Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   185 / 1154
(#) turkf válasza hapro hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ezzel csak annyi a baj, hogy a poti tőből letört. Vagyis nincs nagyon mit mérni. Nem baj, majd szétszedem és kiderül az igazság (vagy nem). De szerintem az lesz, hogy úgy is el kel kérni a teljes panelt és akkor okosabb leszek. Azért köszi!
(#) zoly15 hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Hali mindenkinek!
Tegnap a lomtalanításon találtam egy valamit..
Fogalmam sincs hogy mi ez :no:
Van egy miltac (gomb) rajta amit ha megnyomok sípol egyet mély hangon.. Ha tovább nyomva tartom akkor elkezd pullzálva sípolni és villog az izzó..
Mi lehet ez?
Csatolok egy pár képet hogy hátha kiderül mi ez..
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
További képek:
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Hello!
Nem lenne egyszerűbb kirajzolni? mert akkor talán egyből kiderülne. De a dinamit rúdból ítélve, valami kémlelő dolog. Vagy feszültség, vagy vízszint... Mert a végén valami szigetelt nyáklemez van.
üdv! proli007
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Hali!
Köszönöm!
Áhá, tehát azért van a nyelén egy nagyfeszültségű jel
Terveztem hogy visszarajzolom,, de így már gondlom felesleges..
Hogyan hozza működésbe avval a koronggal az áramkört?
De ehhez a válaszhoz szerintem vissza kéne rajzolnom a cuccot... (hangos gondolkodás)

Üdv!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Kipróbáltam..
Valóban, ez nagyfeszültség érzékelő..
Ha Kompakt fénycsőhöz közelítem mikor már "be van gyulladva" akkor beindul a sziréna..
Kérdésem: Mire szokták ezt a műszert használni?
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Hello!
Na, mire használnak, egy feszültség kémlelőt? Szerintem rátámaszkodnak, ha fáj a lábuk..
üdv! proli007
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ezt egyből gondoltam
De 230V-ra még nem jelez.. Tehát valamit vagy módosítanom kell vagy nem használom semmire..
Bocsi a hülye kérdésért..
(#) Action2K válasza proli007 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ha dinamit rúd van benne, akkor szerintem időzített bumm, vagy olyan ammi a villámlásra (nagyfesz) bumm.

Komolyra fordítva, danamid rúd a szigetelő, és igen, a magasfeszültséget jelzi. Nem a 230/400 V-os, hanem a 20kV illetve az felettit. Az ÉDÁSZ-nál a kapcsolószekrények, oszlopkapcsolók, trafók magasfeszültségű "fázisceruzájaként" használtuk.
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Köszönöm hogy megosztottad ezt velem!
Akkor át sem lehet alakítani? Vagy nem érdemes?
Van egy ellenállás ami 240K-s és arról a korongról jön.. gondoltam kicserélem kisebbre és akkor érzékenyebb lesz.. jól gondolom ezt?
Micsoda fázisceruzát kukáztam akkor
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Nem lehetetlen érzékenyebbé tenni. Vannak olyanok, amik a falban menő, áram alatt lévő 230V-os vezetékeket is képesek jelezni.
(#) BGyurci válasza proli007 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Trafóházakban, fogadóállomásokon, generátorházban, kKözép, és nagyfeszültségű trafóknál ilyenekkel kell megnézni munka előtt hogy le lett-e kapcsolva, nehogy megrázó élményben legyen részed. Lényegében egy 1KV feletti fáziskereső, általában 20-50KV-ot is tud. A nyele nem véletnenül ilyen hosszú, nem kell vészesen megközelíteni a trafót, szakaszólót, távvezetéket, nagyfesz kábelt, stb. Ha leszeded az elektronikát hátvakarónak is jó.
Ha nincs a közelben lapátnyél, erre is lehet támaszkodni, focimeccsre ideális.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
sziasztok
Ez a kijelző milyen elven működik? Azt gondolom, hogy nem LED-es, de bővebben?
Amúgy zelektronyicska óra kijelzője

PIC02151.JPG
    
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

Vákum-fluoreszcens kijelzőnek hívják. Gyakorlatilag egy elektroncső. A melegkatódból az elektronok egy fényporrétegbe csapódnak, amely ezért cserébe fényt bocsájt ki.
Bővebben: Link
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia
köszi!
(#) Ricsi89 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Nagyon hasonló kijelzőm van nekem is, az órája már nem megy, így majd hasznosítani szeretném, csak még ki kell gondolni, hogy hogyan, mert szép nagy ez a kijelző.
(#) proli007 válasza BGyurci hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Hello!
Kösz! De ha ezt tényleg nekem írtad, akkor kukkants bele a "Felhasználói adataim"-ba.
üdv! proli007
(#) lala71 hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
630v 6n8j kondenzator milyen erteke van
(#) Action2K válasza lala71 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
6,8 nF :gumicsirke:
(#) lala71 válasza Action2K hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
en is erre gondoltam de mivelhogy tiszta uj es a muszer 4.3 pF-ot mutat ezert metem erdeklodni.Kosz!
(#) Frankye válasza lala71 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
A kézi multiméterek néha meglepően pontatlanok a kondenzátorok mérésénél.
(#) jdani hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Üdv. ez a masina mi akar lenni?

DSC06865.JPG
    
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Ez egy szűk tűrésű (pontos)kondenzátor. 24nF 63V.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Nem képzik, hogy szükségem lett volna vaalha iylen kondira megtartsam?..
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Milyen tudatmódositószert használsz?
(#) Action2K válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Semmilyen működő alkatrészt nem dobunk ki soha! (néha a nem működőket sem ), Sose tudni, mikor jön jól.
(#) Hujikolp válasza Action2K hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Én is ezt gondolom, bár kezd néha sok lenni, ha rám jön a kiforrasztás hatalma ( ez még régebbi kép, nem volt minden benne, ami nincs kategorizálva) Egyébként ki találja meg az 5W-os 470ohm-os ellenállást?
(#) Frankye válasza Hujikolp hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
A bal felső sarokban, az IC foglalat és az induktivitások között leledzik! Nehéz észre venni, mert csak az egyik lába lóg ki...
(#) emmzolee hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Hello

Én olyan csatlakozót keresek, amit az autós erősítőkben használnak. Ami a tápot, meg a hangszórókat csatlakoztatja. A hangváltókon is ilyen szokott lenni. Tudtok helyet, ahol van ilyen?

Múltkor rátaláltam a neten, de elkallódott a linkem.

Dobok képet, hogy mire gondolok.
(#) poros válasza Action2K hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Igen és ezért már azt sem tudjuk milyen holmink van. Dereng , hogy van valahol olyan alkatrész ami éppen most kellene ,de természetesen nem találjuk. Megrendeled a keresett alkatrészt, miután megérkezik ez akad először a kezedbe . Nálam legalábbis ez van / még egy rossz ledet is sajnálok kidobni/ annak ellenére, hogy míg kukába nem kerül háromból kétszer biztosan ez kerül a próba panelra .
Következő: »»   185 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem