belőle probléma.
(#) David.zsombor hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Valaki nem tudja véletlenül mennyiért gyártanak nyákot?
A hirdetésen nem találtam árakat.(nehogy elriasszák a vevőt ).
(#) Novak válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Elég drágák szoktak lenni, főleg kis darabszámnál. Egy-egy darabot abszolút nem éri meg legyártatni szerintem. Most konkrétan nem emlékszem mennyi, de én tavasszal nézegettem, 40-50 darabos tételben, de így is maradtam a házi levilágításnál
(#) David.zsombor válasza Novak hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
találtam a neten egy nyomtatásos megoldást és az nem olyan csúnya mint a filctollas.
http://www.freeweb.hu/pa-elektronika/nyak_keszites.htm
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem