Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztóállomás hiba
 
Témaindító: Sly, idő: Márc 17, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 7
(#) Sly hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Sziasztok!Megépitettem Attila86 nevü kollégánk forrasztóállomás II-jét és egy "apró" problémával találtam szembe magam... Minden müködik rendesen kivéve a kijelző részt... Ott ugye eltekeréskor kikell gyulladnia a legutolso kijelzőn lévö pontnak és három másodpercig világitania kell amig a kijelző a beálitott értéket mutatja.Ez is rendben van nálam csak a számok hiányoznak!!!A pont ugy világit ahogy kell neki de a számok a kijelzön nem világitanak!Se a beállitott sem a mért értéknél nem mutat semit!Néha néha bevillan valamilyen szám de semmi több!Már elviselhetetlen hogy nemjövök rá a hibára!Ha valaki tud segitsen!Köszi
(#) googa válasza Sly hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Most lehet, hogy keverni fogom, de nem lehet, hogy közös anódos helyett, közös katódos kijelzőket tettél be? (vagy épp fordítva)
(#) Sly válasza googa hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Nem!Nemez a hiba....
(#) pako válasza Sly hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Üdv!
Bár a kapcsolási rajzot nem ismerem (esetleg feltölthetnéd ide), gondolom multiplexelve vannak a digitek. Az anódoknál gondolom van 1-1 tranzisztor, ha így van, szerintem azok nem kapcsolnak.

Ha a szegmenseknél van 74HCxx illesztés, ellenőrizd, hogy nem-e "Open Drain" felépítésű alkatrészt raktál be.
(#) Sly válasza pako hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Szia!Hát a kijelzöhiba is kilöve sztem mivel eccer már müködött a kapcsolás rendesen!És azota sem.... Zárlat ? De azse lehet mert tüzetesen átnéztem és sehol semmi zárlat és szakadás sem!Mellékelek egy rajzot ...Különben ICL7107-el van megvalositva a kapcsolás!Nézd meg....
(#) pako válasza Sly hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
A probléma az ICL7107 körül lesz szerintem. Ellenőrizd, megkapja-e a +/-5V-ot, és hogy nem-e cseréltél fel pár lábat.
(#) ormandistvan válasza Sly hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Én anno egy hőmérő építésénél vettem észre hogy 2x is elszált a +5V stab ICm és a kijelzőm ezt egy ( - ) megjelenítésével jelezte! Ha a 7107 pol lába (20as) nincs bekötve egyik szegmensre sem köss rá egy ledet és nézd meg hogy világít e! Ha igen akkor a +5V ot nem kapja meg rendesen IC! Ha végképp nem jelez ki semmit akkor valószinű a 7107 a hibás!
(#) Riccsusz hozzászólása Máj 17, 2009 /
 
Hello, én is ezzel a problémával küzdök. Megépítettem a forrasztóállomást és a következő problémák jelentkeztek:
-Nekem a kijelzők mutatnak a számot de csak akkor ha a potméter szinte teljesen le van tekerve és az értékek mindig ugrálnak.
-Ebből adódóan ha feljebb tekerem őket csak a pont világít a jobb alsó sarokban.
-Lemértem az IC-re jutó feszültséget a 15 és a 40 lábon 4,2V és 4,4V között ugrál az érték de legtöbbször 4,2V.
-Maga ahol a pákára megy a Fűtés nem mérek csak AC 2V-tot
-Ha teljesen feltekerem a potit akkor szintén kigyullad a pont és miután kialszik felvillan a fűtés LEd de ez csak akkor ha teljesen fel van tekerve. Amúgy meg csak simán kialszik a pont.

Nem tudom feltudtok-e állítani egy diagnózist de előre is köszönöm.
(#) SKY hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Hello, én is ugyanezt a forrasztóállomást építettem meg és több probléma is lenne: a kijelzők tápfeszét biztosító stab. IC nagyon melegszik. A hőmérsékletet nem lehet beállítani nullára, 20-30 fok az alap, ennyi a különbség a beállított és a mért érték közt, de talán ez orvosolható a páka hőérzékelőjének a felcserélésével. És sokszor bizonytalan a kijelzett érték, ugrál a beállított és mért érték közt, felváltva.
(#) pisti89 hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok
Én is megépítettem(Atilla féle 2es digitális forrasztóállomást9 nekem a kijelzés jó, de nekem nem hajlandó a fűtést kikapcsolni.
A hőelemről LM324-el van megoldva a hőmérés.
Az Lm324es jó(az első erősítő fokozat megy), de a második erősítő fokozat már nem megy, és a komparátor sem-tápot kap, kapcsrajzról leellenőriztem és minden jó-de mégsem működik.
Állandóan magas szinten van.
Kérdésem: a potméteres szabályzásnál van a kapcsolás szerint legnagyobb jelet akkor adja ki ha a poti középállásban van-szerintem ez így nem jó-de javítsatok ki ha tévedek. Na meg a hőelem re mért kell 10K-os ellenáláson keresztül tápfeszt adni-nekem ez sem egyértelmü
Kérle k segítsetek ezekben a kérdésekben
(#) pisti89 hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Ja és a pontos hőmérsékletet meg pontosan kijelzi-ez legalább jó benne
(#) Hujikolp válasza Sly hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Az IC nem kap rendes órajelet, ezt nézd meg! Nekem is ugyan ez volt, némely 7107-es bizonytalan órajelre nem ad a kimenetre semmit. Tapasztalatom szerint Maxim IC-t használsz.

Ha össze vissza ugrál a kijelzés, szintén az órajellel lesz a gond valószínűleg, ekkor nem tud jól mérni, átalakítani, ezért ugrál. Én ezt egy másik 7107-esnél tapasztaltam. Márkát nem tudok mondani, mert tudom, hogy milyen.

pisti89: Nézd meg, hogy megfelő FET-et tettél-e be, az optocsatoló nincs-e véletlen tápon, vagy valami elkötve! 24V-ot leadja rendesen a trafó?
A 10kohm-os ellenállás ezért kell: (idézet a honlapról) [i]R2-re azért van szükség, hogy ha bármi okból megszakad a kapcsolat a pákában lévő hőelemmel (vagy elfelejtjük bekötni), akkor a pákát ne izzítsa fel a forrasztóállomás...[quote]
(#) mírmur hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
sziasztok!
a napokban én is megépítettem a forrasztóállomást.
nekem működik a kijező ahogyan kell de a fütés csak egyszer indult be. akkor a led normálisan világított .
beszereltem a dobozába és azóta a led halványabban világít és nem füti a pákát.
ha valaki tud segitsen hol lehet a hiba?
köszönöm!

PICT0001.JPG
    
(#) csabexxx hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Megepitettem az Attila86 fele Forrasztoallomas1 et, a szabalyzo resze mukodik, viszont a kijelzon 666 jelenik meg, a -5 +5 voltos tapfesz megvan, minden ok, 2 darab 71-7 el probaltam, mindkettovel ugyanugy viselkedik.
Valami otlet esetleg?
(#) csabexxx hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Na, annyira jutottam hogy eszrevettem hogy ha hozzaerek a 7107 hez a 666 eltunik es ugralni kezd a kijelzo, ertelmes szamokat ir ki, es ott is marad a kijelzon nemeik szam, amig megint oda nem nyulok, eleg csak a kezemmel kozel jarni a kijelzohoz es mar ugralnak a szamok, viszont semi valtozast nem mer. Ha van valkinek otlete nagyon megkoszonnem!
(#) icserny válasza csabexxx hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Idézet:
„viszont a kijelzon 666 jelenik meg”
A technika ördöge....
(#) csabexxx válasza icserny hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 

Meg kaptam a hibat egy 100pF os helyett 100nF ot tettem, elneztem a rajzot.
Mukodik mint az ora!
(#) Laciveszp hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Én is megépítettem a forrasztóállomás 2-őt, és működik minden. Már csak egy páka kell hozzá, meg egy trafó.
csak a suliban próbáltuk ki egy ottani pákával, de örültem, mint majom a farkának, mikor nem csattant el az első bekapcsolásnál.
(#) tumaska hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Én most építgetem Attila féle állomást (forrasztóállomás 2), és az alkatrészlistán szerepel egy 120 Ohm-os ellenállás.
Viszont a rajzokon sehol sem találom a helyét.
Lehet, hogy tévesen szerepel a listán?
(#) Laciveszp válasza tumaska hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Azt én sem találtam. Eddig nélküle is működik Írtam is az Attilának, de nem válaszolt.
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy SMA050 forrasztóállomásom.Bővebben: Link A hiba két napja lépett fel. A hiba az, hogy nem melegít a fűtőszál. A melegedést jelző LED pedig folyamatosan világít. Ez mitől lehet?
A segítséget előre köszönöm: Balázs
(#) tumaska válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Na én is írtam neki tegnap este.
Rögtön válaszolt is. Ő sem találta a rajzokon, véletlenül került a listára.
(#) kaqkk válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Mérd meg a páka fűtőszálát ! Nem lehet hogy az szakadt ?
(#) tumaska válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nálunk a cégnél már sokszor előfordult ez a hiba Weller állomásoknál. Persze mindig szálszakadás volt az okozó a pákában. Ott keresendő a hiba szerintem is.
(#) Balaa16 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 27, 2010 1 /
 
Köszi a válasz! Most SULI , majd délután megmérem.
Üdv: Balázs
(#) Balaa16 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 27, 2010 1 /
 
Szia kaqkk! Megmértem az ellenállását, a piros és fekete vezeték közötti ellenállás ellenállás: 0.12 Ohm.
(a multimétert szakadásvizsgálatra állítottam be)
:nemtudom:
Üdv: Balázs
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 28, 2010 1 /
 
Sziasztok! Még azt vettem észre, hogy amikor rendesen működött és kikapcsoltam, akkor a LED lassan elhalványult, és utána egyszer felvillant. Most pedig csak elhalványul. Akkor a fűtőszál szakadt el?
(#) kaqkk válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Ne csak a piros fekete közt mérj -
A másik két vezeték közt mekkora az ellenállás ?
(#) Balaa16 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2010 1 /
 
Ha a másik két vezeték között mérem, akkor a multiméter sípol (szakadásvizsgálat) és 0-át mutat.
(#) Laciveszp válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Nem akarok okoskodni, nekem is haver mondta, mert ő konyít az ilyenhez, de nézd meg az optotriac-ot. Lehet, hogy az szállt el.
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem