Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő hídalása - teljesítmény összekapcsolás
Lapozás: OK   2 / 3
(#) attyla85 válasza lapose hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) strobi hozzászólása Okt 25, 2010 /
 
Nekem is hasonló problémám lenne, újra fel kell tegyem a kérdést, mert nem tudom az előző oldalon milyen erősítőről volt szó..
tehát adott egy erősítő, 2*160W , és egy darab 400W-os hangfal. az erősítőn nincs kiépített hidalási funkció, kérdezném, h ha lehet, akkor hogyan lehetséges kihozni belőle 300W-ot?
(#) lapose válasza strobi hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Ha az erősítő eredetileg 4 ohm-os, akkor hidalva legalább 8 ohmmal kell terhelni. Ha nincs rajta hidaláshoz átkapcsoló, az pl. alábbi áramkört kell megépíteni hozzá.

p14_fig1.gif
    
(#) strobi válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Ezt avégfok elé.... És ez mit csinál valójában,? hogy lesz a sztereóból mono? és ha ez megépítettem akkor lehet párhuzamosítani a kimeneteket?
(#) lapose válasza strobi hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Igen ezt a végfok elé, ez megfordítja az egyik csatorna fázisát. A kimeneteket nem párhuzamosítani kell, hanem a két kimenet közé kell kötni a hangszórót.

hid.gif
    
(#) strobi válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Értem, és out + megy az egyik végfokra, out - megy másik végfokra.. Köszi szépen.
(#) vlacexx hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Sziasztok TDA8571 - et lehet hidalni, ha igen akkor hogyan? Kosz.
(#) lapose válasza vlacexx hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Szia!

Nem lehet hidalni.
(#) vlacexx válasza lapose hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
OK, Kosz. Mondjuk az adatlapban ezt irja azert gondoltam... "The TDA8571J contains four identical amplifiers which can be used for bridge applications."
(#) lapose válasza vlacexx hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Persze, mert eleve 4bd hidalt végfok van benne. Hidalt erősítőt pedig mégegyszer hidalni csak különleges kapcsolástechnikával lehet, amit ezek az integrált hidas erősítők nem tudnak. Bele kell nyugodj a 4*20W-ba.
(#) Dj Decybell hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Most fogok építeni STK 4050 -ből több (nem csak 2-t ) monoblock-ot a gyártó által ajánlott kapcsolást, csatornánkénti bufferral természetesen. (Ha van "jobb" kapcsolásotok hozzá, hasonlóan egyszerű felépítéssel, vagy javaslatotok, maximálisan nyitott vagyok szakmai-"vitára")

A lényeg: elvileg ezeket a végeket is, (legalább kettőt) lehet hidalni egy bizonyos áramkör segítségével.
-Ha lehet akkor hogyan?
-Hány ohm-os hangfallal terhelhetem?
-Hatással van e a hangminőségre a hidalás?
-Mekkora teljesítmény lesz kivehető belőle?
-Van e mód valamilyen kapcsolóval átváltani (nem számít milyen ha létezik beszerzem ) az EREDETI teljesen független "2 monoblokk" üzemmódra? (Ahhoz természetesen lenne egy harmadik line in és lenne egy harmadik sp.out.)

A neten természetesen ezerféle kapcsolás létezik, de én mindenképpen olyat keresek amit nem nekem kell átellenőriznem és garantáltan jól illeszthető az STK-imhoz, mert ahhoz még sajnos nincs elegendő szaktudásom.

Nagyra értékelném segítségeteket!
Előre is köszönöm!

Ha lenne olyan fórumtéma ahol több segítséget kaphatok, örömmel átmásolom oda is. Modik segítségét is örömmel venném!
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) Beringer 600 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia! A hídba kötéshez,nem feltétlen szükséges külön áramkör,meg lehet oldani kapcsoláson belül is.Egy két áramkörös kapcsoló kell hozzá,és ennyi.Esetleg láthatnám a kiszemelt kapcsolási rajzot?
(#) Dj Decybell válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Persze rögtön megkeresem!
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Itt egy szemléltető kapcsolás a panelon belüli hídba kötéshez.
(#) Dj Decybell válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Azt építeném ami az ábrán is szerepel.

16711HQ.JPG
    
(#) Beringer 600 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A ki szemelt kapcsolást,a STK4050-re értettem.
(#) Dj Decybell válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Az a kapcsolás lessz valószínűleg ami a képen szerepel.
A nyák rajzra lennél kíváncsi?

Az elvről kaptam egy ilyen ábrát. Szégyen de ez még nekem kevés a kivitelezéshez.
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 / 1
 
Na szóval, van A,és B panelod.A terhelés a két kimeneti pontra kell
Az A panel bemenetét rövidre kell zárni.
A B panel kimenetéről át kell vezetni a kimenő hangot egy 56kóhmos ellenálláson keresztül az A panel 2-es lábához.
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 / 1
 
Én minden panelt így hidalok,és normálisan dolgozik mind a két végfok.Nincs rendellenes melegedés,sem egyik,sem másik panelnál sem.
(#) Dj Decybell válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Ez valóban ördögien egyszerű!
Ezáltal ugyanaz a félhullám lessz duplázva?
Nem "látom" van e fázis fordítás...
(#) Dj Decybell válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Van esetleg teljeskörű védelmed ehhez a véghez? (Késleltetett bekapcs, hővédelem, túlterhelés védelem, rövidzár védelem) És szeretném a mute funkciót alkalmazni (lehetőleg kapcsolóval és nem "érintő" gombbal)
(#) Beringer 600 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
IC-n belül lesz a fázis fordítás.Koppanás gátló,és kimeneti egyen fesz figyelés,és clip detektor kapcsolási rajzom is van,+-40v ra.
(#) Dj Decybell válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
+-40v vagyis arról üzemel a védelem? -vagy annyi lehet a végfok betápja??
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 / 1
 
Esetleg ha kell,tudok küldeni hőfok függő ventilátoros hűtést, érzékenysége állítható.Kimondott nem ehez az ic-hez van kitalálva,de ha az én 2x200w-os végemhez jó,akkor neked is jónak kell lennie.
(#) Beringer 600 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 / 1
 
A védelem annyiról üzemel,de ellenállással szabályozható, kimondott nekem is így van.
(#) Beringer 600 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Az IC be tápja 2x65v,mint ahogy a kapcsolás mutatja.
(#) Dj Decybell válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Igen láttam pont azért kérdeztem
Van egy olyan feltételezés, hogy ha közelebb tolom a maxhoz a betáp feszt, akkor stabilabb a vég, és még a táp is olcsóbb hozzá, akár trafós akár PWM.

Ezekről mi a véleményed?
(#) Dj Decybell válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Jah és a védelmek a hidalt kapcsoláshoz is funkcionálnak vagy oda kellene egy "harmadik" védelem? (mert a mono üzemekhez mindenképp kell egymástól független védelem)
(#) Beringer 600 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Javítottam már olyan erősítőt amibe a jelen tárgyalt ic volt,és ott a táp 2x70v jelen.Valami Sharp volt,a széria számra nem emlékszem már.
(#) Dj Decybell válasza Dj Decybell hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
még pár kérdés a hidalásról...

-Hány Ω-os hangfallal terhelhetem?
-Hatással van e a hangminőségre a hidalás?
-Mekkora teljesítmény lesz kivehető belőle?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem