Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   12 / 110
(#) kendre256 válasza HDD hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Ezt a videót láttad már?
Egy pár dolgot az oszcilloszkóp működéséről ebből is megtudhatsz.
(#) MocisPisti válasza pucuka hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Az ellenállások szépen sorba vannak mind a 9db. A dobozt hosszban kitöltik. Még beöntöttem ragasztópisztollyal is.
(#) MocisPisti válasza MocisPisti hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Sziasztok.

Teszteltem a 1:100 szkóphoz az osztót. Sikerült megjavítani egy Samsung slim 100Hz-es kütyüt és megmértem vele a tranzisztoron mérhető jelet. A mérőcsúcsot a kollektorhoz közelítve már fél miliméteres ív áthúzás történt. Előszőr egy multimétert tettem a mérési pontra inkáb az haljon meg ,de kis értéket mutatott. Utánna jött a szkóp. Durván 1200V ot mértem vele. A jel minőséggel is elégedett vagyok. Pár másodpercig volt csak rajta a csúcs és már memorizáltam is a képet. Ezt megosztom veletek.
Üdv.isti

DSC00496.JPG
    
(#) Halász Z. hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Hali!
Egy pár hónapja valaki árult scópkábelt nem tudja valaki, hogy ki?
Kösz! (bocs az off-ért)
(#) poros válasza Halász Z. hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Ebben a rovatban találsz. Most is hirdetik.http://www.hobbielektronika.hu/apro/
(#) zoly15 hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Hali mindenkinek! A mai nap vásároltam egy EMG 1568/A típusú oszcilloszkópot. Az lenne a kérdésem hogy: Ahogy tekergettem az időalapot, volt olyan állás ahol csak 2 pont volt látható. Ezek "mozogtak". Amilyen beosztás, olyan gyorsasággal haladtak. (egyszerre a 2 sugár). Ezek az időalapok milyen jel mérésére alkalmasak? Valamint miért csak pont van? Előre is köszönöm a választ!
(#) kadarist válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Lassú változások megfigyelésére alkalmasak az igyen lassú eltérítési sebességek, leginkább fényképészeti megörökítéssel. Ha lassan térítjük el az elektronsugat (sugarakat), akkor nem mosódik vonallá a mozgó pont, hanem megfigyelhetővé válik a mozgása.
(#) pucuka válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
A katódsugárcső egysugaras. A szkóp maga kétsugaras, amit úgy érnek el, hogy két függőleges erősítőt elektronkapcsolóval kapcsolgatnak felváltva. Két üzemmódja van, Alt felváltva kapcsolgatja egyik majd másik bemenetet egy egész lefutás idejéig, gyors jelek vizsgálatához, a másik Chopper amikor egy picit az egyik, egy picit a másik csatornát kapcsolja, lassú jelek vizsgálatához.
A szinkronizációt kiválaszthatod hogy melyik csatornáról akarod.
(#) zoly15 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Igen, erről a két üzemmódról olvastam a könyvében. Egyébként köszönöm a választ! Már azt hitem hogy valami bibi lehet az egyes időalapoknál. De mi is az az elektronkapcsoló?
(#) zoly15 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Köszönöm neked is!
(#) pucuka válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Nekem is ilyen van, kérdezz bátran
(#) zoly15 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Rendben! Már csak az elektronkapcsoló érdekel. A többi válasz úgy hiszem benne van a gépkönyvben. Ha esetleg valamikor rajz kellene róla, vagy ismerősödnek stb, szólj/ irányítsd hozzám az illetőt!De szól ez mindenkinek!
(#) Stewe válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Az elektronkapcsoló név félrevezető, tulajdonképpen egy bemenőjel átkapcsoló áramkör, ami az egysugaras oszcilloszkóp bemenete elé kötve, két jelet képes megjeleníteni, az oszcilloszkóp időalapja szerint váltogatva őket. A végeredmény periodikus bemenő jel estén hasonlatos a kétsugaras oszcilloszkóphoz, de nem ismétlődő jelek esetén félrevezető lehet, a két jel egymásra hatását sosem fogjuk látni, hiszen soha nem ugyanahhoz az időintervallumhoz tartozó jelalakot láthatjuk a "két" sugáron...
(#) pucuka válasza Stewe hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Igen, de egy valódi kétsugaras szkóp sokkal többe is kerül, nem is nagyon van rá szükség, csak ha sok egymástól független tranziens jelet kell vizsgálni.
(#) zoly15 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Köszönöm a magyarázatot!
(#) zoly15 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Tehát a "valódi" 2 sugaras szkópokon 2 időalap van?
(#) Stewe válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Igen, és ezeket egymástól függetlenül külön lehet állítani is.
(#) zoly15 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Így már értem! Köszönök mindent!
(#) pucuka válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Nem, az egész más. A kétsugaras katódsugárcsőben 3 eltérítőlemez pár van, két pár függőleges, és egy vízszintes. Létezhet két vízszintes, és két fűggőleges eltérítő lemezes katódsugárcsővel készült szkóp is, de ilyet a valós életben nem láttam, csak katalógusban.
Van azonban kettős időalapú szkóp is, ennél a második eltérítést az elsőhöz képest állítható késleltetéssel lehet indítani. Ennek akkor van nagy szerepe, ha egy összetett impulzus sorozat (pattern) megfelelő bitsorozatát vizsgáljuk, pl 30/32 csatornás PCM jel 12. csatorna tartalmának időzítését vizsgálod az órajelhez képest, vagy meg akarod nézni a TV vídeójelének sorszinkron jelének vállára ültetett színszinkron jeleket.
(#) proli007 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Hello!
És egy ajánlott két időalapos szkópokhoz..
üdv! proli007

Tesztjel.png
    
(#) poros válasza proli007 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Bocs de elég érdekes teszt jeled van.
(#) proli007 válasza poros hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Hello!
Csak azért találod furának, mert nem ismered a színes TV vételtechnikáját..
üdv! proli007
(#) poros válasza proli007 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Ebben teljes mértékben igazad van!
(#) kadarist válasza poros hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Háromszintű szuper-homokvár-impulzus. Összetett szinkronizáló, kioltó jelcsomag. Nagyon komoly találmány.
(#) nagy_david1 hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Üdv!
Vásároltam egy a képen látható digitális oszcillószkópot. 1 napja tesztelem, minden szép és jó volt addig míg egy kérdésbe botlottam. Rátettem a tapogatóit egy 13V szekunder feszültségű hálózati transzformátorra. Szépen megjelenik minden, kitöltési tényező, frekvencia de amplitudóban feszültségnek 40V-ot ír ki. Ha arra állítom hogy max érték akkor meg 20V körüli érték jelenik meg. Mi lehet a probléma? Ugyanakkor teszteltem különböző jelgenerátorokkal és ott jól mutatja az értéket. Mi lehet a gondja ezzel az 50Hz-es sin-al? Köszönöm előre is.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szia!
A mérőfej osztási arányát jól állítottad be? Készíts egy képet a kijelzőről, hátha elárulja a turpisságot.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Bocsánat, most javítottam ki, 40V amplitudó. Nagyon sok féle feszültségmérési opciója van de a 13V multiméter által mutatott érték nem igazán akar bejönni. RMS-be mértem 15 körülit. Készítem a képet.
(#) patexati válasza pucuka hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
[/OFF]A magyar szkópokban az EMG 1553 ilyen mi "valós kétidejű" pont nemrég vettem én is egy ilyet..
(#) Norberto válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Ha egyszer 20 V-ot mutatott a szkóp, másszor meg 40V-ot, az annak lehet a jele, hogy először csúcsfeszültséget jelenített meg, másodszor pedig csúcstól csúcsig mért feszültséget. Szimmetrikus jeleknél a második az elsőnek pont a duplája. A multiméter effektív értéket mutat, ha jól tudom.

20 V-os csúcsfeszültségű szinusznak kb. 14 V az effektív értéke, az már nincs is annyira távol a 13 V-tól, amely eredhet a multiméter pontatlanságából, illetve, hogy az esetleg jobban leterhelte kicsit mérés közben a mérendő transzformátort, mint ahogyan azt az oszcilloszkóp tette.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Biztosan csúcstól-csúcsig-ot (peak to peak) mértél. Úgy már reálisabb a 40V-os mért érték.
Következő: »»   12 / 110
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem