Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   15 / 29
(#) zenetom válasza Pubby hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Elég ha az adatbiteket kapcsolgatja?
(#) Dancsi hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Akarok építeni LPT-re egy olyan hardvert, amivel 8 dolgot tudok kapcsolgatni. Szóval olyat, amit a többiek is építettek ebben a topicban. Pár napja olvasgatom a neten, hogy hogy tudom megoldani, de még nem akadtam rá a számomra megfelelő kapcsolásra. Adott egy 4n25-ös opto, és egy BD676 tranzisztor. Annyit már tudok, hogy az opto csak kevés áramot enged át, így kell utána a tranyó. 5-12V-ot akarok kapcsolgatni.
Kérdésem az lenne: a tranyó megfelelő lenne erre a célra? Ha nem, milyet ajánlotok?
Ha jó hozzá ez a tranzisztor, és valaki megrajzolná nekem a kapcsolást, azt nagyon megköszönöm.
Szoftverrel kapcsolatban: engem is érdekelne az a program, amivel billentyűkombinációt lehet adni a kimenetekhez (olyan kellene, mint a Relays Timerben, csak más billentyűkre is át lehessen állítani).
Köszönöm!
(#) Dancsi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Nekem egyenlőre elég lenne az is.
(#) zenetom válasza Dancsi hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Kész is van...
Várom a véleményeket!
szerk.:
Dancsi, mit akarsz akkor vezérelni??
(#) Dancsi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Köszi, mindjárt kipróbálom!
Első gondolatom nekem is egy autó volt tesztnek (előre hátra, jobbra balra), vagy léptetőmotor vezérlés, ventik kapcsolgatása, még nem tudom konkrétan...
(#) zenetom válasza Dancsi hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Jaj, előző hozzászólásaimat Pubby-nak szántam, de persze a programot mindenki használhatja
(#) Pubby válasza zenetom hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
kipróbáltam a programot a girder-el nagyon szépen működik köszönöm
viszont van egy kis hiba: ha lerakom a tálcára nem működik.
Nem lehetne úgy megcsinálni a programot hogy az óra mellett értesítések között fusson mindig és ne legyen ott a tálcán?
(#) zenetom válasza Pubby hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Az már nekiülősebb project, majd utánanézek...
(#) Pubby válasza zenetom hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
előre is köszönöm a fáradalmaidat
(#) Dani494 válasza zsilaci hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Az LPT vezérlő szoftver készítése-topicban láttam a programodat LPT porta.A honlapodat is nézegettem.
Azt szeretném kérdezni Tőled,hogy hogyan csináltad az exe programot,milyen nyelven írtad és hogy egyáltalán mi kell egy ilyen programhoz.
Azt is meg szeretném kérdezni,hogy van e olyan egyszerű program amivel a portra jutó feszültségeket lehet szabályozni.
(#) Manyoc válasza Dani494 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
A párhuzamos porton csak logikai magas és alcsony szint van, a logikai magas feszültségben kb 3,3V-5V alaplaptól függően. Nincs lehtőség arra, hogy egy adott lábon neked tetszőleges feszültséget állíts elő. Vagy magas, vagy alcsony a jel szint és semmi köztes állapot. TTL feszültség szintek vannak.
A programozással és a hardveresrészel kapcsolatban esetleg itt nézz szét, de találni más számos oldalt a neten.
(#) zenetom válasza Dani494 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Hali!
Amit Manyoc mondott, részben igaz, DE! PWM vezérléssel meg lehet oldani a dolgot.
(#) Dani494 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Az oldalon amit Manyoc ajánlott,van is egy PWM LPT-re.
(#) Stadi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Sőt, D/A konverterrel is meg lehet oldani...
(#) Manyoc válasza zenetom hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Amennyiben Delphiben írod, akkor itt egy lehetséges megoldás :Minimize to System Tray
(#) Manyoc válasza zenetom hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Vagy itt van ez isLink
(#) zenetom válasza Manyoc hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Én a CoolTrayIcon-t használom, nem ezzel van a baj, hanem amikor minimalizálod a Formot, akkor "elvesződik" és nem tudod minek adni a parancsot. Vagyis nincs Form.
(#) Manyoc válasza zenetom hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
És van már rá valmailyen ötleted, hogy hogyan lehet ezt kiküszöbölni? Nekem is jól jönne.
(#) zenetom válasza Manyoc hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Még nincs
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Nos kész a program
Minimalizálhatod, és lemegy a többi ikon mellé (girder, msn... stb) közben reagál a gyorsbillentyűkre vagy a távirányítóra is
Viszont megváltoztattam a gyorsbillentyűket, mert elég sok program használja az F1-et meg pár F-es billkót, szóval Ctrl+F1...Ctrl+F8-ak lettek a gyorsbillentyűk.
A girderben pipáljátok még be a Ctrl mezőt!!

inpout32.dll

(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szóval így a girderben...
(#) Pubby válasza zenetom hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
nagyon szépen köszönöm örök hála
(#) Dani494 hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani,hogy XP alatt DOS-ból,a DEBUG parancs után mit kell beírnom,hogy pl a 4-es LPT kimeneten High legyen?

Köszönöm.
(#) gabi20 hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Üdv mindenkinek! XP alatt szeretném PASCAL program segítségével elérni az LPT portot.A netről letöltöttem két fájlat az io.dll és inpout32.dll.Ezeket beraktam a WINDOWS/system32 alá.
Erre a két fájlra pascalból hivatkozni kell? És ha kell akkor hogyan? Előre is kösz
(#) Dani494 válasza gabi20 hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Nem tudok programozni,de ezek talán segítenek(de szerintem ismered őket)
1
2
(#) gabi20 válasza Dani494 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Köszi a linket
(#) karesz49 hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Szevasztok, nem tudom mennyire bonyolult a feladat de ahogy olvasom otthon vagytok az Lpt. portban (én nem).
Szóval a problémám a következő lenne: adott egy 9 tűs mátrix nyomtató, ugy kellene valahol, valamit beállítani nálla, hogy csak 1 tűt használjon és ehhez a soremelés és léptetés is igazodjon. Remélem nem írtam nagy baromságot, ha tudtok segíteni azt szájbarágósan tegyétek, nem vagyok 1 programozó zseni. Előre is köszönöm.
(#) foxi63 válasza karesz49 hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szia!
mivel 7 tű van 1 sorban saját programot kell írni, és hétszer írsz ugyanarra a sorra, csak "másik" tűt kell vezérelni.
(#) karesz49 válasza foxi63 hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Nem tudom lehet, hogy félreértjük egymást. A 9 tűhöz tartozik 9 elektromágnes amik külön külön behúznak. Ezeket a mágneseket (fejet) én kiszedem és az a lényeg, hogy csak 1 madzagpáron jöjjön villany és a léptetés is ennek megfelelő legyen
(#) Medve válasza karesz49 hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Talán ird le, hogy mihez akarod igy használni, akkor jobban megértjük..
Következő: »»   15 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem