Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 V-os feszültség stabilizátor
 
Témaindító: ceaser, idő: Feb 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 19
(#) kadarist válasza patrik1995 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Miért nem elég egy IC? Miért kell 5 db?
(#) patrik1995 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Elég 1 is csak 5db-os csomagban van ugy érdemes venni és am is ez teszt lesz prototipus ha bejön másoknak is kelleni fog
(#) patrik1995 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Kicsit visszakanyarodva az ellenállásos feszültség csökkentésre, miként lehetne elérni a kívánt hatást? pontosan milyen kapcsolásról beszélünk? kondik milyen hová kerülnének? ellenállás, elko értékei? Vegyünk számításba több eshetőséget is nem zárkózom el az okosabb emberek tanácsaitól, kezdem átlátni a dolgokat:$
(#) kadarist válasza patrik1995 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Mekkora az áramfelvétele ennek az egész LED-sornak?
(#) patrik1995 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nah ezaz amire nem fogadnék, még nem lett pontosan lemérve. szívem szerint bármit csinálnék neki 3-4A körül gondolkodnék de szíved jogára bízom nemtudom h egy 20mA-es smd led amiből kb 250db van menynit fogyaszthat...
(#) kadarist válasza patrik1995 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Valahogyan meg kellene mérni és ahhoz az áramhoz lehetne méretezni egy védőellenállást, elé-után pufferkondival.
(#) patrik1995 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Rendben, akkor lemondom az eddigi megrendeléseket, ha lesz egy kis időm összekötöm a ledcsíkokat párhuzamosan és megmérem a teljes áramerősségét tized pontosan és jelentkezni fogok.

Ha megkéne saccolnod mit mondanál ez a védőellenállás kondikkal vagyis maga az alkatrész milyen ár körül mozogna? mennyiből jönne ki hozzá h tényleg stabil működésű legyen.
Fontos lenne tudnom mert ugy vásárolok akkor hnap reggel dolgokat
(#) kadarist válasza patrik1995 hozzászólására (») Nov 9, 2010 / 1
 
Nem nagy összeg és ráadásul üzembiztosabb is.
(#) patrik1995 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Rendben, akkor amint sikerül lemérnem mindent jelentkezek, köszönök mindent!
(#) David 3g hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
sziasztok. Két kérdésem lenne ha szabad. Van 2 stabilizátor IC-m 9/ -9 V -ak 1A Az lenne a kérdés hogy rárakhatom 24V ? nem durrannak el ? 40V -al mi a helyzet ?
(#) nikolatesla válasza David 3g hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
(#) zoly15 válasza David 3g hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia4 A 24V még jó! De úgy emlékszem hogy a 78xx 35V ig tud! De adatlapban meg kéne nézni!
(#) ZoZooo válasza kobold hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
ennél a kapcsolásnál milyennek kéne lennie a tranyónak??

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_176010.html#176010

boccs ha hülye a kérdés csak elég kezdő vagyok még
(#) kadarist válasza ZoZooo hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hol van ott kapcsolás?
(#) koboraram1221 válasza ZoZooo hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
nem erre gondoltál?
(#) ZoZooo válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
nem
én erre gondoltam
(#) maTaKee válasza ZoZooo hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Helló!
Ez attól függ, hogy mekkora áramra kell neked, ha elmondod, hogy mit szeretnél róla működtetni, akkor tudunk ajánlani neked valamilyen tranzisztort.
(#) ZoZooo válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
az eredeti célra kell amire ajánlották, vagyis autóba, ledek elé, 12V ra
én ugy gondotlam h bármilyen tranzisztor jó lenne ami bírja a 12vot(bármilyen NPN, a rajz alapján )
BC547 ??? az van most kéznél
(#) ZoZooo hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Szóval milyen tranzisztort ajánlanátok ???
(#) gerasz88 hozzászólása Jan 16, 2011 1 /
 
Sziasztok
Nekem szükségem lenne egy 12v os lámpához feszültségszabályzó
És nem szeretnék venni drágán meg a másik ok jobban esik asz hasznélni amit két kezüleg építettem
várom a terveket köszi
(#) big-D válasza gerasz88 hozzászólására (») Jan 16, 2011 1 /
 
Ez a kezdő kérdésekben sztem elfért volna.Bár majd a modik eldöntik hogy életképes-e a téma
(#) Nagy Tamás válasza gerasz88 hozzászólására (») Jan 16, 2011 / 1
 
Üdv! LM 338k szabályzóval építkezhetsz 5 A-ig. Nálam totál jól bevált. A datasheetcatalog -on van bőven rajz.

LM338.jpg
    
(#) gerasz88 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm megpróbálom
(#) TAZMAN hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok
Manapsag sok auton elofordul ledes megvilagitas(jelzo,fek lampa) es segitsegeteket kernem,hogy milyen ellenallasokra lenne szukseg egy 10 soros ledmegvilagitashoz vagy esetleg ha meg masvalami is szukseges.
(#) nedudgi válasza TAZMAN hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ez kiszámolja neked, mire van szükség
(#) Meglon hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Sziasztok. Remélem még él ez a topik. Szóval ezen a kapcsoláson a 2.2m-s tantál kondik nem nagyok egy picit? Főleg tantálból? Nem lehet, hogy az mikro (u) akart lenni? Vagy esetleg jó oda sima elkó is? Vagy tantálból más méret, ha van az egész kapcsolás előtt 2 darab 4700u-s párhuzamba kötve puffernek? Plusz tudja valaki, hogy ezzel a kapcsolással hány A-ig húzható ki a terhelhetőség? Kicsit sok kérdés, de előre is köszi.
(#) kadarist válasza Meglon hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Természetesen mikróról van szó. Bővebben: Link
(#) Meglon válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Köszi...innentől már minden világos, csak az első rajz nem volt tökéletes....
(#) durkonorbi hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e valami kapcsolást arra, hogy egy DC 12V kütyü a rákapcsolt feszt csak akkor kapja meg, ha az egy min. fesz. szint felett van... gyakorlatban:

az autóban van egy elektromos kütyü a szivargyújtóra téve. Indításnál azonban az akku fesz. szintje esik, ami sajnos megzavarja a működését, és hibásan kezd el működni... Ezért kellene egy egyszerű kapcsolás, ami csak akkor "enged át áramot" ha a fesz min. 13V (generátor beindult, indítás után vagyok) ...

Valami ötlet? Előre is köszönöm!
(#) jeepy hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Autó fényszóró izzó gyakori kiégése ellen kellene vmi fesz.szab. megoldás nekem meg gondolom sok másnak is.
köszi
Következő: »»   5 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem