Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   15 / 293
(#) VIM válasza matthangya hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Szia!
Idézet:
„ha kiveszem az elemeket a termosztátból, kikapcsolom magát a fűtést, és hivatalosan csak a használati melegvíz átfolyós része aktív,”

Ezt a részt nem értem. Miért is kell kivenni az elemet a termosztátból? Csak a meleg víz hőfok van beállítva? A fűtési előremenő hőfok nullán van? Milyen termosztát vezérli a kazánt?
(#) matthangya válasza VIM hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Üdv!

Ha kicsit hülyébb lennék a kazánhoz, akkor már hűtene fűtés helyett. A lényeg az, hogy eddig azt játszotta, hogy termosztát nélkül meg se mozdult a fűtés, ha pl. egy téli éjszakán lemerült a termosztát eleme, reggel rohadt hidegben ébredtünk.
Ezért gondoltam, hogy kiszedem, és akkor nem fog fűteni egyáltalán - pedig fűt! Viszont ha jól gondolom, akkor nem is foglalkozik azzal, mennyit fűt, nem is tudom, mi alapján kapcsol ki, illetve be.
A termó Computherm néven futó alaptípus, semmit nem lehet vele, csak beállítani, hány foknál kapcsoljon.
A fűtési részt nem tekertem le, de azt tavaly se kellett, ha kikapcsoltam a fűtést, akkor csak használati melegvizet csinált, eszébe se jutott fűteni...
(#) VIM válasza matthangya hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Idézet:
„A fűtési részt nem tekertem le, de azt tavaly se kellett, ha kikapcsoltam a fűtést,”

Pedig mintha pont fordítva kellene ezt csinálni. A termosztáthoz nem nyúlni és csak a fűtési előremenő hőfokállító gombot nullára tekerni. Nincs meg véletlenül a doksija, hogy megnézd az ide vonatkozó leírást a helyes használathoz?
Azt kellene megnézned, hogy ha letekered a fűtést nullára, akkor is bekapcsol-e? Talán a motoros szelep nem áll át megfelelően meleg víz készítésnél és beereszt a fűtési rendszerbe.
(#) matthangya válasza VIM hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Megpróbálom letekerve, hátha segít... Az viszont igaz, hogy többször tapasztaltam zuhany stb. után, hogy melegvízhasználat végén játssza ezt a hülyeséget: csap elzár, ott egy pillanatra megáll, aztán újra bekapcsol, és megy a fűtés a csövekbe.
A doksija valahol megvan, csak elő kellene túrni.
(#) ha6qt hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Sziasztok! Fég C24 Központi fűtéshez be tudom kötni a Computerm termosztátot? Ha igen, mik a tapasztalatok vele? Kell valamit variálni a kötésekkel? Ha jól tudom, a C24 három vezetékes, a Computerm pedig csak kettő.

Kérlek, ha válaszoltok, dobjatok meg egy privivel, mert elég keveset látogatom a fórumot.

Köszi!
(#) tibibalogh520 válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
A harmadik az a nulla.
A régi termosztátoknál csak az esetleges jelzőlámpához, és az éjszakai üzemmódhoz tartozó ellenálláshoz kellett.
Tehát az újba nem kötöd be.
(#) ha6qt válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Köszi! Akkor az 1-2-re pedig csak sima rövidzárat ad, és rövidzárnál fűt?
(#) tibibalogh520 válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Igen rövidzárnál fűt, de azt hirtelen meg-nem mondom hányas kapcsok...
(#) ha6qt válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Köszi, az már könnyen mérhető
(#) zozimo hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Sziasztok van egy saunier duval fas 25 kazánom indirekt tárolót szeretnék a motoros szelepet motorját felraktam bekötöttem ahogy kell és állandóan megy nyit zár már tiszta meleg . miért nem áll meg ?
(#) ha6qt válasza zozimo hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Talán ha szépen, magyarul írnál, akkor megértenénk, és tudnánk segíteni. Ötször elolvastam, de nem értem.
(#) zozimo hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Szia megpróbálom még egyszer,van egy gáz kazán hozzá egy indirekt tároló használati meleg vízre, kazánon beépítve egy háromjáratú ami vezérli mikor mit melegítsen, radit vagy tárolót a motort nekem kellet berakni bekötni megvolt mindennek a helye, a motornak ugye egyszer nyitni, vagy zárni kellene, de ez kb 6 mp- ként nyit és zár egy kicsi melegvíz ide ,oda.

Kép.jpg
    
(#) Hutty válasza zozimo hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ha csak a háromjáratú szelepet raktad bele, az kevés lesz.
Érzékelő a tárolóba, vészkapcsoló a tárolónál, és az elektronika felkészítése a tároló kezelésére hiányzik.
(#) olasz67 hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy SAVIO GAIA 424A kazánom természetesen olasz!
És mikor közeleg a tél kezd vacakolni:- vagyis most azt produkálja hogy engedem a kádba a meleg vizet oké működik, akarok hozzá engedni meleg vizet letilt! Vagyis kigyullad a zavar lámpa.És nagy trükközések hatására engedi újraindítani magát.
Nincs valakinek ötlete hogy mi a hibája?
Vagy esetleg leírása, alkatrész jegyzéke.
Vagy netán kallódó ilyen típusú kazánja?
Előre is köszi
(#) ha6qt hozzászólása Szept 3, 2010 /
 
Meg van valakinek a FÉG C24 kapcsolási rajza? Köszönöm előre is annak, aki tud segíteni! :yes:
(#) zozimo válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
http://www.va-ra.hu/eng/c-24h.html
szia most per pill ezt találtam
vagy van a régebbi barna c24
http://www.va-ra.hu/eng/pics/C-24H_users_manual_eng.pdf
(#) ha6qt válasza zozimo hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Köszönöm, átnézem. Vettem egy digitális Computherm termosztátot, de hiányolom róla a fűtéskori (akár piros) világítást, miszerint megy a kazán. Ezért kell a három ér bekötése, hogy lopjak róla áramot vagy egy glimmlámpa részére, vagy ellenállással ejtve egy piros lednek.

Lophatnék a belső elemekről is, de nem szeretném az élettartamukat csökkenteni.

Viszont ami kis láng ikont mutat a kijelzőn, az nekem kevés, mert éjjel nem látom, hogy működik-e?

(#) ha6qt válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Most látom, hogy nekem nem is ez a C24 van, hanem még a 80-as évek beli, felül fekete rácsozott, amiben nincs digitális cucc.
(#) VIM válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!
A régivel ne bajlódj, mert tirisztoros volt, az új meg triakos és az ilyen panelon van. Az utókeringést be lehet állítani a panelon lévő potival.
(#) ha6qt válasza VIM hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Én nem utókeringetést szeretnék, hanem a digitális termosztátot rákötni

És emellett a feljövő vezetékből szeretnék valami világítás részére áramot lopni. Ugyanúgy, mint a régi tekerős termosztátnál világított anno a glimmlámpa.

(#) csabulaci hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék FÉG K 24 cirkó javítása ügyében.
HIBÁJA:Mind fűtési,melegvíz üzemmódban csak max
üzemmódban működik,potmétereket lejebvéve mágnnesszelep beremeg,készülék csattog,leáll.
Viszaolvasva a fórumon egyes tipusoknál kondi,
ellenálás stb.okozz hasonló hibát.
Ehez kérnék segítséget ill. kapcsolási rajzot.
(#) tibibalogh520 válasza csabulaci hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!
Nem félsz, hogy felrobbansz?
Fordulj szakemberhez!
Egy gázkazánt, még a hozzáértők sem kezdenek el csak úgy tekergetni!
(#) olasz67 hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Ismét szeretném kérdezni,- SAVIO GAIA kazán ügyben tudna valaki segíteni?
hali
(#) kfiro hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Beretta Ciao 24kw-os cirkóbank hőcserélőt cseréltem, mert lyukas volt. Sajnos az elektronika is kapott egy kis vizet, de a hiba keletkezésekor azonnal áramtalanítottam és akkor még biztos hogy működött mert villogtak a lámpák rajta.
Miután minden a helyére került és be akartam üzemelni meg sem nyikkant. Levettem a panel hátulját és láttam, hogy kiment a biztosíték. Kicseréltem azt és utána amikor bedugom kattan egyet és nem csinált semmit, hanem az egyik dióda el kezd füstölni. A biztosíték ép maradt. Persze csak egy pillanatra csináltam és azonnal áramtalanítottam újból.
Látni is lehet hogy melyik az. Gondolom annyi a vezérlésnek.
Ha valaki ért ilyennek a javításhoz vagy tudja hogy mit csinálltam rosszul azt kérem segítsen. Természetesen nem ingyen gondoltam.

Ha lehet a címemre válaszoljatok: feri.levelei@gmail.com

Előre is köszi a segitséget :yes:

Feri
(#) olasz67 hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Keresek egy SAVIO GAIA 424 kazánt alkatrésznek.
Ha tud valaki írjon,(alkatrésznek kellene.)
(#) shine1 válasza gmoyos hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Üdv! Tágulási tartály előnyomás?
(#) shine1 válasza apeape hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Üdv! A hőcserélő visszatérő oldalán akkor rakódik ki ez a kénes savas szennyeződés vízgőz hatására ha nagy a hőmérséklet különbség az égő és a kazántest között .Magyarul: 60 C alatt egy szokványos kéményes vagy zárt égésterű kazánt nem szabad használni!
(#) ordas52 válasza kisbatyu75 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyibe került a kondenzátor? Meg vagy vele elégedve?
(#) kisbatyu75 válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 14, 2010 / 1
 
Szia!

A kondi ára kb 100Ft, de lehet, hogy 200Ft volt, már nem emlékszem pontosan, de ilyen nagyságrend. Azóta is tökéletesen működik a kazán, eleinte és is féltem tőle, hogy nem csak ennyi a javítás. (legalábbis remélem még jó pár évet kibír a kazán.)
(#) biosphere2 hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy régebbi tipusú FÉG kazánunk van, minap teszteltem a fűtési szezon előtt, hogy minden jól működik-e és azt vettem észre, hogy a szivattyú kikapcsolt állapotban kattogó hangot ad, amit a közelében a csövön érezni is, ahogy kicsit rezeg.
Ez normális dolog?

A másik dologról, ami érdekel, már olvastam más témákban, miszerint ha lecserélem a régi MMG-s termosztátom egy pl: Q3-ra, akkor elég két vezetéket bekötnöm a három helyett.
Itt is az előbbi dolog aggaszt, mert mikor megnéztem, hogy melyik a fázis, az egyikben valóban volt áram, egyikben nem, a harmadiknál pedig ugyanaz a villogás volt a fáziskeresőnél, ami a rezgésnél is.
Lehet, hogy valami nem jól van bekötve a kazán vezérlőjénél?

Egyébként működik, tehát be-kikapcsol és megy is a szivattyú.

Előre is köszönöm a válaszokat.
Következő: »»   15 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem