Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos rovarölő
 
Témaindító: Peti_85, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 15
(#) Juszuffe hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
http://www.ehow.com/how_5317828_build-mosquito-magnet.html
Ezt most találtam. Ha jól veszem ki a lényegét, akkor egy pet palackba kell rakni cukros vizet porított élesztővel, a levágott pet palack felső részét fejjel lefelé bele kell fordítani ez után, így egy tölcsér vezet a palackba, ezt fekete anyaggal be kell borítani hogy vonza méginkább a szúnyogokat, a cukros víz és az élesztő hatására az elegy széndioxidot bocsájt ki. Tehát itt is megvan a pára a széndioxid, és a csapda. Ezt lehet ki is fogom próbálni minden van hozzá itthon.
(#) Juszuffe válasza (») Jún 15, 2010 /
 
bocsánat, legközelebb használni fogom
(#) zolika60 válasza Juszuffe hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Hol van az elektronika ebben?
(#) Juszuffe válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Szia!
Sehol, ezt csak úgy találtam mint érdekesség. Mert ez is a széndioxiddal csalja az "áldozatát" min az eszköz amit horror áron mérnek.
(#) katona.t hozzászólása Jún 17, 2010 /
 
Én vettem egyet az ebay-ről.
Csatolom az ákom-bákom kapcsolási-rajzot. (úgy rajzoltam, ahogy a nyákon is van)
Mire ideért, sajnos összetört a lámpa...
A szúnyogot milyen spektrumú lámpa vonzza a legjobban, milyet tegyek bele pl. pc-s neon jó?
Vagy a szúnyog nem pozitív fototaxisú rovar?

gyári.gif
    
(#) potyo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Nekem van egy ilyenem, de annyira nem vagyok hanyattesve tőle. Sokat összegyűjt, de azt hittem, hogy majd ezután nem kell lefekvés után a szúnyogok zúgását hallgatnom. Sajnos még így is marad, ami inkább engem macerál, minthogy a lámpára repülne. Pedig kb. két méterre van a szobám ajtajától felkötve a plafonra, és a fénye bejön hozzám, és természetesen az ajtó is nyitva van, én meg nem világítok a sötétben. Valami csali kellene még hozzá...
(#) katona.t válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Olyat vettem. Csak nem onnan.

Valami UV izzó kellene. Tungsramnál 980 Ft 25W-os.
A linkelt oldalon 233 Ft a 3W-os.
UV ledekkel nem lenne jó?

Melyik kondi helyett tegyek nagyobbat vagy kisebbet hogy erősebb legyen?

Nálunk a molyok is elszaporodtak (amellett, hogy a szúnyogok bejönnek az ablakon) és azok nagyobbak mint egy szúnyog.

A szúnyogokat a széndioxid vonzza nem? Ki kellene próbálni az élesztős langyos cukros vizet.
(#) katona.t válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Az enyémben pont ilyen szupergagyisosemvoltuv tört el. Legalább nem sajnálom.

Ha nem kompakt fénycsövet veszek, hanem sima fénycsövet, akkor mi kell még hozzá?

Tuningolást úgy terveztem, hogy a végén párhuzamosan lévő 1u 250V-ost kicserélem egy 4,7u 500V-osra. Ez jó lenne így?

Ez nem jó amúgy?
(#) katona.t válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
És a számítógép moddighoz kapható fénycsövek?
Mert abból van itthon kék meg talán uv is. (vagy azis csak uv mentes lila?)

Esetleg UVled?
(#) Atka15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
sziasztok.
Én ilyet vettem, csak egy másik áruházban, és az a gondom, hogy semmi nem repül rá. DE TÉLLEG SEMMI.
A cső szerintem nem világít teljes erejével. nem tudtok valamit erre a problémára??
vagy szerintetek lehetne megnövelni a fényrejét?? és ha igen akkor hogyan??
amúgy ebben a lámpában az izzó szerintem jó.
Előre is köszönöm.
(#) katona.t válasza Atka15 hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Én most voltam az Obiba és mivel semmi uv-s nem volt, ezért sima izzót vettem. Persze ilyen hosszúkásat. (25W)
Moly ellen tökéletes a szúnyog konkrétan le sem sz**ja...
(#) B.Panther válasza katona.t hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hali.
én egy 230-as egyenirányítást csináltam 2w-os 50kohm-os R-rel, egy 220 µF 400V-os kondival, persze az UV ledet (150kohm 400V-ról) a szúnyogok le sem kakálják, engem valahogy jobban szeretnek. Szóval nekiesek majd egy Villárd Félének valami más fényforrással, bár itt ajánlották a szompla kék ledet.
Majd teszek azért a biztonság kedvéért bele egy fehéret meg egy UV-ét is ,
a 3kV-diódák (250mA) 195, a kondik meg 75-100 FT-ba fognak fájni, mai azt jelenti, h. ...600ft/kétszerezés, ha túlélem az építést, majd riportolok róla
(#) VIM válasza katona.t hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Nem akarok kampányolni a "kis mókuséknak", de én is most rágtam be a szungyikra és szombaton voltam náluk ez ügyben. A polcon semmi se volt, de mellette három kartonnal bontatlanul ez a típus. Vettem mindjárt kettőt 3Eft/db-t. Halomra döglenek a szungyik tőle, ne győzöm tisztítani a rácsot és üríteni a tálkát alatta, amiben kb. egy maréknyi szokott lenni a termés egy éjszaka alatt. Persze nem a lakásban van ennyi, hanem hátul az istállóban a nagyszülőknél. Tudom, hogy nem ajánlott ilyen helyre a kihelyezése, de egyszerűen nincs jobb hathatós megoldás. Azért is nem vesződtem a legyártásával, mert ezért az összegért nem barkácsolok ilyet soha. A lényeg itt is a dióda és kondi többfokozatú kapcsolása, ami ennél a típusnál kb. 600V.
(#) toma11 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Hali
Nekem is van ez a kis teljesítményű.
De nekem extrém kellene, mivel a közelemben 2tó is található és idegbaj kerülget.
Ilyenre vagy nagyobbra lenne szükségem:
http://www.rovarcsapda.com/?p=productsMore&iProduct=2
(#) Stewe válasza toma11 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Nem akarlak elriasztani attól a nagyobbtól, de ha rá merik írni, hogy freccsenő víz ellen védett... nem hangzik túl komolyan. Lehet hogy nem okoz életveszélyt vizesen se a belső elektronika, de a működést lehetetlenné teszi... ha kívül nedves. Ez inkább csak vevőcsalogatás.
A méret pedig itt tényleg nem számít, a helyzet az, hogy ha valóban vonzza a rovarokat akkor a kicsi is megsüti az összeset.
(#) toma11 válasza Stewe hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Hali
Nem baj teraszon lenne mindegy hogy vizes lehet vagy nem.Nem éri víz. Nekem a kicsik megfogják csak nem bírják pedig 4is van már.
Komolyabbra lenne szükségem.
Fényen vagy a feszültségen van a hangsúly ?
Mindegy milyen különben csak hatásos legyen az a lényeg.
(#) Stewe válasza toma11 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
A fénytől függ, mennyire csalja oda a szúnyogokat, ezzel akár kísérletezni is lehet.
A feszültségnek elégnek kell lennie ahhoz hogy átütés esetén a rovar elpusztításához/bénításához elég nagy áram alakuljon ki, de túl erős szikraív esetén hozzásül az érintkezőhöz, ha többször megtörténik híd képződhet a sarkok között. Ugyanezek miatt számít a rács mérete(sűrűsége) vagy alakja. (Szintén lehet kísérletezni vagy a gyártók ötletei között válogatni.) A jó rovarcsapdának mindenképpen kell egy jó nagy (ha nem akarsz éjjel felkelni üríteni) gyűjtőtartály a sült cucc gyűjtésére, mélyen (40-60mm a rács alsó széle alatt)
(#) toma11 válasza Stewe hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Nálunk már 6szor permeteztek az idén. de nem igazán vettük észre.
A mostaniak megtellenek reggelre, sőt valamikor már estére tele van.
A mostani fekete szerkezetekre egyszerűen rásülnek,
körbe körbe. Ezért gondoltam nagyobb hatásosabbra.
A kúton, és egyéb helyeken az ipariak csattannak mikor belerepül a bogár.
Gondolom a magasabb áram miatt.
(#) FREDDI válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Ez a trafó megoldás érdekelne. Hogy volt a megoldása ? Kondi ? Ha igen mekkora ? A rácsfeszültsége: egyen ? Váltó ? Földhöz kötött, vagy lebegő ? Nem írom tovább, a többit gondold hozzá !
(#) toma11 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Hali
Tettszik a fénycső mérete, és engem is érdekelne részletesebben ez az összeállítás .
Esetleg kép, illetve rajz ?
(#) Atka15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Engem is érdekelne a rajz, és az alkatrészek is.
Nem tudnád felrakni ide??
(#) FREDDI válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Köszi az infot. Jól sejtettem, hogy a közvetlen nagyfeszt vitték a rácsokra. Ez annyival előnyösebb, hogy nincs galvanikus hatása (fém korrózió a hálón a + / - ra), valamint a + és - ionok (valamennyi keletkezik) is kioltják egymást. Egyszerü, hatásos, viszont kell egy nagyon spéci trafo és szerelés. De a jó dolgok sosem egyszerüek!
(#) toma11 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Nem tudnád nekem lerajzolni a kötést illetve mi kellene hozzá ?
Hasonlóra gondoltam én is.
(#) VIM válasza toma11 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Helló!
Ez egy "gyári", robbantott képei. A kapcsolási rajzot és az értékeket még nem írtam össze, de ha kell meg lesz az is.
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Ami még lemaradt kép ehhez a témához és a hatása amit egy éjszaka letakarít.
(#) toma11 válasza VIM hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Hali
Ez jó.
Igen érdekelne kapcsolási rajz illetve értékek is.
Köszi a képeket
(#) FREDDI válasza VIM hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Ez már szép mennyiség ! Ezt a teljejesítményt nálad érte el, vagy valahonnan hoztad a képet ? Kültéren, vagy beltéren használtad ? "Aktív" szúnyogos területen használtad (közeli folyó, tó, mocsár) ? Ilyen felépítésü van nálam is itthon kettő ! Azokban 25W-os izzószálas égő van, de ez nem az igazi. Ezek nem fénycsövesek véletlenül ? Ha igen, akkor érdekelne, mert átalakítanám. De másokat is biztos érdekel, úgy hogy feltehetnéd, és köszönet a képekért (meg a kapcsolásért ha felteszed).
(#) VIM válasza FREDDI hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Igen, ezt nálunk fogta a mamiéknál az istállóban. A többi kérdésre a válasz így magától adódik. A távolkeleti izzó nem egy hosszú élettartamú, de a hazait nagy nehezen megtaláltam:Bővebben: Link
A kialakítás miatt kell ez a hosszú fajta izzó ebbe a csapdába.
C1-C2-C3=47n/1200V
C4=10n/630V
D1-2-3-4=1N4007
R1-2=7.5M
R3=700k
(#) B.Panther válasza VIM hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Szia. Egy keresztkérdésem lehet?
Véletlenül a két kondiértéket nem cserélted fel? azaz:
C1-C2-C3=10n/630V
C4=47n/1200V
(#) Stewe válasza VIM hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Az ellenállások értékét hogy határoztad meg? Kék-zöld-zöld gyűrűset én egyet sem látok a rajzon....
van egy másfél megás és két 100KOhmos!
Következő: »»   5 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem