Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor gerjesztése
 
Témaindító: pokot, idő: Ápr 27, 2007
Lapozás: OK   5 / 13
(#) zoliee válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Megpróbáltam emelni a fordulatot ezzel a mechanikus gázbowdennel, de semmi reakció..
Azt hiszem veszek januárban három új kondit, és kipróbálom azokkal is..
(#) zoliee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Köszi, van egy tippem hogy valamelyik 60Mf 450V-os kondi halt meg benne, de úgy hogy nem teljesen, csak szivárog. Ettől lehet hogy nem gerjed föl normálisan? Másra nem tudok gondolni.
(#) staci123 válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Írtál itt 400voltos inverteről is,meg tekerenytyűről ami a heggesztő áramát növeli...
Hogy is van ez
(#) zoliee válasza staci123 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Egy 230/400V-os Yaskawa G7 frekvenciaváltóról hajtottam meg mikor kipróbáltam MOTOR üzemben, ekkor ugye leszedtem a kondikat, és megpörgettem 400V-al.
A tekerentyű egy mechanikus fordulatszám szabályzó, mely a hegesztő áram erejének beállítására szolgál.
Remélem így már érthetőbb.
(#) staci123 válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Nem biztos...
[quote]Adott egy Lombardini hegesztő agregát.
400 V illetve 230V kellene hogy kijöjjön belőle, de semmi nem jön.
Mitől heggesztő?
[quote]Utána raktam rá a freki váltóm, azzal ugye nem tudok benne kárt tenni, és 400V-al gerjesztve elindult a generátor MOTOR üzemben mint a szél..
A gond valószínüleg mehanikai,a meghajtómotorról NEM jut a teljes fordulatszám a generátorra...
(#) zoliee válasza staci123 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ez egy hegesztésre is képes 3 fázisú aggregátor.
Ezért írtam hegesztő aggregátnak...
próbáltam emelni a fordulatot, de semmi változás.
(#) staci123 válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 / 1
 
Meggyőződtél HOGY szilárd és jó mehanikai összeköttetés van a meghajtómotor és a generátor rotorja közt Javítottam már olyan esetet ahol a rotorban FORGOTT a saját tengelye...
(#) zoliee válasza staci123 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Igen, miután saját kézzel szereltem össze..
szét volt húzva teljesen, mert megnéztem a forgórészt hogy nem-e sérült..
Miután rákapcsoltam a 400V-ot mint motor elindult, és beindította a benzin motort, tehát a kapcsolat megvan.
Sajnos más baja van, de nem jövök rá hogy mi..
Illetve a Kondikra saccolok, ha veszek rá három új kondit, kiderül. Hanem az volt a baja bukok 5 ropit
(#) dobo válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Raktál rá terhelést is? Mert az is lehet hogy csak terhelés alatt fog felgerjedni ha jól sejtem ez egy aszinkron motor generátor üzemben.
Mekkora fordulattal pörgetted nincs adattáblája? Hogy tudd a szinkron fordulatát?
Esetleg nem lehet hogy fordítva lett beletéve a forgórész vannak motorok amik magam sem tudom mért csak 1 irányban szeretnek pörögni.
(#) zoliee válasza dobo hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Szia!

Igen próbáltam teherrel, és nélküle, 3000 RPM a fordulata, ez valóban egy asszinkron generátor.
Amúgy "gyári" Lombardini motoros olasz hegesztő aggregátor, vadásztam róla képet a gugliban, de csak hasonlót találtam.
ez a benzin motor része: Link

és így néz ki: Link
illetve ennél kicsit szebben..

csak a kapcsoló helyén ennek két csatlakozó van a hegesztő zsinórnak. és zöld színű
(#) staci123 válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ez különös eset... Az ilyen generátorok terhelésmentessen még egyik szakadásos kondival is begerjednek, csak feszültség aszimetria lesz...vagy terhelés alatt legerjed...Még egy próbát,a kondikat direkt a generátorra,a csillag és egyik fázisra 100Wos izzó, benzinmotor padlógáz...legalább 3200rpm...itt volna 50 Hz...Kissebb fordulaton nem gerjed be! Fordulatmérőd nincs?
(#) dobo válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Az állórészen ki van vezetve mind a 6 cstlakozás?
Próbáltad úgy hogy az egyik tekercsre mondjuk akutöltőről egy pillanatra adsz egyenáramot?
Elképzelhető hogy kicsi a remanens mágneses tere a forgórésznek.
Tényleg egyáltalán felpörög 3200ig a benzinmotor?
(#) zoliee válasza staci123 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ez a bajom nekem is, mert ha kondik nélkül 400V-ról pörgetve elindul mint asszinkron motor, akkor a forgórész/állórész működőképes... Hiszen ha menetzárlatos lenne, vagy szakadt lenne a forgórész/állórész, csak búgna vagy azt sem... Próbáltam már a kondik helyére kapcsolni illetve az egyik kondi helyére rakni a 230V-ot, akkor csak búgott, de nem pörgött fel.
Mivel tudom egy tekerentyűvel szabályozni a fordulatot, és megtekertem olyan (fülre) 3200-3400 fordulat köré, de továbbra sem jön ki belőle semmi...
Megmondom őszintén hogy elmű-s vagyok, és dereng valami a középsuli-ból, de ha sima motorként elindul, nem értem miért nem ugrik át generátor üzembe ha pörgetem a benzin motorról..
(#) zoliee válasza dobo hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Igen ki van vezetve, szétszedtem, és akkuról adtam neki 12V-ot. (Deltába van kötve gyárilag)
Szikra és semmi változás.
(#) dobo válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Esetleg kösd át csillagba és a kondikat kösd a fázisok közé .
Most hová vannak kötve a kondik?
Ha adtál neki egyenáramot akkor fel kellet volna gerjednie mindenképpen. Szerintem kevés a fordulatszám.
(#) zoliee válasza dobo hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Amik mennek a csatlakozóhoz (3fázisú és az 1 fázisú-hoz) kábelekre van kötve most a 3 kondi.
Így volt gyárilag, mindent visszatettünk oda ahonnan leszedtük.

mindjárt csinálok róla képeket, azokon talán jobban látszik.
(#) staci123 válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
[quoteAmik mennek a csatlakozóhoz (3fázisú és az 1 fázisú-hoz) ]
Ha a három fázis deltába va kötve,honnét van az 1 fázis?
(#) zoliee válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Képek

kép 1kép 2
kép 3kép 4

az utolsón látszik a bizonyos tekerentyű
(#) zoliee válasza staci123 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Hmm, a kérdés rendkívül jó..
de amit látsz a képeken az elsőn, az nekem nagyon úgy tűnik mintha ott találkozna a 6 kivezetés, és mivel egymásra vannak egymással szemben kötve, az nálam delta.. DE!
ami a második ill. harmadik képen látszik, kijön még belőle 3 fekete és egy fehér zsinór, melyre rá van kötve a három kondi, és a fehér zsinór a műszerre van kötve arra saccolok hogy kivezetett nullája, na innen van az egy fázisú része.. Tudom a következő mondat hogy akkor miért van deltába kötve, fingom sincs..
(#) staci123 válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Na látom!!!A heggesztőkivezetéseken + meg - ír...
Ha bármelyik egyenirányító dióda zárlatos, nem fog begerjedni...
(#) zoliee válasza staci123 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Szóval az egyenirányító diódákon keresztül gerjeszti fel magát?
Ez biztos?

(szerintem ez csak a hegesztéshez kell, az asszinkron generátornak nem kell egyenáram a felgerjedéshez... ennek inkább a kondijai vagy nem tudom mi baja lehet..)
(#) dobo válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Valami nem kerek !
Hogyan jön ki a hegesztő oldalon egyenáram?
Hogyan szabályzod a hegesztőáramot?
Lehet a szabályzásnál van valami hiba és azért nem akar felgerjedni.
Próbáld visszarajzolni a dolgokat hátha úgy tudunk segíteni.
(#) staci123 válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
[quote]Szóval az egyenirányító diódákon keresztül gerjeszti fel magát?
Nem,legalábis abból kiindulva hogy milyen kialakítású a forgórész...
DE a zárlatos dióda gátolja a begerjedést... Próbára kapcsold le az egyenirányítót...
(#) staci123 hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Még a végén kiderül hogy egy döglött 3 fázisú inverteres heggesztő van benne... azt lekapcsolod, a generátor fog menni...
(#) zoliee válasza staci123 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Jelenleg le van szedve az a része, úgyhogy a döglött dióda nem befolyásolja... de kimértem az összes diódát, mind jó.. amúgy van egy külön kivezetés egy dióda hídra, és abból gerjeszt magának egyent a diódahídon keresztül...
Szóval az alapprobléma még fennáll:
az asszinkron része az istenért nem gerjed fel.. :no:
(#) staci123 válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
HÚ...
Idézet:
„amúgy van egy külön kivezetés egy dióda hídra, és abból gerjeszt magának egyent a diódahídon keresztül...”

Ez is le van kapcsolva és nem gerjed
fotót kérnék...
(#) dobo válasza zoliee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A diódákat izzóval ellenőrízd mert a műszer becsaphat !
(#) zoliee válasza staci123 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Nem lekapcsolva, lekötve
üresen állnak ezek a kivezetések, és le van szedve a diódahídról..
holnap reggel csinálok a hídról meg a kivezetésekről képeket.
(bár biztos vagyok benne, hogy semmi köze az asszinkron részhez, engem az izgat hogy miért nem gerjeszt fel )
(#) mpisti hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Cseréld ki a kondikat,és fel fog gerjedni. Ez egy
Genset MPM-6/170 vagy hasonló hegesztő aggregát, elég érdekes darab-és aszinkron generátor van benne.
Egyébként már kb.2000-es fordulatszámon gerjed,ha hibátlan a gerjesztőkondenzátora.
(#) zoliee válasza mpisti hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Megpróbálom, Biztosan nem Genset a márkája, valami olasz csoda a lelkem...
Már csak jövőre tudok bele venni új indító kondit, de akkor szerintem három újat veszek, hogy egyforma legyen az értékük.
Ha úgysem gerjed fel, kivágom.
Akkor jegelve januárig BUÉK és köszi!

Következő: »»   5 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem