Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAMSUNG SP43T8HE szervíz menü restart?
Lapozás: OK   1 / 3
(#) sztarpetya hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Sziasztok!A helyzet a következő:a haverom hozzájutott egy SAMSUNG SP43T8HE projektoros TV-hez hibásan.A hibát megoldottuk a két STK-t kellett kicserélni.A TV ezután működött,de a szinek nem passzoltak ezt szerettük volna beállítani a "szervíz menüben"és sajna a haverom egyedül kellett hagynom ő pedig úgy elálított valamit hogy azóta csak 5mp-re kapcsol be a TV kép pedig nincs.Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnák visszhozni a képet?Létezhet olyan hogy "szervizmenü restart"?
(#) istvanpal16 válasza sztarpetya hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
altalaban az ien modernebb tv-ken hatul kell legyen eggy kicsi juk ami felett azt irja h reset s ha nincs leveszed a hatlapot es ott egy kicsi nyomogombot keresss a hatlapon avval a felirattal h reset... a mi tv-nknek van mert osszevisza sokmindent lehet allitani itt....
(#) istvanpal16 válasza sztarpetya hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
kikapcsolt állapotban egymás után nyomva gyorsan:info-menü-mute-power... vagy jó ,vagy nem,de az biztos!
(#) sztarpetya válasza istvanpal16 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Ezzel a kombinációval lehet bejutni a szervíz menübe!Ez már sikerült itt l lett elálítva minden!
(#) zoox válasza sztarpetya hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
hali
Az a baj hogy a képméretet (EW) értéket annyira elállitottad hogy az elektronika leállitja az eltéritést,amugy a factory menuben a reset-re lépve a konvergencia NEM áll alapértékre.A konvergencia beállitást a MENU 183 a belépési kod és ott próbálkozz.
Ja és a végén ne felejtsd elmenteni amit állitottál mert különben kezdheted elölröl.
(#) zoox válasza zoox hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Bocsi EW sorméret
(#) csdome hozzászólása Okt 2, 2008 /
 
hátha ez segít
(#) sztarpetya válasza zoox hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Köszönöm válaszod kipróbálom és jelentkezem.
(#) feki25 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Nekem is ilyen tv van.
Vettem egy xboxot és HD kábellel probálom csatlakoztatni a tv elvileg tudja a HDTV 1080i képet mégse tudom a kettőt összehangolni, mert a tv azt írja hogy a kép gondolom !tartományon kivüli.
Valaki segítsen a szervíz azt mondta hogy nem tud megoldást!
Köszi
(#) dzsoty hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Kérdésem lenne, ugyanez a készülékem van és mostanába önállósitja magát, egyszerüen kikapcsol. Valamikor 5 perc után megint kikapcsol és van olyan hogy semmi baja. Gari lejárta elött vagyok 4 hónappal, és a szervizes emberke közölte csak fő alkatrészre van gari. Mi számit FÖ ALKATRÉSZNEK nálluk?? A másik bibi hogy azt közölték vigyem be a készüléket 10-15 napon belül megcsinálják de 1% esély van rá hogy fő alkatrész meghibásodás miatt kapcsol ki. Gyanus volt hogy amint közöltem velük a tipusszámot rögtön rávágták hogy ismerik a készüléket. Mire figyeljek hogy ne vágják át a fejem? Lehetséges hogy a lámpák kezdenek elfáradni, és az fő alkatrész e? Előre is köszönöm az infót!!
(#) Krisz123 hozzászólása Ápr 11, 2009 / 1
 
Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy az ilyen típusú Tvm-nél szét vannak esve a színek, alul felül belóg a képernyő.Serviz módba be tudok lépni, de ott nem tudom, hogy mit kell csinálni. Ha valaki tud segíteni, az légyszíves válaszoljon
Köszönettel: Krisztián
(#) bigg74 hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok. Olyan gondom lenne ,kicseréltük a két STK-t de a kéket és a zöldet még mindig nem tudom le-fel állítani. Ha valaki tud segítsen rajtam mert a tv szerelő csúnyán lehúzott a múltkor a válaszokat előre is köszönöm.
(#) fgyuri hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Sziasztok nekem is 1 ilyen TV-m van es az a baja h kilőtt már 1 pár magasfesz tranzisztort a tap 1 STRX 6459 hibrid tranyoval van meghajtva bekapcsolasnal hirtelen felugrik a feszultseg 167 v-ra 117 v helyett és 5mp utan megall valami segitseget kerek elore is koszi
(#) saca200 hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Sziasztok nekem is hasonlo tv-m van a tipusa:sp43w6hf a sasszi száma:j54a.A hiba jelenség nem indul.Készenléti van villan 2-őt a led és visszaáll készenlétire.A konvergenciát ellenőriztem lehuztam a táprol de semmi ugy se indul.Kivettem a fjs sorvég tranyót rámértem de az jó.Mértem a 117v-ot de csak 107v-t mértem nem tudom ez jó-e.Segitsetek légyszi ha tudtok nagyon szeretném ha müxene ez a tv.Üdvözlettel saca
(#) atya28 válasza saca200 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Szia!
A tápon +- 1.5V különbség elfogadható a gyári előíráshoz képest, nézz körül a sortáp IC- nél (látatlanban csere a leggyorsabb és rendszerint célra vezető) feltéve, hogy nincs kiszáradt felpúposodott kondenzátorod. Sok sikert. Üdv: atya28
(#) saca200 válasza atya28 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Hello atya28 melyik a sortáp ic? a rajza meg van de nem tudom fel tenni mert 7.5mega sajnos.Csak azt nem tudom hogy miért van készenléti ha a táp hülyéskedik.
(#) kikike hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
eltekertem a 3 lencsét de nem tudom hogy hol áltak valaki segitsen hogy menyit tekerjek és hogy mejiken
(#) ferzoo válasza saca200 hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Azért áll vissza a táp készenlétire mert,vagy zárlat van a szekunder oldalon,vagy pedig nem kap +1 impulzust pl.optocsatolón keresztül.
Ezt azért látni/mérni kéne.
(#) ferzoo válasza saca200 hozzászólására (») Dec 7, 2009 / 1
 
Nyugodj meg,olyan nincs /sortáp Ic./csak sor+hajtó Ic.és táp Ic.=pmsp..controller létezik.
(#) saca200 válasza ferzoo hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Hello ferzoo a rajza fen van az eservicén jo lenne ha tudnál segiteni.Nagyon megköszönném.Nics valami elérhetőséged hogy szóba el tudjam mondani mit csináltam eddig??Várom válaszod üdv:saca200
(#) kozsa hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Az én problémám, hol tudok szerezni, azt a bizonyos hűtőfolyadékot, amit a projektor lámpában, tudtommal hűtésre használnak. A kíváncsiságomnak köszönhetően kifolyasztottam egy kicsit belőle kb.1dl. Az is jó ha valaki tudná, milyen folyadékkal pótolhatom. A kék lámpa beszerzését talán kihagynám, ha lehet. :help:
(#) aflmor válasza kozsa hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
A "hagyományos" crt csövesekben levőre gondolsz? ...mert az sima glicerin.
(#) kozsa válasza aflmor hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a választ!
További szép karácsonyt!

Üdv.
(#) jandark hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Sziasztok,egy Samsung sp43j8h tipusu projektoros tv -vel kapcsolatban érnék segitséget..
Elcsuszott a szin rajta,nem vészesen de igy már nem jó..
Szemléltetésként a jobb oldali rtl felirat látszik pirosban alatta sárgában majd alatta kékben..
A szervizmenübe betudok lépni ott reseteltem de nem ált helyre,(infó-menü-mute-power)
Olvastam a konvergencia beálitásra vonatkozó mute 1-8-3-at,ezzel kapcsolatban kérdeznék,ide hogyan lehet belépni melyk sorendben kell a gombokat nyomni sajnos nekem mindig a tv kapcsolódik be a 3as csatornán..
Köszönöm szépen
(#) kozsa válasza jandark hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 

A Konv. menübe normál üzemmódból mute 183 -al léphetsz be.A mennyiben nem tudod a továbbiakat, akkor az gáz, mert lehet, hogy csak elállítgatod.
(#) jandark válasza kozsa hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia,a helyzet az hogy a szervizmenübe be tudok lépni,
ott a következő funkciók elérhetőek:
geometrics
picture
picture2
pip
options
reset
A resetre nem jött helyre a szin,ezt már tudom máshonnan is hiszen az a konvergenciánál beállitható,
A tv alapkonvergencia beálitásánál a konvergencia vörös és kék szin lehetősége van,viszont nem álitható,mutatja a keresztben a 3 szint de nem reagál semmire,jelzi hogy 4es balra 5 középre 6 jobbra de nem állit semmit...
A konvergencia menübe sem a szerviz menüből sem az alapmenüből nem lehet mute 183-al belépni...
Ha oda be tudok lépni már előrébb jutok,addig folytatom mig rendbe nem hozom..
Köszönöm a segitséget..
(#) kadarist válasza jandark hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia!
Cserélni kell az STK hibrideket a konvergencia áramkörben! Csere után pontosan be lehet lehet állítani a szervízmenüben a konvergenciát.
(#) jandark válasza kadarist hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia köszönöm segitséged!
Ki lehet e szürni a hibás ic-t vagy feltétlen mindkettőt cserélni kell?
Régebben kaptam olyan tanácsot hogy az ic nélkül is elindul a tv,van e értelme igy nézegetni melyk lehet hibás.?
ill ha kicserélem a 2db stk ic-t tudok e segitséget kérni a beálitáshoz,a gyerekeknek kaptam,ment is jó darabig aztán most igy nézik,mindenképp szeretném megcsinálni,szerelőhöz nincs értelme vinni az ára miatt,viszont segitő kezekkel minden kivitelezhető..
Bármi ötleted van szivesen fogadom..

(#) kadarist válasza jandark hozzászólására (») Jan 23, 2010 / 1
 
Párosan szép az élet...
Ebben a doksiban benne vannak a beállítási lépések:SAMSUNG J51A CHASSIS
(#) jandark válasza kadarist hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Igy már boldogulok,átlátható teljes mértékben,hétfőn megrendelem az ic-ket..
Hálás köszönet érte..

Kedves moderátoraink ha erre jártok kérnék kadarist kolegának pontot a segitségért.
További kellemes fórumozást kivánok.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem