Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió tuner hiba
 
Témaindító: nehezgep, idő: Aug 22, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 18
(#) mihist4 válasza szilva hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
mekkora frekimérő kell hozzá?
(#) szilva válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Ha abból indulunk ki, hogy az AM sem működik, akkor érdemes ott méricskélni, mert sokkal kevésbé kritikus a műszer. AM sávon az Fosc méréséhez elég egy kb. 2.5MHz-ig működő frekvenciamérő, aminek a bemeneti érzékenysége kb. 100mV. AM állásban az AMIN bemeneten (15. láb) kellene látnod a helyi oszcillátor frekvenciáját, ami valószínűleg a vételi frekvencia +455kHz (a szerviz manualban nem találtam meg a T1 adatait, de ez a szokásos KF érték AM-en).

Ha ez a frekvencia mérhető, akkor tényleg könnyen lehet, hogy a PLL IC halt meg.
(#) dizi válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Na kínai barátom, nekem ez van ez egy TTL szintű frekimérő freki generátorral össze építve ezzel te nem fogsz rádió frekit mérni. mert ebbe nincs rádió freki mérésre való átalakító.
(#) mihist4 válasza dizi hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
nem vagyok kínai, magyar vagyok, dizit egyébként régóta ismerem
(#) dizi válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ugye azért a panasonic miatt nem veszel egy freki mérőt.
(#) mihist4 válasza szilva hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
sziasztok. csak beszereztem a frekimérőt, remélem jót, mert az antennával veszi a frekiket pl. adóvevő melett, de a pana pll javításnál még nem sikerült vele frekit mérnem oszcilloszkóp kábel segítségével (100MHz). remélem még itt vagytok.

azt vettem észre még, hogy mikor átváltom a rádiót AM-re akkor is FM hang szól, de az LCD az AM frekvenciáit mutatja.

mit csináljak most?
(#) mihist4 válasza szilva hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
...nem pll ic a rossz, mert azt kicseréltem már
(#) szilva válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Igen, itt vagyok.A frekimérővel kellene látnod jelet az IC1 (tuner IC) 19-es lábán. AM sávban 1-2.5MHz között, FM sávban 96-118MHz között kellene jelet mérni. Ha ez nincs meg, akkor lehet, hogy a tuner IC-ből ki sem jön ez a jel, mert az az IC hibás. Az IC1 19-es lábán a DC szint annyi, amennyit a szervizmanual feltüntet?

Szerk.: az AM-re kapcsolva hogy hallod az FM műsort? továbbra is a kézi hangolást próbálod? Az AM/FM sávváltásokkor az IC1 14-es és 15-ös lábain kell a feszültségnek változnia.
(#) mihist4 válasza szilva hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
01. IC1 19-es lábán mértem FM-en, nincs kézihangolás, az LCD-n 89.00MHz: kb. 26Mhz-et
02. IC1 19-es lábán mértem FM-en, nincs kézihangolás, az LCD-n 100.00MHz: kb. 26MHz-et
03. IC1 19-es lábán mértem AM-en, nincs kézihangolás, az LCD-n 522kHz: kb. 860kHz-et
04. IC1 19-es lábán mértem AM-en, nincs kézihangolás, az LCD-n 1200kHz: kb. 860kHz-et

Ezeket csináljam kézi hangolással is?

05. Az IC1 19-es lában mért DC szint megfelelő, tized V-okban nem
06. Mostmár hallom az AM sistergést, és az FM sistergést, tehát mostmár nem hallom ugyanannak a kettőt

07. Az IC1 15-ös lábán mért DC AM-en 30mV, az SM-ben 5V van !!
08. Az IC1 15-ös lábán mért DC FM-en 3,67V, az SM-ben 3.8V van

09. Az IC1 14-es lábán mért DC FM-en 3,67V, az SM-ben 4V van
10. Az IC1 14-es lábán mért DC AM-en 0V, az SM-ben 0V van
(#) CHZ válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Az X3 7,2MHz csrélted már ? Én azzal kezdtem volna .
(#) mihist4 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
azt még nem, csak a PLL IC-t, de az jó volt
(#) CHZ válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Kár .., mert nagy esélye van , hogy rossz .
Több készülékben okozott ilyen hibát , azóta én elsőre ezt cserélem .
(#) szilva válasza CHZ hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
IC2 22-es lábán a frekimérővel kellene látni a 7.2MHz-et, nem?
(#) CHZ válasza szilva hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Igen . Rajzon ott van a jelalak és az amplitudó is ..
Szkóppal ellenőrizhető .
(#) mihist4 válasza szilva hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
nincsen az IC2-ön semilyen rezgés, tehát 7.2MHz se, akkor lehet, hogy az xar?
(#) szilva válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Megnéztem a TA2008AN adatlapját, az AM/FM váltás jónak tűnik, valószínűleg az az 5V elírás a SM-ban. Ellenben a 26MHz elég érdekes érték FM-ben. Az ilyenkor nem számít, hogy a kijelzőn mit mutat, hiszen az a vezérlésnek az innenső oldala, nem méri a valódi frekvenciát, csak beállítja, hogy mit szeretne. A múltkori potméteres hangolás mellett kellene megmérni ezt a frekvenciakimenetet.

Amit CHZ ír, abban lehet igazság. Bár én még nem találkoztam olyannal, hogy egy kvarc elpusztult volna, de ez nem jelent semmit, elhiszem, hogy van ilyen. Viszont a 7.2MHz elég hülye érték, mármint beszerzés szempontjából, mert én nem is tudom, hol lehetne venni ilyet (a múltkor kerestem, de sehol nem volt).
(#) CHZ válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Hidd el , komolyan nem egyszer talátam ilyen hibát , ezért is javasoltam a cseréjét . Roncs szintézeres tunerből , vagy autórádióból bonthatsz , de kapható is .
(#) szilva válasza CHZ hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Persze, hogy elhiszem, csak meglepődtem. Még a végén most is igazad lesz!
(#) mihist4 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
7.2MHz-es kristály helyett belelehet-e rakni a 7.0MHz-est?
(#) CHZ válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Próbára be , de nem biztos , hogy működni is fog rendesen , hangoló fesz. viszont menni fog .
(#) szilva válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Maximum próbára, mert nem a helyén lesz a frekvenciasáv.
(#) mihist4 válasza szilva hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
...Na emberek.

Felforrasztottam újra a potit, hogy lemérjem úgy is a frekiket, és majd megütött a guta, nem működött az FM hangolás, csak az AM. Mit szúrhattam el, rövidrezártam két IC lábat méréskor, vagy mit?

Na mindegy vettem kvarcot, 2 helyen is van még a listában itt Szegeden, de sehol nem lehet kapni, így tettem bele ilyet: 7.164112 MHz KVARC HC-49U (HC-18) -t, és láss csodát működik, de valóban a rádióadók el vannak csúszva.

Ha tudtok 7.2MHz-es kvarcot akkor vevő vagyok rá.

Végül is lett egy jó frekimérőm kábellel, tanultam egy csomó mindent, és szereztem egy élményt.

Köszönöm az építő hozzászólásokat szilvának, CHZ-nek, kadaristnak, és akik lélekben velem voltak.
(#) CHZ válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Örülök , hogy sikerült , sajnálom , hogy későn talátam rá a problémádra , hamarabb megoldódhatott volna . Amikor találkoztam ilyen hibával , én is futottam néhány kört .. Azóta mindig az időalapot ellenőrzöm elsőre , abból az IC hiba is kideríthető , eléggé megbízhatóan .
Videó magnónál is volt ehhez hasonló gond , teljesen halottnak mutatta magát , pedig csak a proci rezonátora volt rossz .
Bontásból megnézhetem , lehet , hogy találok .[/OFF]
(#) CHZ válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Sajnos nem találtam 7,2 MHz... , de próbáld felmelegíteni a házát , van mikor megjavul .
A kristályt két rúgós érintkező szorítja hozzá a "fémezett" sarkaihoz és ezek érintkezése szokott elfáradni , egy próbát megér .
(#) matyusz hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Sziasztok.
Lett egy Grundig M-X35-ös hifim és nemjó a tuner része. Ebben kérném a segítségeteket. Igazából sehol nemfog semmit pedig kötök rá 1-2 méteres vezetéket(koax). Ha tudnátok segíteni nagyon megköszönném.
(#) poros válasza matyusz hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Antenna kellene hozzá a 2-3m koax kábel nem antenna. Talán itt találsz megoldást a problémára.http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1473.html
(#) tunerman válasza mihist4 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Mivel a kvarckristályok páratlan felharmonikuson is rezegnek, tegyél próbát egy 2,4 MHz-es kvarccal (ami a 3-dik harmonikuson - 7,2 MHz-en talán berezeg).

Üdv: TJ.
(#) matyusz válasza poros hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Köszönöm a választ de a másik hifi amit javítok AIWA annak odarakom azt a darab koax kábelt és fogja az adókat. Tehát ezt így nemértem. Mert én tranyóra gondoltam eddig vagy IC-re. Kitudja milelte azt a tunert, ja és kiépíthető belőle az a nyák ami a tuner része van rajta 2 IC(ja és 2 oldalas a nyák) és az alján még 1 SMD IC. Meg jópár állítható tekercs, 1 poti...tranyók 2db kristály. (mondom először 1 tranyóra tippeltem ami erősíti a jelet de gondoltam biztos van olyan aki jobban ért a tunerekhez)
Ja és csak sercegő hangot ad...
(#) poros válasza matyusz hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Akkor marad az amit tunerman ajánlott. Nekem minimum egy dipól kell ,hogy ne csak sustorgást haljak.
(#) matyusz válasza poros hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Jó de a 2 közül melyiket cseréljem ki. Az egyikre 4,332 van írva a másikra 7,200.
(1. -4,332 SUNNY30 00-11(B)
2. -7,200 SUNNY12 00-09(A) )
Következő: »»   4 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem