Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » URH mikrofon készítés
 
Témaindító: roland9, idő: Nov 8, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
megszerkesztettem az fm lehallgató nyákrajzát(beültetés nélkül) de nem tudom felrakni.
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
és íme egy egyszerű kapcsolás

poloska.gif
    
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
ja és a rajz

fm nyák.gif
    
(#) Novak válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
A poloskának nevezett rajz gyakorlatilag sokmindenként üzemeltethető, csak poloskának használhatatlan. Vagy 8-9 éve építettem meg egyszer kíváncsiságból. Ha nagy nehezen meg is találod a rádión, vagy be tudod hangolni, akkor is max 4-5 méteres hatótávot várj tőle. Persze csak szabad rálátás esetén, falat már nem viszi át. Hangot pedig akkor hallasz a vevőben (halkan, zajosan és torzan) ha beleüvöltesz 10 cm-ről a mikrofonba
Amúgy jó kapcsolás
(#) David.zsombor válasza Novak hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Kár
(#) simona hozzászólása Júl 22, 2009 /
 
Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Szeretnek egy URH adot epiteni. (Kicsit torvenybe utkozik a hasznalata, de nem olyan celra hasznalnam) A lenyege az lenne, hogy az adoba bemeno jelkent 3.5mm-es jack-rol zenet adnek (vagy barmit). Es en azt hallgatni tudjam a 2 szobaval arreb levo radion. Tehat a frekvencianak 88 es 108 Mhz kozott kene lennie. Valami egyszeru kapcsolast szeretnek es csak adot, ha igy megoldhato. Ha nem akkor epitek hozza egy vevot es belekotom a hifibe, tehat nem akadaky

Nah elore koszi, sziasztok!
(#) szalkagyuri hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
sziasztok mindenkinek!
lehet hogy rossz helyre irtam a témát a modiktól előre is bocsi
szeretném a segítségeteket kérni van egy vezeték nélküli mikrofonom és kikapcsolt mikrofonok mellet a vevő egység elkezd sercegni olyanokat produkál mint mikor egy rádió nincs az állomásán és csak sistereg a vevő itt van a gépem mellet ha hátrább teszem egy pár percig csönd van majd megint kezdi ugyan azt 3 állapotjelző led van a vevőn egy piros ami az üzemkész állapotot mutatja és két zöld ami a bekapcsolt mikrofont jelzi vissza na ez is világit hol halványan hol erősebben én valamien zavarra gondolok de mivel rövid a kábel nem lehetne valami megoldást találni
(#) szalkagyuri válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
szia
kösz a gyors választ
nem hiszem mert bekapcsolva is ugyan ezt csinálja
zajzár? valahol lehet állítani
légyszi segíts ha tudol
ha a gépemtől távolabb viszem egy kicsit akkor abbamarad de kis idő múlva újra kezdi
(#) kadarist válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Szia!
Milyen rádió ez? Lehetne tudni valami többet is róla?
(#) pucuka válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 16, 2010 / 1
 
Üdv!
Pedig biztosan a zajzár van túl érzékenyre állítva, ha az a jelenség, amit mondasz.
Ha leveszed a tetejét, kell lenni egy trimmer potinak, valami ilyen felirattal, hogy SQ, vagy leköveted hogy az előlapi zajzár kapcsoló hova megy a panelen, és annak a környékén levő trimmer poti.
(#) szalkagyuri válasza pucuka hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
ha találnák benne olyan potit jó lenne!
amúgy kösz a választ!
(#) kadarist válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Ha elviszed a számítógéptől messzebbre, akkor is sistereg?
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Ha a számítógép zavarja, akkor csak az segít, ha elviszed a gép mellől a rádiót.
(#) ferzoo válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 18, 2010 / 1
 
Akkor ez most gyári cucc?Jó lenne látni a mikrofon adójának felépítését panelt.Tölts fel képet róla.Manapság úgyanis sok aranyozott szinű szép kinézetü,ismeretlen eredetü mic.et hoznak be.Bovli 2tranzisztoros adóval,+smd.ic.vevővel,gyatra kivitellel.Netről vett 8ért az 1ik ismerösöm,oly gyenge hogy a szobában sistereg a vétel 3-4m.röl.Próbált norm.antennát kreálni,nem sokat javult.
(#) szalkagyuri válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Szia itt vannak a képek a vevőről
van benne két kis bigyula azt nem tudom mi lehet
természetesen a netről a vateráról vettem a terméket
(#) Mzolee válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Itt a cikkem hátha ez alapján tudnak segíteni a kollégák: Bővebben: Link
Egyébként nekem nem csinálja gép mellett sem...
(#) pucuka válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Üdv!
Találtam valamit, ez ugyan elég kínai, de azért lehet segítség. A CD1191ACB -t nem tudtam, letölteni, de gondolom ez is hasonló amit csatoltam. Ellenőrizni kellene a tényleges felépítést ami a nyákon van.
Az látszik, hogy a 3, 4 lábak a zajzárhoz tartoznak. össze kellene hasonlítani mindkét vevő 4 lábán a feszültségeket, mic jellel, és anélkül, és úgy kéne állítani a fesz osztót, (finoman) beállítani, hogy a zajzár lezárjon, de éppen hogy.
kösz Mzolee

cd1191cb.pdf
    
(#) Mzolee válasza pucuka hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Na jólvan, de nem biztos, hogy 100%-ig ugyanez van megépítve a vevőben; az meg hogy miért állították érzékenyebbre >> (hatótávnövelés) kínai módra
(#) pucuka válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Üdv!
Bocs, nem is neked akartam válaszolni, hanem szalkagyuri -nak. (félrenyomtam) de a Te jó fényképed segített azonosítani az IC -t. Mindezek ellenére valóban nem biztos, hogy ua van benne, de hát azonosítani kellene a tulajnak, az IC -t is, meg a lábkiosztást is. Ha hasonlónak találja, akkor el lehet indulni a hibakeresésben, beállításban.
Mindenesetre a képek eléggé hasonlóak.
(#) szalkagyuri válasza pucuka hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
minden fórumos barátomnak köszönöm a segítséget a képemen látható potméteren tekertem fentebb majd a zúgás teljesen megszűnt!
még egyszer köszönöm ha ti nem lettetek volna talán rá sem jövök így a jövőhéten megtarthatom a karaoke bulit is nyugodtan!!
(#) kadarist válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Nincs is potméter a vevődben. A hangoláson állítottál. De ha működik, akkor rendben
(#) david550 hozzászólása Márc 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy EGYSZERŰ adó vevőt.
Elég lenne 20 méteres hatótáv és ha lehet, AM.
Kapcsolási rajzokat és ötleteket várok.
Előre is köszi mindenkinek.
(#) gyulank hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Sziasztok!
A Skori-féle URH mikrofon II kapcsolással kapcsolatban kérdezem, hogy ha gitárt kötnék rá mikrofon helyett, sok dolgot kéne megváltoztatni, hogy a hatásfoka, és minősége ne változzon, és kis zajú maradjon?

Ki lehet tolni a frekvenciáját a kereskedelmi rádiókéból anélkül, hogy instabil legyen?

Tudtok hozzá egyszerű, de jó minőségű vevőt, amit jól rá lehet hangolni?

Még valami: Ha a gitárról A/D konverteren keresztül az adó digitálisan közvetítené a jelet, és a vevő 1 D/A konverterrel alakítaná vissza hanggá, az mit változtatna azon kívül, hogy drágább, és bonyolultabb kapcsolás kéne hozzá?
(#) Elektromann hozzászólása Jún 19, 2010 /
 
Sziasztok
Rengeteg adót találok, még itt az oldalon is, de vevő sehol se. Tudnátok valamelyik vezeték nélküli mikrofonhoz egy vevő kapcsolási rajzot? A lényeg, hogy a kimeneti jelre akár egy hangszórót is köthessek.
(#) pucuka válasza Elektromann hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Attól függ, milyen frekvencia sávot használod. Azért nem találsz vevőt, mert általában az itt közölt adókapcsolások a 87.5 - 108 MHz tartományban, FM modulációval mennek, és ezek vételéhez elegendő akár egy közönséges, olcsón is megvásárolható URH műsorvevő készülék.
(#) gaben62 válasza Elektromann hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
A vevőt tunernak hívják,és érdemes ónlemez dobozba építeni,hogy ne hangolódjon el.
Kezdőknek egyszerű Ic.kivitelű vevőt építeni pl.TDA7000,ph.gyártmány,60MHz-140MHz,ig működik,4,5V-10V,elemről.
1mikrovolt körüli érzékenységű,olcsón beszerezhető,adatlapját,letöltöd netről,ott a rajzot is megtalálod.
A vételi frekvenciasávot az oszci.tekercsel,és a hangolóelem/varicapra kapcsolt,hangoló,.feszültséggel tudod beállítani.
Voltak még TA7335,és társai,pl.autórádió,rádiómagnókban,de ezt már csak bontott cuccból tudod kinyerni.
Boltban nemigen kapod meg,rajzot viszont találsz ezekhez is,a google-ban.
(#) djgogi hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Sziaasztok van nekem egy AKG UHF HT 40 es rádió mikrofonom. 5. éve használom kifogástalanul müködött edig. Most az a problémám hogy a vevőhöz közel szol de 10 méter távolságtol nem fogja a vevő amikor régen használtam 100 130 méterig volt a hatótávolsága. Én úgy gondolom hogy elhangolódott. Nem tudom mihez nyuljak hozzá.
(#) soos csaba hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy EZ a kapcsolás működik e, és mennyi a hatótávolsága. Köszönöm.
(#) Pistii12 válasza David.zsombor hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
helló ehhez a beültetési rajzot elküldenéd??
Nagyon szépen köszönöm előre is!!
(#) Bagyula válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Valószínű hogy működhet a kapcsolás, de a stabilitása olyan csekély lehet, hogy a vevőkészüléket egyfolytában hangolni kell utána .Azon kívül kristálymikrofont igényel ami ma már nehezen beszerezhető .A hatótávolsága nem valószínű hogy több öt-tíz méternél nyilt terpen .Szerintem nem éri meg a fáradtságot .
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem