Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   80 / 282
(#) TG72 válasza triniti hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A sziréna supply+ a központ bell+-ra csatlakozzon mert ha szól a kürt akkor túlterhelheti a központ aux+ kimenetét.Egyébként a többi OK.
(#) Dankop válasza TG72 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia.

Köszönöm a választ, sokat segített.Még egy kérdésem lenne:"szünetmentes táp háttérkapacitása nagyobb legyen mint a kürt saját akku kapacitása" A BS-1be vettem egy 7Ah akksit, akkor szerinted a központba ettől nagyobb kapacítású UPS kellene. Nem igazán akarok még a 7Ah-tól is nagyobb kapacitásút venni, a BS-1-be elég lehet egy 4Ah-ás, és a 7Ah menne a központba? Azzal, hogy 4Ah az tápom, kb. a felére fog lecsökkenni az idő, amig birja a saját akksijáról a BS-1? Ez szerintem nem nagy gond, mivel ez csak áramszünet esetén lép működésbe, ha jól gondolom.
(#) triniti válasza TG72 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A relé "+12" -jét ugye ne a bell+ -ra kössem vki. azt mondta/?
Köszönettel:Tamás
(#) csaapi hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok,
csaapi vagyok, és csak hobbiból szoktam néha riasztóval foglalkozni, leginkább otthon.
új helyre költöztünk, és vettem egy dsc Axelor vezetéknélkülit, meg ajánlottak hozzá egy Wilarm Contact ID gsm modult.
addig megvagyok, hogy ha riasztás történik, akkor 6666-os előhívóval szépen fel is hív, és mivel 06-os típusra van beállítva, így szépen szírénázik is a telefonban.
viszont sehogy nem bírom beállítani, hogy sms-t küldjön.
Tudtok ebben segíteni, hogy a dsc központban valamint a wilarm-ban mit kell beállítani pontosan, hogy elküldje az sms-t?
köszi előre is a segítséget
csaapi
(#) Syn7h37ic válasza csaapi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A riasztót beállítod, hogy contact ID módban kommunikáljon. Ezt a kommunikációs opciókban tudod beállítani.
Automatikus CID legyen, ez a 381 opcióban, a 7. pont legyen kikapcsolva.
A telefonszám 5555 előhívással kezdődjön.
Az E131 a betörésjelzés CID kódja.
(#) MPi-c válasza csaapi hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Kell hozzá a Wilarmread nevű program és egy soros kábel. A kábelt el is lehet készíteni. Csak a programmal tudod beállítani az sms küldést. Egyszer programoztam egy ilyet, egy kicsit tökölős volt, de szépen működött. Sajnos modul nélkül nem tudok segíteni, mert a program csak akkor lép be a beállításokba, ha a modult felismerte, modul nélkül pedig nem megy...
(#) csaapi válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Hello,
megvan a kábel hozzá, meg a program is, fel is ismeri, be is állítom a telefonszámokat, test sms-t tud is küldeni, de ott akadok meg, hogy partíció/zóna beállítása, meg ContactID beállítása, mert nem tudom, oda mit írjak, gondolom ott kellene rendesen beállítani, és mivel ott nincsen, ezért nem küld sms-t. Tudja valaki, hogy ott miket kell pontosan beállítani?
köszi
csaapi
(#) MPi-c válasza csaapi hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Igazán nem emlékszem... A működő beállíátokat ugyan kimentettem, de visszatölteni és megnézni modul nélkül nem tudom.
Az biztos, hogy kell egy CID táblázat, hogy a kódokat tudd. Próbáld a zóna megadásnál a '?' jelet és a CID kódnál is a kérdőjelet használni, pl valamennyi betörésfajta jelzésére így: E13?, vagy pánik jelzésre így: E12?

CID kodok.pdf
    
(#) xyzxyz hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Üdvözletem!
Milyen érzékelőt ajánlanátok olyan helyre ahol az érzékelő jobb hóna alatt egy kandalló hömpölyegteti a meleget a szemben lévő sarokban pedig egy klíma van.
Most egy LC100PI-t próbálgatok beállítani, de félek, hogy nem lesz jó. A héten érkezik meg hozzá a konzol, addig a vezetéken lóg, ettől várok még egy kis stabilitást, hátha el tudom olyan pzicióba forgatni ahol jó, de nagy reményeket nem fűzök hozzá.
(#) TG72 válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szia.
A legjobb az volna ha egy kombinált infrával próbálkoznál az tutira működne!
Az LC100 nem egy tigris. Sokszor tévesen riaszt még normál körülmények közt is.
Ez gyakorlati tapasztalat.
(#) TG72 válasza triniti hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Nyugodtan oda is kötheted úgy is fog működni!
Az aux+ és a bell+ között csak a terhelhetőség a különbség , mert mindegyiken +12v van mindíg.
(#) TG72 válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Egyébiránt a gyári lc100 tartójátol ne sok jót várjál
Inkáb a DSC DM-C tipusát vedd meg ez tuti szép és jó tartó!
(#) Syn7h37ic válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Rokonet iWise DT, vagy Zodiac DT pl. Ezek jól tolerálják az áramló hőt, mivel kombinált érzékelők, Mikró, és PIR egyben.
Az LC100 ilyen helyzetben eléggé instabil, jobb ezeknek a normál környezet. Esetleg nézd meg a DSC kombinált eszközeit, pl az LC104 kombinált egy jobb választás.
(#) xyzxyz hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
Ezek elég drága jószágok, így először tesztelgetek egy picit.
(#) Halek hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
Kedves Syn7h37ic és hozzáértők!

Két szintem van,amit együtt élesítek, vagy csak az alsó szintet. Minden OK, működik a stay/away használatával.

Van kint egy faházam, amit függetlenül a háztól szeretnék kezelni (mindig élesítve lenne, kivéve, ha ki kell szaladni valamiért).
Itt jön képbe a 2. partíció.

Korábban részletesen válaszoltál Roadrunner 75-nek ezzel kapcsolatban ((#607706) 2010.jan.17.), csak arra nem terjedt ki a Mód1 leírásod, hogy ha 1 kezelőm van, azt hogy rendeljem a két partícióhoz.
*8 telepítői kód 000 0 011, majd *8 telepítői kód 000 0 021 -et programozzak?
vagy így felülírnám az előzőt, ezért a 2-es partíciót a 2-es slothoz rendeljem így?
*8 telepítői kód 000 0 022
Azért írok, mert nem szeretnék kísérletezni.

Megnéztem a telepítői kézikönyv 2.7 fejezetét és ez nem derül ki, (elég pontatlan az infó).
Ott az utolsó számjegy egyértelműen több billentyű meglétét feltételezi.

Még egy dolog:
a "Kódok partíciókhoz rendelése" (17.old)
nálam nem működik, a *5 mester kód 8 után nem a két számjegyű felh. kódot várja.

Ja, és még1:
Őr és szervízkódot meg lehet változtatni?

Előre is köszi a segítséget.
(#) Dankop hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
Sziasztok,

Nem vagyok jártas a riasztók beszerelésében, de most vettem egy készletet. Alap kérdéseim volnának: A PIR mozgásérzékelő útjában álló tárgy lehet, csak ha mozgást érzékel, akkor fog jelezni? Felületre szerelt nyitásérzékelő 4 vezetékes(Solleysec C205), ebból kettő a tápfesz és kettő az NC kontakt?
A kültéri(BS-1) tápellátását a központi vezérlő elektronika(CA4VP) elbírja, a kültériben is van egy akksi és a központi vez. el.-hoz is van egy akksi. Ugye nem kell külön még ennek is egy UPS?
(#) xyxx válasza Dankop hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Tiszteletem
A PIR előtt lévő tárgy nem zavarja a működését, de tárgy mögött holt tér lesz. A négy vezetékes nyitás érzékelőben két szál maga a kontaktus (kapcsoló) a másik kettő pedig a szabotázs (csak egy vezeték hurok). A nyitás érzékelőhöz nem kell tápfeszültség. A központban van egy akku amely gondoskodik a teljes rendszer áraméllátásáról, ha nincs 230V. A kültéri hangjelzőbe azért kell akkumulátor hogy ha elvágják a vezetéket akkor is működjön. A központ hangjelző (Bell) kimenetén keresztül tölti a kültéri akkuját, ezért ezt vastagabb kábellel illik kivitelezni.
(#) Dankop válasza xyxx hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Köszönöm a választ, bizonyos részeket nem értek. A központi vezérlő megkapja a tápot(230VAC/18VAC) + rajta van egy akksi.
A központi vezérlőn van egy AUX kimenet ami már 12 VDC. Elvileg ezek mennek az érzékelőkhöz(PIR). És erről adom a tápfeszt a kültérimnek is(amiben persze van egy akksi is, de amig nincs áramszünet a tápfeszről dolgozik ugye)? A kérdésem az hogy ez elbírja-e a kültérit ez az AUX kimenet? Nem tartom valószínűnek, az AUX-ot egy 400mA-es bizti védi. A központin van még az OUT1 és OUT2, amik ugye a jelet adják riasztáskor a kültérinek, de ez csak jelzés, az áramfelvétel a tápkörben lesz, gondolom.
(#) AzIgaziCsaby válasza Halek hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Nyugodtan hagyd a kezelőt az egyes partíción.
Ha a faházat akarod kezelni, a # gomb hosszan (2 mp) nyomásával partíció választási módba lépsz, majd a 2 gomb hosszan nyomásával a 2. partícióhoz rendeled. Ezután élesítheted, hatástalaníthatod kedved szerint. Ha végeztél, vagy ugyanígy visszalépteted, vagy vársz 30 másodpercet és automatikusan visszatér az 1. partícióhoz.
Minden kód változtatható.
(#) TG72 válasza Dankop hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Jól gondolod az aux kimenet nem bírja el a kürt terhelését ezért azt a bell+ és a com-ról kell ellátni táppal.A kürt indítása a bell--ról lehet ha a kürtnek van negatív indító bemenete.
A központ aux kimenete egyébként nem biztosítékkal van védve hanem elektronikus úton(új központoknál).
A pgm1 és pgm2 sokmindenre programozható , ezek között lehet a kürt indítás is. Open kollektoros kimenetek a max. terhelhetősége tipikusan 100mA.
(#) TG72 válasza Halek hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
kódok partíciokhoz rendelése a központodnál így történik:
+5 mesterkód után a 98 kell beütni és utánna a két számjeggyel a kód sorszámát és már lehet is particióhoz rendelni.
(#) Dankop válasza TG72 hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Szia,

Köszi a választ, de nekem a központomon(CA4VP) nincs olyan, hogy Bell+, vagy valamit nem jól értelmezek. Van egy AUX-om, ami az érzékelőkhöz megy, van a kezelőhöz a 4 csatl. pont, maga a tápellátás pontja a panelnak, és van 2 OUT-ja, amik előtt viszont már 1-1 A-es betét van. A leírásában ezt kürt és lámpa működtetésnek írja. Ez rendben is volna, direktbe meg tudnám hajtani a lámpát és a kürtöt, de akkor minek a komplett kültéri, akkuval, meg mindennel együtt. Esetleg valami ötlet? Ha az egyik OUT-ot úgy programozom, hogy mindig kiadja a +12VDC-t-ez lenne a kültéri táp, a másik pedig vezérli a kültérit?
(#) Syn7h37ic válasza Dankop hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Pontosan
(#) soldy hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Hello,
Tudja-e valaki, hogy a DSC Pc585H telepített rendszerhez lehet-e távirányítót használni, vagy még valami kell a távirányító használatához?
Kösssz
Soldy
(#) AzIgaziCsaby válasza soldy hozzászólására (») Feb 16, 2011 / 1
 
Kell a távirányítódhoz egy vevő és a központon egy szabad zóna. Más nem.
(#) Syn7h37ic válasza soldy hozzászólására (») Feb 16, 2011 / 1
 
Két megoldás van.
1: egy önálló távirányító adó-vevő készlet, ekkor kell egy szabad zóna, ami kulcsos kapcsoló opcióra van programozva.
2: 5132 modul és egy hozzá való távirányító. Ennek több előnye is van. Nem foglal zónát a távirányító, és max 32 rádiós mozgásérzékelő is feldobható az 585-re.
(#) Syn7h37ic válasza Halek hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Road Runner?
Ez Crow riasztó. Délután megnézem, és leírom, hogy állítsd be.
(#) dudzsi hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Mennyire jok ezek a rádios érzékelök? Meddig birja az elem, hatotávolság, mennyire zavarja a betonvas.
Köszi
(#) Halek válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Nem.
Lehet, hogy félreértettél?
Roadrunner 75-nek segítettél annó 2010.jan.17-én. (#607706-os hozzászólás, 41.oldal) ilyen témakörben.

Neki PC1616 volt, nekem meg PC1864, PK5501 IKON kezelővel.
(#) TG72 válasza dudzsi hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Milyen típus az az érzékelő amiről kérdezel?
Gyártó,tipus :eek2:
Következő: »»   80 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem