Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gépkocsi elektronika
 
Témaindító: mazsipapa, idő: Szept 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 16
(#) bbalazs_ válasza Hansa1 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Szerintem sokkal jobban jarsz, ha amerikai forumokon erdeklodsz. Mondjuk a gepkocsi nevet azert legalabb helyesen kellene tudnod...de lehet, hogy csak Freud-i elszolas...
(#) Hansa1 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Bocsi, csak az y-felett van az a, és lehet hogy a kettőt egyszerre ütöttem. A külföldi fórummal az a problémám (segítőkészek természetesen, csak nem igazán vágom az angolt), hogy ami linket kaptam az fizetős volt, ami meg ingyenes az meg nem ehhez a típushoz való. Az őszintét megmondva, túlzottan nem akartam beleásni magam a témába. Ez a Plymouth egy vidéki repülőtéri rohangálós autó, belső használatra. Valakinél elromlott és nincs gazdája, és nem is jár utána. Én elég gyakran járok itt fent a HE oldalán, gondoltam megpróbálom, hátha valakit tud segíteni.
(#) Johny81 hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy tud e valaki egy jó hangjelzős kapcsolást arra az esetre,ha pl véletlen égve hagyom a kocsi fényszóróit úgy,hogy a gyújtás már nincs ráadva?
(#) Pintero válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Astra-nak javítottam a csipogóját.Milyen autóhoz kell?
(#) akos70 válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Kb. 3-400 jó magyar forintért készen megvásárolható bármelyik autósboltban.
(#) potyo válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Inkább ajtónyitásra szokott ez megszólalni. Ha világít a lámpa és nyitva az ajtó, akkor szól. Na persze volt már aki úgy merítette le az akkut, hogy bent ült várakozva az autóban és úgyfelejtette a lámpát

De ha már szerelsz, akkor inkább automatikus bekapcsolót csinálnék. Motor indul->lámpa be, motor leáll->lámpa ki, aztán akkor bekapcsolni se felejted el.
(#) Johny81 válasza potyo hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Igen...valami kapcsirajz lenne hozzá?Elvégre miért megvenni,ha megépíteni is lehet..
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Tényleg,mi is ennek a pontos neve?
(#) potyo válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Ezt a hangjelző cuccot szerintem nem lehet olcsóbban megépíteni, mint amennyiért be lehet szerezni.
(#) Johny81 válasza potyo hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Hát az automatikus se lenne hülyeség,de azért mindig nem kell,hogy világítson,csak ha országútra megyek,de oda meg keveset járok,ezért fordul gyakran elő,hogy úgy marad
(#) Johny81 válasza potyo hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Miért?Olyan sok cucc kell hozzá?
Szerintem pár száz ft ból meg kéne neki lennie
(#) potyo válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Pedig jó az, ha mindig világít, nem felejted el felkapcsolni akkor sem, ha eső vagy köd van vagy épp elhagyod a lakott területet...
(#) potyo válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Annyiért meg már meg is veheted szép műanyag dobozkában, csúszósarus érintkezőkkel, stb. Sőt bontóban szétnézel, még talán ettől is olcsóbban elkapod.
(#) Johny81 válasza potyo hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
És mi ennek a neve?Mármint milyen névvel lehet ezt keresni.
Más..
Tesztelni,hogy lehet az elektronikus gyújtás modulját.
Ha kiszedem az egész elosztót a blokkból és kézzel forgatom meg,akkor elméletileg működnie kellene?Vagy nem?
(#) akos70 válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Sípoló, csipogó, zümmögő...de aha elmondod az autósboltban, mihez kéne, a kezedbe nyomják.
Amit nálunk árulnak, az kb. egy 5forintos átmérőjű öntapadós korong, 2 vezetékkel.
A + vezetékét a helyzetjelzőre, a negativot gyújtásra szoktam kötni. Igy ha leveszed a gyújtást, és világít a lámpa, sípolni fog. De ajtókapcsolóra is lehet, ahogy Potyó írta.
(#) akos70 válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Tipust tudhatjuk, vagy titok?
(#) cslaci válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Szia!
pl ez: Bővebben: Link
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Ha a gyújtásra érted az egy Bosch modulos gyújtás 1985 ből és egy vw ben van...
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
jaa,a 7 csatis...
(#) akos70 válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Az valószínűleg Hall-jeladós.
Igen, ha forgatod az elosztó tengelyét, lennie kell szikrának. Ha lehúzod a hármas csatlakozót róla, és a középső szálat testre érintgeted, akkor szikráznia kell, ezzel ki lehet szűrni, hogy a jeladó jó-e.
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Na de itt adódik a hiba...
Mert már a második modult veszem meg és 100% jó
az eladó szerint,de nekem nem szikrázik.Ha a jeladó test és jel vezetékét összeérintem se..
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
a tekercs jó,mert megszakítóssal működik
(#) akos70 válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Milyen tekercs? A megszakítósnak minden része más, a trafó se egyforma.
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
A napokban cseréltem le a régi megszakítós gyújtás hall jeladós tranyósra.Kompletten egy működő kocsiból lett kiszedve minden,lásd trafó,elosztó,modul,de mégse akar működni.Mérgemben már ellőttem a régi modult,most vettem egy másikat,de azzal se működik.Vajon mi lehet vele
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Visszatérve a csipogóra,hogy-hogy nálatok árulják?
Bolt vagytok? Mi a bolt neve?
(#) akos70 válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
A gyújtást meg a testet megkapja a modul? Nem jellemző, hogy a gyári VW modul tönkremegy.
(#) akos70 válasza Johny81 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Nálunk : lakóhelyemen.
Bolt neve : Autósbolt.
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Ja.ja,megkap minden...Már arra gondolom,hogy valami zárszög idő miatt nem megye kézzel.Autóba még nem volt beszerelve
(#) Johny81 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Hát igen... Azon belül milyen autósbolt?Ha van eladó olcsó pénzért,akkor vevő lennék rá..
(#) hege88 hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Tudom ez nem egy autós szaklap, de hátha van itt valaki autóvillamosságis területről.
A probléma a következő:
Új motort kapott a Vito, és elindítva szépen megy is alapjáraton... 1 percig, utána leáll.

Ha valaki esetleg Merci téren sokat mozog, kérem adjon kérem valami tippet, hgy milyen vonalon inuljunk el, mert a szerelő, akihez vitték szüleim a gépet, már mindent kipróbált, amit tudott.
Ja, 2.3 TDI motor van benne, 106-os motorszériasorszám.
Köszönöm!
Következő: »»   13 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem