Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   64 / 150
(#) Davidd hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok lenne egy nem ide tartozo kerdesem... nem tudom hogy hova irjam inkabb ezert ide irom,mar csak azert is mert ahol talaltam ezeket az icket ledek mellett volt.. apukame mind de nekem adta hogy csinaljak vele azt amit akarok.Az ic neve: beta A 741j a masik ic meg beta U1011 nem talalok hozzajuk semin rajzot meg lapkiosztast sem pls valaki kerresen ra hatha talal valami roluk .. koszonom elore is.
(#) Holubek válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Tudom, csak akkor mikor ezt csináltam rossz volt a solomon hegye és csak így fértem hozzá.
(#) Holubek válasza janikukac hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Igazad van nem kell tükrözni! Én írtam rosszul.
Ezek az eredeti leírásban szereplő alkatrészek.
Ellenállás:
1db 68 Ohm
10db 470 Ohm
1db 1K
1db 2,7K
10db 4,7K
1db 18K
1db 25K
1db 33K
1db 25K Potméter /trimmer/

Kondenzátor:
1db 100nF
1db 4,7µF 25V
2db 10µF 25V
1db 220µF 25V

Félvezető:
9db 1N4148
2db BAT85
11db BC547B
1db BC549C
10db LED
(#) retoocs hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok! Átolvastam az egész vu méter s ledes kivezérlésjelzővel kapcsolatos forum oldalt de egy kezdő által könnyen utánépíthető tervet nem találam(lehet én vagyok a béna) . Ha valaki tuda segiteni ebben nagyon megköszöném. A lehendő erősítőm előlapján kifúrtam a lyukakat a ledeknek(10 drb sávonként) másképp már lemondtam volna a dologról.Egy lm3915 ös ic elfüstölt s nagyon bosszantott a dolog
(#) Gyuresz válasza retoocs hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Van nekem egy rajzom, gyári müködik, nagyon egyszerü, legkésőbb holnap után felteszem ide , csak szkanneljem be.
Ha egy erösítőt megépítettél akkor ezt behunyt szemmel megeszed.
(#) retoocs válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Okés köszi!
(#) Gyuresz válasza retoocs hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Itt a rajz, sok sikert hozzá. A kapcsolonal a mikrofon előfokot lehagyhatod, ha erösítőbe építed bele. A C4 jelölésü konditól épitsed, hátrafelé, ami elötte van azt hagyd ki nyugodtan. Csak tegyél oda egy trimmert úgy ahogy a potikat kötik, s ez lessz az egyik bemeneti érzékenység álítód. Ha valamit nem értessz szólj, segítek. Mellékelem a fordítást, és az árramkörrö készült szkant is, remélem ki tudsz igazodni rajta, mert ez utobbi nem a legjobban sikerült.

Tensiune de alimentare - Tápfeszültség
Sensibilitate de intrare - Bemeneti érzékenység
Nota .... - Ott azt irja : A modul biztositott fordított betáplálásra
Comutatorul.... - neked lényegtelen, de arra figyelmeztet, hogy gyárilag a mic állásba van kapcsolva
-Nivele de sensibilitate .... az érzékenységi szinteket függetlenül lehet állítani egymástól, bemeneti érzékenységet, és a lefutási késleltetést az Sr1 Sr2 trimerekkel. Az ic 5 előerösítő UA 741 a masok meg mind Lm 339N. Minden egyes alkatrészet megtalálsz a H.E Store-ban Sok sikert hozzá. majd tájékoztass!
Sok sikert.
(#) Alkotó válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Jobb felbontású képre lenne szükség. Így a rajz nem olvasható.
(#) Gyuresz válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Meiket nem tudod kiböngészni a nyákot, vagy a rajzot? Nálam tiszta, én jól tudom olvasni...
Ennél tisztábbat nem tudok róla lehuzni mégha fejre állok s tapsolni kezdek a füleimmel akkor sem...
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Esetleg küld el a mailcímedet és átküldöm neked mailban. Bocs a helyesirásért.
(#) Alkotó válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Pl. a rajzból ennyi látszik (mellékeltem). Erre mondtam, hogy nem alkalmas a megmutatásra.
Ha neked van olvasható példányod, akkor annak "leképezése" során történt az adatvesztés.
(#) retoocs hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Király kapcsolásnak tűnik valóban csak tényleg nem nagyon látszik.Kár érte mert szép hosszú a ledsor pont nekem való Meghát a nyákkal is nagyon sokat kellene mokuskodjak hogy elkészüljön.De azért kössz!
(#) retoocs válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Amugy értek románul erdélyi vagyok!
(#) kadarist válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Kapcsold ki a kép méretezését a fájl feltöltésénél és akkor nem lesznek ilyen rossz felbontásúak a képeid.
(#) retoocs válasza retoocs hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Különbe ezt hogy is tudnám erősitőhöz kapcsolni aezt a vu métert nem tudná valaki átrajzolni nekem nagyon hálás lenék.
(#) proli007 válasza retoocs hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hello!
A bemeneten van egy kapcsoló, azt átkapcsolod, és már rá is kötheted az erősítődre. De azt írtad, tudsz románul nem? Mert én nem tudok, de látom hogy a kép mellé van írva..
üdv! proli007
(#) Gyuresz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Fiuk ott elöbb irtam mindent. Csak kicsitt vissza kell olvasni. Lefordítottam a feliratokat is. A VU meter tartalmaz egy mikrofon előfokot is, amit el lehet hagyni mindjárt átrajzolom.
(#) Gyuresz válasza retoocs hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Itt a vu méter átrajzolva! És a megjegyzések pirossal a képre rápakolva.

LastScan.jpg
    
(#) Alkotó válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Ez már használható. A skála lineáris. Logaritmikus jobb lenne, de a 100 ohmok megváltoztatásával ez elérhető.
(#) retoocs válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Köszöntem szépen ! Neki is látok a nyák rajzolásnak nem tudom hogy fog menni
(#) retoocs hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Sajnos én full kezdő vagyok és arra jöttem rá képtelen vagyok kapcsolási rajz után egy tetszetős nyákrajzot készíteni. Azért köszönöm a segítségeteket király ez az oldal sokat segített nekem.
(#) Gyuresz válasza retoocs hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Nem nehéz annak az árramkörnek a megtervezése, majdnem mindent úgy lehet elhelyezni ahogy ott vannak abban a sorrendbe. Ami picitt ügyességet igényel az előerösítőnél kell odafigyelni kicsitt, de az sem bonyolult. Ha egy erösítőt megépítettél akkor ezt szerintem megeszed.
(#) Gyuresz válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Tényleg eddig nem is figyeltem... Akkor hadd kérdezzem már meg kb, hogy cseréljem az értékeket , honnan kezdjem az ellenálláscserét, és kb hány ohm-osokat tegyek? A számolással nem vagyok sajnos tisztába.
(#) retoocs válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Az erősítő megépítése nagyon egyszerü volt tda7294 ic használtam s az nem követel nagy beállítást. Meghát egy komplett tervet követtem amit alkotó kollégánk készített.Igy egyszerü dolgom volt.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Gondoltam nekifutok én is egy kivezérlésjelzőnek, mert éppen jól jött volna egy erősítő elejére. Némi utánajárás után terveztem egy nyákot, és megépítettem egy példányt a HEStore egyik KIT-jének rajza alapján. Az eredmény elég fura lett, amiről itt már írtam pár sort..
Ezért más megközelítést kellett találni. Proli007-nek van egy publikus csúcsegyenirányító kapcsolása, ami a vele való többszöri egyeztetés alapján hozzáigazítottam az LM3915-höz illetve az én igényeimhez. (Ilyenkor jövök rá, hogy építeni vagy javítani valamit, az még egyáltalán nem jelenti a működési sajátosságok pontos ismeretét. De szerencsémre Proli007 segített áthidalni a szakadékokat, amit ismét köszönök neki.) Ennek már szinte tökéletes az eredménye. Már az egészen halk hangok is kigyújtják és csak az egészen hangosak érik el a " piros" tartományt.
Mellékeltem az "eredeti" rajz saját átrajzolatát (természetesen értékek nélkül, ahogy a HEStore is teszi), valamint azt a bizonyos másikat is, amit sokkal "élhetőbbnek" érzek. Egyértelműen ezt az utóbbit javaslom megépítésre. Mint megtudtam Prolitól, számos helyen bele lehet piszkálni a dologban, aminek hatására változik a kijelzés alja, teteje, dinamikája, illetve az egész érzékenysége is. A rajzon szereplő értékeket egy konkrét célhoz számoltam, és próbáltam ki, de ez valószínűleg lefedi a felhasználási igények túlnyomó részét.
Egyenlőre még kétpaneles változatom van csak, mert ugye az eredetit reszelgettem szükségből, de fogok készíteni egy komplett tervet is.
(#) lajos1969 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez meg van valakinek sprint layout-ban? Vagy van Valakinek kedve s ideje megtervezni?
Szerintem érdemes volna kipróbálni.
(#) mugab hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Üdv!
Plussz - mínuszos táphoz szeretnék árammérőt, méghozzá olyat ami földfüggetlen, mivel folyhat csak a +- között is az áram.
Az LM3915 ös nagyon tetszik de hát ugye nem alkalmas...
Nincs valami hasonló ami pofonegyszerű mégis alkalmazható megvalósítás az én esetemre is?
(#) proli007 válasza mugab hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hello!
Lerajzolhattad volna, mit szeretnél. Hol van az árammérés pontja, milyen táp van a kijelzőhöz? Mert így gőzöm sincs mit értesz a +- táp alatt, és az áramok folyásán..
üdv! proli007
(#) mugab válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
OK akkor részletesebben
Adott egy átalakított pc táp aminél a +12-15 volt, a -12-15 volt és a test van kivezetve.
A tápra lehet kötni 12 és 24 voltos akksit is.
A két ág áramát ezen kívül külön szeretném figyelni.
Ebből következik hogy az áram figyelést csak a kimenő fesz oldalakon tehetem meg, tehát földfüggetlenül kéne tudom mérni egy "árammérő ellenálláson" a feszültséget.
Egyenlőre ott tart a gondolatmenetem hogy valszeg kell elé egy műveleti erősítő, de nem szeretném túlbonyolítani. Közben már azt is tudom hogy az LM3914 kéne mert annak lineár a skálája. (És én olyan 2A/LED-ben gondolkodom.)
Tehát nekem tulajdonképpen az lenne a legjobb ha lenne olyan ic ami földfüggettlenül mér, és szintén pár külső alkatrészt igényel.
(#) Kovidivi válasza mugab hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ha jól értelmezem, a gondod az, hogy amit mérsz a sönt ellenállás két lábán, az nem a földhöz képest változik? Nézd meg az UAA180 adatlapját. A referencia minimális és maximális értékét is be kell állítani, így földfüggetlen. De szerintem Lm3914-el is meg lehet oldani, hogy a minimum ne a gnd legyen, külső alkatrész nélkül, másképpen nem lehetne kaszkádba kötni. Adatlapot olvasgattam, biztosan találsz benne megoldást!
Következő: »»   64 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem