Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   917 / 3950
(#) h482871 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Szia!
Mikrokontroller nélkül nem lehet megoldani?
(#) bbalazs_ válasza h482871 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Biztosan valahogy, nyogvenyelosen, hatszor annyi alkatresz felhasznalasaval, osszekapuzassal... csak nem erdemes. A gomb altalaban csinal valamit es az altalaban mikroprocihoz szokott kapcsolva lenni.
(#) Stadi válasza h482871 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szerintem: A nyomógomb lenyomásakor indul egy monostabil multivibrátor, meghatározott késleltetési idővel. Ha a gombot hamarabb felengedik, mint ahogy a késleltetés eltelik, akkor a multivibrátor alaphelyzetbe áll és kapcsolódik az 1. kimenet, különben kapcsolódik a 2. Azt meg eldöntheted, hogy utóbbi esetben az idő lejárta önmagában kiváltsa a kapcsolást, vagy az csak a nyomógomb felengedésekor történjen meg. Illetve azzal lehet még variálni, hogy a nyomógomb lenyomása alaphelyzetbe állítsa-e a kimeneteket, valamint, hogy impulzus, vagy folyamatos jelszintű kimeneteket akarsz.

Gondolom kell vagy 1-2 db. monostabil multi, néhány logikai kapu, esetleg egy flip-flop. Valóban bonyolultabb lenne kitalálni a kapcsolást, mint megírni rá egy PIC programot.
(#) h482871 válasza Stadi hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Rendben.
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, valóban bonyolultabbnak tűnik kontroller nélkül, akkor megcsinálom azzal.
(#) zoka hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Itt van egy kapcsolás, aminek az lenne a feladata, hogy 2db karos kapcsoló segítségével kapcsolna 2 LED-et. Kétféle üzemmódban:
1, minden LED-hez 1 kapcsoló tartozik, és azzal kapcsolható külön-külön.
2, mindkét LED egyszerre világít, de csak akkor, ha mindkét kapcsoló egyszerre be van kapcsolva.
A módok között a váltásra 12V-os vezérlő jel áll rendelkezésre.
A rajzon lévő akármi elvileg működik, de az lenne e kérdésem, lehetne-e egyszerűbben, illetve, így jó-e ?
Köszi

led.JPG
    
(#) B.I hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy ha egy müveleti erősitő adatlapjára az van irva hogy +-15V akkor szimetrikus táppal kell hajtani és a kimenő jelet a fogyasztón keresztül a táp 0V pontjára kell kötni?
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szerintem ezt David.zsombor-nak akartad írni
(#) nagy_david1 válasza B.I hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Nagyjából igen, viszont nem muszály szimmetrikus táppal hajtani, lehet szimpla táppal is. És ha jól tudom ebben az esetben 30V-al is lehet.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Te voltál az utolsó hozzászóló a témában, ezért írtam Neked. De biztosan olvasta Zsombor is.
(#) B.I válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
De akkor a kimenő jelet a fogyasztón keresztül a negativ pólusra kell kötni vagy hova? És igy hogy lehet pozitiv és negativ kimenőjel?
(#) davidovics hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Lehet,hogy nem pont ide tartozik,de mennyit ér szerintetek egy müködőképes 800VA-s mikró trafó?
(#) nagy_david1 válasza B.I hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ha szimpla táppal csinálod, sehogy. Az ic magának nem állít elő. Ilyenkor szoktak kialakítani féltápot és kondenzátorokkal leválasztani az egyenáramot. Szimmetrikus táplálás esetén van neked + GND -, ilyenkor a fogyasztót a kimenő jel és GND közé szokták kötni. Szimpla táp esetén meg vagy a kialakított féltáphoz (legtöbbször szimpla ellenállásokból kialakított feszültésgosztó képezi) vagy a GND-hez viszonyítják a kimenő jelet.
(#) davidovics válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Miért csak öccá akkor már elviszem a telepre (van vagy 13kg és alumíniumtekercses)
(#) Action2K válasza davidovics hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ha jól sejtem, a lemezei heggesztettek, úgyhogy kicsi az esélyed, hogy normálisan áttekercseld valamire. Ezért "öccá..."
(#) davidovics válasza Action2K hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szerencsére a lemezek csak össze vannak csavarva tehát áttekercselés lehetséges
Csak,hogy kérdezzek valamit ami a témával kapcsolatos:
Hogyan tudom megmérni egy huzalnál,hogy hány mmes?
(#) B.I válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Köszönöm a választ.
(#) vikipapa hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Nem tudna valaki ajánlani egy sinus-jel generátor IC-t? (gondolok én itt olyanra mint az 555, csak sinus-jellel. Köszönöm
(#) kadarist válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szia!
Kimondottan ilyen IC-ről nem tudok, de egy műveleti erősítő felhasználásával készíthetsz hangolható szinuszoszcillátort.
Wien hidas oszcillátor
(#) vikipapa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Helló. Köszönöm szépen, ki is fogom próbálni (ha lesz rá keret )
(#) SzervízMacska válasza davidovics hozzászólására (») Jún 28, 2010 / 1
 
Sublerrel, vagy mikrométerrel megméred az átmérőjét, abból meg számolod a keresztmetszetét ( r négyzet szer piií ).
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Szia.
Miért kell bele az 1k poti és az outputnál a 10k?
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Az 1k ohm -os potméterrel torzításminimumot állítod be, a kimeneti feszültségosztóval (10k ohm ) pedig a kimeneti szintet (amplítúdót, feszültséget) változtatod.
(#) David.zsombor válasza vicsys hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Akkor most hová tegyek ellenállásokat vagy mi?Azt én is észrevettem hogy ez a rajz nem kóser teljesen de akkor valaki csinálna egy jót?Köszi
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ez így jó?Painttel csináltam
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ha mindenképpen az emitterbe akarjuk kötni a LED-eket, akkor ez egy jó megoldás. Ha a kollektorba, akkor ez az ajánlott (alul, jobb oldalt). A 10k ohm és a GND közé kell kötni a hangfrekis jelet.
(#) davidovics válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Bár nincsen olyan cuccosom,de azért köszönöm
(#) elektroszabo hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Az Lm317-nek ilyen a lábkiosztása?

LM317.jpg
    
(#) kadarist válasza elektroszabo hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Az adatlapban benne van a bekötés. A feliratok néznek feléd.
Bővebben: Link
LM317 bekötés
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
A második link helyesen: Bővebben: Link
(#) elektroszabo hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Megnéznétek légyszives hogy jól terveztem e meg.
Következő: »»   917 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem